folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Anne Ben Ateist Oldum :)

Anne Ben Ateist Oldum :)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PyramiD
    PyramiD's avatar
    Erkek

ShockMan bunu yazdı:
    -----------------------------

Concept bunu yazdı:

ShockMan bunu yazdı:

Yahu Uyma Şeytana, Sen Beni Dinle, Kainattaki Her şeyde Gördüğün Akıl almaz Mükemmellikler bile Varlığını Teknik Olanaklar la İspatlayamadığın Allahı Anlatmaktadır. Boş verki Onu İspatlayasın, Gözlerinin Önündeki Muazzam Yaratılıştaki Çıplak Görülen pek çok şeyin bile Teknik İspatını yapamıyorken, Bence Ziyana Girme, Beni Dinle Karlı Çık.

Tamam Namaz Kılma Benim gibi, İstediğini yap, Ama Bir İnkarcı olarak Gitme Öte tarafa Ne Olur ne olmaz. Büyük İhtimaldirki Denilenler Gerçekleşecek. Sen Beni Dinle Canım Kardeşim. O Ne Fikirse Sil At Kafandan Bence.  Ateist Olan Diğer Arkadaşlarada Sesleniyorum, Ölünce Emin olunki Bir Hiç Olmayacaz. Ölümünde Sorumlulukları vardır. Yerine Getirebilmek için İnancınızı Kontrol etmenizde Yarar var, Henüz Geç olmamışken.

Abi neresiymis su "ote'ki dunya\ote taraf?" Seytan'a uydum da, bir tarifini verirmisin hocam?

Öyle Bir yerki, Sen Yokkenleri Dünya Diye Bir yer var, Bir Gün oraya Gideceksiniz deselerdi, Geliş Şeklinin Anne Rahminden Oluşu Gibi, Gidiş Şekli Buradaki Bedeni Terketmek olan, Enteresan bir Yolu var. Ve Malesef o Yola Giden Ve Geri Gelebilen Kimse Olmadığı Gibi Bende Gidip Gelmemiş olarak, Sana Kesin Bir Adres veremeyecem. Amma Ölümden Sonra Zaten O Yolda Sana Eşlik edecek Melekler Olacak. Merak etme.

Dünya ya Gelirken Sana Eşlik eden Anne Baban Gibi. ;)

öldükten sonra tekrar dünyada başka bedende dirilmeye neden inanmıyorsun peki ? 

Merhabaaaaa
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Spacheata
    Spacheata's avatar
    Erkek

RhiFaT bunu yazdı:
    konuya bak 21 sayfa olmuş rekora koşuyor :)

demek artık kavga etmeden tartışmayı beceriyoruz. 21 sayfa ve ve hala kimse banlanmadı. çok güzel

zaten bu yüzden 21 sayfa . eskiden kavga çıkar konu rafa kalkardı ama bu sefer kavga yok hoşgörü var. kendimizi alkışlamalıyız

Ayrıca çok şekersin :)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Otistiq
    Otistiq's avatar
    Erkek

Abi neresiymis su "ote'ki dunya\ote taraf?" Seytan'a uydum da, bir tarifini verirmisin hocam?

-------------------------------------------

Üstteki Yaklaşım alaycı tavır'da neyin nesi... Biz sana saygıyla yaklaşırken dilinin kıymetinin bilmeden konuşuyorsn...

Öbür dünya inanmamakta kararlı olanlar için Siyah,En azından inanalar için beyazdır derim ben [Mecazi anlamda ,kalkp siyahla beyazı ortaya atp , Şeytana uydm siyah ve beyazda ne] diye soru sorma...

inadım inat ,yazdığınız her kelimeyi sorgulamadan önyargılı bi tavırla cewaplycam diyosn emin ol yaptığın kendini kandrmaktan baskada bişey deil.

Kıyamet suresinden senin tek hücrene yada waroluşuna dair kanıt

34 – Yazık sana yazık!
    35 – Yazık ki sana ne yazık!
    36 – İnsan başıboş bırakılacağını mı sanır?
    37 – Onun aslı, atılan bir meni damlası değil miydi?
    38 – Sonra ana rahmine tutunan yapışkan bir hücre oldu da, Rabbi onu yaratıp düzenledi.
    39 – Ondan erkek ve dişi olarak her iki cinsi yarattı.
    40 – Bütün bunları yapan, ölüleri diriltmeye kadir olmaz olur mu?

Bilimsel olarak en eski Kuran-ı Kerimi bul ve içinde Kıyamet suresi ve üstteki ayetleri oku Günümzle kıyasla biz nezaman öğrendik Aslında bir meniden geldiğimizi ? aradaki zaman farkına bak azcık düşün...

Hayallerim ve Kendim.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Spacheata
    Spacheata's avatar
    Erkek

Otistiq sen bana şunu söylesene . ölüp toprak olduktan sonra nasıl tekrar dirilecek mişik? bunun bi izhaı varmıdır? varsa nasıldır?

yoksa bunun nasıl olduğunu yanlız Allah bilirde biz sadece inanmakla mı yükümlüyüz? 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crafty
    crafty's avatar
    Erkek
    Spacheata bunu yazdı:

RhiFaT bunu yazdı:
    konuya bak 21 sayfa olmuş rekora koşuyor :)

demek artık kavga etmeden tartışmayı beceriyoruz. 21 sayfa ve ve hala kimse banlanmadı. çok güzel

zaten bu yüzden 21 sayfa . eskiden kavga çıkar konu rafa kalkardı ama bu sefer kavga yok hoşgörü var. kendimizi alkışlamalıyız

demek ki bayağı bir gelişme var bizde özellikle böyle bir konuda kavga çıkmıyorsa sanırım daha hiçbir konuda çıkmaz gibi... körü körüne bişeyleri savunmak yerine bilgi paylaşımında bulunsak da herkes yararlansa daha da güzel olacak sanki Otistiq arkadaşım ne güzel bir paylaşımda bulundu hocam bunu daha önce görmemiştim araştırıp bakacam bu ayete...

Kasnak yuvarlandı elek oldu, eski orospular melek oldu...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

PyramiD bunu yazdı:

ShockMan bunu yazdı:

Concept bunu yazdı:

ShockMan bunu yazdı:

Yahu Uyma Şeytana, Sen Beni Dinle, Kainattaki Her şeyde Gördüğün Akıl almaz Mükemmellikler bile Varlığını Teknik Olanaklar la İspatlayamadığın Allahı Anlatmaktadır. Boş verki Onu İspatlayasın, Gözlerinin Önündeki Muazzam Yaratılıştaki Çıplak Görülen pek çok şeyin bile Teknik İspatını yapamıyorken, Bence Ziyana Girme, Beni Dinle Karlı Çık.

Tamam Namaz Kılma Benim gibi, İstediğini yap, Ama Bir İnkarcı olarak Gitme Öte tarafa Ne Olur ne olmaz. Büyük İhtimaldirki Denilenler Gerçekleşecek. Sen Beni Dinle Canım Kardeşim. O Ne Fikirse Sil At Kafandan Bence.  Ateist Olan Diğer Arkadaşlarada Sesleniyorum, Ölünce Emin olunki Bir Hiç Olmayacaz. Ölümünde Sorumlulukları vardır. Yerine Getirebilmek için İnancınızı Kontrol etmenizde Yarar var, Henüz Geç olmamışken.

Öyle Bir yerki, Sen Yokkenleri Dünya Diye Bir yer var, Bir Gün oraya Gideceksiniz deselerdi, Geliş Şeklinin Anne Rahminden Oluşu Gibi, Gidiş Şekli Buradaki Bedeni Terketmek olan, Enteresan bir Yolu var. Ve Malesef o Yola Giden Ve Geri Gelebilen Kimse Olmadığı Gibi Bende Gidip Gelmemiş olarak, Sana Kesin Bir Adres veremeyecem. Amma Ölümden Sonra Zaten O Yolda Sana Eşlik edecek Melekler Olacak. Merak etme.

Dünya ya Gelirken Sana Eşlik eden Anne Baban Gibi. ;)

öldükten sonra tekrar dünyada başka bedende dirilmeye neden inanmıyorsun peki ? 

Bu Dediğin Ateizmi ilgilendirmez. RearnKarnasyondur, İlgili bir konu açarsan Beyanat verebilirim, Konuyu farklı Yönlere Çekmemek adına Ateizm hususunda Görüş beyanat rica ediyorum. 

Spacheata Kardeşim, Ölünce Dirilmek Mümkün değilmidir diyorsun yahu, İzahata Lüzum varmı, Hiç Yokken Nasıl Varedildiysen, Ve Varolduğun için Bu yazıları yazdığına Göre Sen varsın, Bunu biliyoruz. :) Aynı şekilde Varedileceksinde, Asıl Buna inanmamak için Ne Gibi Bir Beyanat vereceksin Ben onu Merak ediyorum.

Estetik olan her şey çekicidir.. Güzel huyda ise estetik, hüner ister..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Otistiq
    Otistiq's avatar
    Erkek
    Spacheata bunu yazdı:

Otistiq sen bana şunu söylesene . ölüp toprak olduktan sonra nasıl tekrar dirilecek mişik? bunun bi izhaı varmıdır? varsa nasıldır?

yoksa bunun nasıl olduğunu yanlız Allah bilirde biz sadece inanmakla mı yükümlüyüz? 

Ba’s, öldükten sonra tekrar diriliş, kabir âleminden mahşere çıkış demektir. Ba’s, bir başka doğumun adıdır. Kabir âlemindeki ruhların bir anda ceset giyerek ahiret âlemine doğuşları, haşir meydanına çıkışları.Bakara Sûresi’nde, insanoğluna, bir ilâhî sitem vardır:“Siz Allah’ı nasıl inkâr edersiniz ki, siz bir zamanlar ölüler idiniz de sizi o diriltti. Sonra sizi öldürecek, sonra tekrar diriltecek ve en sonunda Ona döndürüleceksiniz.” (Bakara Suresi, 28)

Ayetlerle cewap vermek ,kendi cewabımdan daha iyiydir diye düşünüyorum... Ölümü bir tarafa bırak doğmdan önce  nasl meydana gelir insan ? ufak bir meni ve sonra kocaman insan o ufak seyden kocaman bir insan meydana geliyorsa bununda bir açıklaması wardır.. evet war az önceki mesajımda war.. Ölümden sonra ise yok oluş ve ardından diriliş ALLAHın işidir ve ayetlerinde bundan bahsetmektedir...

Hayallerim ve Kendim.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Spacheata
    Spacheata's avatar
    Erkek

ShockMan peki hocam diyelim zarlar yine 6 6 geldi ve aynımız yaratıldı ama .... (yada klonlandı)

arada bağlantı yok ki...  o yaratılan biz bizmiyizdir? yoksa başka biri mi? 

yoksa benim yaptığım sevaplardan dolayı başka birimi cennette yatacak 

veyahutta

benim işlediğim günahlardan dolayı başka birine mi işknce - ceza verilecek? 

hadi bunuda cevaplayın :D 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HAYVANYASAR
    HAYVANYASAR's avatar
    Erkek
    Otistiq bunu yazdı:

Kıyamet suresinden senin tek hücrene yada waroluşuna dair kanıt

34 – Yazık sana yazık!
    35 – Yazık ki sana ne yazık!
    36 – İnsan başıboş bırakılacağını mı sanır?
    37 – Onun aslı, atılan bir meni damlası değil miydi?
    38 – Sonra ana rahmine tutunan yapışkan bir hücre oldu da, Rabbi onu yaratıp düzenledi.
    39 – Ondan erkek ve dişi olarak her iki cinsi yarattı.
    40 – Bütün bunları yapan, ölüleri diriltmeye kadir olmaz olur mu?

Bilimsel olarak en eski Kuran-ı Kerimi bul ve içinde Kıyamet suresi ve üstteki ayetleri oku Günümzle kıyasla biz nezaman öğrendik Aslında bir meniden geldiğimizi ? aradaki zaman farkına bak azcık düşün...

Meni ile çocuk arasında bir bağlantı kurmak çok mu zor yani ?

O zaman çocuğun seks sonucu olduğunu bilmek de bir mucize :D

Blogum; http://hayvanyasar.blogspot.com/
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hworm
    hworm's avatar
    Erkek

Spacheata bunu yazdı:

E inanmak zorunda deilsin.Denemen lazım öl dene gör dirilicekmisin :).Biz buna inanıyoruz.Ona kalırsan Meryem bi erkek olmadan nasıl hamile kalıyor biri bana bunu izah edebilirmi ? Edemez. e o zaman cevabı olmayan soruları sorma.Aslında sorduğun sorunun cevabı Kuranı Kerimde var ama kaçıncı sure olduğunu bilmiyorum araştıyorum bulursam eklerim.Bu arada İslamdaki Öldükden sonra dirilmeyle Reankarnasyonu karıştırmayın.Reankarnasyonda başka bir varlık(Canlı) olarak dirilmeye inanılır.Örn.İnsan olarak ölünce bitki olarak yeniden doğabilirsin.Ama islamda İnsan olarak öldün mü insan olarak diriliceksin.

No thing is possible ,world itselfs say ı’m possible
Toplam Hit: 20817 Toplam Mesaj: 286