folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Anne Ben Ateist Oldum :)

Anne Ben Ateist Oldum :)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SüperSperm.
    evsiz
    evsiz's avatar
    Erkek

numune bunu yazdı:
    -----------------------------

evsiz bunu yazdı:

hotboy bunu yazdı:

crafty bunu yazdı:

bu belgeselde anlatılan ilk ilkel hücreli canlılar oksijen üretmeye başlamışlar ve öncelikle suya vermişler bu oksijeni! su içerisinde bulunan serbest haldeki demir atomlarını oksitlemişler öncelikle daha sonra su içerisinde oksitleyecek başka bir madde kalmayınca oksijen sudan havaya karışmaya başlamış ve havada bulunan oksiken oluşmaya başlamış... bunun milyarlarca yıllık bir süreçte ortaya cıktığı söyleniyor... bu ilk ilkel bakterilerin nasıl geldiği ise hala araştırma konusu...

işte hocam, bende bunu soruyorum, bu ilk hücre nasıl oluştu? başka bir hücreden mi? bu sefer o hücrenin nasıl oluştuğunu soracağım. bu böyle gidecek, bir yaradanın olması ve bütün kainatı yaratmış olması sence de en mantıklısı değil mi?

O nerden geldi Bu nerden geldi siye sorarsak Tanrı nerden geldi diyede ben sorarım.

YA SABIR OLM İŞTE İNSANOĞLU HERŞEYİ ANLAYAMAZ NEDEN HERBOKU BİLMEK İSTİYOSUNUZ SEN TANRI NIN NERDEN GELDİĞİNİ SORCANA SEN NERDEN GELDİN ONU SORGULA BEN PES ETTİM ARTIK SİZE LAF ANLATIYOZ BAŞA SARIOSUNUZ

EDİT: TMM LAN HERŞEYİ GEÇTİM BANA MATEMATİKTE EN SON SAYIYI SÖLE SAYGI DUYCAM

EDİT2: SİZİNKİDE BÖYLE BİŞEY..

Tek hücreli canlının nerden geldigini niye soruyonuz ozaman siz napcaksınız

Bazı İnsanLar AnıLarıyLa AnıLıR Bazı İnsanLar AnaLarıyLa...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    numune
    numune's avatar
    Erkek

evsiz bunu yazdı:

numune bunu yazdı:

evsiz bunu yazdı:

hotboy bunu yazdı:

crafty bunu yazdı:

bu belgeselde anlatılan ilk ilkel hücreli canlılar oksijen üretmeye başlamışlar ve öncelikle suya vermişler bu oksijeni! su içerisinde bulunan serbest haldeki demir atomlarını oksitlemişler öncelikle daha sonra su içerisinde oksitleyecek başka bir madde kalmayınca oksijen sudan havaya karışmaya başlamış ve havada bulunan oksiken oluşmaya başlamış... bunun milyarlarca yıllık bir süreçte ortaya cıktığı söyleniyor... bu ilk ilkel bakterilerin nasıl geldiği ise hala araştırma konusu...

işte hocam, bende bunu soruyorum, bu ilk hücre nasıl oluştu? başka bir hücreden mi? bu sefer o hücrenin nasıl oluştuğunu soracağım. bu böyle gidecek, bir yaradanın olması ve bütün kainatı yaratmış olması sence de en mantıklısı değil mi?

O nerden geldi Bu nerden geldi siye sorarsak Tanrı nerden geldi diyede ben sorarım.

YA SABIR OLM İŞTE İNSANOĞLU HERŞEYİ ANLAYAMAZ NEDEN HERBOKU BİLMEK İSTİYOSUNUZ SEN TANRI NIN NERDEN GELDİĞİNİ SORCANA SEN NERDEN GELDİN ONU SORGULA BEN PES ETTİM ARTIK SİZE LAF ANLATIYOZ BAŞA SARIOSUNUZ

EDİT: TMM LAN HERŞEYİ GEÇTİM BANA MATEMATİKTE EN SON SAYIYI SÖLE SAYGI DUYCAM

EDİT2: SİZİNKİDE BÖYLE BİŞEY..

Tek hücreli canlının nerden geldigini niye soruyonuz ozaman siz napcaksınız

seninki varya sırf post kasmak tüm mesajları okumadan yazıosun sorunlumusun nesin 

Götüyle inatlaşan donuna sıçar
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    husnuweb
    husnuweb's avatar
    Erkek

Evrim teorisini yalanlayarak dini kanıtlamaya çalışmak bence saçmalıktır.

Bırakın isteyen istediğine inansın. 

He is finding himself.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crafty
    crafty's avatar
    Erkek
    hotboy bunu yazdı:

crafty bunu yazdı:

hocam bak yazıyı dikkatlice tekrar oku... zaten sorunun cevabı orada... tekrar örnekle sorunu cevaplayayım bundan 200 yıl önce grip öldürüyormuş bilim ilerlemiş şimdi her sene geçiriyoruz ve ölmüyoruz... şimdi de bu böyle! şuanda elde olan teknoloji ilk ilkel hücreyi bulabilecek durumda daha fazlasına şuan cevap veremiyor ama bu ileride cevap veremeyeceği anlamına da gelmez! tekrar 200 yıl öncesine dön... o zamanlar açıklanamayan herşeye Onun işi denilmiş ama şimdi teknoloji ilerledi ve o zaman Onun işi denilen birçok şeyin nedeni bilimsel olarak açıklanmış. şuanda da ilk ilkel hücreyi bilim adamları buldu. şuanki teknoloji sadece bu kadarını bulabiliyor. ilerisi için yine Onun işi deniliyor... belki de 200 yıl sonra şuanda Onun işi dediğimiz şeylerin bilimsel olarak acıklaması gelecek! 200 yıl önce insanların düştüğü duruma belki de bizler düşeceğiz! din insanın kendisi ile alakalı bişey! ben asla Allah yoktur demiyorum bazı durumlarda kabul ettiğim oluyor ama bazı durumlarda da yok olduğunu düşünüyorum... bendeki mantıkla iligli bişey ama araştırmaya devam ediyorum... zaten kendime ateist dememin sebebi de bu varlığından tam emin olamadığım için kendimi bu şekilde nitelendiriyorum... bu konuyu boşu boşuna tartışıp birbirimizi kırıyoruz sonucta bendeki mantığımla alakalı olan bişey olduğu için ben kendim cevaplarını bulacağım senin söylediklerin bir kulağımdan girecek diğerinden cıkacak... bu maalesef mantık hatasında hep böyle olmuştur her insanda... o yüzden cevabını kendim bulmalıyım...

sonuc olarak benim inanıp inanmamam sana fayda ya da zarar sağlamaz. bu benim kendi iç dünyam ile alakalı... başından beri sizlere söylemek istediğimde buydu! insanların kendi bileeceği iş kimseyi ilgililendirmez sadece saygı duymak gerekir olanlara... yargılamamak gerekir! herşey ortada acık ve nettir zaten! sadece görmek zaman meselesidir. ben şuan görebiliyorum ama mantığıma oturmadığı için bazı şeyler karışıyor sonrasında ne olur bilinmez... saygı duymaktan başka yapılabilecek bişey yok... benim durumuma saygı göstermenizi istemiştim çünkü bende sizin inancınıza saygı göstermekteyim... söylediklerim içerisinde bir adet küçümseme hakeret duymamışsınızdır duymazsınızda! sadece sizlere yükleniyor gibi görmeyin islam dini için de laf eden arkadaşa saygı göstermesi gerektiğini söylemiştim daha öncesine bakarsanız görürsünüz... lafı daha fazla uzatmayacağım sadece şunu söyleyecem bu konu hakkında tartışmak sadece ve sadece birbirimizi kırmaktan ileriye gidemeyecek... değişen bişi olmayacak... hiç kalp kırmaya gerek yok... başta da arkadaşın söylemek istediği Allahın olmadığı değil inanmayışı bile özgürce yaşayamamasıydı insanların dinsel acıdan özgür olmadığıydı... tek istediği şey inan ya da inanma sadece özgür ol! olay bundan ibaretti ama konu Allah var mı yok mu tartışmasına döndü... demek istediğimi umarım anlatabilmişimdir... farkında olmadan kalbini kırdığım biri varsa ayrıca özür dilerim...

Kasnak yuvarlandı elek oldu, eski orospular melek oldu...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    be_cool
    be_cool's avatar
    Erkek
    ya arkadaslar komik olmayin Allahi herkez gorse ortazayaciksaydi sizler ataistler olmazdi cehennem bos kaynardi yani iyi olmadan kotu olmaz anlicaginiz bu sinav ve boyle olmali herseyin  bir sebebi var ha siz isterseniz gonlunuzlede gorebilirsiniz

adam bana çay verdi çay. bana çay verdi. çay veren adam kötü olur mu hiç?
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HAYVANYASAR
    HAYVANYASAR's avatar
    Erkek

T01G4 bunu yazdı:
    Konuyu sapıtmayı çok iyi beceriyorsunuz gittiğiniz yok çok karanlık bi yol arkadaşım. Dünya kendi oluştuysa ham maddesi ne? O ham maddesi nerden oluştu? Dünya güneşten kopma deniyor ki öyle zaten. E dünyadan önce güneş vardı peki güneş nasıl oluştuda parçalandı? Güneşten kopan parçalarmı insan oldu yada ilk insanlar kendi kendine nasıl oluştu? Onları kim yaptı organlarını kim verdi ve birşeyleri kim öğretti? Peki o insanlar nasıl çoğalıyordu bunlar nerden doğdu? Bunlara tek bir cevap verilir hepsini yapan Yüce Rabbim Alalh'tır.
    Çarpıtmak mı? Ben ne sorarsanız ona cevap veriyorum senin gibi cevap veremediğim soruya "sen inanmayabilirsin ama ben inanıyorum" diyip başka bir konuya atlamıyorum...

Madem herşeyi bir yapanın olması gerekiyor. tanrının yoktan varolduğuna inanıyorsun da evrenin yoktan varolduğuna neden inanmıyorsun? sorusuna cevap verebildin mi mesela? Hayır sadece kıvırıp başka konuya atladım...

Kıvır kıvır...

Blogum; http://hayvanyasar.blogspot.com/
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HAYVANYASAR
    HAYVANYASAR's avatar
    Erkek

hotboy bunu yazdı:
    o nerden geldi peki?

bi cevap versen onun da nerden geldiğini soracam, onu da cevaplasan gene soracam, başlangıç ne? muhakkakki bir yaradan vardır ve herşeyi yaratmıştır, başka türlü bir açıklaması mümkünse açıklamanı bekliyorum,..

Konu ilk maddenin varoluşu değil evrim teorisiydi yanılmıyorsam...

Evrim teorisi ilk madde nasıl varolmuş onla ilgilenmez. Canlıların nasıl türleştiğiyle ilgilenir.

Ama senin amacın daldan dala geçmek olunca bunlar da beklenen hareketler tabii.

Benim de sana sorum; Tanrının yoktan varolduğuna inanıyorsun da evrenin yoktan varolduğuna neden inanmıyorsun?

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HAYVANYASAR
    HAYVANYASAR's avatar
    Erkek

numune bunu yazdı

KURAN'I KERİM ...... daha fazla konuşmana gerek yok

hHAHah

Ya inanmıyorum... Kuran'ı kerimi ve dini sorguluyoruz biz burada, adam gelip bize kanıt diye kuranı getiriyor tekrar ya D

Ay ikiye ayrılıyor ve bunun üzerine islam kaynakları dışında bir bilgi yok dünyada ha D 9 yaşında biri için inanılacak bir şey belki D

aslanım git oku öle gel anlatmak istediğimi anlamıyorsun ve evrim teorisinden bahsediyorsun gülünecek durumdasın bana matematikte son sayıyı sölermisin

Ulan bilim evrim teorisini kabul ediyor şu an. Sen evrim hakkında hangi bilimsel kitabı okudun da nereden yalanlıyorsun evrimi Git o dincilerin sözde bilimsel yazılarını oku sen. Adamlar Evrim çürütüldü diye bir yalan atıyorlar, hiçbir sorgulama yapmadan kabul ediyorsunuz. Kuzusunuz siz ya :D

Zaten sen evrim teorisini kabul etmesen de bu dünya bir şey kaybetmez emin ol :D

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HAYVANYASAR
    HAYVANYASAR's avatar
    Erkek

T01G4 bunu yazdı:
    HAYVANYASAR bunu yazdı:

hHAHah

Ya inanmıyorum... Kuran'ı kerimi ve dini sorguluyoruz biz burada, adam gelip bize kanıt diye kuranı getiriyor tekrar ya :D

Ay ikiye ayrılıyor ve bunun üzerine islam kaynakları dışında bir bilgi yok dünyada ha :D 9 yaşında biri için inanılacak bir şey belki :D

e senin gibi dinsizler çekemiyor ben bu olayı ilk okuduğumda yahudi yazarı olan bi ansiklopediden okudum ilk öğretimde araştırmayı dene sonra öt
    Offf bu kadar mı sığ olunur lütfen düşün arkadaşım ya.

O kitapta adam başka bir kültürden bir kaynak mı gösteriyor sanki? İslam tarihinde böyle bir mucizeye inanç olduğu üzerine birşeyler yazmıştır işte adam.

Benim bahsettiğim o mucizenin gerçekleştiği zamanlardan bir kaynak...

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HAYVANYASAR
    HAYVANYASAR's avatar
    Erkek

numune bunu yazdı:

T01G4 bunu yazdı:
    Konuyu sapıtmayı çok iyi beceriyorsunuz gittiğiniz yok çok karanlık bi yol arkadaşım. Dünya kendi oluştuysa ham maddesi ne? O ham maddesi nerden oluştu? Dünya güneşten kopma deniyor ki öyle zaten. E dünyadan önce güneş vardı peki güneş nasıl oluştuda parçalandı? Güneşten kopan parçalarmı insan oldu yada ilk insanlar kendi kendine nasıl oluştu? Onları kim yaptı organlarını kim verdi ve birşeyleri kim öğretti? Peki o insanlar nasıl çoğalıyordu bunlar nerden doğdu? Bunlara tek bir cevap verilir hepsini yapan Yüce Rabbim Alalh'tır.

hayvanyasar sen bunada taşlar birbirini becerdiler biz olduk dersin =)

Hahah komik insan.

Siz bu "şunu kim yarattı bunu kim yarattı?" sorularını zaten en başta sordunuz bana. Ben de "Allah'ın yoktan varolduğuna inanıyorsunuz da evrenin yoktan varolduğuna neden inanmıyorsunuz?" diye sordum ve siz buna cevap veremeyip kıvırdınız, başka konuya atladınız ve atlaya atlaya yine aynı yere geldininz.

Szi böyle dar kafalı oldukça çok döneriz böyle aynı konularda.

Neyse tekrar sorayım ben sorumu; Allah'ın yoktan varolduğuna inanıyorsunuz da evrenin yoktan varolduğuna neden inanmıyorsunuz?

Lütfen bu kez kıvırmadan cevap verin :D

Toplam Hit: 25200 Toplam Mesaj: 286