folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Fransa Karikatür Dergisi Charlie Hebdo Saldırısı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Fransa Karikatür Dergisi Charlie Hebdo Saldırısı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Retro
    by_Tet
    by_Tet's avatar
    Erkek

http://www.ntv.com.tr/dunya/fransada-camiler-hedef-alindi,bpjmknl1wUO8QA8CtuGP4Q

@Dentist bunun hakkında düşüncelerin neler? Batı yobazlaşmaya başladı sanki ne demek camilere saldırı aa bak görüyormusun?

iyibu! yeniden..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dentist
    Dentist's avatar
    Erkek
    by_Tet bunu yazdı

http://www.ntv.com.tr/dunya/fransada-camiler-hedef-alindi,bpjmknl1wUO8QA8CtuGP4Q

@Dentist bunun hakkında düşüncelerin neler? Batı yobazlaşmaya başladı sanki ne demek camilere saldırı aa bak görüyormusun?

Ben buna da karşıyım hocam açıkça söyledim. Bunların hepsi dinden kaynaklanıyor bana göre. Zincirleme olaylar biri patlattı bombayı misillemeler de geliyor.

Ama anlamadığınız nokta bu saldırıyı yapanlar, düşünenler azınlık konumunda o ülkelerde.

Bizim ülkemizde azınık konumunda olanlar insan öldürülmesinin karşısında olanlar. Forumda da açıkça görebiliyoruz bunu.

Kaldı ki adamlar mesciti basıp önüne geleni de taramamış. Dışardan ateş edilmiş. 

Bi tarafta karikatür yüzünden 12 kişinin öldürülmesi var bi tarafta da 12 kişinin öldürülmesi sonucu camiye ateş edilmesi bomba atılması var. 

Ha doğru mu? Yanlış tamamen. Ama dozajları çok farklı.

Bana göre insan hayatı tüm dogmalardan daha önemli.

Dentist tarafından 08/Oca/15 12:29 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Retro
    by_Tet
    by_Tet's avatar
    Erkek
    Dentist bunu yazdı
    by_Tet bunu yazdı

Ben buna da karşıyım hocam açıkça söyledim. Bunların hepsi dinden kaynaklanıyor bana göre. Zincirleme olaylar biri patlattı bombayı misillemeler de geliyor.

Ama anlamadığınız nokta bu saldırıyı yapanlar, düşünenler azınlık konumunda o ülkelerde.

Bizim ülkemizde azınık konumunda olanlar insan öldürülmesinin karşısında olanlar. Forumda da açıkça görebiliyoruz bunu.

Forumda açıkca gördüğün şey nedir hocam? Benim yaşım küçük ondan göremiyorum galiba.

Türkiyede müslüman grupların kaçı silahlı patlamalı matlamalı eylem düzenledi son 14 senede (çünkü aklım 14 senedir yetiyor böyle durumlara) ya pkk ya dhkpc ya bilmem pkknın ne grubu. Uyuşturucu kaçakcılığı fuhuş gibi şeylerde (bunun da ucu terörizme dayanıyor neticede) kaç islam grubu var.

Ben ne cemaatçilerin ne süleymancıların ne de bilmem kim tarikatçılarıbın bi patlamalı matlamalı saldırısıbı görmedim. Ha keza tutup da forum gibi sanal alemde yazı yazmakla fiile geçirmek arasında yüzbinlerce fark var.

11 eylül saldırıları sonrasında amerikadaki pekçok araştırma sonucu gösteriyordu ki amerikan ve avrupa halkı müslümanlardan nefret ediyor.

Sen şuan azınlık olduğunu neye göre söylüyorsun bi okudun mu fransızca ingilizce forumlarda müslümanlar ve bu olay sonrası dönen muhabbetleri. Ben bilmiyorum şahsen ama bana kalırsa tıpkı bu forum ortamındaki gibidir. Fiiliyata bakalım.

Kaldı ki saldırıyı gerçekleştirenler de müslümanmı orası da malum. Adamlar pariste okadar rahat nasıl davranıyor anlamadım gitti arkadaş.

iyibu! yeniden..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Atakan
    Atakan's avatar
    Erkek

Bide bu saldırılar için işidte iyi gözle bakanlar var neymiş Hz.Muhammed'de karikatür yapmışlar ondan dolayı öldürmüşler iyi yapmışlar ulan 2 kişi çizdi 10 kişi öldü galiban yerdeki polisin kafasına sıktılar. Sultanahmet patlamasından farkı ne bunun. İnanın müslümanlık bu değil.  Töre bu değil. Bizim medya Fransa'yı konuşurken dün ülke genelinde saldırılar oldu polise karşı Çizre de polise askere sokağa çıkma yasağı getirildi dün cizre'de 5 saat çatışma yaşandı.  Açıkcası ben mahsun bir saldırı olduğunu düşünmem altında kirli işler çıkacak bence.  350 tank bağışı yapıldı işid le mücadele için ABD.  O kadar tank geldi güneydoğu ya bunun altında işid le mücadele olacak gibi.  Adana ve Diyarbakır üsleri kullanılacak gibi.  Dün çoğu yerde mesajlar geldi bakalım gidişat iyi değil takip ediyoruz umarım tuzağa düşmeyiz 

Çılgın şeyh Müritleri coşturuyor...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dentist
    Dentist's avatar
    Erkek
    by_Tet bunu yazdı
    Dentist bunu yazdı
    by_Tet bunu yazdı

Forumda açıkca gördüğün şey nedir hocam? Benim yaşım küçük ondan göremiyorum galiba.

Türkiyede müslüman grupların kaçı silahlı patlamalı matlamalı eylem düzenledi son 14 senede (çünkü aklım 14 senedir yetiyor böyle durumlara) ya pkk ya dhkpc ya bilmem pkknın ne grubu. Uyuşturucu kaçakcılığı fuhuş gibi şeylerde (bunun da ucu terörizme dayanıyor neticede) kaç islam grubu var.

Ben ne cemaatçilerin ne süleymancıların ne de bilmem kim tarikatçılarıbın bi patlamalı matlamalı saldırısıbı görmedim. Ha keza tutup da forum gibi sanal alemde yazı yazmakla fiile geçirmek arasında yüzbinlerce fark var.

11 eylül saldırıları sonrasında amerikadaki pekçok araştırma sonucu gösteriyordu ki amerikan ve avrupa halkı müslümanlardan nefret ediyor.

Sen şuan azınlık olduğunu neye göre söylüyorsun bi okudun mu fransızca ingilizce forumlarda müslümanlar ve bu olay sonrası dönen muhabbetleri. Ben bilmiyorum şahsen ama bana kalırsa tıpkı bu forum ortamındaki gibidir. Fiiliyata bakalım.

Kaldı ki saldırıyı gerçekleştirenler de müslümanmı orası da malum. Adamlar pariste okadar rahat nasıl davranıyor anlamadım gitti arkadaş.

Hocam aç oku şu 10 sayfayı, sosyal medyaya bak. dışarda insanlara sor. bu saldırının tamamen yanlış olduğunu kaç kişi diyebiliyor?

Sen ayrıca şu dediğimi anlamamışsın:

Ben bir hristiyan olarak gelsem yaptığınız bir karikatür yüzünden burda bir bomba patlatsam Fransadaki Almanyadaki insanların ne kadarı bu saldırıyı meşru görür?

Benim karşılaştırma yaptığım nokta burda.

Yoksa tabi ki de sen elini kolunu sallaya sallaya 12 kişi öldürürsen adamların ülkesinde -ki onlar bizim kadar terör olaylarına da aşina değiller- istedikleri tepkiyi koyarlar nefrete kadar gider o. Onu da yargılayamazsın. (EDİT: ifade yanlışım olmuş. davranış biçimi normal anlamında dedim yoksa karşı saldırılar da bana göre yanlış)

Ve artık saldırıyı yapanlar müslüman mı değil mi muhabbetlerini bırakın, yok dış mihraklar dış güçler falan. Radikal İslamcı grupların tezgahı tabi ki de. İşid'den güç aldılar baktı ki işid iyi hoş güzel ilerliyor sopa gösteriyor herkese ondan cesaret alıp birikmiş nefretlerini kustular.

Çok saçma geliyor artık paranoyalarınız.

Dentist tarafından 08/Oca/15 12:49 tarihinde düzenlenmiştir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Retro
    by_Tet
    by_Tet's avatar
    Erkek
    Dentist bunu yazdı
    by_Tet bunu yazdı
    Dentist bunu yazdı
    by_Tet bunu yazdı

Hocam aç oku şu 10 sayfayı, sosyal medyaya bak. dışarda insanlara sor. bu saldırının tamamen yanlış olduğunu kaç kişi diyebiliyor?

Ben bir hristiyan olarak gelsem yaptığınız bir karikatür yüzünden burda bir bomba patlatsam Fransadaki Almanyadaki insanların ne kadarı bu saldırıyı meşru görür?

Yoksa tabi ki de sen elini kolunu sallaya sallaya 12 kişi öldürürsen adamların ülkesinde -ki onlar bizim kadar terör olaylarına da aşina değiller- istedikleri tepkiyi koyarlar nefrete kadar gider o. Onu da yargılayamazsın. 

hocam demek istediğim şuydu benim müslümanlık veya müslümanlarla alakası yok bu saldırıların.

Tıpkı şuan orda camiye saldıranların da karikatürseverlikle vs alakası olmadığı gibi.

Zira zaten bir karikatür çok güzel özetlemişti herşeyi. Binanın arkasında bir cami binaya sıkılan her kurşun camiye zarar veriyor.

Şu forumdaki nefret de bence enaz onların islama olan nefreti kadar meşru. Sen benim peygamberimi am delisi biri olarak gösterip sonra bilmem eşekli meşekli kaç tane karikatürünü yayınlayacaksın

Sonra seni öldürdüklerinde de ben üzüleceğim öylemi?

Ha sen bunu meşru görmüyorsan insanlık karikatürün bedeli 12 kişinin ölümü olmasına karşı çıkar etme eyleme vicdan yahu hiç yoksa sevinme nötr dur diyorsan amenna derim. Fakat eklerim: sen de o insanların camiyi bombalamasına karikatür yayınlayıp kışkırtmasına normaldir demeyeceksin. Meşrulaştırmayacaksın hatta eğer beni kınıyorsan onları da kınayacaksın

Ama yok müslümanları alaşağı ediyosun ki (yahu ben mi patlattım cahil olan benmiyim ne damarıma basıp müslümanlar böyle diyorsun) onların yaptığı meşrudur diyorsun.

iyibu! yeniden..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dentist
    Dentist's avatar
    Erkek
    by_Tet bunu yazdı
    Dentist bunu yazdı
    by_Tet bunu yazdı
    Dentist bunu yazdı
    by_Tet bunu yazdı

Yoksa tabi ki de sen elini kolunu sallaya sallaya 12 kişi öldürürsen adamların ülkesinde -ki onlar bizim kadar terör olaylarına da aşina değiller- istedikleri tepkiyi koyarlar nefrete kadar gider o. Onu da yargılayamazsın. 

hocam demek istediğim şuydu benim müslümanlık veya müslümanlarla alakası yok bu saldırıların.

Tıpkı şuan orda camiye saldıranların da karikatürseverlikle vs alakası olmadığı gibi.

Zira zaten bir karikatür çok güzel özetlemişti herşeyi. Binanın arkasında bir cami binaya sıkılan her kurşun camiye zarar veriyor.

Şu forumdaki nefret de bence enaz onların islama olan nefreti kadar meşru. Sen benim peygamberimi am delisi biri olarak gösterip sonra bilmem eşekli meşekli kaç tane karikatürünü yayınlayacaksın

Sonra seni öldürdüklerinde de ben üzüleceğim öylemi?

Ha sen bunu meşru görmüyorsan insanlık karikatürün bedeli 12 kişinin ölümü olmasına karşı çıkar etme eyleme vicdan yahu hiç yoksa sevinme nötr dur diyorsan amenna derim. Fakat eklerim: sen de o insanların camiyi bombalamasına karikatür yayınlayıp kışkırtmasına normaldir demeyeceksin. Meşrulaştırmayacaksın hatta eğer beni kınıyorsan onları da kınayacaksın

Ama yok müslümanları alaşağı ediyosun ki (yahu ben mi patlattım cahil olan benmiyim ne damarıma basıp müslümanlar böyle diyorsun) onların yaptığı meşrudur diyorsun.

Hocam ben zaten adamların cami bombalaması taraması tamamen yanlış dedim. İstersen tekrar oku. Ortadoğu'daki zulüme de karşı çıkıyorum kişisel olarak. Ben dogmalara, faşizme, terörizme düşmanlık ederim. Belli bir dini gruba değil. Ama genelde de din dediğin şey dogmadır zaten.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rhodostethia
    rhodostethia's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Ölenler eğer o karikatürleri çizenlerse üzülmedim. Polisler için üzüldüm.
    Şurda bir kaç hande ateizi arkadaş gelmiş yine çok bilmiş laflar etmiş ki bi bok bildikleri yok. Youtubeden 2 tane celal şengör videosu izlemekle ateist olunmuyo.
    İyi oldu bunlara, nasılsa müslümanlara öldürmek haram gidelim üzerlerine gidebildiğimiz kadar muhabbeti oluştu son yıllarda. Birinin bunu yapması gerekiyodu. Bu ister algı operasyonu olsun ister olmasın bundan sonra bu tarz örgütler yada bu tarz karikatüristler yada yazarlar vs. bu kdr rahat hareket edemeyeceklerdir. 

Burda bu saldırıyı şiddetle kınayanlar eminim mavi marmara olayında israili suçlayan tarafta olmadılar. Çünkü dertleri insan ölmesi vs değil öldürenin müslüman olması. Siz müslüman olsanız ne olur olmasanız ne olur yahu ? 

Yahu hani felsefemizdi ? hani dalımızı kıranın ağacını kökünden sökecektik ? gerçi o dönemler tahribat böyle değildi. Şimdi gelmiş adam daha önce kıl dönmesi ameliyatı olan varmı,yok efendim kaliteli sinek ilacını nerden bulurum,yok yapışmayan sakız çıkmış kullanan varmı vs moduna döndü. Haliyle böyle farkındalık yaratmaya çalışan tiplerin sayı bazında yükselmiş olması çok da garip gelmiyo bana. Esen kalın.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    makets
    makets's avatar
    Erkek
    Dentistin yorumuna ve benzeri yorumlara dogmatik bir cevap veriyorum. Ortadaki gerçek şu ki Hz. Muhammed (s.a.v) ile dalga geçenlerin eceli ortada. Onlar helâk oldu yanlarında masum.insanlar da öldü. Mutlak gerçek bu. Eğer senin zihniyetindekilere uyup.da Efendimize(s.a.v) hakareti sıradanlastirsak. Kurunun yanında.yaş da yanacak şekilde kitlesel olarak helâk oluruz. Çünkü biz ekseriyetle müslüman bir toplumuz. Üstelik biz.Fransa.kadar teknolojisi güvenliği otu boku level atlamış bir ülke de.değiliz gerisini düşün. Tabi dogma kafayı yaşaman lazim idrak için
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dentist
    Dentist's avatar
    Erkek
    makets bunu yazdı
    Dentistin yorumuna ve benzeri yorumlara dogmatik bir cevap veriyorum. Ortadaki gerçek şu ki Hz. Muhammed (s.a.v) ile dalga geçenlerin eceli ortada. Onlar helâk oldu yanlarında masum.insanlar da öldü. Mutlak gerçek bu. Eğer senin zihniyetindekilere uyup.da Efendimize(s.a.v) hakareti sıradanlastirsak. Kurunun yanında.yaş da yanacak şekilde kitlesel olarak helâk oluruz. Çünkü biz ekseriyetle müslüman bir toplumuz. Üstelik biz.Fransa.kadar teknolojisi güvenliği otu boku level atlamış bir ülke de.değiliz gerisini düşün. Tabi dogma kafayı yaşaman lazim idrak için

Bu kafayla diğer toplumlar tarafından ezilmeye, aşağılanmaya devam edeceksiniz.  Karanlık çağlarda kalmış bir 3. dünya ülkesi olmaya da devam edeceksiniz hocam. Ne diyelim. Yanlışınız var bana göre ve ilk yazdıgımda yahu yanlışım varsa doğrusunu bileyim dedim.

Şimdi de doğrusunu çok net bir biçimde gördüm sayende teşekkürler.

Dentist tarafından 08/Oca/15 12:56 tarihinde düzenlenmiştir
Toplam Hit: 16870 Toplam Mesaj: 162