Ekonomik Kriz Geliyor Söylentileri

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ANNE
    irwa
    irwa's avatar
    Dişi

daha önce konuya yazdım mı hatırlamıyorum fakat finans işinde olduğumdan az çok bişeyler yazıcam. Batık werenlerin çoğu (bireysel borçlanma) çifçi kesimi. Soma tarzı yerlerde de madene mahkum edilen kesimin bolca haczi bulunuyor. Emekli kesimi de bu borçlanma içinde. Gelir we gider dengesi tamamen yıkılmış durumda.

son 6 aydır bankalar kredi werirken klb niz yüksel olsada kendilerini baya güwene almış durumda. Benim otomatik tanımlı limitlerimin hepsi iptal edildi. Gecikme ya da maaş durumunda değişiklik olmamasına rağmen. kkb oranımda 1600 ciwarında.

merkez bankasında en son 100milyar tl ödenmeyen çek bulunuyodu (yanlış hatırlamıyosam) yani piyasada cidden para yok. Tahsilat sağlayamıyolar we sürekli küçük esnaftan iflas geliyo

seçim dönemine kadarki ekonomiyi lütfen dikkate almayın çünkü inanılmaz bir para dağıtımı war. Oluk oluk para akıtılıyo. Cepler para görmeye başladı fakat geçici bir süre.

çok ciddi bir batak werecek ülkemiz. Yunanistandan beter olabilir. Şuan bunu engelleyen tayyibin kendisi çünkü orta doğunun lideri sayıldığı için şeyhler ws para akıtıyolar ona. Türkiyeye akın akın yerleşme de cabası. bir telefonu ile uçakla para yığılıyo tabi borç olarak da değil. Ne kadar bu adamdan nefret de etsem onlar gittikten sonra batağın sağlamını göreceğiz

dewdim dewrildim geldim
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek
    irwa bunu yazdı

daha önce konuya yazdım mı hatırlamıyorum fakat finans işinde olduğumdan az çok bişeyler yazıcam. Batık werenlerin çoğu (bireysel borçlanma) çifçi kesimi. Soma tarzı yerlerde de madene mahkum edilen kesimin bolca haczi bulunuyor. Emekli kesimi de bu borçlanma içinde. Gelir we gider dengesi tamamen yıkılmış durumda.

son 6 aydır bankalar kredi werirken klb niz yüksel olsada kendilerini baya güwene almış durumda. Benim otomatik tanımlı limitlerimin hepsi iptal edildi. Gecikme ya da maaş durumunda değişiklik olmamasına rağmen. kkb oranımda 1600 ciwarında.

merkez bankasında en son 100milyar tl ödenmeyen çek bulunuyodu (yanlış hatırlamıyosam) yani piyasada cidden para yok. Tahsilat sağlayamıyolar we sürekli küçük esnaftan iflas geliyo

seçim dönemine kadarki ekonomiyi lütfen dikkate almayın çünkü inanılmaz bir para dağıtımı war. Oluk oluk para akıtılıyo. Cepler para görmeye başladı fakat geçici bir süre.

çok ciddi bir batak werecek ülkemiz. Yunanistandan beter olabilir. Şuan bunu engelleyen tayyibin kendisi çünkü orta doğunun lideri sayıldığı için şeyhler ws para akıtıyolar ona. Türkiyeye akın akın yerleşme de cabası. bir telefonu ile uçakla para yığılıyo tabi borç olarak da değil. Ne kadar bu adamdan nefret de etsem onlar gittikten sonra batağın sağlamını göreceğiz

Dediklerini bende yaziyordum hocam. Bide su algi var bizde yunanistan gibi mi olalim, yahu adamlarin adam basi milli geliri bizimkinin 2 kati ve gercek neyin kafasini yasio bu millet... Bir para akisi oldugu acik, fakat nereye kadar ? Bu hukumet kadar parayi kotu kullanan hukumet daha gorulmedi. Bu kadar para girisine ulkenin verdigi tepki insaat. Insaat nedir ya. Durdubite insaat. Bunun yerine teknoloji olmasi lazimdi.

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek

İhracat nisanda çakıldı!

http://www.milliyet.com.tr/ihracat-nisanda-cakildi-/ekonomi/detay/2052624/default.htm

kaygusuz tarafından 02/May/15 21:32 tarihinde düzenlenmiştir

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

tek başına hükümet yalan oldu.

dolar euro ne olur  acaba.

Minimalist Değilim Tembelim
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HoLyCat
    HoLyCat's avatar
    Erkek
    samaccc bunu yazdı

Dolar fantezi moduna giRmeye başladı. 

🆃🅰🅷🆁🅸🅱🅰🆃.🅲🅾🅼
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek
    UTHO bunu yazdı
    samaccc bunu yazdı

Dolar fantezi moduna giRmeye başladı. 

Korkmayın hangi hükümet gelirse gelsin ekonomi uzun vadede şu anki halinden daha kötüye gitmeyecek neden derseniz; Erdoğan nedeniyle yurtdışına kaçan 95 milyar doların batıdan tekrar yurtiçine girişi, inşaat sektörüne yatırım yapmış olan arap sermayesinin kaçamayacak oluşu :) Kamuda küçülme (chp de mhp de bunu diyip duruyor lüks olayı biter inşallah), ötv'nin üretimin önünden kaldırılması, özel emeklilikte esneklik, sigorta şirketlerine esneklik bunlar hep mhp ve chp nin derviş kanallı düşünceleri. 2B lerin niteliğinin oynananlarına dokunulmaması yani geri dönüş yapılıp da yatırım yapana zarar verilmeyecek oluşu, kimsenin tekerine çomak sokulmayacağı gerçeği... Zaten krizdeyiz, markete gidiyorsun 80 liradan aşağı heybeyi dolduramıyorsun, 1 sene önce böyle miydi amk aynı alışverişi 45 liraya yapıyorduk. Olacak şey mevcut krizin sanki hükümet görevden indikten sonra çıkmış gibi gösterilmesi olur, bizim salak halkımız bunu yer mi bence yer.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

Wohooo

• Euro

•  
    • 3,0482
    • 3,0531
    • 3,25%
    • 00:32

Amk telefon alalım dedik düşükken fırladı yine.

Geri düşer düşer.

Kaan tarafından 08/Haz/15 00:56 tarihinde düzenlenmiştir
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    elcondor
    elcondor's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

ben bastım bütün parayı dolara pusudayım..

.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    my4
    my4's avatar
    Erkek

dolar hızlı yükseliyor . 1 aya tekrar düşer herhalde.

daha iyi bir dünya için ne yapıyorsun?
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GusFring
    GusFring's avatar
    Erkek

Türkiye'de yönetimin nasıl olacağı şu anda belirsiz olduğu için Türk Lirası değer kaybetti. İşler netleşmeye başladığında tekrar düzelir.

Toplam Hit: 19715 Toplam Mesaj: 153