folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Fransa Karikatür Dergisi Charlie Hebdo Saldırısı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Fransa Karikatür Dergisi Charlie Hebdo Saldırısı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    necroshine
    necroshine's avatar
    Erkek
    slim_38 bunu yazdı
    necroshine bunu yazdı

Adamlar kutsalina sahip çıkmıyor.Tamam öldürsunler demiyorum da sahip cikmiyorlar.Tabi ki peygamber için gittik öldürdük demek kadar saçma birşey yok o ayrı mesele.Uğruna adan öldürdüğün peygamber sana öldürme diyor.Müslüman olmayanin hakkına girmek çok daha tehlikeli diyor adam gidip savaş yok birey yok güya intikam alicam diye öldürüp.

Herkesin bir kutsalı var kimisi peygamberini laf edildimi yerinde duramaz kimisi Atatürk e laf edilince.

Ataturku biri aşağılayıcı bir karikatur yapilsa mustafa kemal in karikaturin yapıldığı yeri basmazlar mi?Tamam öldürurler demiyorum.

Gerçi yasa var Atatürk e hakaret edemez o da ayri bi durum

Öyle değil işte. Yobazlar herkese saldırabilir ama kendi değerlerine kimse saldıramaz. Sokakta gezen şık bir bayana demediklerini bırakmazlar ama çarşaf söz konusu oldumu imanımızın bayrağı, bacılarımızın analarımızın namusu diye böğürmeye başlarlar. Koskoca başbakan çıkar Atatürk ve Silah arkadaşlarına sarhoş der ama kimse kendisine hırsız diyemez veya ima edemez. Noel hakkında bu son zamanda söylenmeyen kalmadı, bu ülkede hristiyan vatandaşları kimse iplemedi ama.  Her ne şekilde olursa olsun, bir başka kişinin yaşam hakkını bu şekilde alamazsın. Bu yüzden yüz yıllardır Araplar köpek gibi haçlılara kölelik yapıyor. Bir türlü medenileşemediler. 

Forumda dahi bu katillere alkış tutan faşistler varken bize susmak düşer.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TR-SCOPJE
    TR-SCOPJE's avatar
    Erkek

%20Charlie%20Hebdo

Charlie Hebdo Dergisi Hatırası..

TR-SCOPJE tarafından 08/Oca/15 23:49 tarihinde düzenlenmiştir

Yargılamak için bilmek, bilmek için anlamak, anlamak için dinlemek gerekir...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ahmet & Elif.
    leadertay
    leadertay's avatar
    Erkek
    TR-SCOPJE bunu yazdı

İsrailin katliamları Yahudilik,
    Amerikalıların, ingilizlerin, fransızların vs. katliamları Hıristiyanlık,
    Çin'in katliamları Ateizm kaynaklı değildir zaten..
    Ama İslam Terör Dinidir???

Az gidin ötede oynayın..

Kimse kimsenin kutsalına saldıramaz laf söz edemez dalga geçemez..

İsteyen eşşeğe tapar, isteyen börtü böceğe umurumda değil

Ama benim en kutsalımla dalga geçenin de cezasız kalmasını istemem.

Öldürülenler için üzülmedim olayın gelişmesi açısından avrupada yaşayan müslümanların töhmet altında bıraklacak olmasından dolayı üzlüyorum.

Bilerek planlanmış 2. bir 11 Eylül saldırısıdır. Maksat insanların tüm müslümanlara cephe almasını sağlamak..

Zaten böyle olaylar Turnusol kağıdı gibidir "İçimizdeki İrlandalılar" ortaya çıkar en azından..

+1

arada şunu şöle yapınca hristiyan adam mı öldürüyor diyenler var. Bu adamlar ÖLDÜRMEK için neden mi arıyor ki ?  Bknz: öyle yada böle Dünya'da ki Müslüman devletler

leadertay tarafından 09/Oca/15 00:33 tarihinde düzenlenmiştir

Şu kopan fırtına Türk ordusudur yâ Rabbi. Senin uğrunda ölen ordu, budur yâ Rabbi. Tâ ki yükselsin ezanlarla müeyyed nâmın, Galip et, çünkü bu son ordusudur İslâm'ın!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Böcüklerin Efendisi
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek

Ya bırakın bahaneleri arkadaş. EVET, eğer birileri gidip İsa ile dalga geçtiler diye milleti öldürürse Hristiyan terörüdür, birileri gidip Musa ile dalga geçtiler diye milleti öldürürse Yahudi terörüdür, birileri gidip Richard Dawkins'le (???!?!?!?) dalga geçtiler diye milleti öldürürse Ateist terörüdür. Ancak bunları her nedense Muhammed'le dalga geçtiler diye milleti öldüren müslümanlar kadar sık görmediğimizden dolayı milletin bunları değil islam terörünü konuşuyor olmasından, islamofobik olmasından doğal, normal bir şey yok amk. Hala din yarıştırma peşindesiniz. Hala ad hominemdesiniz.

EVET! Hangi inanışa sahip olursa olsun, benzer sebepten kıyım yapan her şerefsiz teröristtir, pisliktir. Buna çeşitli Afrika ülkelerinde anti-müslim hareket yürüten hristiyan götoşlar da dahil. Hemen bir ergen ezikliğine çekmeyin muhabbeti "ama onlara bişey demediniz" diye. Alayı prostat kanseri olsun. Tamam mıdır? Eğer bu konuda mutabık kaldıysak, kaskatı bi şekilde tanrın ve senin aranda olması gereken din yüzünden bu kadar ölüm niye lan? Neden yani?

Ortalık Texas mı olsun amk? Yeyin birbirinizi. O bana sövdü, şu benim peygamberime bili bili dedi, öteki onun kitabını yırttı gibi davalardan ananız, babanız, evladınız şehit gitsin. Bu mudur yani olay? Böyle mi cennete gideceksiniz hepiniz? Böyle mi tanrının gözüne gireceksiniz? Üçünüde aynı tanrının yolladığı ne hikmetse sadece biri orjinal kalan üç dinin de öğretisi bu mudur? Herkes millete doğru yolu göstereceğiz misyonuyla çıkmış adam öldürüyor. Teraneye bak.

"Ama onlara öyle demiyosun" diye lafa girecek adamın da şimdiden çükü düşsün. Bu davalar yüzünden ölen adamlar, bu 12 Fransız da dahil, zerre umrumda değil.

while (1<2)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Efendi
    Efendi's avatar
    Erkek
    Semavi kitapların emri: “Öldürmeyeceksin”. Hıristiyan Avrupa, en sefil çıkarları için dünyanın bütün Mandarenlerini öldürdü ve öldürmeye hazır. Goethe: “Ya örs olacaksın, ya çekiç” diyor. Şark, Sadi’den Gandi’ye kadar aksi kanaatte: “Yemin ederim ki, dünyanın bütün toprakları bir tek insanın kanını akıtmaya değmez.” Kim haklı?

Cemil Meriç - Bu Ülke

Harabat ehlini hor görme Zakir, defineye malik viraneler var...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    makets
    makets's avatar
    Erkek
    Dentist bunu yazdı
    makets bunu yazdı
    Dentistin yorumuna ve benzeri yorumlara dogmatik bir cevap veriyorum. Ortadaki gerçek şu ki Hz. Muhammed (s.a.v) ile dalga geçenlerin eceli ortada. Onlar helâk oldu yanlarında masum.insanlar da öldü. Mutlak gerçek bu. Eğer senin zihniyetindekilere uyup.da Efendimize(s.a.v) hakareti sıradanlastirsak. Kurunun yanında.yaş da yanacak şekilde kitlesel olarak helâk oluruz. Çünkü biz ekseriyetle müslüman bir toplumuz. Üstelik biz.Fransa.kadar teknolojisi güvenliği otu boku level atlamış bir ülke de.değiliz gerisini düşün. Tabi dogma kafayı yaşaman lazim idrak için

Bu kafayla diğer toplumlar tarafından ezilmeye, aşağılanmaya devam edeceksiniz.  Karanlık çağlarda kalmış bir 3. dünya ülkesi olmaya da devam edeceksiniz hocam. Ne diyelim. Yanlışınız var bana göre ve ilk yazdıgımda yahu yanlışım varsa doğrusunu bileyim dedim.

Şimdi de doğrusunu çok net bir biçimde gördüm sayende teşekkürler.

@Dentist

bu kafa, şu çağ gibi şeylerden bahsetmişsin. Bu kavramların senin lügatındaki; iç dünyandaki yeri nedir, dayandığı mesnetler nelerdir, ne kadar irdenelenmişlerdir, hangi normlara göre tasniflenmiş vb bilmiyorum. Bir konuda haklısın Müslümanın hayatı çilelerle doludur. Hayatı boyunca aşağılanmalara, ezilmelere maruz kalabilir. Çünkü sınanır ve Kuran'da da belirtildiği üzere müslüman mallarıyla ve canıyla cihad etmekle imtihan olur. Fakat misal veriyorum bir insanın müslüman olması onun Konfüçyüsü, Kantı, Descartesi kendince anlamadığı anlamına gelmez. Müslüman da Sarah Vaughan, Bob Dylan dinler, Jack Londonun Beyaz Diş ini, Karl Marx ın Das Kapitalini okur. Bernard Shaw ın oyunlarına gider vb. Müslümanlar cahildir diyenler, önce kendilerini parmaklasın.

Ha kafa meselesiyle ilgili şunu söyleyeyim. Senin kafayı yaşayanlar vaktiyle biraz ileri gidip devrimle Türkiye insanını özgürleştirmek isteyip binlerce cana doğrudan ya da dolaylı olarak kıymadılar mı? Demek ki dogmatik kafanın masum olmadığını söyleyen senin kafa paralelleri hiç masum değil.

Hep söylerim: İnsanlar özgürleşmeye dahi maruz bırakılamaz. Bu konuda sıkıntı hissederlerse, özgürlüklerini kendileri ilan ederler. Bedelini de ödemekten çekinmezler.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zodiac
    Zodiac's avatar
    Erkek
    KrypT bunu yazdı

Ya bırakın bahaneleri arkadaş. EVET, eğer birileri gidip İsa ile dalga geçtiler diye milleti öldürürse Hristiyan terörüdür, birileri gidip Musa ile dalga geçtiler diye milleti öldürürse Yahudi terörüdür, birileri gidip Richard Dawkins'le (???!?!?!?) dalga geçtiler diye milleti öldürürse Ateist terörüdür. Ancak bunları her nedense Muhammed'le dalga geçtiler diye milleti öldüren müslümanlar kadar sık görmediğimizden dolayı milletin bunları değil islam terörünü konuşuyor olmasından, islamofobik olmasından doğal, normal bir şey yok amk. Hala din yarıştırma peşindesiniz. Hala ad hominemdesiniz.

EVET! Hangi inanışa sahip olursa olsun, benzer sebepten kıyım yapan her şerefsiz teröristtir, pisliktir. Buna çeşitli Afrika ülkelerinde anti-müslim hareket yürüten hristiyan götoşlar da dahil. Hemen bir ergen ezikliğine çekmeyin muhabbeti "ama onlara bişey demediniz" diye. Alayı prostat kanseri olsun. Tamam mıdır? Eğer bu konuda mutabık kaldıysak, kaskatı bi şekilde tanrın ve senin aranda olması gereken din yüzünden bu kadar ölüm niye lan? Neden yani?

Ortalık Texas mı olsun amk? Yeyin birbirinizi. O bana sövdü, şu benim peygamberime bili bili dedi, öteki onun kitabını yırttı gibi davalardan ananız, babanız, evladınız şehit gitsin. Bu mudur yani olay? Böyle mi cennete gideceksiniz hepiniz? Böyle mi tanrının gözüne gireceksiniz? Üçünüde aynı tanrının yolladığı ne hikmetse sadece biri orjinal kalan üç dinin de öğretisi bu mudur? Herkes millete doğru yolu göstereceğiz misyonuyla çıkmış adam öldürüyor. Teraneye bak.

"Ama onlara öyle demiyosun" diye lafa girecek adamın da şimdiden çükü düşsün. Bu davalar yüzünden ölen adamlar, bu 12 Fransız da dahil, zerre umrumda değil.

Uzun yazmana gerek yok keke olay şudur;

insan ölümüne yolaçan hertürlü yobazlık orospu çocukluğunun alasıdır, humanistlik taslayan dallamalar için şunu belirtmekte fayda var, dinine eleştri getireni öldüren zihniyetlere görüşlere vs yokedici tavır göstermek yobazlık ise (ki öyle), amacı eleştri mizah vs çok çok uzağında olup bilhassa kışkırtıcı şekilde tahrik etmek bunu amaç edinmek ve bunu açıkca belirtmek dinci yobazlığınında ötesinde orospu evlatlığının su katılmamış versiyonudur, "baba işte islam bu yeaa" "pis dinciler yobazlar afagsgss" demeden önce o entel götünüzü kaldırıp yobazlık kavramının içini neler doldurur okuyun amınakodumun beyin fakiri embesiller sizi,

biri islamın peygamberi olan şerefli bi adama "hristiyanlara bak üç allaha tapiyürler isaya allahın oğlu diyürler ehehe" diye taşşak geçip, kendisi peygamberini kainatın efendisi allahın sevgilisi diye dinle taban tabana zıt şekilde olmasına rağmen farklı bi köşeye koyup tapar müslümanım diye geçinir kendinden başka her görüşü o ufak beyniyle küçümser, 

diğer yobaz ise kültürden gelenekten ırklar üzerinden gelen kıt anlayışları diğer ikiz kardeşi dinci yobazlarının aşşağılık maymunların sunduğu şekilde alıp tekfarkla tez-antitez gereği din karşıtı olarak kendini tanımlayıp aslında ne bahsettiği din kavramından ne empati olgusundan bihaber tek ürettiği felsefi fikir ego tatminine yönelik seküler yaşam olan parazitler olarak kendi gibi düşünmeyen her dini görüşü yobazlık olarak tanımlar,

sonuç olarak yobazlık insanlığın enbüyük fitnesidir hertürlü muamele ve pislikle karşılık verilmedir, inançlı ve inancı olmayan tüm insanların ortak görüşüdür bu,

mantığın korkunu yenemiyorsa kendini düşünenden sayma,
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cordelian
    cordelian's avatar
    Banlanmış Üye
    Homo

Beyler eger insanlik Adem ile Havvadan geliyor dersek.Hepimizin de iki kulagi ve memesi varsa.Nedir bu kavga nedir bu ego.Ben uste cikicam sen uste cikican kavgasi hep.Sirf dini terorde degil,politikada da.Ilk basta uste cikma isteklerimizi okumada,bilimde,fikir uretmede,baska kategorilerde gosterelim.

her cocugun her dinden arkadasi olmasi taraftariyim.Boylece herkesle esit seviyede buyuyup,yabanci gormeyecek,uclarda olmayacak hayati boyunca.

Nedir bu kavga abi yillardir.Sagidir soludur,devrimcisidir,fasistidir,dinlisi,dinsizi.Amk yasanilan seylerin ya.Sevin sevinin sevisin abi.Hayat 45 yil ise,mutlu olup seven de o sureyi geciriyor,nefret eden de.Takip etmememe ragmen 10dan fazla insan sayarim hic yere olen.Herkesin anasi babasi cocugu kardesi var dostum.Ne gerek var can yakmaya.

Savasilacaksa,fikirle,kalemle savasalim.Yazik amk ya.

Kumpas olmadigi ne malum olayin,vardir adama gicik olan birileri adamin kirmistir belki kalemini,hemen muslumanlar yapti! amk.

Baska bir olaydada eleman tekbir getirip kacti diye hemen muslumanlar! yapti olayi.Herkes tekbir getirebilir abi.

Olan huzurlu insanlara oluyor senin benim gibi.Arada kaynayabiliyoruz.Daglara cikicam amk sikerin boyle medeniyeti.

cordelian tarafından 09/Oca/15 03:48 tarihinde düzenlenmiştir
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

iyki hindistanda değiliz . kutsal inekleri kesiyoz , kutsal eşşeleri s2yoz

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Efendi
    Efendi's avatar
    Erkek

Adamlar kendi dinleriyle ve Hz. İsa'yla da dalga geçiyor diyenler galiba Avrupa'da herkesin kiliselerden çıkmadığını sanıyor. Avrupa'da kiliseye gidenlerin sayısını hiç araştırdılnız mı? Adamlar hristiyan ama dini hiç taktıkları yok. Takmadığı, ilgilenmediği şeyle sen dalga geçsen ne olacak geçmesen ne olacak onlar için? Adamlardan çok Hristiyanlık sempatizanı oldunuz MaşaAllah :)

Adamlar cemaat bulamıyor diye kilise satıyorlar :

http://m.aksam.com.tr/Home/newsDetail?newsHeadline/haber-254247

Gerekçe: 

İngiltere'de 2007 yılında yapılan bir ankete göre, ada halkının sadece yüzde 15'i ayda bir defa kiliseye gidiyor. Düzenlenen başka anketlerin sonuçlarına göre ise, Birleşik Krallık, Avrupa genelinde kilisedeki etkinliklere katılımın en düşük olduğu ülke.

Almanya'da Kiliseler Boşalıyor:

http://m.haberler.com/almanya-da-kiliseler-bosaliyor-2438020-haberi/

Almanya'nın en eski ve en büyük piskoposluklarından olan Köln başpiskoposu, Katoliklerin dinlerine olan bağlığının azaldığını açıklayarak, kiliselerin her geçen gün boşaldığına dikkat çekti. 

http://m.haberler.com/avusturya-da-kiliseye-gidenlerin-sayisi-20-yilda-6866434-haberi/

Katolik Haber Ajansı’nın haberine göre düzenli olarak kiliseye gidenlerin sayısı 20 yıl önce 1 milyon 340 bin iken, 2013 yılında bu sayı 605 bine geriledi.

Son olarak düşünce özgürlüğü felan filan diyenlere Avrupa'da yaşayan biri olarak şunu söyleyeyim. Eğer Türk iseniz ve üstüne üstlük Müslüman iseniz bu Avrupa sizi ömrü billah sevmez, sevmedi ve sevmeyecektir de. Geçeseksiniz o özgürlüKleri. Boşuna sempati duyup sonradan hayal kırıklığı yaşamayın yani :)

Harabat ehlini hor görme Zakir, defineye malik viraneler var...
Toplam Hit: 16871 Toplam Mesaj: 162