Ekonomik Kriz Geliyor Söylentileri

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ultrAsker
    ultrAsker's avatar
    Erkek
    Zeytun-i bunu yazdı

Rahat ol, daha iyiye gidiyor hemde ummadıkları kadar BİÎZNİLLAH.

Anlamazlar kardeşim.

Allah'ın izniyle 1.8den 2.2ye çıkan doları 2.5 seviyelerine çıkaracağız İNŞAALLAH

i ve got nothing against god. its his fan club i cant stand.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

şimdi milyon tane sebepten dolayı kriz olacağı çok bariz. ne zaman olur onu anca akp bilir. çünkü şimdiye kadar olmalıydı, bi şekilde çarkı döndürüyorlar. iyi mi oluyor hayır çünkü gittikçe büyüyor risk. vurduğunda tam vuracak. ara sıra ufak sarsıntılar olunca dış güçler yaptı denilip geçiliyor. bu da krizden geri dönüşü imkansız hâle getiriyor. 

neyse o gün gelip kriz olduğunda ne olur kestirmek çok zor. çünkü bir günümüz sonraki günü tutmuyor. bugün kriz geldiğinde emlak balonu patlayacak diyoruz, yarın belki de dolar fırlar diyeceğiz.

önlem olarak bence dolar da altın da güvenli liman ama uzun vadede. sonuçta olan bize olacak. dolar veya sterlin katlanabilir fakat düşmeyecektir. altın da altın işte yani.

son olarak süre tahminimi yenileyeyim, yakın zamanda fakat akp bilir. eğer erteleyemeyecekleri kadar yaklaşırsa bu kriz, savaş bile çıkabilir. çünkü adamlar için millete ne olduğu önemli değil, olana bahane bulup bulamadıkları önemli.

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

avrupa ülkeleri krizde falan diolarda onlar işini bilir 

valla euro dan şamamak lazım sonuçta çıkabildiği yeri gördük

emlak balonu yok yok diolarda binayı yapan krediyle yapıyor binayı alan krediyle alıyor piyasanın %70 bu şekilde balonun alası var .

borsa desen al sat uzun vade derken anlamak lazım bu işten yoksa şemsiye açılır gibi .

ben euro diorum.

ha siyaset yok dion ama şunu bi izleyin. Bu şahıs şu anda cumhurbaşkanı parasından sorumlu.

http://www.youtube.com/watch?v=1vCsqxTBGlw

samaccc tarafından 01/Eyl/14 15:28 tarihinde düzenlenmiştir

Minimalist Değilim Tembelim
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    glaurung
    glaurung's avatar
    Erkek

Türk şirketlerinin döviz pozisyonlarında şişkinlik var ve bu durum iyiye gitmiyor, gitmiyor çünki;

Cari açık veriyoruz, cari açık varsa dövize talep vardır, dövizi şişiren 1.neden bu.

Kısa vade ödenmesi gereken döviz borcu 200küsür milyar dolar, yani şirketler dövize hucüm ediyor, bu da 2. neden.

ABD'nin QE yani parasal genişlemenin sonuna geldiğini açıklaması, tahvil alımlarını bitirmesi ve ardından faiz arttıracağını söylemesi sonucunda dolarda bi yukarı ivme bekleniyor zaten, yani mal akp seçmeninin ekonomi çok iyi dediğine bakmayın onlar el sikiyle gerdeğe giren çüksüzler. He deyip geçin. 

Peki ne yapmalı diyecek olursanız, AB'de ekonomik veriler QE''den başka çıkış yolunun olmadığını gösteriyor, bugün fransa başbakanı euro çok pahalı diye açıklama yaptı mesela, yani ECB (avrupa merkez bankası) para basacak, euro dolar paritesi 12 ay içinde 1.20 lere çekilecek (büyük bankaların tahmini).

Sonuç olarak;

1) Kesinlikle euro almayın.

2) Dolar alabilirsiniz.

3) Altın da almayın, çünkü abd para bastı altın fiyatları şişti, tamam ab de para bascak ama aralarında 2 kat hacim farkı var.

3) Euro ile borç ödeyen, dolar ile kazanan şirketlerden hisse toplayabilirsiniz. (Enerji Firmalarının Çoğu) örn (SAHOL), 5.5milyar Euro ödeyecek.

4) Akp'li olup beyninizi başkalarına emanet ederek ağzınız koka koka ekonomi çok iyi hülooo diyebilirsiniz.

Krize de değinelim, kriz dediğiniz şey kar realizasyonunun yapılamadığı kaos ortamıdır, bu pencereden bakarsak kriz ülkeye vurmayacaktır, ama halkın anladığı dilden kriz, çoluk çocuğun aç kalması, işsizlik vs. olduğu için o anlamda bir krizin içine girmeye başladık zaten. (Memurun enflasyona yenik düşmesi-2014/2015)

glaurung tarafından 01/Eyl/14 15:41 tarihinde düzenlenmiştir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    torf
    torf's avatar
    Erkek

Hocam zaten bitik durumda ekonomi kredi kartına bağımlı herkes. yazın domatı 50 kuruştan yerdik bu yaz 1.5 dan aşşa düşmedi bunun daha kışı var

limon desen kilosu olmuş 8 tl. ete balığa zaten hasretiz mk.

İnsanların size karşı olması diye bir şey yoktur dostlarım, onlar sadece kendilerinden yanadırlar o kadar. bukowski
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Odd Emoji 3D
    BerkayCit
    BerkayCit's avatar
    Erkek

madem öyle hemen en paradan yuro alıyorum 

havalı bir şeyler yazdığımı hayal edin
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek

Ben şu an zaten bir ekonomik krizin içinde olduğumuzu düşünüyorum. Allah daha beterlerini yaşatmasın ama bu hükümetle yaşayacağız gibi görünüyor. Gelen vergimizi giden vergimizi soyuyor.

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

demin haberlerde de duydum kriz laflarını falan.. demek ki beklenen bir şey var.. acaba eski krizlerde böyle beklendi mi yoksa ani mi oldu.. bende xxx isviçre frang ı var, bozduracaktım ama şimdi vazgeçtim biraz daha beklemek lazım gibi görünüyor :)  maksat krizleri fırsatlara dönüştürebilmek.. euro daha çok yükselir gibi ama şimdi parayı euro yapmak sıkıntılı iş gibi.. ama öyle bi şey olursa direk frank dan euro yaparım isviçre de,o sayede sanırım dengelenmiş olur. 

tesadüf ki, euro falan yükselmeden önce ben parayı euro yaptım sonra euro çıktı yaklaşık 6000 tl falan kar ettim haybeye.. bunu bilen adam ve daha fazla parası olan adam ciddi ciddi kar eder

unbalanced tarafından 01/Eyl/14 15:55 tarihinde düzenlenmiştir

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Jilet_Boris
    Jilet_Boris's avatar
    Erkek
    mRBerkay bunu yazdı

madem öyle hemen en paradan yuro alıyorum 

şu enparanın yatırım hapı mevzusu nasıl hiç kullanan var mı?

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SerYolcu
    SerYolcu's avatar
    Erkek
    glaurung bunu yazdı

yani mal akp seçmeninin ekonomi çok iyi dediğine bakmayın onlar el sikiyle gerdeğe giren çüksüzler. He deyip geçin.

Bir meseleyi tartışırken hakaret etmeden tartışmayı öğrenmen için kırmızı ile işaretlediğim kelimeyi aynen sana iade ediyorum.

- Kriz neden oluşur ilk önce bunları belirlemek lazım.

-  Çok büyük bütçe açığın vardır ve öbür yandan ülkeye döviz girişi olmamaktadır, bu yüzden kriz olur. ( 1994 krizinin sebebi)

- Enflasyonu düşüreceğim diye döviz fiyatının üzerinde siyasi baskı vardır. Bu da ülkeye döviz girişini engeller. ( 1999 Krizinin sebebi)

- Ülkende ürettiğin ürünleri dışarı satamıyorsundur, bu dü döviz girişini engeller.

-  Ülkede enflasyon çok yüksekdir, ülke insanının alım gücü düşüktür. Piyasada nakit sıkıntısı vardır.

Bunların herbiri ayrı ayrı kriz sebebidir.

Şimdi gelelim ülkemizin durumuna.

- İktidar, sıkı para politikası uyguluyor. Bütçe açığı, eski zamanlara oranla iyi.

- Turizm gelirlerimiz var, avrupadaki krize rağmen ihracatımız sekteye uğramadı.

- Şu an rusya ya bol bol tarım ürünü satacağız.

- Döviz üzerinde siyasi baskı yok, döviz fiyatı talebe göre değişiyor.

- Enflasyon oranı eskisine oranla düşük, sıkı para politikası nedeniyle piyasada para dönmese bile reel sektör şu an işler halinde.

- Ülke insanının alım gücü yüksek.

- Merkez bankasının döviz rezervi yüksek.

Sadece ve sadece konut sektörüne bakarak bu ülkede bir ekonomik kriz beklemek bana göre hayal olur.

750 bin dolara satılan 1 + 1 daireyi kimse almıyor diye bu ülkede kriz çıkacaksa, çıksın..

Hiç olmazsa herşey gerçek değerine iner.

Hadi kriz çıkacak diyelim, bana kalırsa en güvenilir liman her zamanki gibi Altındır.

Ondan çocuk olmamıştır (Kimsenin babası değildir). Kendisi de doğmamıştır (kimsenin çocuğu değildir). İhlas Suresi 3 üncü ayette bunlar yazar.
Toplam Hit: 19786 Toplam Mesaj: 153