Ekonomik Kriz Geliyor Söylentileri

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek

yakındır.piyasada çok fazla bir durgunluk var.inşaat sektörü alarm veriyor.ev satışarlı azaldı.bunu 2 yıl önce söyledim

her yer bina bina bina.kim alacak bu kadar evi demiştim.şimdi ortaya çıkıyor.ülkeyi tamamen dışa bağımlı duruma bile bile isteye isteye getirdiler.artık kendi tohumunu üretmek kullanmak yasak.düşünebiliyor musunuz ?

adam yarım katrilyonluk uçak aldı ya kendine.bu fakir halka ne yapsan haktır.

inşallah bi kriz olur.padişahım çok yaşa

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Free_Mans
    Free_Mans's avatar
    Erkek

önceden anayasa kitapçığı fırlatılınca ekonomik kriz oluyordui geçende de tüzük fırlattılar olmadıysa kolay kolay olmaz :) belki tüzüktür diye olmadı bilemeyiz :P 

şaka bir yana ekonomik kriz için bir çok tetikleyici şey vardır ve bunların hepsinin bir anda olması gerekir. Para politikasında ki en önemli şey piyasaya sıcak para sürmektir ve bu konuda merkez bankası para politikası iyi.

-Devlet gelirlerinin azlığı iç cari açık. Allaha şükür devlet gelirleri yüksek (Bkz: Benzin 5 tl ve vergi oranı yüksek)
    -Alım gücünün azalması. Böyle bir şeyde yok. Geçende sanayiye gittim anasını satim bütün çırakların elinde iphone 5/5s tarzı cihazlar.
    -Ayrıca emlak piyasasında ki arz talep ortada. Bir insan 750 bin dolara 2+1 daire satabiliyorsa bunu alan vardır demektir. Ayrıca alım gücüne atıfta bulunan arkadaş, elinde kullandığın cep telefonu ne? yada bilgisayarın? Alım gücün var ki aldın, laf olsun çoban salatası tarzı konuşmana gerek yok.

Ülkede üretilen ürünlerin ülke içine patlaması yani yurt dışına satılmaması. KKTC, Irak, İran, Suriye Azerbaycan Rusya Yunanistan vs gibi etrafta ki bütün ülkelerin kritik gıda veya ihtiyaçlarını Türkiye Cumhuriyeti karşılıyor. 

Kısaca ekonomik kriz teğet geçer arkadaşlar. Eğer kriz varsa şu anda var zaten. Piyasalarda durgunluk mevcut ancak bu durgunlukta 2. dönem sonuna doğru gidecektir. 

Ne alırım ne yaparım dersen; fantazi yapmak istiyorsan git dolar al derim ancak doların 2 seviyelerine düşeceğini tahmin ediyorum. Aynı şekilde sterlinde bir düşüş içerisinde. Artık kalmadı o döviz manipülasyonu. Paralel yapı manipüle etti elinde ki rezervi tl ye çevirdi bu döviz dalgalanmasında. 

Eğer atıl durumda bulunan bir para ise gayrimenkule yatırman. Çok param yok diyorsan da borsada kış aylarında satışları ve hisseleri artabilecek firmalara (doğalgaz olabilir) hisse al kışın ortasında sat sonra dolara geç dolar şubat civarı 2 veya 2 nin altında seviyelere gerileyecektir bunun garantisini veriyorum.

www.homecept.com | Ev dekorasyon ürünleri, konsept tasarımlar
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Baturay_Turkmen
    Baturay_Turkmen's avatar
    Erkek

Vay anasını yahu ! Ulan adam hala ülke iyiye gidiyor diyor. Tabi der amk. Akpden bok gibi para akıyor.  Her yere memur atanırlar sonra da kredi çeker 10 sene boyunca akp yakaladığı yaparlar ! Insanlarda ahlak krizi var neredeyse açlıktan ölecez adam onu görmez ülke iyiye gidiyor der. Ula pezevenk çık da bak bi yol markete süt'ün litresi ne kadar, ekmek kaç para, sucuk bile alamıyor artık millet ! Tam yağlı süt memlekette 2.5 tl olmuş 800 tl asgari ücretle çalışan adam 300 litre süt kadar para alıyor.  Eskiden bu iki katıydı bunun !! Yahu yarın memleket boku yiyip de millet ayaklaninca bu ak yalakalar nereye kaçacaklar merak ediyorum.  Tanrı ömür versin de göreyim.  

Ne Mutlu Türk Doğana..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek
    MbK bunu yazdı

Ülkede artık yabancılar çok rahat konut sahibi olabiliyorlar.

İstanbuldaki AVM'lerde ne kadar arap vatandaşın gezdiğinin farkındasınızdır.

Bu adamların alayı lüks otellerde ve evlerde kalıyorlar.

O yüzden adamların kafası rahat yani.

Araplar çok deli şekilde ülkeye para akıttılar.

He, 1000 tane arap geldi lüks otelde kalıyor diye 70 milyonluk türkiye kalkınacak diye mi bekliyoruz? Arap neden Türkiyeye para akıtıyor biri bunu bana açıklayabilir mi? Herkezin dilinde de. ben anlamıyorum

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Akan sıcak para otelde kalan arap turistler değilde bunun gibi kendi memleketimizin harzine arazilerini satışa çıkarmamızdan geliyor olabilir mi hocam?

http://eweb.milliemlak.gov.tr/ihaleler/satis/m2_ihale_istat.asp

HolyOne tarafından 01/Eyl/14 22:59 tarihinde düzenlenmiştir

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

herkesin elinde iphone 5s var alım gücü yüksek diyorsun ya, alım gücü telefona yapılan taksit sayısıyla ölçülüyorsa demek ki ben paralel evrende falan yaşıyorum. bizim buralarda ne aldığına değil maaşının ne olduğuna bakıp söylerler. iphonu kaç maaşıyla almış onu bi söyleyiver. bin tl altına çalışan adamın bile iphone kullanması alım gücünü değil mallık gücünü gösterir.

şimdi telefonumu da söylerim laptopu da söylerim seni göt ederim de kafanın basmayacağını bile bile burda böyle şeyleri anlatmam. zaten mallığın "devletin geliri yüksek çok şükür benzin 5 tl" demenden belli.

Prometheus tarafından 01/Eyl/14 22:53 tarihinde düzenlenmiştir

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    C_e_Z_a
    C_e_Z_a's avatar
    Erkek

Şahsen ben yeni yıl gelmeden birşeyler olacak diye düşünmekteyim. Ama, bu seferki şey çok farklı olacak.
    En çok korktuğum şeyde; şimdi ayda - yılda bir iki kez duyduğumuz " 20 TL için adam öldürdü." haberlerinin, rutin günlük haber kuşaklarında geçmesi....

Çok sağlam dağılacak Türkiye; siyasi başarısızlıklar olsun, kazandığı yeni düşmanlar ve aldığı beddualar , ahlar ( bunun manevi tarafı esasen konuyla alakasız ama, Türkiye son 3-4 yılda çok fena lanetlendi.) tabir-i caizse ebemizi sikecek!

He ne olacak ? Zengine gene bi sikim olmayacak, en kötü ihtimal göstermelik yatırımların 3-5 tanesi batacak. Asıl sermaye yurtdışına kaçırılacak. İçerde, kriz bahane gösterilerek emek ve hak sömürgesi başlayacak. " Bu paraya şimdi alsam 50 kişi kuyruğa girer, işine gelirse kardeşimm.." denerek, insanlar sömürülecek, bezdirilecek ve daha bir sürü şey...

Nihayetinde insanlar patlayacak! Bu senaryo falan değil arkadaşlar . Haa götümden de uyduruyor değilim, birebir olmasa da eninde sonunda olacağı bu ülkede!

Allah yardımcımız olsun.

Makaleyaz.Net - Türkiye'nin Makale Alım-Satım Platformu
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi
    Prometheus bunu yazdı

herkesin elinde iphone 5s var alım gücü yüksek diyorsun ya, alım gücü telefona yapılan taksit sayısıyla ölçülüyorsa demek ki ben paralel evrende falan yaşıyorum. bizim buralarda ne aldığına değil maaşının ne olduğuna bakıp söylerler. iphonu kaç maaşıyla almış onu bi söyleyiver. bin tl altına çalışan adamın bile iphone kullanması alım gücünü değil mallık gücünü gösterir.

işte bu lafa şapka çıkartırım.

arada kullanacağım konuşmalarımda tuttum bu lafı

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek

ekimin sonu kasımın başında gelecek gibi...

Bu topraklar BAAS benzeri tek adamlı rejimlere geçit vermedi bugüne kadar
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    flassy
    flassy's avatar
    Erkek
    Free_Mans bunu yazdı

önceden anayasa kitapçığı fırlatılınca ekonomik kriz oluyordui geçende de tüzük fırlattılar olmadıysa kolay kolay olmaz :) belki tüzüktür diye olmadı bilemeyiz :P 

şaka bir yana ekonomik kriz için bir çok tetikleyici şey vardır ve bunların hepsinin bir anda olması gerekir. Para politikasında ki en önemli şey piyasaya sıcak para sürmektir ve bu konuda merkez bankası para politikası iyi.

-Devlet gelirlerinin azlığı iç cari açık. Allaha şükür devlet gelirleri yüksek (Bkz: Benzin 5 tl ve vergi oranı yüksek)
    -Alım gücünün azalması. Böyle bir şeyde yok. Geçende sanayiye gittim anasını satim bütün çırakların elinde iphone 5/5s tarzı cihazlar.
    -Ayrıca emlak piyasasında ki arz talep ortada. Bir insan 750 bin dolara 2+1 daire satabiliyorsa bunu alan vardır demektir. Ayrıca alım gücüne atıfta bulunan arkadaş, elinde kullandığın cep telefonu ne? yada bilgisayarın? Alım gücün var ki aldın, laf olsun çoban salatası tarzı konuşmana gerek yok.

Ülkede üretilen ürünlerin ülke içine patlaması yani yurt dışına satılmaması. KKTC, Irak, İran, Suriye Azerbaycan Rusya Yunanistan vs gibi etrafta ki bütün ülkelerin kritik gıda veya ihtiyaçlarını Türkiye Cumhuriyeti karşılıyor. 

Kısaca ekonomik kriz teğet geçer arkadaşlar. Eğer kriz varsa şu anda var zaten. Piyasalarda durgunluk mevcut ancak bu durgunlukta 2. dönem sonuna doğru gidecektir. 

Ne alırım ne yaparım dersen; fantazi yapmak istiyorsan git dolar al derim ancak doların 2 seviyelerine düşeceğini tahmin ediyorum. Aynı şekilde sterlinde bir düşüş içerisinde. Artık kalmadı o döviz manipülasyonu. Paralel yapı manipüle etti elinde ki rezervi tl ye çevirdi bu döviz dalgalanmasında. 

Eğer atıl durumda bulunan bir para ise gayrimenkule yatırman. Çok param yok diyorsan da borsada kış aylarında satışları ve hisseleri artabilecek firmalara (doğalgaz olabilir) hisse al kışın ortasında sat sonra dolara geç dolar şubat civarı 2 veya 2 nin altında seviyelere gerileyecektir bunun garantisini veriyorum.

Son zamanlarda okuduğum en komik yorum bu sanırım.Öncelikle iç çari açık diye bir kavram yok ona bütçe açığı derler.Vergi gelirlerinin yüksek olması iyi değil aksine Türkiye gibi gelişmekte olan ülkelerde kötü bir durumdur.Bütçe açığının olmaması ekonominin iyi olduğu anlamına gelmez Cari açık/GSMH oranına bakılarak yorum yapılabilir Türkiye'de bu oran 8% dir,bu tehlikeli bir orandır.OVP ile belirlenen hedeflerin hiç biri tutturulamamıştır (bütçe açığı dahil).Bu koşullarda emlak sektörüne yatırım yapın diye tavsiye vermek yazıktır,günahtır.Bu arada doların önümüzdeki 3 yıl içinde 2 liranın altına inme ihtimali yoktur.

flassy tarafından 01/Eyl/14 23:46 tarihinde düzenlenmiştir
Toplam Hit: 16703 Toplam Mesaj: 153