folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Tikilerin Arasında Geçen 2 Haftam Ve İlginçlikler

Tikilerin Arasında Geçen 2 Haftam Ve İlginçlikler

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zamansehri
    zamansehri's avatar
    Erkek
    olm sen bunlarla kafanı bularak gününü gün edersin en iyisi sen karikatürlerinde bu tikyleride ciz kafa bul erkekler arasında hatta onlarada ver çizdiklerini ;)

dün, bugün, iki gün önce ...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    POLECAT
    POLECAT's avatar
    Erkek

Beyler bende tikiliren yaşam kültürünü yazim bari :)

Türkiye, İstanbul kaynaklı, bireyleri ekonomik olarak üst sınıftan veya onlar gibi olmak isteyen orta sınıftan gençlerden oluşan ve toplumda oldukça büyük antipati toplamış, kendine özgü dili ve pahalı yabancı markalara dayalı yüksek estetik kaygısı ile tanınan altkültür.

Genellikle Bağdat Caddesi ve Akmerkez çevresinde yer edinmiş fakat bir süre sonra genele yayılmıştır. Kimi zamanlar ciks şeklinde adlandırılmaktadır.

Dil - Jargonu
    Tikilerin Türkçeyi kendisine özgü kullanımı toplumda pek çok kez eleştirilmiştir. Fakat bu dil, neredeyse tiki kültürünün belirleyicisidir. Genel olarak, Amerikan aksanı ile Türkçe konuşulması, cümlelerin içinde ingilizce sözcükler kullanılması veya İngilizce söylenişlerin Türkçeye çevrilmesidir.

En bilinen örnekleri, Oha falan oldumdur, kaynağı ingilizcedeki I was like Oh My Goddır. Aynı şekilde I was likeın türkçede falan oldum şeklinde kullanılması jargonun temelidir. Fakat zamanla, bu kullanım alaycı bir şekilde ana akımca eleştirildiğinde, falan kelimesi daha az kullanılır olmuş ve yalnızca oldum kullanılır olmuştur.

Giyim
    Dünya görüşleri ve estetik anlayışları sebebi ile popüler kültüre ve modaya fazlasıyla bağımlı olan tikiler ekonomik güçlerinin de verdiği bir destekle olabildiğince pahalı giyinmeyi tercih ederler. Bunun için, Amerikan preppy gençliğin trendlerini izlerler. Türkiye genelindeki tikiler ise, Bağdat Caddesi çevresindeki tikileri örnek alarak giyinir ve oradaki modayı takip etmeye çalışırlar.

Giyindikleri mekanlar, genellikle Akmerkez ve Bağdat Caddesi civarındaki pahalı yabancı markaların mağazalarıdır. DKNY(Donna Karan New York), Puma, Converse tikilerin tercih ettiği markalardır.

Politik Görüş
    Tikiler, 80 sonrası apolitikleştirilen Türk gençliğinin bir sonucu olarak, sadece kendisi düşünür olabildiğince siyasetten uzak kalmayı tercih ederler, aykırı ve asi eğilimlerden uzak dururlar. Bu kalıbı zorlayanları (altertiki) da vardır. Fakat farkında olmadan, baskıcı, kapitalist düzene destek vermektedirler.

"" Cümleler Doğrudur Sen Doğru İsen, Doğruluk Bulunmaz Sen Eğri İsen. P.S
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Chip
    Chip's avatar
    Erkek
    Evet tikilik bir hastalık diyebiliriz örneğin simit sarayına gitmem starbucks a giderim gibisi bunlar kısaca hava atmayı seven tiki gruplardır.Simit yiyip karnını doyuracağına yada atıştırıcağına gidip kahve içmek daha cazip geliyo tmm kahvesi çok süper olabilir ama gidipte 5 milyon bayılamam :D 5 milyonun üzerine 2 milyon koyar Burger Kingde büyük menü yerim daha iyi ama bunlar tiki işte anlamaz :D
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    skyvalet
    skyvalet's avatar
    Erkek
    hoca dersaneler tiki yuvası zaten.:D.Bişi yaparsın suratına bkarlar ne oluyıo tot diyesi gelir insanın....
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    retrem
    retrem's avatar
    Erkek

abi tikkyler için hayatta sadece onlar vardır; din kitap bilmezler,sübhanekeyi okuyamazlar misal yani.

o yüzden bana karşı salakca tavırları olan insanları o beni ezmeden ben ezerim ve bunlar tikky yaut tikky özentileridir..

beleş sms olduğu için biraz saçma olsada mesajla başımdan geçen deüşük bir olay:

kız : neco yaa canım acaaip dondurma çektiii
    ben : bendenmi istion dondurmayı? hay hay
    kız : anlamadım desem
    ben : bi siktir git desem

(akıllanmaz aqdum ..)
    kız: niye öyle diosun ya
    ben : bi sittir git ol diye
    kız : :-) :-) (böle bi gülücük )
    ben : (cevap atmadım )
    kız :senden niye ses soluk yok ( :| )

geçensene okuldan kaçtık sinemaya gidicez neyse bornovadan bindik amua ghoyyim 168 no'lu konak otobüsüne

kız : ayy ben bu otobüse binmem bu çok eskiii
    ben: binmek istediğin daha güzel bi yer var ama ordan şimdi uzun sürer
    kız : anlamadımm :S nereye binicez
    ben : (çarptırdım lafı ) hadi binin şuna
    kız : eski ama buu

dolmuş şöforü : eskiyse binmeyin o zaman aq?
    ben : (herkez bindikten sonra en son ben bindim) abi kusura bakma ya bunlar böyle alışmış
    dolmuş şoförü : belli oluyo tiplerinden zengin puştları..

abi anlatıcam olay daha çok :P şimdi meşgul etmiim bunlara küfür etsen ziklemiolar kızın birine resmen 69 da zikerim bsg demiştim okulda kız güldüü amua ghoyyim yaa :|

kültür yaut gelenek denen bişey kalmadı,tikkyler aynı zamanda namus kavramını yaladı yuttu sikip attı , ondan bi cevap..

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Chip
    Chip's avatar
    Erkek

Diyaloklar Manyak :D:D:D:D:D 

Bide

ben : (herkez bindikten sonra en son ben bindim) abi kusura bakma ya bunlar böyle alışmış

:D Sabah sabah güldürdünya beni helal olsun amua goyam :D

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    brolickeyy
    brolickeyy's avatar
    Erkek

zuhaha :D:D

ee tahribat farkı bu:))))
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kehanet
    Kehanet's avatar
    Erkek
    tum olayları keyıfle okudum walla...:D:D anasını satııyım burda boyle tıplerı hıc bulamıoyorumkı zaten...sıkılıyorum yaw burda tikky olsaydı hıc olmazsa onlarla ugrasırdım :D bu salakları sen rezıl etmesen bıle onlar kendılerını rezıl edebılıyorlar :D:D:D

Benimkisi kuvvet, zevk ve kudret. Benim adım "Kehanet"
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nautilus
    Nautilus's avatar
    Erkek
    hoca körle yatan şaşı kalkar aman diikkaatt

şizofren olabilirsiniz yardım alın!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    retrem
    retrem's avatar
    Erkek
    H2nds0me bunu yazdı:
    -----------------------------

Diyaloklar Manyak :D:D:D:D:D 

Bide

:D Sabah sabah güldürdünya beni helal olsun amua goyam :D

-----------------------------
    abi daha bi ton olay var amua ghoyyim
Toplam Hit: 11254 Toplam Mesaj: 89