folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Anne Ben Ateist Oldum :)

Anne Ben Ateist Oldum :)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    g2k
    g2k's avatar
    Erkek

crafty bunu yazdı:
    -----------------------------
    otistiq hocam verdiğin bilgiler için gerçekten çok teşekkür ederim. Kuran-ı Kerimi tekrardan okuyacağım... unuttuğum anlamadığım birçok yer varmış... ilgilendiğiniz için tekrar teşekkür ederim...

helal olsun hocam. bu forumda herkes diyemez bunu.

g2k[et]tahribat[dat]com
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Otistiq
    Otistiq's avatar
    Erkek

crafty bunu yazdı:
    otistiq hocam verdiğin bilgiler için gerçekten çok teşekkür ederim. Kuran-ı Kerimi tekrardan okuyacağım... unuttuğum anlamadığım birçok yer varmış... ilgilendiğiniz için tekrar teşekkür ederim...

Hocam çok sevindim gerçekten.. bugün okuldada kafamda burası wardı bi nebze olsn yardımım dokunduysa ne mutlu bana.Umarım üzerinde o  suallerden biraz olsn arınmşssndır ve azcıkta olsn nefsine ve iradene hakim olmak için gayret ediosndur.. Allah yar ve yardımcın olsun.

SELAMETLE

Hayallerim ve Kendim.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HiGHVoLTaGe
    HiGHVoLTaGe's avatar
    Erkek
    Otistiq hocam helal olsun güzel demişin destek tam !
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

Evet Otistik Hocamın Sözleri ve Konuya Kattığı Kurandan Mealleride Okudum, Ateist Olan Arkadaşların Otistik Hocamızın Postlarını Tekrar Bir Gözden Geçirmesini Rica edecem. Çok Güzel Örnekler var.

Bir Çok Ateist İnanıpta Karlı Çıkmanın Hatalı bir Düşünce olduğunu Söyler, Dünya Mantalitesinde Belirttikleri Tespitler Doğrudur.

Ancak Gökyüzüne ve Evrene Baktıklarında Oradaki Muazzam yapıyı Bir yaratan olduğunu Nasıl olurda Reddedebilirlerki, Dünyadaki Mükemmel Yaratımların Sadece Biri bile Asla Tesadüfen Oluşamayacak Kadar Kompleks iken, Allahın Kuranda Belirttiği Emirlere İman Etmek, Ve Olası Hüsrana uğrayanlardan Olmamak için, Hoşlansada Hoşlanmasada En Azından Kendini Avutacak Yalanların arkasına Saklanmayıp, İnkar etmemeyi Seçebilir. Allah var. Haşirde var. İnansanızda İnanmasanızda Tekrar Dirileceksiniz.

İnanmamanız, Gerçeklere Yüz Çevirmeniz, Reddetmeniz Deve Kuşunun Başını Gömdüğü Toprak misalidir. Gerçekler Hoşunuza Gitsede Gitmesede Reddedilemez, Reddetmeniz Sadece Kesin Hükümlere Bağlanmış Söz Konusu Gerçekler ise Aleyhinize Sonuçlar Doğuracaktır.

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    WebCrow
    WebCrow's avatar
    Erkek
    MinervaL bunu yazdı:

İnanmamanın cezası islamda cehennemdir..Hangi anne oğlunu cehenneme gideceği düşüncesine kayıtsız kalır

inanıpta uygulamayandan daha az cezası olacağı kesin
    birine patronu dese al sana kuran  v2, bunu ben yazdım bu gece oku yarın gel
    bütün gece okur onu 
    ama bu kadar gücünü kudretini kabul ettiği yaradanının sözünü dinlemez namaz kılmaz konuşurken memeye kilitlenir...
    diğeride inanmıyor, ama iyi bir insan olmayı benimsemiş biri diyelim
    şindi bu adamlardan hangisi makbul
    ben cevaplıyım :| töbe
    ikinci adam bana göre daha iyi de kurban olduğum ya resulallah bilir
    lakin ki öyle değildir
    benim yorumlamam bu kadar
    hadi hayırlı işler :|
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DjBarky
    DjBarky's avatar
    Erkek
    İnşallah geç olmadan farkına varabilirsin birşeylerin. Sakın Unutma Allah O Kadar O Kadar Merhametlidirki Sana Sürekli Verir Dikkat Et İş İşten geçmeden farkına varmaya calıs bir gün gökyüzüne bak yıldızlara bak güneşe aya bak bu oluşumların üzerlerinde bir mesaj var herşeyin bir sebebi var. topraklar ağaçlar meyveler senın benım bızlerın hızmetinde Rabbimiz sana bak nimetler versin diye bu büyük mevlaları faliyete gecirmiş dur durak bilmeden çalışan bir sistemi nasıl göz ardı ederde şeytanın gözüne sürdügü boyanın rengiyle görürsün bu dünyayı ? Rabbim İnsallah sen Dahil tüm inançsızların dinsizlerin Yollarını Yoluna Saptırır. Bu Evren ve Bu Sistem Aralıksız Olarak Calısıyorsa Bu inananların ve Allaha İman Edenlerin Suyunun Hürmetine Çalışır ve Ayakta Kalır. Allah Akıl Fikir vermekle birlikte Şeytanı ve Askerlerini Kalbinden Def Etsin sonsuza dek inşallah.

Hayat, cinsel ilişkiyle bulaşan ölümcül bir hastalıktır. http://www.youtube.com/watch?v=qd4O2AtXYSo
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crafty
    crafty's avatar
    Erkek

hocam hepimiz insanız sonucta hepimiz hata yapabiliyoruz yanıldığımız zamanlar olabiliyor önemli olan bunların farkına varabilmek... bilmedim hatırlamadığım unuttuğum bilgiler burada verildi tekrar oturup okuyacam önemli olan doğruyu bulabilmek...

Kasnak yuvarlandı elek oldu, eski orospular melek oldu...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    flybatwin
    flybatwin's avatar
    Erkek
    yaw bu konu niye bu kadar hit yaptı ben yazsaydım bukadar ilgi görmezdi ...

www.tekno50.com
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kehanet
    Kehanet's avatar
    Erkek
    WebCrow bunu yazdı:
    inanıpta uygulamayandan daha az cezası olacağı kesin
    birine patronu dese al sana kuran  v2, bunu ben yazdım bu gece oku yarın gel
    bütün gece okur onu 
    ama bu kadar gücünü kudretini kabul ettiği yaradanının sözünü dinlemez namaz kılmaz konuşurken memeye kilitlenir...
    diğeride inanmıyor, ama iyi bir insan olmayı benimsemiş biri diyelim
    şindi bu adamlardan hangisi makbul
    ben cevaplıyım :| töbe
    ikinci adam bana göre daha iyi de kurban olduğum ya resulallah bilir
    lakin ki öyle değildir
    benim yorumlamam bu kadar
    hadi hayırlı işler :|

tamam bilipte uygulamayan , bilmeyipte uygulamayandan daha beter görünebilir.. ama ikiside doğru olan değildir
    ama Allah (c.c.) ilk olarak " ikra, yani oku " demiştir. burdakı asıl amaç oku ve öğren ilim öğren,kim olduğunu ve ne olduğunu oku ve öğren demiştir.. cunku bilmeyene ahirette ben sana akıl verdim, yol gösterdim vesile olması için kitap ındırdım neden araştırıp öğrenmedin denilir.

Öğren, öğrenki kendini ve yaradanı tanıyabilesin. ha öğrendıkten sonra bıldıkten sonra yapıp yapmamak yine senın elındedır.ama bunun içinde hesaba cekıleceksın. yanlız en kötü olan cahelate düşüp Allah'a şirk koşmak ve varlığını inkar etmektir ki en büyük gunahta o dur zaten..

Burda bilipte yapmamak ayrı, akıl ve yetenek olupta; okumayıp araştırmayıp öğrenmeyip (haşa) Yüce Yaradanı hiçe saymak ayrıdır. O bilinçte olupta uymayandan bilipte yapmadıgı için hesap sorulacaktır, bilmeyendende aklı olupta ogrenmedıgı ıcın hesap sorulacaktır
    Çünkü cahil kişi hesap vaktı ben bılmıyordum diye yersiz bi savunmaya geçmemesi için o yetenek ve vesileler kılınmıştır. Herkes iyi veya kötü yaptığı seçimlerden hesaba çekilecektir

Benimkisi kuvvet, zevk ve kudret. Benim adım "Kehanet"
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dreampark87
    dreampark87's avatar
    Erkek

DjBarky bunu yazdı:
    İnşallah geç olmadan farkına varabilirsin birşeylerin. Sakın Unutma Allah O Kadar O Kadar Merhametlidirki Sana Sürekli Verir Dikkat Et İş İşten geçmeden farkına varmaya calıs bir gün gökyüzüne bak yıldızlara bak güneşe aya bak bu oluşumların üzerlerinde bir mesaj var herşeyin bir sebebi var. topraklar ağaçlar meyveler senın benım bızlerın hızmetinde Rabbimiz sana bak nimetler versin diye bu büyük mevlaları faliyete gecirmiş dur durak bilmeden çalışan bir sistemi nasıl göz ardı ederde şeytanın gözüne sürdügü boyanın rengiyle görürsün bu dünyayı ? Rabbim İnsallah sen Dahil tüm inançsızların dinsizlerin Yollarını Yoluna Saptırır. Bu Evren ve Bu Sistem Aralıksız Olarak Calısıyorsa Bu inananların ve Allaha İman Edenlerin Suyunun Hürmetine Çalışır ve Ayakta Kalır. Allah Akıl Fikir vermekle birlikte Şeytanı ve Askerlerini Kalbinden Def Etsin sonsuza dek inşallah.

Konu dönüp dolaşıyo aynı yerlere yine geliyor hayvanyaşar ın sorusuna cevap versenize siz, bunu cevabını veren yok hala o bahsettiğin şeyler oluştu tamam tarnı nasıl oluştu bunu açıklayın tanrınız kendi kendine oluşabiliyorsa onu yaratan biri olmuyorsa bu bahsettiğin gökler yıldızlar elma armut bunlarda kendiliğinde nasıl oluyorda oluşamıyor hem sizin tanrınız daha üstün birşey değilmi eğer bu kadar üstün birşey kendiliğinden oluşabiliyorsa bu sistem tanrının yanında daha basit kalan bu sistem nasıl oluyorda kendi kendine oluşamıyor bunu cevaplayın önce ona insanın aklı ermez deyipde körü körüne inançlığa vurmayın...

Zifir:10 mg nikotin:0.8 mg karbon monoksit:10 mg WINSTON
Toplam Hit: 25139 Toplam Mesaj: 286