folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Fransa Karikatür Dergisi Charlie Hebdo Saldırısı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Fransa Karikatür Dergisi Charlie Hebdo Saldırısı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CEO
    CEO's avatar
    Erkek

Yapanları takdir eder, başarılarının devamını dilerim..

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Böcüklerin Efendisi
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek

Yayınla hocam istiyorsan söv anneme bak bakalım umrumda mı? Bu tarz alınganlıklar küçük insanların, küçük fikirlerin derdi.

Bir müslüman ya da hristiyan, inancını gerçekten kalbinden yaşayan bir insanın peygambere, dine küfre falan sinirleneceğini düşünmüyorum. Bu benim Jupiter'e sövmem gibi bir şey. Fikrimin bir değeri yok ve Jupiter milyonlarca yıldır yaptığını yapmaya devam edecek.

Avrupa yine Avrupa, Fransa yine Fransa olurdu hocam. Asıl üzülmen gereken 2015 yılında karanlık çağları yaşayan devletlerdir, eğer umrundaysa tabi.

krypt tarafından 08/Oca/15 10:27 tarihinde düzenlenmiştir

while (1<2)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nurulmac11
    nurulmac11's avatar
    Erkek

herkesin her inandığına düşünce bazında saygı göstereceksek ooo. saçmalamayın bahanesi falan olmaz katliamın. inanıyorsan inan senin inancına karışan mı var ? tutup da dinini yaşamanı engelleyen mi oldu ? alayı mal aq

black implies white, self implies other, life implies death.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Daniel-Koo
    Daniel-Koo's avatar
    Erkek
    KrypT bunu yazdı

Yayınla hocam istiyorsan söv anneme bak bakalım umrumda mı? Bu tarz alınganlıklar küçük insanların, küçük fikirlerin derdi.

Bir müslüman ya da hristiyan, inancını gerçekten kalbinden yaşayan bir insanın peygambere, dine küfre falan sinirleneceğini düşünmüyorum. Bu benim Jupiter'e sövmem gibi bir şey. Fikrimin bir değeri yok ve Jupiter milyonlarca yıldır yaptığını yapmaya devam edecek.

Avrupa yine Avrupa, Fransa yine Fransa olurdu hocam. Asıl üzülmen gereken 2015 yılında karanlık çağları yaşayan devletlerdir, eğer umrundaysa tabi.

Ben sinirlenmiyorum mesala küfür de etmiyorum, çünkü dayanağımı Kur'andan alıyorum. Açık şekilde: 

"Âyetlerimiz hakkında ileri-geri konuşmaya dalanları gördüğünde, onlar başka bir söze geçinceye kadar onlardan uzak dur. Eğer şeytan sana unutturursa, hatırladıktan sonra artık o zalimler topluluğu ile oturma." En'am, 68 

Söyleniyor, ve olay bitiyor sevgili mümin kardeşlerim. Tavsiye ediyorum. Böyle mal mal adamlar canına kast-edicek eylemler yaptıkça bu herifler daha da çıkıp çizecekler merak etmeyin. N'olacak amk, birbirimizi mi zikelim böyle yıllarca? 

"Yav he he" deyin geçin, en iyisi budur. 

Daniel-Koo tarafından 08/Oca/15 10:49 tarihinde düzenlenmiştir

ne diyon?
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    makets
    makets's avatar
    Erkek
    Lyonda cami yakınlarinda patlama olmuş. Illuminati
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dentist
    Dentist's avatar
    Erkek

Bu yazdıklarımdan dolayı aşırı tepki alacağım. Ama konuşacağım; yanlışsam bile öğrenmem lazım.

O adamlar İslam düşmanlığı yapmıyordu ya da hedefleri Muhammedle dalga geçmek değildi.

Aynı zamanda Hristiyan peygamberiyle de dalga geçen karikatürleri mevcut.

Peki hristiyanlar neden bir şey yapmıyor?

Ben kendi milletimi orta doğu coğrafyasındaki pisliklerden ayrı tutardım ama bu olay karşısındaki tutum kara kara düşündürüyor insanı.

Bu tutum bizim de en az o araplar kadar pislikleştiğimizin en güzel göstergesi.

Alt tarafı bir karikatürün cezası 12 kişiyi öldürmek mi yani? Bu mu o dinin adaleti? 

"yeeaaa senin anana babana karikatür çizselerdi?" gibi bir düşünce de gayet cahilce bir düşünce. Adama sorarlar peki neden çiziyor o karikatürü diye? Sebebi neydi diye? İstediğini çizer istediğini yapar. Kendisi ülkesi kendi kuralları.

Burda dışardan gelen her rusa "orospu nataşa" muamelesi yapan adamlar var. E o zaman onları da cezalandıralım direkt aşağılıyor.

Bu ülkedeki çoğu insan gördüğü yabancıya ilk küfür öğretiyor "sike sike gsli oldum sike sike fbli oldum" videoları internette sürüsüyle mevcut.

Adamların arkasından gavur, cehennemlik muhabbetleri çevirenler, kötü gözle bakanlar da çoğunlukta. Yani bunların hiçbiri ayıp değil, suç değil, bağnazlık değil de bir karikatür mü 12 kişinin ölümüne sebep oluyor?

Bunların hiçbiri hakaret değil di mi onlara? Hep biz haklıyız he.

Önce iğneyi kendi kolunuza batırın ondan sonra başkasının neresine sokarsanız sokun

İslam dini barış dini, asıl islam böyle değil diyen tatlı su laik müslümanları da azıcık Kur'an okusun. Hadi Kur'an okumadı geçmiş tarihe baksın. Cihad anlayışı yüzünden kaç savaş oldu kaç insan öldü.

Kılıçla yayılan bir dini günümüzde gelip barış dini adıyla önümüze servis etmekten hiç utanmıyorsunuz değil mi?

Sadece islam dini için değil bütün dinler aynı terane.

Dentist tarafından 08/Oca/15 11:32 tarihinde düzenlenmiştir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Free_Mans
    Free_Mans's avatar
    Erkek

Fransa da kebap dükkanında bomba patlamış, can kaybı yokmuş

http://www.thelocal.fr/20150108/live-french-police-hunt-for-two-brothers

www.homecept.com | Ev dekorasyon ürünleri, konsept tasarımlar
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeyrekli
    zeyrekli's avatar
    Erkek
    Dentist bunu yazdı

Bu yazdıklarımdan dolayı aşırı tepki alacağım. Ama konuşacağım; yanlışsam bile öğrenmem lazım.

O adamlar İslam düşmanlığı yapmıyordu ya da hedefleri Muhammedle dalga geçmek değildi.

Ben kendi milletimi orta doğu coğrafyasındaki pisliklerden ayrı tutardım ama bu olay karşısındaki tutum kara kara düşündürüyor insanı.

Alt tarafı bir karikatürün cezası 12 kişiyi öldürmek mi yani? Bu mu o dinin adaleti? 

"yeeaaa senin anana babana karikatür çizselerdi?" gibi bir düşünce de gayet cahilce bir düşünce. Adama sorarlar peki neden çiziyor o karikatürü diye? Sebebi neydi diye? İstediğini çizer istediğini yapar. Kendisi ülkesi kendi kuralları.

Burda dışardan gelen her rusa "orospu nataşa" muamelesi yapan adamlar var. E o zaman onları da cezalandıralım direkt aşağılıyor.

Bu ülkedeki çoğu insan gördüğü yabancıya ilk küfür öğretiyor "sike sike gsli oldum sike sike fbli oldum" videoları internette sürüsüyle mevcut.

Adamların arkasından gavur, cehennemlik muhabbetleri çevirenler, kötü gözle bakanlar da çoğunlukta. Yani bunların hiçbiri ayıp değil, suç değil, bağnazlık değil de bir karikatür mü 12 kişinin ölümüne sebep oluyor?

Önce iğneyi kendi kolunuza batırın ondan sonra başkasının neresine sokarsanız sokun

İslam dini barış dini, asıl islam böyle değil diyen tatlı su laik müslümanları da azıcık Kur'an okusun. Hadi Kur'an okumadı geçmiş tarihe baksın. Cihad anlayışı yüzünden kaç savaş oldu kaç insan öldü.

Kılıçla yayılan bir dini günümüzde gelip barış dini adıyla önümüze servis etmekten hiç utanmıyorsunuz değil mi?

Yeri gelir Hristiyan aşırılarıda yapar, vatandaş çiziyorsa o karikatürleri sağa sola bir şekilde saldırıyorsa, daha öz anlatımla belasını arıyorsa bir gün bulur. Bunun onaylanması veya onaylanmaması meselemiz olmamalı tüm söylenen bu. Elbette bir müslüman bunu onaylamaz, onaylayamaz dinden çıkmak olur nihayetinde, ancak bunları burada anlatmaya kalksak dinlemezsiniz bile, anladığınız dilden anlatıyoruz.

Siz halen olayın siyasi boyutunu tartışıp duruyor, bu açıdan değerlendiriyorsunuz, islami dogmalar sizin değer yargılarınız olmadığı için de açıkça anlayamıyorsunuz bile. Ne söylemeye çalışıyor bunlar diye bir an bile düşünmeyeceksiniz, zira islam kötü, islam yapar, kılıçla yayıldı vs. vs.

-Adama sorarlar peki neden çiziyor o karikatürü diye? Sebebi neydi diye? İstediğini çizer istediğini yapar. Kendisi ülkesi kendi kuralları.

Bu yazdığın şey ancak ütopya arkadaşım, asla kabul edilemez. Bu gelişme teranesini pazarlayan batılı dediğiniz ülkelerin sözcülüğünden ileri gitmeyen bir fikir. Reelde dünyanın hiçbir köşesinde bulamazsın bu özgürlüğü.

Uzun uzun anlatılacak çok şey var. sıkıyorsunuz insanı, anlamak istemediğiniz bir durum var ortada zaten. Hümanizm adı altında şimdide Fransız olduk hadi bakalım:)

Bilmem kaç bin (artık bilmiyorum) özgün makale referansı ile makale yazarlığı.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nvidia
    Nvidia's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Hadsizlik edersem kusuruma bakmayın ama o saldırıyı yapan adamların alayının anasını sikiim. 1400 yıl önce yaşayıp ölmüş bi adam yüzünden 11 kişi öldü amk

Milyarlarca yıl ölüydüm dirildim ve tekrar dirilmemek üzere öleceğim günü bekliyorum!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dentist
    Dentist's avatar
    Erkek
    zeyrekli bunu yazdı
    Dentist bunu yazdı

Yeri gelir Hristiyan aşırılarıda yapar, vatandaş çiziyorsa o karikatürleri sağa sola bir şekilde saldırıyorsa, daha öz anlatımla belasını arıyorsa bir gün bulur. Bunun onaylanması veya onaylanmaması meselemiz olmamalı tüm söylenen bu. Elbette bir müslüman bunu onaylamaz, onaylayamaz dinden çıkmak olur nihayetinde, ancak bunları burada anlatmaya kalksak dinlemezsiniz bile, anladığınız dilden anlatıyoruz.

Siz halen olayın siyasi boyutunu tartışıp duruyor, bu açıdan değerlendiriyorsunuz, islami dogmalar sizin değer yargılarınız olmadığı için de açıkça anlayamıyorsunuz bile. Ne söylemeye çalışıyor bunlar diye bir an bile düşünmeyeceksiniz, zira islam kötü, islam yapar, kılıçla yayıldı vs. vs.

-Adama sorarlar peki neden çiziyor o karikatürü diye? Sebebi neydi diye? İstediğini çizer istediğini yapar. Kendisi ülkesi kendi kuralları.

Bu yazdığın şey ancak ütopya arkadaşım, asla kabul edilemez. Bu gelişme teranesini pazarlayan batılı dediğiniz ülkelerin sözcülüğünden ileri gitmeyen bir fikir. Reelde dünyanın hiçbir köşesinde bulamazsın bu özgürlüğü.

Uzun uzun anlatılacak çok şey var. sıkıyorsunuz insanı, anlamak istemediğiniz bir durum var ortada zaten. Hümanizm adı altında şimdide Fransız olduk hadi bakalım:)

Benim dediğin gibi birşey yaptığım yok. Uzun uzun anlatın da anlayalım en başında zaten onu yazdım; yanlışım varsa öğreneyim dedim.

Dediğin gibi kafanızda dogmalarınız oluşmuş ve bu dogmalar yüzünden kendinizde herşeyi yapabilme gücü buluyorsunuz.

Batı sözcülüğü falan da yapmıyorum mesela Haçlı Seferleri de bunun gibi bir şey. Karşı çıkarım.

Amerika'nın Irak'a operasyonuna bazı devlet büyükleri dua okurken benim gibi insanlar karşı çıktı.

Afganistan'daki batılı askerlerin zorbalıkları bizim umrumuzda oldu.

Doğu Türkistan'daki Çin zulmü bizim umrumuzda oldu. Forumda kimse konu açmazken gidip ben konu açtım mesela.

IŞİD katliamlarında Türkmenler ölüyor diye bağıran bizlerdik.

Bir tek Kobani olaylarında yanlı tavır çizdim çünkü bana göre iki taraf da teröristti. Yesinler birbirini dedim.

Benim yaptıklarım bunlar. Bunlarla da batı yanlısı veya fransız sözcüsü olduğumu düşünmüyorum.

Hristiyan aşırısı birisi gelsin burda bomba patlatsın sonuna kadar karşısında dururum; ama gel gör ki gerçekler çok farklı. 

Hristiyan aşırısı bombalama eylemleriyle cihadçıların bomba eylemlerini ölüm oranlarını karşılaştırsak kim bilir nasıl bir grafik çıkar ortaya?

Hristiyanların orta çağ avrupası zamanlarını yaşıyoruz. O zaman da konuşanı kesiyorlardı. Şimdi de müslümanlar karikatür çizeni öldürüyor. Birileri de gelip burda savunuyor öldüren adamları. Benim karşı çıktığım nokta burda.

Ayrıca bkz: Ebu Bekir zamanında İslam Orduları kumandanı Halid Bin Velid'in icraatlerine.

Kaldı ki İslam dini peygamber sonrası aşamalarında %90 kılıçla kanla yayıldı.

---

Ha genel olarak İslam düşmanı da değilim. Tüm dinlere karşı bir tavır takınıyorum.

Edit: Dürüstçe şunu düşünün: Bir hristiyan bombalasaydı türkiyeyi, avrupadaki halk oh iyi olmuş mu derdi yoksa insanların ölmesi bana göre vahşettir mi derdi? İşte aramızdaki fark burda.

Dentist tarafından 08/Oca/15 12:22 tarihinde düzenlenmiştir
Toplam Hit: 16884 Toplam Mesaj: 162