folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Fransa Karikatür Dergisi Charlie Hebdo Saldırısı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Fransa Karikatür Dergisi Charlie Hebdo Saldırısı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    whopper
    whopper's avatar
    Erkek

her zaman mizahın genişte olsa sınırlarının olduğunu düşünmüşümdür.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Daniel-Koo
    Daniel-Koo's avatar
    Erkek
    whopper bunu yazdı

her zaman mizahın genişte olsa sınırlarının olduğunu düşünmüşümdür.

kesinlikle. (bkz: tck 125)

ben şimdi bu heriflerin vurulmasını kesinlikle "savunmuyorum" bunu bi diyeyim önce. yanlış inanç algısı ile insanların mobilize edilip, eylemler yaptırılması o inancın kaynağına (İslam > Kurân) yıkılamaz. 

fakat şöyle bi' şey yapsam ben, bu karikatürleri çizen ekibin tümünün karısını, kızını, babasını eşek zikerken karikatürize etsem bu sizce ifade özgürlüğü mü olur, o insanları veya çevresindekileri kin ve nefrete sürüklemek mi olur?

ha belki bu mobilize edilen mallar gibi silah alıp öldürmeye gelmeyebilirler ama tepkileri de çok hafif olmayacaktır. 

Tek sıkıntı, bu olay ile Müslümanların bir kez daha yenildiğidir. Bilim ve Sanat ile ilgilenmek yerine bir-takım kişiler, örgütler böyle malca işlerle uğraşıyorlar. 

Kurân okuyan varsa "3:186" ayetini okuyabilirler. 

İslam'ın hükümlerinde onlar size saldırmadıkça sizde onlara saldırmayacaksınız. Onlardan kötü sözler işitirseniz, "Selam" deyin geçin deniyor. Yani bu islamofobikcikler kalkıp bu olayı İslama yıkmaya çalışırsa eline verirler. Selam beyler..

Grşrz. 

Daniel-Koo tarafından 08/Oca/15 09:47 tarihinde düzenlenmiştir

ne diyon?
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Böcüklerin Efendisi
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek

Talihsizliğiniz dünyanın en sikko coğrafyasının dinine sahip olmanız.

while (1<2)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ProBilisim
    ProBilisim's avatar
    Erkek

Sana Herşeyi uzun uzun anlatabilirim ama senin yerine anlayamam.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoToLeRaNcE
    NoToLeRaNcE's avatar
    Erkek
    KrypT bunu yazdı

Cografya ve din ? Hmm ok.

Asosyal hayatta yaşanan, Yasal bir masalım ..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ReyiZ
    ReyiZ's avatar
    Erkek
    KrypT bunu yazdı

sende hazır bekliyorsun böyle mevzularda he , "hııııı alın bakın hani barış dininiz ???? , gerçek islam bu değil beyler" gibi mesajlarını yazdın mı hocam 

ReyiZ tarafından 08/Oca/15 09:58 tarihinde düzenlenmiştir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Böcüklerin Efendisi
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek

Evet coğrafya ve din hmm yes?

Yazdım hocam, modlar siliyorlar. Bunu da silerler az sonra. Halbuki ben de herkes gibi barış dini olan islamın yanlış anlaşılmasından yakınıyorum. Araplar gibi dandirik bir ırkın dini olmasaydı insanlık bağrına basardı bence.

krypt tarafından 08/Oca/15 09:51 tarihinde düzenlenmiştir

while (1<2)
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mad Scientist
    AMpul
    AMpul's avatar
    Erkek

Mizahin siniri olmaliymis mis mis, kimsenin inanciyla dalga gecilmemeliymis mis mis birakin bu ayaklari.

South park'in jesus'a yaptiklarini biliyorsunuz, milyarlarca hristiyandan birisi de cikip bir saldiri duzenledi mi. Baskanlar unluler bir cok kisi icin yaptilar, herkes gulup gecti. muslumanlar olunca milletin ne dusundugu gotlerine giriyor amk cahillerinin.

Dunyanin acik ara en boktan dini cunku

1) hayat ve devlet idaresi ile %100 ic ice, sicmaya gitsen bile bir kural koyuyor

2) 1500 yasinda ve sadece arab yarimadasini ve donemin sartlarini goz onune alarak tasarlanmis

3) baris dini filan kicima baris dini, kuran'i okumasak bizi yiceksiniz, peygamberlikten sonra en yuksek rutbe sehitlik amk

Turkiyede ve dunyadaki muslumanlarin en buyuk ortak ozellikleri hep Kanada, Isvec gibi demokratik refah bir ulkede yasamayi hayal etmeleri ancak durmaksizin kendi ulkelerini bir bok cukuruna donusturmeye cabalamalaridir. Su Ataturku sevmiyorum humeyniyi seviyorum diyen orospunun iran'a degil kanada'ya kacmasi gibi.

Birakin isteyen istedigini cizsin, soylesin, oyle dusunce ozgurlugunun oldugu demokratik ulkelerde yasamaya ozeneceginize kendi ulkenizi o seviyeye cikarmaya ugrasin, ama burda dindar olmayan insanlardan bile savunanlar cikmis bu eylemi, demekki genlerimize islemis amk hosgorusuzluk ve saldirganligi.

What I cannot create, I do not understand. — Richard Feynman
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeyrekli
    zeyrekli's avatar
    Erkek
    KrypT bunu yazdı

Evet coğrafya ve din hmm yes?

Yazdım hocam, modlar siliyorlar. Bunu da silerler az sonra. Halbuki ben de herkes gibi barış dini olan islamın yanlış anlaşılmasından yakınıyorum. Araplar gibi dandirik bir ırkın dini olmasaydı insanlık bağrına basardı bence.

İlahi sap döndü keser döndü valla:) Demokratik tahammülü demokrat olmayanlar göstermeye başladı, yetmedi daha fazlasını istiyorlar birde. Siz coğrafyayı ve dini beğenmeyen karın ortasındaki Muz ağaçları, anne bababnızla ilgili bile hakaret içeren karikatür yayınlansa görürüz bu coğrafya tarafınızı. Her şeyiniz lafta sözde....

Söz meclisten dışarı, üzerine alınmak isteyen alınsın, senin nezdinde şu coğrafya ve din zırvalığını dağın tepesinden izlediğini sanan herkese söyledim.

Yav birde söylemeden edemeyeceğim. Siz olmasanız şu gelişmiş Avrupalılar, Fransızlar ne yapacak? Üzüldüm onların haline şimdi.

zeyrekli tarafından 08/Oca/15 10:17 tarihinde düzenlenmiştir

Bilmem kaç bin (artık bilmiyorum) özgün makale referansı ile makale yazarlığı.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TurkForces
    TurkForces's avatar
    Erkek

Öldürulen 2 3 polis muslumanmis. 

Digital Marketing Manager / Health Tourism
Toplam Hit: 16872 Toplam Mesaj: 162