folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Anne Ben Ateist Oldum :)

Anne Ben Ateist Oldum :)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Spacheata
    Spacheata's avatar
    Erkek

şimdi efendim benim bi annem var.namazında mevlidinde fln.babamda içen bi insan.kardeşimin daha hiç aklı ermez öyle şeylre.tipik türk ailesi işte

ama gelin görün ki tutturmuş sen neden namaz kılmıyon yok bilmem ne diye. 

aslında sorun buda değil.çünkü biliyorum şimdi çalışıyo olsam umrunda olmaz.eve para getirmiyom ya çatçak yer araıyolar. asıl sorunumuz kndişmizi tanımlayamamız.aslında nüfusun %99 usöze müslüman derlr ama alakası yok tabiki. ben onu söyle çeviriyorum aslında ibadethanelerin %99 u müslüman ibadethanesi.. hesap budur..

ama artık bi yerde düşünüyorum. biz ne zaman kimliklerimize korkmadan ateist diye yazdırabilcez.? ne zaman gerçekler ayan olcak? ne zaman din hocası değil felsefe hocası makbul olcak?

ve ne zaman normal sıradan bi olaymış gibi anne ben ateist oldum diyebilcez?

Ayrıca çok şekersin :)
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Martech
    Martech's avatar
    Erkek

dusuncelerine saygiliyim.

ne zaman din hocası değil felsefe hocası makbul olcak? yazmisin ..boyle dusunurseniz hicbir zaman biyere diyemen.

Anne Ben Ateist Oldum :) 

ilerleyen zamanlarda farkina varirsin hocam

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cia
    Cia's avatar
    Erkek

yanlış anlamadıysam sen ateistsin ve bunu basta annen olmak üzere yakın çevrene söyleyemiyorsun öle mi?

edit:ev telefonunu ver ben arar sölerim  

..savrulurken raconun kırmızı pelerini o zarif öfkeye,zaman ki sana hasta olmuş,incelikli haytasın,raksederken mahallenin maşallahı-eyvallahı,güzelleş be oğlumm.!şimdilik,ölümüne kadar hayattasın..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaTRiXe
    MaTRiXe's avatar
    Erkek
    hiç bi zman bence insanlar hangi düşünceler izlenimler doğrultusunda böyle karar aldığına bakmaksızın sadece aldığın kararın kendilerince yanlış oluşuna odaklanırlar esnek düşünmekten mahrum aksinin olaibileceği ihtimaline göz atmayı reddetmiş bi toplumda hiç bi zaman diyemezsin gibi geliyo ateist değilim ama çok müslüman da değilim neyim ben karar veremedim düşünmemek en iyisi belki de :S
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Spacheata
    Spacheata's avatar
    Erkek
    yok abi ya en iyisi bütün mahalleyi öldürüp asit kuyusuna atçam sonunda o olcak

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alibaba
    alibaba's avatar
    Erkek
    hocam o kimlikte din yazması olayına ben başlı başına karşıyım. ateist bir arkadasım vardı din kısmını boş bıraktırabilmek için nüfus kağıdını yenilemeye gittide bir dövmedikleri kalmıştı bu yüzden o kafa kağıtlarında ateist yazdırmak pek kolay bişey değil ve bu gidişlede asla olmaz =)

Rakı, şarap içiyorsam sana ne, Yoksa sana bir zararı içerim. İkimiz de gelsek kıldan köprüye, Ben dürüstsem sarhoşken de geçerim.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Spacheata
    Spacheata's avatar
    Erkek

alibaba bunu yazdı:
    -----------------------------
    hocam o kimlikte din yazması olayına ben başlı başına karşıyım. ateist bir arkadasım vardı din kısmını boş bıraktırabilmek için nüfus kağıdını yenilemeye gittide bir dövmedikleri kalmıştı bu yüzden o kafa kağıtlarında ateist yazdırmak pek kolay bişey değil ve bu gidişlede asla olmaz =)

avusturalyada jedi bile yazdırabiliyomusun mesela . bizd ebunu kim engelliyo ki? inanmazsan inanmazsın.  aileme söyleyebilsem kimliğide yazdırırım ben

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Android
    Android's avatar
    Erkek

çokta problem değil kimliğinin din hanesinde islam yazması

inanmıyorsan yine inanma kafanda büyütme yani

(M.Sc) Master Science, Electronics and Communication Engineering
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    god
    god's avatar
    Erkek
    Spacheata dün gece siyaset meydanını izlemişin hacı sen:)

All is well
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek
    yazdırmaya gidince ananıda al git derler

T.C Anayasası Madde 26 : Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmi makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar. Bu fıkra hükmü, radyo, televizyon, sinema veya benzeri yollarla yapılan yayımların izin sistemine bağlanmasına engel değildir.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dengesiz
    dengesiz's avatar
    Erkek

Spacheata bunu yazdı:
    yok abi ya en iyisi bütün mahalleyi öldürüp asit kuyusuna atçam sonunda o olcak

tavsiye etmem ergenekondan alırlar walla  

Doğru kişi olmak meselenin yarısıdır, diğer yarısı; doğru zamanda, doğru yerde, doğru kişilerle karşılaşmış olmanızdır.
Toplam Hit: 25207 Toplam Mesaj: 286