folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Anne Ben Ateist Oldum :)

Anne Ben Ateist Oldum :)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    biri
    biri's avatar
    Erkek
    numune bunu yazdı:
    -----------------------------
    hayvanyasar sen bunada taşlar birbirini becerdiler biz olduk dersin =)

katılıyorum :D

¯\(ツ)/¯ ฏ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hotboy
    hotboy's avatar
    Erkek

HAYVANYASAR bunu yazdı:
    hotboy bunu yazdı:

peki o bahsettiğin tek köken ne? herşeyin başladığı

Tek hücreli basit bir canlı.

o nerden geldi peki?

bi cevap versen onun da nerden geldiğini soracam, onu da cevaplasan gene soracam, başlangıç ne? muhakkakki bir yaradan vardır ve herşeyi yaratmıştır, başka türlü bir açıklaması mümkünse açıklamanı bekliyorum,..

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HAYVANYASAR
    HAYVANYASAR's avatar
    Erkek
    numune bunu yazdı:
    HAYVANYASAR bunu yazdı:
    numune bunu yazdı:

Zaten insanlar o masal kitaplarına da işlerine geldiği için, öylesi daha güzel olduğu için inanıyorlar. Şu üç büyük dinde "cennet" ve "cehennem" olmasaydı 21. yüzyılda kimse bu dinlere inanıyor olmazdı... Dinlere ödül alma isteğiniz ve cehennem korkunuz yüzünden bu kadar körce inanıyorsunuz, Mantıklı olduğu için falan değil...

Ayın yarıldığının dünyada başka hiçbir kültürün kaynağında olmaması ise size bir kapaktır. Kıvırmayın...

sen neden başka kültürlerde arıyosunki zaten onlarda sizin gibi inkar ettiler büyü dediler ayrıca ödül almak demişsin onun için önce haketmen gerek ee belirtilen kaidelere uyman gerek ayrıca cennet cehennem ödül değildir amelinin neticesidir bak sen en iyisi önce İslam dinini araştırda sonra tartış tamam mı aslanım

O olay olduğu an herkes biliyor muydu bunun bir islam peygamberinin mucizesi olduğunu* canlı yayın mı yapıldı da tüm dünyaya da herkes ağız birliği yapıp "Haaa müsülmanlar böyle yaptıo, biz bunu kabul etmeyelim saklayalım " mı dediler?

Böyle bir gök olayı olacak da hiçbir kültürün kaynaklarında buna dair bir şey yazmayacak ha :D neden? Sakladıkları için. tabii ... :D

KURAN'I KERİM ...... daha fazla konuşmana gerek yok

hHAHah

Ya inanmıyorum... Kuran'ı kerimi ve dini sorguluyoruz biz burada, adam gelip bize kanıt diye kuranı getiriyor tekrar ya :D

Ay ikiye ayrılıyor ve bunun üzerine islam kaynakları dışında bir bilgi yok dünyada ha :D 9 yaşında biri için inanılacak bir şey belki :D

Blogum; http://hayvanyasar.blogspot.com/
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    numune
    numune's avatar
    Erkek

HAYVANYASAR bunu yazdı:
    numune bunu yazdı:
    HAYVANYASAR bunu yazdı:
    numune bunu yazdı:

Zaten insanlar o masal kitaplarına da işlerine geldiği için, öylesi daha güzel olduğu için inanıyorlar. Şu üç büyük dinde "cennet" ve "cehennem" olmasaydı 21. yüzyılda kimse bu dinlere inanıyor olmazdı... Dinlere ödül alma isteğiniz ve cehennem korkunuz yüzünden bu kadar körce inanıyorsunuz, Mantıklı olduğu için falan değil...

Ayın yarıldığının dünyada başka hiçbir kültürün kaynağında olmaması ise size bir kapaktır. Kıvırmayın...

sen neden başka kültürlerde arıyosunki zaten onlarda sizin gibi inkar ettiler büyü dediler ayrıca ödül almak demişsin onun için önce haketmen gerek ee belirtilen kaidelere uyman gerek ayrıca cennet cehennem ödül değildir amelinin neticesidir bak sen en iyisi önce İslam dinini araştırda sonra tartış tamam mı aslanım

O olay olduğu an herkes biliyor muydu bunun bir islam peygamberinin mucizesi olduğunu* canlı yayın mı yapıldı da tüm dünyaya da herkes ağız birliği yapıp "Haaa müsülmanlar böyle yaptıo, biz bunu kabul etmeyelim saklayalım " mı dediler?

Böyle bir gök olayı olacak da hiçbir kültürün kaynaklarında buna dair bir şey yazmayacak ha :D neden? Sakladıkları için. tabii ... :D

KURAN'I KERİM ...... daha fazla konuşmana gerek yok

hHAHah

Ya inanmıyorum... Kuran'ı kerimi ve dini sorguluyoruz biz burada, adam gelip bize kanıt diye kuranı getiriyor tekrar ya :D

Ay ikiye ayrılıyor ve bunun üzerine islam kaynakları dışında bir bilgi yok dünyada ha :D 9 yaşında biri için inanılacak bir şey belki :D

aslanım git oku öle gel anlatmak istediğimi anlamıyorsun ve evrim teorisinden bahsediyorsun gülünecek durumdasın bana matematikte son sayıyı sölermisin?

Götüyle inatlaşan donuna sıçar
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    biri
    biri's avatar
    Erkek
    HAYVANYASAR bunu yazdı:

hHAHah

e senin gibi dinsizler çekemiyor ben bu olayı ilk okuduğumda yahudi yazarı olan bi ansiklopediden okudum ilk öğretimde araştırmayı dene sonra öt

¯\(ツ)/¯ ฏ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    be_cool
    be_cool's avatar
    Erkek
    HAYVANYASAR bunu yazdı:
    be_cool bunu yazdı:
    bizde kıçımızdan uydurmuyoruzki ve biz birşeyi açıklamamıza gerek yok zaten Kuranda gerektigikadar açıklanıyor herşey ve senbana cevap ver hiç kuranı açıp merak edip okudunmu okumadıysan şu acayıp sorularına cevap aramadıysan bizde hiç arama zaten arkadaşımda sagolsun eklemiş oku sana sizi bercevap işte

Nisâ / 155

فَبِمَا نَقْضِهِمْ مِيثَاقَهُمْ وَكُفْرِهِمْ بِآيَاتِ اللَّهِ وَقَتْلِهِمُ الْأَنْبِيَاءَ بِغَيْرِ حَقٍّ وَقَوْلِهِمْ قُلُوبُنَا غُلْفٌ ۚ بَلْ طَبَعَ اللَّهُ عَلَيْهَا بِكُفْرِهِمْ فَلَا يُؤْمِنُونَ إِلَّا قَلِيلًا

"Verdikleri sağlam sözü bozmalarından, Allah’ın âyetlerini inkar etmelerinden, peygamberleri haksız yere öldürmelerinden ve “kalplerimiz muhafazalıdır” demelerinden dolayı (başlarına türlü belalar verdik. Onların kalpleri muhafazalı değildir), tam aksine inkarları sebebiyle Allah onların kalplerini mühürlemiştir. Artık onlar inanmazlar."

Ben kökeninde bir mantık hatası gördüğüm şeyi neden araştırayım? Senin bu dediğini şu diyalogla açıklayayım;

(A: B nin yalancı olduğunu düşünen biri)

(B: Yalancı mı doğrucu belli olmayan birir)

A: Selam B sen yalancı mısın?

B: hayır ben yalancı değilim.

A: hmm tamam inandım sana, yalancı değilsin...

Buradaki A kişisi ne kadar mantıklı sence?

Yani ben dinlerin kökeninde bir mantıksızlık görüyorsam neden açıp da bir dinin kitabını okuyayım?

Bir de cevap vermeden önce lütfen Hank'in Kıçını Öpmek adlı alegorik bir öykünün şu kısa filmini izle...

http://www.youtube.com/watch?v=5TRAV7yarzo

diyologkadr matıklı birde merak ettim araştırmadan okumadan kökeninde mantıksızlık oldugunu nerden biliyoırsun bende diyorumki KURANı kerim sorudugun tüm soruları cevaplıyor ve mantıklı birşekilde bende sana şu ataist olarak büyüyüp islama gecen şahsı izlemeni öneriyorum vidio yuda birazdan izliyecegim

adam bana çay verdi çay. bana çay verdi. çay veren adam kötü olur mu hiç?
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crafty
    crafty's avatar
    Erkek

hotboy evrim teorisi sadece maymun insan olayından ibaret değildir... sen babanın maymun olduğunu kabul etmiyorsun! evrimde insanların maymunun farklılaşması sonucu insanın ortaya cıktığını söylüyor. geçtiğimiz aydı sanırım national geographic channelde darvin ve evrim ile ilgili bir belgesel vardı orada maymunun kökleri de çıkarılımıştı hatta en alt basamak olan sudan karaya geçen ilk canlıyı bulmuşlardı... siz şuanda cevaplanamayan bir sorunun hala üzerinde çalışılan bir sorunun cevabını hemen istiyorsunuz... bundan bin yıl önce de insanlar gripten ölüyorlardı! ancak üstünde araştırmalar yapıldıkça grip şuan herkesin sene de birkez olduğu kimsenin ölmediği bir hastalık haline geldi... bu da bu şekilde evet hala cevap verilemeyen sorular var ve bunlar üzerinde hala çalışmalar sürdürülmektedir! şuanda elimde bir belgesel var dünyadaki ilk tek hücreli canlıyı anlatıyor! özetle anlatim dünya ilk oluştuğunda oksijen denen bir element yokmuş en azından serbest halde yokmuş... bu belgeselde anlatılan ilk ilkel hücreli canlılar oksijen üretmeye başlamışlar ve öncelikle suya vermişler bu oksijeni! su içerisinde bulunan serbest haldeki demir atomlarını oksitlemişler öncelikle daha sonra su içerisinde oksitleyecek başka bir madde kalmayınca oksijen sudan havaya karışmaya başlamış ve havada bulunan oksiken oluşmaya başlamış... bunun milyarlarca yıllık bir süreçte ortaya cıktığı söyleniyor... bu ilk ilkel bakterilerin nasıl geldiği ise hala araştırma konusu...

konunun nereye geldiğini farkettiniz mi bilmiyorum ilk postu atan arkadaşın söylemek istediği çok farklı şeylerdi şuanda islamı tartışır hale geldik bilmem farkında mısınız? bir arkadaş bunlarla konuşmak putlara tapanlara hak yolunu göstermekle aynı şey olduğunu söylemiş! aslında doğru da söylemiş! benim bu durumda olmamın tek sebebi mantığımla çeliştiği için mantığım sürekli olarak bunun aksini iddaa edeceği için siz ne söylerseniz söyleyin biz anlamayacağız! ha bu ölene kadar böyle mi gidecek? belki! konu ile ilgili zaten sürekli araştırıyorum okuyorum neden böyle olduğunu anlamaya calışıyorum ileride mantığıma oturduğu zaman islam dinini seçeceğim ama şuan mantığıma uymayan noktalar olduğu için bunu kabul etmiyorum... islam dini şudur budur demiyorum! benim mantığıma uymayan şeyler olduğunu ve bunlar ile ilgili araştırdığımı söylüyorum kimse de yanlış anlamasın!

Kasnak yuvarlandı elek oldu, eski orospular melek oldu...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hotboy
    hotboy's avatar
    Erkek

crafty bunu yazdı:

bu belgeselde anlatılan ilk ilkel hücreli canlılar oksijen üretmeye başlamışlar ve öncelikle suya vermişler bu oksijeni! su içerisinde bulunan serbest haldeki demir atomlarını oksitlemişler öncelikle daha sonra su içerisinde oksitleyecek başka bir madde kalmayınca oksijen sudan havaya karışmaya başlamış ve havada bulunan oksiken oluşmaya başlamış... bunun milyarlarca yıllık bir süreçte ortaya cıktığı söyleniyor... bu ilk ilkel bakterilerin nasıl geldiği ise hala araştırma konusu...

işte hocam, bende bunu soruyorum, bu ilk hücre nasıl oluştu? başka bir hücreden mi? bu sefer o hücrenin nasıl oluştuğunu soracağım. bu böyle gidecek, bir yaradanın olması ve bütün kainatı yaratmış olması sence de en mantıklısı değil mi?

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SüperSperm.
    evsiz
    evsiz's avatar
    Erkek

hotboy bunu yazdı:

crafty bunu yazdı:

bu belgeselde anlatılan ilk ilkel hücreli canlılar oksijen üretmeye başlamışlar ve öncelikle suya vermişler bu oksijeni! su içerisinde bulunan serbest haldeki demir atomlarını oksitlemişler öncelikle daha sonra su içerisinde oksitleyecek başka bir madde kalmayınca oksijen sudan havaya karışmaya başlamış ve havada bulunan oksiken oluşmaya başlamış... bunun milyarlarca yıllık bir süreçte ortaya cıktığı söyleniyor... bu ilk ilkel bakterilerin nasıl geldiği ise hala araştırma konusu...

işte hocam, bende bunu soruyorum, bu ilk hücre nasıl oluştu? başka bir hücreden mi? bu sefer o hücrenin nasıl oluştuğunu soracağım. bu böyle gidecek, bir yaradanın olması ve bütün kainatı yaratmış olması sence de en mantıklısı değil mi?

O nerden geldi Bu nerden geldi siye sorarsak Tanrı nerden geldi diyede ben sorarım.

Bazı İnsanLar AnıLarıyLa AnıLıR Bazı İnsanLar AnaLarıyLa...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    numune
    numune's avatar
    Erkek

evsiz bunu yazdı:

hotboy bunu yazdı:

crafty bunu yazdı:

O nerden geldi Bu nerden geldi siye sorarsak Tanrı nerden geldi diyede ben sorarım.

YA SABIR OLM İŞTE İNSANOĞLU HERŞEYİ ANLAYAMAZ NEDEN HERBOKU BİLMEK İSTİYOSUNUZ SEN TANRI NIN NERDEN GELDİĞİNİ SORCANA SEN NERDEN GELDİN ONU SORGULA BEN PES ETTİM ARTIK SİZE LAF ANLATIYOZ BAŞA SARIOSUNUZ

EDİT: TMM LAN HERŞEYİ GEÇTİM BANA MATEMATİKTE EN SON SAYIYI SÖLE SAYGI DUYCAM

EDİT2: SİZİNKİDE BÖYLE BİŞEY..

Götüyle inatlaşan donuna sıçar
Toplam Hit: 25198 Toplam Mesaj: 286