folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Spor Ve Bedensel Gelişim İle İlgili +Askerlikle İlgili Her Soru Buraya

Spor Ve Bedensel Gelişim İle İlgili +Askerlikle İlgili Her Soru Buraya

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cagatay09
    cagatay09's avatar
    Erkek
    yok kardes niye yanlis anliyayim ayip ettin..o zaman ben yapicam sanirim..bu arada astegmenler icin yazili sinav olayinda dedigin dogru..üc günlük sinavda ilk gün sinava girenlerin hepsi astegmen olmus digerlerini dagitmislar kisa döneme...ama sanirim sinava ne hangi tarihte girecegine onlar karar veriyormus galiba dogru mu bilmiyorum...ayrica futbol filanda oynadim bunun bir etkisi var mi askerde..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviBere
    MaviBere's avatar
    Erkek
    cagatay09:
    ole kardes sinav gunlerini onlar belirlio ama o 3 gunden hangisinde girecein sana kalmis,bi aday numaran var onunla gidiosun bu istediin 3 gunden birinde,futbol falan gitme yerini etkilemez de gittiin yerde spor faaliyetleri hep olur zaten orda boluk,tabur takimlarinda turnuvalarda oynar karizma yaparsin;)

hız emniyettir...!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cagatay09
    cagatay09's avatar
    Erkek
    saolasin tsk..son bir sorum olucak o bedensel engelli eleman nasil askerlik yapabilmis ki..anliyamadim yani..gecerli bir nedeni nasil olabilir ki dimi..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviBere
    MaviBere's avatar
    Erkek
    ya hani yürürken el bilekleri bükülür yüzleri ekşir şekilde şekile girer falan ya, ole bi tipti ama zihinzel bi sorunu yoktu,bedensel kayıplarında bi % olarak standardı vardır cocuk onu tutturmustur olur ya neden olmasın aslında dediim gibi o levazım sınıfındaydı ve hakkaten tsk da herkese uygun is var farketmez.

hız emniyettir...!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gestapo26
    gestapo26's avatar
    Erkek
    şimdi dostum benim bir arkadaşıda şaşılık var bunu askere alırlarmı alırsa komando falan olabilirmi şimdiden sağol

sen vaktinden sonra gelen sevdalı bir çiçeksin
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviBere
    MaviBere's avatar
    Erkek
    gestapo26:
    askere alabilirler dediim gibi engellerin veya bazı bozuklukların daha doorusu herseyin standardı var standardın üstündeyse alırlar,komando yapmazlar zannetmiom.

hız emniyettir...!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cold-m4
    cold-m4's avatar
    Erkek
    peki askerde sigara serbest mi? :)
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mahir_Sus
    Mahir_Sus's avatar
    Erkek
    kardeş benim sorum spor ve bedensel gelişimle ilgili ben futbol oynuyorum kendimi fiziksel olarak geliştirmem için neler yapmamı tavsiye edersin ayak kası karın kası vs. gibi

BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM BU DÜNYA HAYATI ANCAK BİR EĞLENCE VE OYUNDAN İBARETTİR AHİRET YURDUNA GELİNCE İŞTE GERÇEK HAYAT ODUR KEŞKE BİLSELERDİ (Ankebut suresi 64.ayet)
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviBere
    MaviBere's avatar
    Erkek
    hackermemo:
    gün icindeki egitimlerde komutanların izin verdii sürelerde serbest,diger zamanlarda aten serbest,ama bazen komutanlar komutla toplu sigara iciriyolar,aynen şöyle:sigara yak,agzına al,çek,bırak:)
    mahir:
    kardeş sana önerim en sağlıklısı ve etkilisi kros yapma imkanın varsa,o.mumkunse yokuş yukarı koşular falan.ama 1:1 dinlenme süresi ver kendine.karın kası için mekik ve ters mekik etkili ama ters mekigi yerden diil şöyle yüksek bi banktan yap aşagıdan bel hizasına kadar çık geri in diger türlü yani bel hizasından yukarı,hiperekstansiyon denio yukarı cıkarsan bel omurlarını zedeleyip yırtabilirsin sakat.yalnız mekikte(düz mekikte) nefes alıp verme cok onemli tutma,yukarı cıkarken nefes ver.

hız emniyettir...!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    _RoCKeT_
    _RoCKeT_'s avatar
    Erkek
    MaviBere:
    bel fıtığı ve uyurgezerlik sıkıntısı olanlar için askerde ne tür uygulama yapıyorlar bilgin varmı acaba ?

@@@@@@@_RoCKeT_@@@@@@@ FeeL thE DiFFeRenCe!
Toplam Hit: 8989 Toplam Mesaj: 77