folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Fransa Karikatür Dergisi Charlie Hebdo Saldırısı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Fransa Karikatür Dergisi Charlie Hebdo Saldırısı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    COURAGE_x
    COURAGE_x's avatar
    Erkek

Benim inege tapanla tavus kusuna tapana bile, kendine bunlari kutsal sayan insana kisiligine olmazsa bile onancinin kutsalina saygi duymam karsisinda. Birileri benim olan kutsallari asaglayip dalga gecip resm ediyorsa.. Derimki belasini buldu ve cok iyi oldu toplu sekilde yok olmalari..

Her olusumun her dusuncenin asiri sempatizanlari vardir kendi caplarinda bir takim kurallari vardir bagimsiz calisir uygularlar..

Millet  olarak herseye aciriz biz ermeniyiz diye sokaga cikariz ataist yahudi hiristiyan mason budist her bok oluruz ve saygida duyariz.. İslamafobi haberi ile bu olayin neticesi avrupalilarla muslumanlarin karsi karsiya kaldigi bir duruma sokacaktir.

Simdi bu eylemi musluman ve anti musluman eylemine cevirdiklerinde sayabileceginiz tum asirici musluman yasadisi orgutler daha bi fazla kesim tarafindan gercek mucahit diye lanse edilip katilimi artirip islam adi altinda. Buda musluman ulkelerin yardim etmezse bile mudahaleyi en aza indirmeye sebep olacaktir.

Umarim bu olaylar sivil halklarin karsi karsiya gelecek kadar buyumez iste o zaman kisi inanci ve gururu savunma konusunda daha buyuk problemi beraberinde getirir..

Altın'ı olan kuralı koyar,kuralı koyan altın'ı alır!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeyrekli
    zeyrekli's avatar
    Erkek
    COURAGE_x bunu yazdı

Benim inege tapanla tavus kusuna tapana bile, kendine bunlari kutsal sayan insana kisiligine olmazsa bile onancinin kutsalina saygi duymam karsisinda. Birileri benim olan kutsallari asaglayip dalga gecip resm ediyorsa.. Derimki belasini buldu ve cok iyi oldu toplu sekilde yok olmalari..

Her olusumun her dusuncenin asiri sempatizanlari vardir kendi caplarinda bir takim kurallari vardir bagimsiz calisir uygularlar..

Millet  olarak herseye aciriz biz ermeniyiz diye sokaga cikariz ataist yahudi hiristiyan mason budist her bok oluruz ve saygida duyariz.. İslamafobi haberi ile bu olayin neticesi avrupalilarla muslumanlarin karsi karsiya kaldigi bir duruma sokacaktir.

Simdi bu eylemi musluman ve anti musluman eylemine cevirdiklerinde sayabileceginiz tum asirici musluman yasadisi orgutler daha bi fazla kesim tarafindan gercek mucahit diye lanse edilip katilimi artirip islam adi altinda. Buda musluman ulkelerin yardim etmezse bile mudahaleyi en aza indirmeye sebep olacaktir.

Umarim bu olaylar sivil halklarin karsi karsiya gelecek kadar buyumez iste o zaman kisi inanci ve gururu savunma konusunda daha buyuk problemi beraberinde getirir..

Herşey vatandaşların elinde, her türlü empoze ve sistematik ajitasyonu yapabilecek güçleri var ve mağdur olmayı edebiyatını zaten mükemmel beceriyorlar. Avrupa ülkelerinde ki Fransa malumunuz siyaseten en köklülerinden biri siyasi ve yönetme birikimi en üst seviyede. Deneyimleri üst düzey, öte yandan yapmadıkları soykırım, yapmadıkları katliam kalmamış, çeşit çeşit milletin geleceğini çalmışlar, oradan gelen güçle oturdukları tahttan dünyaya insanlık dersi, mağdur edebiyatı yapıyorlar. Üzerine onların gelişme adı altında empoze ettiği fikirlerin birçoğunu bizden olanlar sahiplenmiş, bizim o damarlarda kaynayan kanın getirdiği canlılık ve heyecanla o fikirleri savunuyoruz.

Adamlar işi uzun vadeli biliyor vesselam. Sırf islam karşıtı olacağım, bu yüzden haksızlık yapacağım, ben daha gelişmişim, onları yok sayıyorum ve benzeri tavırlar yüzünden bugün bu ülkenin iktidarı ipe sapa gelmezlerin elinde ve halk benden olmayan götüreceğine en azından benden olan götürsün diye bunları destekliyor. Sonra da aydın, akıllı, gelişmiş olduğunu önden varsayan azınlık zaten yapmakta olduğu hataları tekrar ederek halen aptal olarak suçlamakla, aşağılamakla ilerici olduğunu kendine bile ispatlamaya çalışıyor. Ona göre ben onun düşündüğü gelişmiş fikirleri hayalimde bile göremem.

Fransa Afrikada yönettiği tüm topraklardan, uzakdoğuda ekonomik olarak bağımlı yaptığı tüm ülkelerden bir çekilsin önce, ardından bugüne kadar çaldığı herşeyi geri versin, sokırım yaşattığı ülkelerin haklarını tazmin etmeye çalışsın, sonra acırım belki herşeye göz yuman, hayatından memnun vatandaşlarını. Bizi pis ortadoğu halklarından gören zihniyet biraz düşünmelide ondan sonra  hümanist olmalı.

Bilmem kaç bin (artık bilmiyorum) özgün makale referansı ile makale yazarlığı.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    husnuweb
    husnuweb's avatar
    Erkek

öncelikle mizah dergisi yazarlarının öldürülmesini bir şekilde meşru görenlerin beynine sokayım diyorum.

onun haricinde adamların çizimlerine bakarsanız islam'dan ayrı olarak hıristiyanlığa'da giydirdiklerini hatta ve hatta direk fransız halkıyla dalga geçtiklerini de görürsünüz. ama böyle bir eylemin islamla bağlantılı olmayan bir gruptan gelmesi de nedendir ki asla düşünülemez.

beyni çürük yobazlar da hala dinimize laf ediyorlar diye dolanırlar, bu cinayetleri işleyenlerden en ufak farkları yoktur ve bunun kendileri de farkındadırlar. ortadoğu bilinciyle yetişmiş olarak bu düşüncelerinden dolayı gelişmiş avrupa halkı tarafından 2. sınıf insan olarak görülmeye ve sömürülmeye mahkumdurlar. e tabi sonra avrupa halkı bizi sömürüyor diye yakınıp böyle ufak eylemlerle tatmin olmaya çalışırlar.

yazık.

edit: ha bu arada şunu da ekleyeyim, şu ölmediği için son anda kafasına tekrar sıktıkları polisin adı Ahmet'miş.

husnuweb tarafından 08/Oca/15 07:16 tarihinde düzenlenmiştir

He is finding himself.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeyrekli
    zeyrekli's avatar
    Erkek
    husnuweb bunu yazdı

öncelikle mizah dergisi yazarlarının öldürülmesini bir şekilde meşru görenlerin beynine sokayım diyorum.

onun haricinde adamların çizimlerine bakarsanız islam'dan ayrı olarak hıristiyanlığa'da giydirdiklerini hatta ve hatta direk fransız halkıyla dalga geçtiklerini de görürsünüz. ama böyle bir eylemin islamla bağlantılı olmayan bir gruptan gelmesi de nedendir ki asla düşünülemez.

beyni çürük yobazlar da hala dinimize laf ediyorlar diye dolanırlar, bu cinayetleri işleyenlerden en ufak farkları yoktur ve bunun kendileri de farkındadırlar. ortadoğu bilinciyle yetişmiş olarak bu düşüncelerinden dolayı gelişmiş avrupa halkı tarafından 2. sınıf insan olarak görülmeye ve sömürülmeye mahkumdurlar. e tabi sonra avrupa halkı bizi sömürüyor diye yakınıp böyle ufak eylemlerle tatmin olmaya çalışırlar.

yazık.

edit: ha bu arada şunu da ekleyeyim, şu ölmediği için son anda kafasına tekrar sıktıkları polisin adı Ahmet'miş.

Önünde eğiliyorum gelişmiş Avrupa zihniyetine sahip kardeşim, ama yakışmadı bu gelişmişlikle sokmak filan hemde beyine de, sen geri kafalı yobazlar olarak adlandırdığın kitle için anlaşılır olsun diye bu lugattan konuşuyorsun herhalde.

Fransa' nın başına gelen onu ilgilendirir, çizmeselerdi, yapmasalardı, zerre acımıyorum. Sömürülmeye mahkum Ortadoğu kafası olarak bu olaya tamamen Fransızım...

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ersn
    ersn's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Acayip kararsınızım . ÖYle ya da böyle bir uyarı verilmeliydi ama bu şekilde bir uyarı verilmeliydi bilemedim . Dünya nın her yerinden bütün dergiler bu olaydan sonra ya birdaha hiç çizim yapmıcaklar ya da hepsi tepki olsun diye  çizecek , iş çığrından çıkabilir. 

küfrederiz villalara kulübeden
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bugrahan45
    bugrahan45's avatar
    Erkek

bu yapılanları doğru bulan ışid!i kınamasın.

.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    husnuweb
    husnuweb's avatar
    Erkek
    zeyrekli bunu yazdı
    husnuweb bunu yazdı

yazık.

Önünde eğiliyorum gelişmiş Avrupa zihniyetine sahip kardeşim, ama yakışmadı bu gelişmişlikle sokmak filan hemde beyine de, sen geri kafalı yobazlar olarak adlandırdığın kitle için anlaşılır olsun diye bu lugattan konuşuyorsun herhalde.

Fransa' nın başına gelen onu ilgilendirir, çizmeselerdi, yapmasalardı, zerre acımıyorum. Sömürülmeye mahkum Ortadoğu kafası olarak bu olaya tamamen Fransızım...

efendi efendi yazınca maalesef o kitleye laf anlatmak pek mümkün olmuyor. hoş kimseye laf yetiştirmeye de çalışmıyordum, senin yazdığına çok net bir cevap olmuş gerçi orası ayrı, fena da olmadığını söyleyemem cevap olarak yazsaydım da.

ayrıca bu olay da fransa'yı zerre kadar ilgilendirmiyor kardeş onu da söyleyeyim, ölen yazarları ve ailelerini, ölen Ahmet'i ve bu olay yüzünden öldürülecek onlarca masum müslüman kökenli insanı ilgilendiriyor sadece.

böyle olaylar desteklenmeye devam edildikçe de daha fazla misilleme gelecek ve siz gene suçu başkasında arayacaksınız.

He is finding himself.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    husnuweb
    husnuweb's avatar
    Erkek
    ersn bunu yazdı

Acayip kararsınızım . ÖYle ya da böyle bir uyarı verilmeliydi ama bu şekilde bir uyarı verilmeliydi bilemedim . Dünya nın her yerinden bütün dergiler bu olaydan sonra ya birdaha hiç çizim yapmıcaklar ya da hepsi tepki olsun diye  çizecek , iş çığrından çıkabilir. 

yapacaklar kardeşim çizimlerini gene merak etme.

derginin başına gelen ilk olay değil bu daha önce molotoflu saldırılar falan da olmuş.

hatta dergi editörünün 2012 yılındaki röportajını izle istersen, çizmeyi bırakmaktansa ölmeyi yeğlerim diyor.

http://abcnews.go.com/International/video/charlie-hebdo-editor-2012-interview-28056575

He is finding himself.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeyrekli
    zeyrekli's avatar
    Erkek
    husnuweb bunu yazdı
    ersn bunu yazdı

yapacaklar kardeşim çizimlerini gene merak etme.

derginin başına gelen ilk olay değil bu daha önce molotoflu saldırılar falan da olmuş.

hatta dergi editörünün 2012 yılındaki röportajını izle istersen, çizmeyi bırakmaktansa ölmeyi yeğlerim diyor.

http://abcnews.go.com/International/video/charlie-hebdo-editor-2012-interview-28056575

Su testisi su yolunda kırılır, gelişmiş vatandaşlar onlar birşey olmaz onlara. Bize olur boşverin az gelişmiş takılalım biz, çizerler hala çizerler... Bir gün gerçek dünyayı göreceksiniz İnşallah.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ultrAsker
    ultrAsker's avatar
    Erkek
    zeyrekli bunu yazdı
    ultrAsker bunu yazdı
    zeyrekli bunu yazdı
    ultrAsker bunu yazdı
    zeyrekli bunu yazdı

Dostum bu dünya istediğiniz noktaya taşınmak için yol kat etmekle, fikren ilerlemekle filan yeniden oluşacak bir dünya değil. Bazı şeyler vardır dokunulamaz, kaçınılamaz senin zikrettiğin isimler hakkında o Hz. İsa yazılır) ve daha başkaları hakkında konuşma ve fikir özgürlüğü olduğunu düşünen, hakikaten ruhen özgür olur....

demek bu noktalara varan ülkeler odin in bize hediyesi

Dayanamadın biliyorum ama ayıp etme. Bak ne güzel konuşma fikir beyan etme özgürlüğün var, kanıtlıyorsun bunu, ede ede bu fikrimi beyan ettin? başka önemli bir şey yokmuş demek ki! diye sormazlarmı adama?

katilleri savunamadın acık acık bari makaraya vurayım dedin herhalde. makaran da leş gerçi.

haydi sana iyi sabahlar

Sen nasıl algılıyorsan öyle olsun. Ben sadece madem dalga geçiliyor bende geçeyim dedim realite bu işte! Ben ve benim nezdimdeki dar kafalıları bir gün siz aydınlar ışık saçarak eğittiğinde değişiriz artık. Yolunuz açık olsun, bir gün seninde kutsalını dalga konusu yaptıklarında ( ki ille vardır ara bulursun oralarda, Odin' in tacı filan olabilir veya Marvel, yok yok sende daha ileridir tahminen) anlarsın ne denmek istendiğini. Kışkırtma özgürlüğü diye bağıracaksınız neredeyse, ardından nerede kaldı hoşgörü:) Sana daha iyi sabahlar Allah yolunu açık etsin...

Odin örneğini dalga geçmek amacıyla vermedim. kuzey avrupa ülkelerini kastetmiştim. hani şu dünyanın en refah yaşamına sahip ülkeler. benim kutsalım varsa o da akıldır, onunla da göz göre göre dalga geçiyorsunuz zaten :)

i ve got nothing against god. its his fan club i cant stand.
Toplam Hit: 16874 Toplam Mesaj: 162