folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Anne Ben Ateist Oldum :)

Anne Ben Ateist Oldum :)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Spacheata
    Spacheata's avatar
    Erkek

KopukKopca bunu yazdı:
    -----------------------------
    inanmayan arkadaşlar neden inanmadıklarını bir açıklayabilirler mi çok merak ediyorum onları inanmamaya iten sebeb ne ?

çoğu dindar insan diyor ki, peki bu evren kendi kendine mi oldu?

bnde diyorum ki allahın kendi kendine olduğuna inanıyonda evren niyo olmasın.olmak yada olmamak işte bütün mesele bu.

çoğu dindar insan diyor ki, peki bu canlılar kendi kenine mi yerden bitti? tesadüfmü.

tesadüf yoktur.olasılık vardır. evet hiç yoktan bi amino asitin oluşması çok küçük olasılık gelebilir.ancak bimilyon kenarlı zarı sonsuz zamanda sonsuz kere atarsanız mutlaka bi kere dahi 1milyon gelebilir.ilk ayranı kim yaptı.yoğurdu kim buldu.bilmişyorum ama hiçbişeyede şaşmıyorum.olan herşey belli fizik kurallarına bağlı olarak oluşuyo zaten.ve zatn sen oluştuğun için burdasın. zar  1 milyon değilde 999 bin gelseydi başka biri senin yerinde olup. nasıl olduda 999bin geldi demekki bi tanrı var diyebilirdi.

Ayrıca çok şekersin :)
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hworm
    hworm's avatar
    Erkek

Android bunu yazdı:

Martech bunu yazdı:
    Android
    arkadasim .. her post a bir yorum yapiyosun ..milletin en dogal hakki yorum yapmak..milleti sacma sapan seylerle elestirecegine kendi yorumu yap ve o ozgun bilgilerini kendine sakla belki lazim olur

milletin hakkı elbette yorum yapmak ama senin gibi saçma sapan yorum yapan cehalet abidelerinin zihniyetlerini değiştirmek bizim görevimiz

Ne yani şimdi imanımız olduğu için cahil mi olduk ? Bu durumda bilgelik abidesi oluyosun.Bu bilgeliğini kaynağını açıkla bize.Bence senin görevin bizim haklı olduğumuz yerde ortamı sulandırarak konuyu amacından saptırmak.Konu neydi sen sayende nereye geldi.hadi açıkla bu bilgeliği bekliyoruz. 

No thing is possible ,world itselfs say ı’m possible
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hotboy
    hotboy's avatar
    Erkek

Spacheata bunu yazdı:

KopukKopca bunu yazdı:
    inanmayan arkadaşlar neden inanmadıklarını bir açıklayabilirler mi çok merak ediyorum onları inanmamaya iten sebeb ne ?

çoğu dindar insan diyor ki, peki bu evren kendi kendine mi oldu?

bnde diyorum ki allahın kendi kendine olduğuna inanıyonda evren niyo olmasın.olmak yada olmamak işte bütün mesele bu.

çoğu dindar insan diyor ki, peki bu canlılar kendi kenine mi yerden bitti? tesadüfmü.

tesadüf yoktur.olasılık vardır. evet hiç yoktan bi amino asitin oluşması çok küçük olasılık gelebilir.ancak bimilyon kenarlı zarı sonsuz zamanda sonsuz kere atarsanız mutlaka bi kere dahi 1milyon gelebilir.ilk ayranı kim yaptı.yoğurdu kim buldu.bilmişyorum ama hiçbişeyede şaşmıyorum.olan herşey belli fizik kurallarına bağlı olarak oluşuyo zaten.ve zatn sen oluştuğun için burdasın. zar  1 milyon değilde 999 bin gelseydi başka biri senin yerinde olup. nasıl olduda 999bin geldi demekki bi tanrı var diyebilirdi.

hocam hayatın başlangıcı hakkında mantıklı bişi söyle, bende ateist olacam seninle, ama söyleyemezsin, sen-> baban -> onun babası vs. nereye kadr gidiyor bu? bi başlangıç söyle bana, bende gelecem ateistler kervanına

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cia
    Cia's avatar
    Erkek

kokuyu göremezsin ama burnunla onun varlıgını bilirsin

sesi göremezsin ama kulagınla onun varlıgını bilirsin

Allah'ı göremezsin ama onun varlıgını kalbinle bilirsin

varlıgını bilmek için gözlerini kullanmana gerek yok ;)

2.

einstein bile beynin %5 ini kullanabilmiş biz ise sadece %1 ini kullanıyoruz dediklerini bilirsin yani insanın anlayamayacagı çok fazla durum var düşünmeyle bazı şeylerin cevabını veremezsin sana tavsiyem bunları düşünme.islamiyet teslimiyettir sadece teslim ol

..savrulurken raconun kırmızı pelerini o zarif öfkeye,zaman ki sana hasta olmuş,incelikli haytasın,raksederken mahallenin maşallahı-eyvallahı,güzelleş be oğlumm.!şimdilik,ölümüne kadar hayattasın..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

En cok güldüğüm şey büyükbabamın yorumuydu :)

Kafasına takke takıyor diye seviniyoduk, gitti allahsız oldu diyor benim için :)

Bu arada konu takipdedir küfür etmeyiniz...

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EmiRReiS
    EmiRReiS's avatar
    Erkek

renegadealien bunu yazdı:

En cok güldüğüm şey büyükbabamın yorumuydu :)

Kafasına takke takıyor diye seviniyoduk, gitti allahsız oldu diyor benim için :)

Bu arada konu takipdedir küfür etmeyiniz...

Eskiler ne derse haklılar, sende ki o ışığı görmüş :/

.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Spacheata
    Spacheata's avatar
    Erkek
    hotboy bunu yazdı:
    Spacheata bunu yazdı:

hocam hayatın başlangıcı hakkında mantıklı bişi söyle, bende ateist olacam seninle, ama söyleyemezsin, sen-> baban -> onun babası vs. nereye kadr gidiyor bu? bi başlangıç söyle bana, bende gelecem ateistler kervanına

m teorisine kadar gidiyor 

Ayrıca çok şekersin :)
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tyler_Dayi
    Tyler_Dayi's avatar
    Erkek
    konuyu açan hocam kusuruma bakma ama ben senin ateistligini samimi bulmuyorum nedeni ise klasik genç bunalımlarındaymış gibi yok mahalleyi yakacam yok çekip gidicem türevinden açıklamalarından ileri geliyor, sen bi kaçış noktası arıyosun ve bunuda kendince ateistlikte bulmuşsun, namaz kılmıyosan yada bilmem ne yapmıyosan bu kimseyi ilgilendirmez ama bunu alakasız şeylere malederek açıklama yoluna gitmek yanlış, nihayetinde madem ateistsin anneden babadan korkmak neden hiçbirşeye inanma geregi duymayan bi insan bunu neden gizlesinki...

all this pain is an illusion...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Android
    Android's avatar
    Erkek

hayalet_kral bunu yazdı:

Android bunu yazdı:

Martech bunu yazdı:
    Android
    arkadasim .. her post a bir yorum yapiyosun ..milletin en dogal hakki yorum yapmak..milleti sacma sapan seylerle elestirecegine kendi yorumu yap ve o ozgun bilgilerini kendine sakla belki lazim olur

milletin hakkı elbette yorum yapmak ama senin gibi saçma sapan yorum yapan cehalet abidelerinin zihniyetlerini değiştirmek bizim görevimiz

Ne yani şimdi imanımız olduğu için cahil mi olduk ? Bu durumda bilgelik abidesi oluyosun.Bu bilgeliğini kaynağını açıkla bize.Bence senin görevin bizim haklı olduğumuz yerde ortamı sulandırarak konuyu amacından saptırmak.Konu neydi sen sayende nereye geldi.hadi açıkla bu bilgeliği bekliyoruz. 

1. ben sana imanın olduğu için cahil demiyorum tövbe haşa kimsenin imanını sorgulayamayız, bir insan müslümanım dediyse o iş bitmiştir, ama seni eleştirdiğim nokta islamı yanlış yorumlamandır

2. parayla imanın kimde olduğu belli olmaz ;D

(M.Sc) Master Science, Electronics and Communication Engineering
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yeah
    Yeah's avatar
    Erkek
    allahtan korkmam annemden korktuğum kadar :W

herşeyin kısası makbuldur; ulaşmak isteyen yesterfox_55@hotmail.com a mail atabilir...
Toplam Hit: 25201 Toplam Mesaj: 286