folder Tahribat.com Forumları
linefolder TahriDepo
linefolder Muhsin Yazıcıoğlu"Nun Helikopteri Düştü

Muhsin Yazıcıoğlu"Nun Helikopteri Düştü

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zigana
    zigana's avatar
    Erkek

helikopterin kalkış saati: 14 42

helkopterin düşüş saati :16 33

uçuş saati                    : 1 saat 51 dk  

helkopterin saatteki hızı 127 deniz mili buda  saatte : 235 km /saat

1 saat 51 dk da =420 km (+- 20)

yatay uçuş pozisyonunda google earth ile dağ tepe aralarından 300 metre yükseklikle ortalama uçuşu  ile gidilen yol 420 km civarı.

bu da demek oluyorki bu helikopter  kayseri ile yozgat arasında bir bölgede. çok bilmişlik yapmak değil ama mantıken harita üzerinden öyle görünüyor. şu an ellerindeki tüm veri ise gprs sinyalleri .:D

Temel adalettir .
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    stillalive
    stillalive's avatar
    Erkek

FLAŞ! 'Olay yerinde 3 kişi sağ' iddiası

NASA yetkililerine göre 3 kişiden hala vucut ısısı sinyalleri alınıyor. Yeni ekipler adrese doğru yola çıktı.

BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ve beraberindekilerin içinde bulunduğu helikopterin yeri partililerin eş dost ilişkileri sayesinde tespit edildi.

KOORDİNATLAR NASA'DAN

Helikopterin enkazı NASA'daki bir tanıdık mühendis tarafından özel çaba ile Maraş Ilıca Beldesi Hacı Budak Köyü yakınlarında tespit edildi.

Ameraka'da yaşayan bir Türk'ün NASA'da çalışan arkadaşına rica etmesiyle uydu vasıtasıyla enkazın yeri tespit edilebildi.

ABD Başkanı Barack Obama'nın ziyareti nedeniyle Türkiye semalarında konuşlandırılan üç casus uydu bu kez  Muhsin Yazıcıoğlu ve arkadaşlarının yer tespiti için kullanıldı.

ÜÇ KİŞİDEN VUCUT ISISI SİNYALİ

NASA'da çalışan tanıdık mühendis ayrıca enkazdan üç kişinin vucut ısısı sınyali alındığını da bildirdi.

Bu bilgilerden sonra  BBP Kriz masasının girişimi ile Bursa'dan 20 kişilik arama kurtarma ekibinin acil olarak bölgeye yönlendirildi. Uçakla yola çıkan timin ise bölgeye ulaşmak üzere olduğu öğrenildi.

Tüm bu gelişmelerden sonra BBP Genel Başkan Yardımcısı Üzeyir Tunç cafesiyasete bir açıklama yaparak "Helikopterin enkazına kriz masasının kurulmasına rağmen yaşanan bürokratik hantallık yüzünden ulaşamadık. Kriz masası kurduysanız başına da başbakanlık müsteşarını getirdiyseniz bunun anlamı bürokratik işlemlerin azaltılmasıdır. Ancak ne yazıkki bürokratik engelleri aşmakta büyük güçlük çekiyoruz. Başbakanlıktaki kriz masası ile bir türlü hızlı bilgi alışverişi yapamıyoruz." dedi.

Tunç  bu gelişmelerden sonra nihayet "Askeri birlikler, AKUT ve partililerden oluşan arama birimlerinin Hacı Budak mevkisine yönlendirildildi." dedi. 

Yeni bilgilerle helikopterin enkazına ulaşmanın an meselesi olduğu belirtildi..

NASA BBP'E BİLGİYİ VERMEDİ, RESMİ KANAL İSTEDİ

Nasa, BBP kriz masasının özel çabası ile bulunan helikopter enkazının koordinatlarına ulaşmak için ise resmi kanallardan başvuru istedi. Hatır için koordiunatlar bulundu ama BBP yetkilileri yerin adresini alamadı.

Bunun üzerine BBP yetkilileri Başbakanlık kriz masasına durumu bildirmiş ve oradan bağlantı kurmaları sağlanarak helikopterin yeri tespit edilmiş oldu.

CAFESİYASET ÖZEL

Geçenlerde kumpircide otururken, salataları, kaşarlı kumpirleri ve kısırları gördüm, o sırada şöyle düşündüm: Kısırlaştırılmış Siyaseti, Kaşar Siyasetçilerden Alırsak, Önümüze Amerikan Salatası Olarak Gelir Ve Biz de Onu Yeriz, Ama Orada Unutulan Birşey Var, O da Çoban Salatası.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YaSevYaTerkEt
    YaSevYaTerkEt's avatar
    Erkek

ARKADAŞLAR BU 112 GÖREVLİSİ HELİKOPTERDEKİ KİŞİ SAYISINI NERDEN BİLİYOR ?

MUHABİR 112 GÖREVLİSİNE HELİKOPTERDEKİ KİŞİ SAYISINI SÖYLEMEMİŞ GÖRÜNÜYOR ?

112 görevlisi : 112.

İsmail Güneş (İ.G): Ben İHA Muhabiri İsmail Güneş, helikopter ile düştük.

112 : Nerede? Neredesiniz?

İ.G : Bilmiyorum nerede olduğumuzu. BBP Genel Başkanı Yazıcıoğlu ile birlikteydik.

112 : Neredesiniz?

İ.G : Hatırlamıyorum.

112 : Etrafınıza bakın, ne görüyorsunuz?

İ.G : Her taraf kar, sis. Her taraf sis.

112 : Helikopteri nereden kiraladınız?

İ.G: Bacağım kırık olduğu için konuşamıyorum. Erhan ağabey nereden çıkış yapmıştık. Çağlayancerit orada bir yerde düştük. Hangi yere düştüğümüzü hatırlamıyoruz, her taraf sis, göremiyorum. ... 35 00 benim numaram.

112 görevlisi: Telefonu kapatmayalım, yerinizi tespit etmeye çalışıyoruz.

İ.G : Kahramanmaraş'ın dağlarından, her taraf sis. Göremiyorum.

112 görevlisi: Parti merkezinden kiminle görüşebiliriz, sizinle ilgili

İ.G : Bilmiyorum, şarjım bitmek üzere. Alo. Biz nereye gidiyorduk? Yozgat tarafında bir yere gidiyorduk hanımefendi.

112 görevlisi: Kapatmayın yerinizi tespit etmeye çalışıyorlar.

İ.G : Erhan ağabey, nereden geldik, nereye gidiyoruz. Şu an Çağlayancerit'ten gelip, nereye gidiyoruz. Yozgat-Yerköy mü? Çağlayancerit'ten, Yozgat-Yerköy'e gidiyoruz. Burası çok soğuk. Alo. Yer tespit edemiyor musunuz?

112 görevlisi: Siz kapatmayın beyefendi telefonu.

İ.G : Hanımefendi şarjım bitecek.

112 görevlisi : Alo, Alo. İyi misiniz?

İ.G : Kötüyüm, ayağım kırık.

112 görevlisi: Şu anda siz helikopteri görebiliyor musunuz?

İ.G : Şu anda helikopterin içindeyim.

112 görevlisi: Alo. diğer beş kişi yanınızda değil mi şu anda? Size cevap verebiliyorlar mı?

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    decameron
    decameron's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Bilgi/Destek Madalyası Savaş Madalyası
    Erkek

stillalive bunu yazdı:
    -----------------------------

FLAŞ! 'Olay yerinde 3 kişi sağ' iddiası

NASA yetkililerine göre 3 kişiden hala vucut ısısı sinyalleri alınıyor. Yeni ekipler adrese doğru yola çıktı.

BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ve beraberindekilerin içinde bulunduğu helikopterin yeri partililerin eş dost ilişkileri sayesinde tespit edildi.

KOORDİNATLAR NASA'DAN

Helikopterin enkazı NASA'daki bir tanıdık mühendis tarafından özel çaba ile Maraş Ilıca Beldesi Hacı Budak Köyü yakınlarında tespit edildi.

Ameraka'da yaşayan bir Türk'ün NASA'da çalışan arkadaşına rica etmesiyle uydu vasıtasıyla enkazın yeri tespit edilebildi.

ABD Başkanı Barack Obama'nın ziyareti nedeniyle Türkiye semalarında konuşlandırılan üç casus uydu bu kez  Muhsin Yazıcıoğlu ve arkadaşlarının yer tespiti için kullanıldı.

ÜÇ KİŞİDEN VUCUT ISISI SİNYALİ

NASA'da çalışan tanıdık mühendis ayrıca enkazdan üç kişinin vucut ısısı sınyali alındığını da bildirdi.

Bu bilgilerden sonra  BBP Kriz masasının girişimi ile Bursa'dan 20 kişilik arama kurtarma ekibinin acil olarak bölgeye yönlendirildi. Uçakla yola çıkan timin ise bölgeye ulaşmak üzere olduğu öğrenildi.

Tüm bu gelişmelerden sonra BBP Genel Başkan Yardımcısı Üzeyir Tunç cafesiyasete bir açıklama yaparak "Helikopterin enkazına kriz masasının kurulmasına rağmen yaşanan bürokratik hantallık yüzünden ulaşamadık. Kriz masası kurduysanız başına da başbakanlık müsteşarını getirdiyseniz bunun anlamı bürokratik işlemlerin azaltılmasıdır. Ancak ne yazıkki bürokratik engelleri aşmakta büyük güçlük çekiyoruz. Başbakanlıktaki kriz masası ile bir türlü hızlı bilgi alışverişi yapamıyoruz." dedi.

Tunç  bu gelişmelerden sonra nihayet "Askeri birlikler, AKUT ve partililerden oluşan arama birimlerinin Hacı Budak mevkisine yönlendirildildi." dedi. 

Yeni bilgilerle helikopterin enkazına ulaşmanın an meselesi olduğu belirtildi..

NASA BBP'E BİLGİYİ VERMEDİ, RESMİ KANAL İSTEDİ

Nasa, BBP kriz masasının özel çabası ile bulunan helikopter enkazının koordinatlarına ulaşmak için ise resmi kanallardan başvuru istedi. Hatır için koordiunatlar bulundu ama BBP yetkilileri yerin adresini alamadı.

Bunun üzerine BBP yetkilileri Başbakanlık kriz masasına durumu bildirmiş ve oradan bağlantı kurmaları sağlanarak helikopterin yeri tespit edilmiş oldu.

CAFESİYASET ÖZEL

Küllen yalan amk :D Nasanın işi gücü yok hatır gönül işi için uydusunu Türkiyeye mi çekecek , hade değince olacak işler değil bunlar palavradan ibaret.  Uydu dediğin belli bir koordinattan görüntü çekmek için belli bir rotada olmalıdır buda günde bir kez mümkündür , kaldıki hatır gönül desek bile böyle bir yardımın yapılacağına zerre inanmıyorum.Kaldıki bölgede kar yağışı var git meteoroji haritalarına bak. Bulut dolu gökyüzü nereye neyin ısısını çekecek uydu :) şaka gibi,zaten haber şehir efsanesi :) cafesiyaset ne amk :D

Etinden korkanın kemiğini sikeyim!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TxT
    TxT's avatar
    Erkek
    3000 kişi + 11 Helikopter arıyor ve bulunamadı hala nasıl bi iştir nesıl bi mezra dır bu . :|
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YaSevYaTerkEt
    YaSevYaTerkEt's avatar
    Erkek
    YaSevYaTerkEt bunu yazdı:

ARKADAŞLAR BU 112 GÖREVLİSİ HELİKOPTERDEKİ KİŞİ SAYISINI NERDEN BİLİYOR ?

MUHABİR 112 GÖREVLİSİNE HELİKOPTERDEKİ KİŞİ SAYISINI SÖYLEMEMİŞ GÖRÜNÜYOR ?

112 görevlisi : 112.

İsmail Güneş (İ.G): Ben İHA Muhabiri İsmail Güneş, helikopter ile düştük.

112 : Nerede? Neredesiniz?

İ.G : Bilmiyorum nerede olduğumuzu. BBP Genel Başkanı Yazıcıoğlu ile birlikteydik.

112 : Neredesiniz?

İ.G : Hatırlamıyorum.

112 : Etrafınıza bakın, ne görüyorsunuz?

İ.G : Her taraf kar, sis. Her taraf sis.

112 : Helikopteri nereden kiraladınız?

İ.G: Bacağım kırık olduğu için konuşamıyorum. Erhan ağabey nereden çıkış yapmıştık. Çağlayancerit orada bir yerde düştük. Hangi yere düştüğümüzü hatırlamıyoruz, her taraf sis, göremiyorum. ... 35 00 benim numaram.

112 görevlisi: Telefonu kapatmayalım, yerinizi tespit etmeye çalışıyoruz.

İ.G : Kahramanmaraş'ın dağlarından, her taraf sis. Göremiyorum.

112 görevlisi: Parti merkezinden kiminle görüşebiliriz, sizinle ilgili

İ.G : Bilmiyorum, şarjım bitmek üzere. Alo. Biz nereye gidiyorduk? Yozgat tarafında bir yere gidiyorduk hanımefendi.

112 görevlisi: Kapatmayın yerinizi tespit etmeye çalışıyorlar.

İ.G : Erhan ağabey, nereden geldik, nereye gidiyoruz. Şu an Çağlayancerit'ten gelip, nereye gidiyoruz. Yozgat-Yerköy mü? Çağlayancerit'ten, Yozgat-Yerköy'e gidiyoruz. Burası çok soğuk. Alo. Yer tespit edemiyor musunuz?

112 görevlisi: Siz kapatmayın beyefendi telefonu.

İ.G : Hanımefendi şarjım bitecek.

112 görevlisi : Alo, Alo. İyi misiniz?

İ.G : Kötüyüm, ayağım kırık.

112 görevlisi: Şu anda siz helikopteri görebiliyor musunuz?

İ.G : Şu anda helikopterin içindeyim.

112 görevlisi: Alo. diğer beş kişi yanınızda değil mi şu anda? Size cevap verebiliyorlar mı?

Defalarca okudum, iha muhabiri böyle bir bilgiyi paylaşmış mı ?

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TxT
    TxT's avatar
    Erkek
    var hoca ses kaydı var tv ler dinletmişti..

edit : http://videonuz.ensonhaber.com/haber-20584-iha-muhabirinin-agzindan-dehset-anlari.html
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    stillalive
    stillalive's avatar
    Erkek

decameron bunu yazdı:

Küllen yalan amk :D Nasanın işi gücü yok hatır gönül işi için uydusunu Türkiyeye mi çekecek , hade değince olacak işler değil bunlar palavradan ibaret.  Uydu dediğin belli bir koordinattan görüntü çekmek için belli bir rotada olmalıdır buda günde bir kez mümkündür , kaldıki hatır gönül desek bile böyle bir yardımın yapılacağına zerre inanmıyorum.Kaldıki bölgede kar yağışı var git meteoroji haritalarına bak. Bulut dolu gökyüzü nereye neyin ısısını çekecek uydu :) şaka gibi,zaten haber şehir efsanesi :) cafesiyaset ne amk :D

belki tespit ettikleri ısı: çakal, kurt, ayı ısısıdır sonuçta onlar da canlı :)

Geçenlerde kumpircide otururken, salataları, kaşarlı kumpirleri ve kısırları gördüm, o sırada şöyle düşündüm: Kısırlaştırılmış Siyaseti, Kaşar Siyasetçilerden Alırsak, Önümüze Amerikan Salatası Olarak Gelir Ve Biz de Onu Yeriz, Ama Orada Unutulan Birşey Var, O da Çoban Salatası.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Portishead
    Portishead's avatar
    Erkek

stillalive bunu yazdı:

decameron bunu yazdı:

belki tespit ettikleri ısı: çakal, kurt, ayı ısısıdır sonuçta onlar da canlı :)

aynen aktılıyorum arkadaşa itibar edilcek bir haber değil bana görede uydu görüntüsü alabilmek için hava şartlarının açık olması gerekir,

Cesaret zafere, kararsızlık tehlikeye, korku ölüme götürür.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oldwolf
    oldwolf's avatar
    Erkek

YaSevYaTerkEt bunu yazdı:

bu benim de dikkatimi çekti haberlerde izlerken, bilen varsa buyursun... 

Metallica Rules
Toplam Hit: 96804 Toplam Mesaj: 352