folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Anne Ben Ateist Oldum :)

Anne Ben Ateist Oldum :)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

dreampark87 bunu yazdı:
    -----------------------------

DjBarky bunu yazdı:
    İnşallah geç olmadan farkına varabilirsin birşeylerin. Sakın Unutma Allah O Kadar O Kadar Merhametlidirki Sana Sürekli Verir Dikkat Et İş İşten geçmeden farkına varmaya calıs bir gün gökyüzüne bak yıldızlara bak güneşe aya bak bu oluşumların üzerlerinde bir mesaj var herşeyin bir sebebi var. topraklar ağaçlar meyveler senın benım bızlerın hızmetinde Rabbimiz sana bak nimetler versin diye bu büyük mevlaları faliyete gecirmiş dur durak bilmeden çalışan bir sistemi nasıl göz ardı ederde şeytanın gözüne sürdügü boyanın rengiyle görürsün bu dünyayı ? Rabbim İnsallah sen Dahil tüm inançsızların dinsizlerin Yollarını Yoluna Saptırır. Bu Evren ve Bu Sistem Aralıksız Olarak Calısıyorsa Bu inananların ve Allaha İman Edenlerin Suyunun Hürmetine Çalışır ve Ayakta Kalır. Allah Akıl Fikir vermekle birlikte Şeytanı ve Askerlerini Kalbinden Def Etsin sonsuza dek inşallah.

Konu dönüp dolaşıyo aynı yerlere yine geliyor hayvanyaşar ın sorusuna cevap versenize siz, bunu cevabını veren yok hala o bahsettiğin şeyler oluştu tamam tarnı nasıl oluştu bunu açıklayın tanrınız kendi kendine oluşabiliyorsa onu yaratan biri olmuyorsa bu bahsettiğin gökler yıldızlar elma armut bunlarda kendiliğinde nasıl oluyorda oluşamıyor hem sizin tanrınız daha üstün birşey değilmi eğer bu kadar üstün birşey kendiliğinden oluşabiliyorsa bu sistem tanrının yanında daha basit kalan bu sistem nasıl oluyorda kendi kendine oluşamıyor bunu cevaplayın önce ona insanın aklı ermez deyipde körü körüne inançlığa vurmayın...

Dünyadaki En Büyük Paradoks Oluşturacak Soruyu Sordun, Hiç Aklımdan Geçmemişti bu. Ve Sen hala Hayattamısın. Çarpılmadın yani. Bu Derece Düşünmeye Korkarım ben yahu. 

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dreampark87
    dreampark87's avatar
    Erkek
    ShockMan bunu yazdı:

dreampark87 bunu yazdı:

DjBarky bunu yazdı:
    İnşallah geç olmadan farkına varabilirsin birşeylerin. Sakın Unutma Allah O Kadar O Kadar Merhametlidirki Sana Sürekli Verir Dikkat Et İş İşten geçmeden farkına varmaya calıs bir gün gökyüzüne bak yıldızlara bak güneşe aya bak bu oluşumların üzerlerinde bir mesaj var herşeyin bir sebebi var. topraklar ağaçlar meyveler senın benım bızlerın hızmetinde Rabbimiz sana bak nimetler versin diye bu büyük mevlaları faliyete gecirmiş dur durak bilmeden çalışan bir sistemi nasıl göz ardı ederde şeytanın gözüne sürdügü boyanın rengiyle görürsün bu dünyayı ? Rabbim İnsallah sen Dahil tüm inançsızların dinsizlerin Yollarını Yoluna Saptırır. Bu Evren ve Bu Sistem Aralıksız Olarak Calısıyorsa Bu inananların ve Allaha İman Edenlerin Suyunun Hürmetine Çalışır ve Ayakta Kalır. Allah Akıl Fikir vermekle birlikte Şeytanı ve Askerlerini Kalbinden Def Etsin sonsuza dek inşallah.

Konu dönüp dolaşıyo aynı yerlere yine geliyor hayvanyaşar ın sorusuna cevap versenize siz, bunu cevabını veren yok hala o bahsettiğin şeyler oluştu tamam tarnı nasıl oluştu bunu açıklayın tanrınız kendi kendine oluşabiliyorsa onu yaratan biri olmuyorsa bu bahsettiğin gökler yıldızlar elma armut bunlarda kendiliğinde nasıl oluyorda oluşamıyor hem sizin tanrınız daha üstün birşey değilmi eğer bu kadar üstün birşey kendiliğinden oluşabiliyorsa bu sistem tanrının yanında daha basit kalan bu sistem nasıl oluyorda kendi kendine oluşamıyor bunu cevaplayın önce ona insanın aklı ermez deyipde körü körüne inançlığa vurmayın...

Dünyadaki En Büyük Paradoks Oluşturacak Soruyu Sordun, Hiç Aklımdan Geçmemişti bu. Ve Sen hala Hayattamısın. Çarpılmadın yani. Bu Derece Düşünmeye Korkarım ben yahu. 

zaten anlatmak istediğimiz olayda burada o düşüncelerle bunları sorgulamak büyük suç olduğu için biryere varılamıyor bilimi kullanıp kanıtlanmış verilerle kanıtlanmamış inançları bi kenara atıp, evrimi araştırmayı denesek daha sağlıklı düşünceler elde edeceğiz. Inançlarda hep kısıtlı kalınıyor.

Zifir:10 mg nikotin:0.8 mg karbon monoksit:10 mg WINSTON
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

dreampark87 bunu yazdı:
    ShockMan bunu yazdı:

dreampark87 bunu yazdı:

DjBarky bunu yazdı:

zaten anlatmak istediğimiz olayda burada o düşüncelerle bunları sorgulamak büyük suç olduğu için biryere varılamıyor bilimi kullanıp kanıtlanmış verilerle kanıtlanmamış inançları bi kenara atıp, evrimi araştırmayı denesek daha sağlıklı düşünceler elde edeceğiz. Inançlarda hep kısıtlı kalınıyor.

Hayret Sağ Salimsin Hocam yahu. Şaka etmiyorum ha, Hayretler içindeyim, E ama Hocam gelde şimdi Çık işin içinden, O Nasıl Bir Soruydu Attın Ortaya yahu. Allak Bullak oldum.

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dreampark87
    dreampark87's avatar
    Erkek
    ShockMan bunu yazdı:

dreampark87 bunu yazdı:
    ShockMan bunu yazdı:

dreampark87 bunu yazdı:

DjBarky bunu yazdı:

Hayret Sağ Salimsin Hocam yahu. Şaka etmiyorum ha, Hayretler içindeyim, E ama Hocam gelde şimdi Çık işin içinden, O Nasıl Bir Soruydu Attın Ortaya yahu. Allak Bullak oldum.

neden allak bullak oldun bu soru zaten sorulmuştu benim söyleyiş tarzım mı sorunun boyutlarını değiştirdi. Hem hayattayım işte çarpılma da olmadı herhangi birşey yok. Ama bunun yanında soruya cevapta yok zaten olmayan birşeyin açıklamasıda olamaz bu soruya cevap ta verilemez. Ateist olan cevabı bulmuş demektir.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Spacheata
    Spacheata's avatar
    Erkek
    ShockMan hoca ben senin sonunu hiç iyi görmüyorum topicin sonunda sende bize katılcaksın gibi duruyo :D

Ayrıca çok şekersin :)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dreampark87
    dreampark87's avatar
    Erkek
    Spacheata bunu yazdı:
    ShockMan hoca ben senin sonunu hiç iyi görmüyorum topicin sonunda sende bize katılcaksın gibi duruyo :D

yoo ben çok iyi görüyorum :)) birşeylerin farkına varmaya başlamak üzere tabi inancı daha ağır basarsa bu durum söz konusu olamaz

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

Spacheata bunu yazdı:

Bu Pek Çok Topik Gerektirir, O Kadar Kolay değil. Nedenmi Çünkü Bir Beynim var ve Bu Sorunun Kaynak Noktasını Bulacam Diye Düşünüyorum, Olanaksız Yahu, Yaratan Mükemmel yaratmış Her şeyi, Ama O Nasıl Varolmuş, Ezelden beridir Var deniyo, Var Tamam anladık ama Nasıl Varoldu Dersem de Doğrulmadı, Doğmaya ihtiyacı hiç olmadı deniyor. Düşünmem lazım hemde çok.

E Peki Dream Hocam dermisin bana, Bu Evren nasıl Oluştu yahu, Kendi kendinede oluşamaz bu kadar Kompleks Yapı. Allahım yahu, Kafam karma Karışık oldu iyimi. ?

Herşey yalanda diyemeyiz, Ahhanda Klavyeleri başında Kalemşörler olarak varız, Yazışıyoruz, Bu varlığımızın İspatı oluyor Basitçe, Yaratanda Varlıklarımızla Varlığını Gösteriyor, Yada Diğer Varolmuşlar la. Çok Enteresan, Biz Varolmasaydık, Allahı Bilende Olmayacaktı Öyleyse Dersek. Varlık Kaynağı İnsan Ruhundadır demeye Dilim varmıyor. Şayet Varlık Kaynağı İnsan Ruhundaysa, Yaratıcı diye tabir Edilen Varlığı Düşüncelerimizde Bizmi Varetmiş oluyoruz. Olacak iş değil, Evrendeki En Büyük Paradoks Bu.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Spacheata
    Spacheata's avatar
    Erkek

romantiğin sonunda teonun dediği gibi galiba... İnanç perdesi ne kadar kalınsa akıl güneşi o kadar geç doğar. acıklı ama ne yapalım filmi ben çekmedim ya.

Ayrıca çok şekersin :)
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dreampark87
    dreampark87's avatar
    Erkek
    ShockMan bunu yazdı:

Spacheata bunu yazdı:

Bu Pek Çok Topik Gerektirir, O Kadar Kolay değil. Nedenmi Çünkü Bir Beynim var ve Bu Sorunun Kaynak Noktasını Bulacam Diye Düşünüyorum, Olanaksız Yahu, Yaratan Mükemmel yaratmış Her şeyi, Ama O Nasıl Varolmuş, Ezelden beridir Var deniyo, Var Tamam anladık ama Nasıl Varoldu Dersem de Doğrulmadı, Doğmaya ihtiyacı hiç olmadı deniyor. Düşünmem lazım hemde çok.

E Peki Dream Hocam dermisin bana, Bu Evren nasıl Oluştu yahu, Kendi kendinede oluşamaz bu kadar Kompleks Yapı. Allahım yahu, Kafam karma Karışık oldu iyimi. ?

Herşey yalanda diyemeyiz, Ahhanda Klavyeleri başında Kalemşörler olarak varız, Yazışıyoruz, Bu varlığımızın İspatı oluyor Basitçe, Yaratanda Varlıklarımızla Varlığını Gösteriyor, Yada Diğer Varolmuşlar la. Çok Enteresan, Biz Varolmasaydık, Allahı Bilende Olmayacaktı Öyleyse Dersek. Varlık Kaynağı İnsan Ruhundadır demeye Dilim varmıyor. Şayet Varlık Kaynağı İnsan Ruhundaysa, Yaratıcı diye tabir Edilen Varlığı Düşüncelerimizde Bizmi Varetmiş oluyoruz. Olacak iş değil, Evrendeki En Büyük Paradoks Bu.

bence sen bigbang den başlayarak evrimi okuyup araştırmalısın dünya nasıl oluşmuş canlılar nasıl oluşmuş şu anki durumlarına nasıl gelmişler bunları bi denemende fayda var. Aceleye getirerek bi an önce cevap bulmayı bekleme öğrendikçe sonuçlar elde eder insan

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fivestar
    fivestar's avatar
    Erkek

çok saçma :) Tanrı nasıl oluştu o zaman diye .. sorarım bilimadamları beyninimizin yüzde kaçını kullanmamıza izin veriyor demişlerdi %8 mi ? yoksa  10 mu her neyse yani  yüzde yüz olmadıgı kesin  ee zaten Allah(C.C) sana bu beyini verdiyse sen kimsin ki Allahı sorgularsın? Seni yaratan hakkında etten kemikten içine ruh koyan hakkında bu soruyu düşünüp cevaplandırıcak kadar zeki sanarsın .. :) 

Hani diyorlar ya bir din'e inanıp iman edenler belli noktalara takılıp kalıyor diye ateistler içinde aynı şey geçerli sizde aksi peşinde düşünüp cevaplıyorsunuz.

Birde çok merak ediyorum ateist arkadaşlar Allah'ın olmadıgını bir yaratanın olmadıgını bilmek sizi gerçekten rahatlatıyor mu ? huzur a mı eriyorsunuz  

son olarak bir link vericem  aşşagıda 

Aranızda Kirlian ı duyup bileniniz var mı ? ben biraz kısa özet vereyim 

Canlı Varlıklarda ruh olduğunu inkar edenlerin tezlerini çürütüp yeni bir çağ açmış adam: Semyon Davidovich Kirlian

http://www.netspirit.dk/od/images/aura/historie-bw-kirlian.jpg 

Kirlian'ın keşfi

Bu fotoğrafçılık tekniğinin adına “kirlian” adının verilmesinin nedeni, bu teknikte kullanılan aygıtın ilk kez Rus mühendis Semyon Davidovich Kirlian (1898-1980) ve eşi Valentina Khrisanova Kirlian tarafından geliştirilmiş olmasıdır. Semyon Kirlian’ın paranormal fenomenlere ilgi duyması ünlü bilim adamı Nikola Tesla ile tanışmasından sonra başlamıştır. 1939'da bir fotoğraf filmini tab ederken fotoğraf tepsisinin üzerinde bulunan cisme elektrik yükü verildiğinde tepside bir resmin oluştuğunu kazara gözlemleyen Semyon Kirlian ve eşi aynı yıl geliştirdikleri bir aygıtla, sözkonusu ışınımların daha çok canlı bedenlerden yayıldıklarını saptamışlar ve çektikleri çeşitli organların fotoğraflarında, bu organlardan salınan renkli ışımaları görüntülü hale getirmeyi başarmışlardır. Bedenden yayılan ışınımın çeşitli renkler halinde fotoğrafı çekilebilen kısmına “korona” (Latince’de “taç”) adı verilmiştir. Bu teknikteki temel yöntem, koronayı görünür hale getirebilmek için yüksek gerilimli elektrik alanının kullanılmasıdır.

irlian'ın keşfinin spiritüel sonuçları

Sözkonusu fotoğrafların yaşayan her şeyin muhtevasında "yaşam gücü" bulunduğunun ya da "aura"nın varlığının fiziksel kanıtı olduğunu belirten Kirlian, böylece, kendi metodu ile, öteden beri okültistlerin ve teozofların varlığını ileri sürdükleri, canlı bedenlerini sarmalayan, nadir vakalar haricinde gözle görülemez olan aura’nın varlığını kanıtlamış olduğunu iddia etmiştir. Kirlian fotoğrafçılığının ünlü olduğu yönlerden biri de insan vücudundaki akupunktur noktalarını işaret edebilmesidir. Bu iddiayı doğrulamak için yapılan deneylerden en ilginci, bir bitki yaprağının bir kısmı kesilse de, kirlian fotoğraflarında yaprak sanki kesilmemiş gibi, yaprağın bir bütün halinde ışınımının devam etmiş olmasıdır. Bu da, Semyon Kirlian’a göre fotoğraflardaki ışınım görüntülerinin önceden bilinen fiziksel etkenlerden kaynaklanmadığını ortaya koyan açık bir kanıttır. 

Kirlian aygıtı 

Kirlian fotoğrafçılığında kullanılan aygıtlar, en basit şekliyle, izole edilmiş bir kutu içerisinde bulunan, bir sıkma plakasıyla, fotoğraf camıyla veya bir optik aletle irtibatlandırılmış bir yüksek frekans kıvılcım üretecinden oluşur. Bir kamera gerektirmeyen aygıt, elektrik akımlarıyla saniyede 75.000-200.000 elektrik salınımı yapabilen jeneratörler gerektirir. Bu jeneratörler de çeşitli optik aletlere ve mikroskoplara bağlanabilir. Kirlian fotoğrafçılığı alanında çalışma yapan araştırmacılar, koronanın canlının heyecan ve sağlık durumlarına bağlı olarak renk ve ışıma değişiklikleri gösterdiğini belirtmişlerdir. Kirlian fotoğrafçılığı yöntemini Ruslar 1970’li yıllardan itibaren birçok hastanede hastalıkları teşhis amacıyla kullanmaktadırlar.

Kirlian fotoğrafçılığı ve benzeri çeşitli tekniklerle organlardan ve canlılardan yayılan eflüvleri gösteren fotoğraflara metapsişikte eflüvyoğrafi (effluviographie) adı verilir.

fotograflarda genelde hastalıklı olan bolge kırmızı tonda, saglıklı bolge de ıse mavı tonda renkler cıkarmakdadır(enerji kaybı olarak açıklanır).Ayrıca güsül icap ettiği durumlarda yukarda açıklaması olan auranın garip bir renk aldığı saptanmıştır.İslâmdaki gusul gibi bütün bedene su değdikden sonra kirlian fotografı çekildiğinde ise bu garip değişikliklerin kaybolup auranın normal hale döndüğü saptanmışdır.

http://www.sorularlaislamiyet.com/subpage.php?s=show_qna&id=16055

burayı okuyun (reklam degildir )  

Ağırdır sevmelerim her yürek taşıyamaz, büyüktür umutlarım her omuz kaldıramaz
Toplam Hit: 25205 Toplam Mesaj: 286