folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Fransa Karikatür Dergisi Charlie Hebdo Saldırısı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Fransa Karikatür Dergisi Charlie Hebdo Saldırısı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JahR
    JahR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

S.a  Hocalar

Benim şahsi görüşüm bu olayın savunulucak tarafı yok, yalnız karikatürleri de inceledim, İslam Dünyasının Peygamberi  hiç resmedilmemişken, karükatürünü çizmek, bu karükatürlerde hakaret tarzı çizimler olması. Baktığımda benimde garibime geldi, bence buda yanlış olan, ama bunun karşılığı ölüm olmamalı, islam dünyasınında mantıklı bi cevap veremeyeceğini düşünürsek, en kolay olanı yapmaları acımadan gözlerini kırpmadan söz konusu ALLAH / MUHAMMED  olduğunda öldürmeleri. İslamafobi anlayışını körükleyen bu düşünce yapısına nasıl dur denir, zarar verdiği nasıl anlatılır. bilemedim.

beyin derki; ya beni kullan, ya da kafana sık ulan!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Baturay_Turkmen
    Baturay_Turkmen's avatar
    Erkek

Ben Tengriciyim ama adamlara helal olsun. Biri benim inançlarım ile dalga geçsin bende susayim var mı öyle dava... herifler kaç senedir hakaret ediyorlar bir de bunun adı düşünce özgürlüğü oluyor. 

Ne Mutlu Türk Doğana..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoToLeRaNcE
    NoToLeRaNcE's avatar
    Erkek

Islam dusmanligini koruklemek icin yaptirilan olay baskada bi cacik degil.

Asosyal hayatta yaşanan, Yasal bir masalım ..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seboist
    seboist's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    JahR bunu yazdı

S.a  Hocalar

Benim şahsi görüşüm bu olayın savunulucak tarafı yok, yalnız karikatürleri de inceledim, İslam Dünyasının Peygamberi  hiç resmedilmemişken, karükatürünü çizmek, bu karükatürlerde hakaret tarzı çizimler olması. Baktığımda benimde garibime geldi, bence buda yanlış olan, ama bunun karşılığı ölüm olmamalı, islam dünyasınında mantıklı bi cevap veremeyeceğini düşünürsek, en kolay olanı yapmaları acımadan gözlerini kırpmadan söz konusu ALLAH / MUHAMMED  olduğunda öldürmeleri. İslamafobi anlayışını körükleyen bu düşünce yapısına nasıl dur denir, zarar verdiği nasıl anlatılır. bilemedim.

'' islam dünyasınında mantıklı bi cevap veremeyeceğini düşünürsek,''

ya sabır ya sabır arkadaşım kim bu islam dünyası ? he kim? bir temsilcisi mi var?

ortada yaşayan bir peygamber mi var ? sen kimi yada kimleri islam dünyasının temsilcileri olarak addediyosun beyninde ?

he söyler misin? ne yani her olayda ''islam bey gelip şunlara cevap verir misiniz değerlerimize hakaret etmişler''

mi diyecez ? arkadaşım bak burda bilgilerimizi düşüncelerimizi paylaşıyoruz eyvallah bu çok güzel ama

neden mantıklı şeyler yazmıyosun? hadi mantık herkezde olmaz neden aşağılıyosun ?

şimdi buraya 10 sayfa şey yazabilirim hocam emin ol

yalnız şunu söylemek istiyorum bu olayda yönetmende oyuncuda aynı kişi

anladın mı ?

o yüzden gelip burda fevri bir olay üzerinden dini yorumlamakla

saçmalamış olursun

ebedi devlet
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi
    NoToLeRaNcE bunu yazdı

Islam dusmanligini koruklemek icin yaptirilan olay baskada bi cacik degil.

bana adamlar profesyonel geldi. silah kullanımı falan. ardından çıkan bize dokunmasa bari. psikopat herifler

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivirus
    antivirus's avatar
    Erkek

reklam kokan hareketler bunlar bok at izi kalsın .

sanki avrupadaislam karşıtlığı yokmuş gibi birde bu oyunu TEZGAHLANMASI çok manidar ;)

ama şuda var ki ne olursa olsun bi insanın öldürülmesinin hiç bir açıklaması olamaz.

Hz. Muhammed peygamerliğini ilan ettiğinde de dışlanıp taşlanıp dalga geçilmişti fakat kimseyi gidip öldürmedi yada öldürtmedi.

şimdi böyle güzel bi peygambere inanıyoruz fakat niyeyse bi türlü ahlakını ve yaptıklarını bizden yapmamamızı istediklerini bir türlü

anlayamıyoruz.

dünya hayatında kimsenin ölmesi veya yaşaması gerektiğine başka bi insan karar veremez. 

bunu yapanların kesinlikle peygamber sevgisinden dolayı yaptığına hiç bir şekilde inanmıyorum.

gerçekten hz. muhammedi anlayan bi insan bi insanı öldüremez.

Nev-i Şahsına Münhasır.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AllahinOglu
    AllahinOglu's avatar
    Erkek

edit

AllahinOglu tarafından 25/Oca/15 14:22 tarihinde düzenlenmiştir
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Seastar
    Seastar's avatar
    Erkek

şahsi fikrim her ne kadar inanmasan da insanların kutsal değerlerine hakaret etme hakkın yoktur. takarım öyle özgürlüğe de özgür düşünceye de

bu işi yapan terörist piçler de yakalanır cezalarını çekerler inşallah

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AllahinOglu
    AllahinOglu's avatar
    Erkek

edit

AllahinOglu tarafından 25/Oca/15 14:23 tarihinde düzenlenmiştir
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

Biz bunların hergün yaşandığı bi coğrafyadayız.

Minimalist Değilim Tembelim
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karabudun
    karabudun's avatar
    Erkek

Avrupa da " inanç " düşünce olarak kabul edilir. Dolayısı ile inancı eleştiren yayınlar düşünce eleştirisidir. Aynı dergiler de Hristiyanlık ile ilgili de çok sayıda aynı tarz karikatürler yayınladılar.

"Bugünden geru divanda, dergahta, bergahta, mecliste ve meydanda Türkçeden başka dil kullanılmayacaktır." KaramanoğluMehmet Bey - 1277 -
Toplam Hit: 16730 Toplam Mesaj: 162