folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Spor Ve Bedensel Gelişim İle İlgili +Askerlikle İlgili Her Soru Buraya

Spor Ve Bedensel Gelişim İle İlgili +Askerlikle İlgili Her Soru Buraya

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviBere
    MaviBere's avatar
    Erkek
    arkadashlar kafanızdaki spor ve bedensel gelişimle her türlü soruya cvp verebilirim,ayrıca askerlikle ilgili seylerde sorabilirsiniz taze geldim askerden. (3.Komando Tugayı Siirt,yedek subay)

hız emniyettir...!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Stifler
    Stifler's avatar
    Erkek
    4 yıllık okul okuduktan sonra asteğmen olabilmek için hangi şartlar gerekiyo?

3 Hafta önce Sigara Öldürüyor diye okudum, sigarayı bıraktım. 2 hafta önce Alkol Öldürüyor diye okudum, Alkolü bıraktım. Geçenlerde Aşırı Seks öldürüyor diye okudum, okumayı bıraktım..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    turkteam
    turkteam's avatar
    Erkek
    Asteğmen olabilmen için gireceğin sınavda sana verilen şıklardan "Yedek Subaylık" kısmını işaretleyip, sınavı iyi bir derece ile yapman gerekli.
    Eğer sınavı bazılarının dediği gibi sallarsan seni de sallarlar :)
    Tabii işin içinde hangi bölümden mezun olduğun da var.

Ev Yapacaksan Betondan, Kız Alacaksan Japondan Al..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviBere
    MaviBere's avatar
    Erkek
    stifler:
    ole bi kural yok. her 4 yıllık okuyan yedek subay olma hakkı var ama askerlik subesinde ben istiorum desende,yalandan bi sinav var 3 gun boyunca suruyo aynı sinav. istediin gun girebiliosun,soyle tipler verebilirim yedek subay olmak istiosan sinava ilk gun git genelde yedek subay ihtiyacini karsiladiktan sonra digerlerini kisa donem yapiolar,uzun istiosan ilk gun gir kisa istiosan son gun gir sinava.bide donem olarak nisan doneminde daha cok yedek subay alimi oluyo agustosta daha cok kisa donem oluyo gibi bi ispatlanmamis teori var.

hız emniyettir...!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RedKit
    RedKit's avatar
    Erkek
    4 yıllık üniversite okuduktan sonra yedek subay olarak askerlik yaptıkdan sonra subay olarak kalabiliyormuyuz?

her horoz kendi çöplüğünde denizli horozu her yerde öter
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviBere
    MaviBere's avatar
    Erkek
    redkit:
    eskiden direkt kalinabiliomus ama simdi sozlesmeli subaylik var,senenin belli donemlerinde sinavlar var bu sinava sen askerdeyken boluk ve tabur komutanından alacagin referanslarla basvurursan kzanma sansin daha yuksek olur.kolay bi sinavi ve bedensel yeterlilik sinavi var ,ondan sonrada izmirde egitim falan harp okulunda ve tegmen olarak biyere ataniosun.askerden sonrada basvurabilirsin yas sınırı 28.

hız emniyettir...!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RedKit
    RedKit's avatar
    Erkek
    saolasın

her horoz kendi çöplüğünde denizli horozu her yerde öter
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Stifler
    Stifler's avatar
    Erkek
    son sorum peki askerde yedek subay olarak kaldıktan sonra zamanla rütben artıyomu?

3 Hafta önce Sigara Öldürüyor diye okudum, sigarayı bıraktım. 2 hafta önce Alkol Öldürüyor diye okudum, Alkolü bıraktım. Geçenlerde Aşırı Seks öldürüyor diye okudum, okumayı bıraktım..
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yasin_55
    yasin_55's avatar
    Erkek
    bu yedek subaylık nasıl bişey neler yapıyosun yedek subaysan,duyduğuma göre akşam 5 te mesain bitiyomuş haftasonu tatilmiş falan bunların aslı var mı ?
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nukeshore
    nukeshore's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Eylül ün başında bütünlemeler var. O dersleri verdikten sonra diploma 1 ay sonra verilir die tahmin ediyorum. Yani Kasımda, ondan sonra tecili kaldırıpben askere gitmek istiyom dediğimde beni ne zman alırlar? hemen alırlar mı?

011011100111010101101011011001010111001101101000011011110111001001100101
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviBere
    MaviBere's avatar
    Erkek
    stifler:
    astegmen olarak askerlige basliosun son ay tegmen rutbesi aliosun,sozlesmeli subaylik sinavini kazanip devam etmek istersen diger rutbelilerle esit rutbe hakkına sahip olup rutben zamanla artio tabi, yalniz kurmaylik alamiosun.bide albayliktan emekli oluyosun general olunamio simdiki mevzuata gore,ilerde degistirmzlerse tabi.

hız emniyettir...!
Toplam Hit: 8972 Toplam Mesaj: 77