folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Operasyon Türkiye Başladı

Operasyon Türkiye Başladı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sokoban
    sokoban's avatar
    Erkek

diamonique bunu yazdı:
    -----------------------------

sokoban bunu yazdı:

Adamlar utanmasa bilgisayarları kapattık saldıramadılar diyecekler.Madem saldırı başarısızdı niye yurtdışına kapadınız serverları açık tutsaydınız da göreydik ? Ayrıca bu saldırının engellenmiş haliyse vay Türkiye'nin bilişim sektörünün haline vay.

Zuhahaha onu yapıyorlar engelliyorlar, başaramadınız diyorsun, bunu yapıyorlar, bir de böyle deneseydiniz görürdünüz diyorsun. Adam sonuçta yabancıya kapatmış kapısını. Yabancının ne işi olur tib ile. Bu bir güvenlik önlemi değil mi? Sonuçta engellemiş mi? Sen hala yok şöle yapsaydınız görürdüm diyorsun :D

Engellenmiş demedim yazdıklarımı iyi oku.İyi o zaman komple interneti kapatalım bize saldıramadılar niahahaha diye artistlik yapalım.Adamlar tokatlaya tokatlaya dış trafiği kapattırmışlar sen hala başarısızlıktan söz ediyorsun neyse şakirtlerle tartışarak ben hata yapıyorum aslında zaten.

.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

diamonique bunu yazdı:

sokoban bunu yazdı:

Adamlar utanmasa bilgisayarları kapattık saldıramadılar diyecekler.Madem saldırı başarısızdı niye yurtdışına kapadınız serverları açık tutsaydınız da göreydik ? Ayrıca bu saldırının engellenmiş haliyse vay Türkiye'nin bilişim sektörünün haline vay.

Zuhahaha onu yapıyorlar engelliyorlar, başaramadınız diyorsun, bunu yapıyorlar, bir de böyle deneseydiniz görürdünüz diyorsun. Adam sonuçta yabancıya kapatmış kapısını. Yabancının ne işi olur tib ile. Bu bir güvenlik önlemi değil mi? Sonuçta engellemiş mi? Sen hala yok şöle yapsaydınız görürdüm diyorsun :D

amaca giden her yol mübahtır. yabancı ip engeller ya da o ipe un serer. sonuca bakıcan bi sik yiyemediler mi? bi sik yiyemediler aha sonuç bu :D

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

opensource2009 bunu yazdı:

Dün saldırıya destek verdim güzel bir gece oldu. Biz kendi sorunumuzu çözeriz diyen yavşaklar sorun önünüzde duruyor çözsenize. Anonim dedikleriniz o kadar yabancı değil. Japonda var içinde Afrikalı'da e tabii bizden de çok katılan oldu. İşiniz gücünüz konuyu başka yerlere çekmek lan neyi savunuyorsunuz hangi kurumu savunuyorsunuz siz? Saldırı gayet kontrollüydü ve bilgi alış verişi dahilinde oldu. Saldırı amacına ulaşmadı diyende malın önde gidenidir. Saldırının asıl amacı internet sansürüne dikkat çekmekti ve mükemmel şekilde başarıya ulaşıldı. Dün medya (sosyal medya dahil) sırf bu konunun üzerinde döndü. 

Yok ip adreslerini verdik yok fişledik lan siz kendinizi ne sanıyorsunuz? Birde bunu söyleyen adam diğerlerine güç yalakası diyor. Bu cesaret işiydi ne güç yalakalığı ama bunu idrak edecek kafa lazım işte.

güzel bir cevap olduğnu düşünüyorum arkadaşlra.

bu olayın amacını anlamayan, kulakta mehter, elde coca-kola pc başında oturan ergen arkadaşlara;

Bu olayın amacı , internet sansrüne dikkat çekmekti.Site kapanmış , kapanmamış.Kimsenin zikinde değildi.Millet , herkes bu olayı konuşsun istedi.konuştularda.Eminim bugün gazetelerde de vardı.Yurt dışında da vardı.

sorun şu ; yabancı güçlerin maşası olamyın naraları atarken, şunu düşünmeyen arkadaş : bizim şakirtler ve yurt dışındakiler umarım ne kadar özgürlükçü tavımız olduğunu görmüştür.Gövde gösterisiydi oldu !

---

Ek : adamlr harbi sğalammış.Yurt dışından giremeyeceklerini biliyorlardı Türkleri o yzden istemişler.Helal olsun.Bu grubu harbi sevdim.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

TIB disindaki sitelere yapilan saldirilarin arkasinda emin olun ayt gibi sozde vatanseverler var . Amaclarida ortaligi bulandirmak. 

Isin ozune gelirsek. Protesto amacina ulasmistir. Gundeme bir bilinc dusurulmustur bu konuda. Sansur olmadigini ve olmayacagini savunan arkadaslar, TIB'in blokladigi internet sitelerinin listesini inceleseler yeter. Gozle gorulur bir sansur var ve bu gunden gune artiyor. Ben vpn ile girerim, ben dns ile girerim diye kendini avutanlarada, bu tip alternatif yollarin bir cozum olmadigini belirtmek isterim. 

Isin teknik boyutuna gelirsekte, saldirinin buyuk bir bolumu yurtdisi destekli olacagi icin, saldiri baslamadan once zaten yurtdisi ip leri bloklanmisti, TIB'i felc eden sadece TR lokasyonlu saldirilardi. Sonucta anony sadece ve sadece tib.gov.tr yi hedef almistir, diger acilmayan devlet siteleri ortaligi bulandirmaktan baska birsey degildir. cw ve ayt'de bokunda boncuk aramaya devam edeibilir. An itibariyle hala felc durumdalar. Birazcik daha detaya inersek. Bilgi calinmasi vb. eylemlerin yapilmasi soz konusu falan degil ve olmayacaktirda. Bilgi calindi edebiyati yapanlar, 30milyon TC Kimlik numarasini e-turkiye surecinde caldiran devlete hesap sorsun once. ayt ve cw 'de ddos harici de tokatlanmistir. 

Sonuc olarak;

anony , gerekli kamuoyu bilincini olusturmustur.

anony, hepinizin bildigi sozde karsi saldiri yapan 2gruba saglam tokat atmistir.(ddostan ote) 

Gelismeleri izleyelim.

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kvasir
    kvasir's avatar
    Erkek

zumsuk bunu yazdı:

opensource2009 bunu yazdı:

Dün saldırıya destek verdim güzel bir gece oldu. Biz kendi sorunumuzu çözeriz diyen yavşaklar sorun önünüzde duruyor çözsenize. Anonim dedikleriniz o kadar yabancı değil. Japonda var içinde Afrikalı'da e tabii bizden de çok katılan oldu. İşiniz gücünüz konuyu başka yerlere çekmek lan neyi savunuyorsunuz hangi kurumu savunuyorsunuz siz? Saldırı gayet kontrollüydü ve bilgi alış verişi dahilinde oldu. Saldırı amacına ulaşmadı diyende malın önde gidenidir. Saldırının asıl amacı internet sansürüne dikkat çekmekti ve mükemmel şekilde başarıya ulaşıldı. Dün medya (sosyal medya dahil) sırf bu konunun üzerinde döndü. 

Yok ip adreslerini verdik yok fişledik lan siz kendinizi ne sanıyorsunuz? Birde bunu söyleyen adam diğerlerine güç yalakası diyor. Bu cesaret işiydi ne güç yalakalığı ama bunu idrak edecek kafa lazım işte.

güzel bir cevap olduğnu düşünüyorum arkadaşlra.

bu olayın amacını anlamayan, kulakta mehter, elde coca-kola pc başında oturan ergen arkadaşlara;

Bu olayın amacı , internet sansrüne dikkat çekmekti.Site kapanmış , kapanmamış.Kimsenin zikinde değildi.Millet , herkes bu olayı konuşsun istedi.konuştularda.Eminim bugün gazetelerde de vardı.Yurt dışında da vardı.

sorun şu ; yabancı güçlerin maşası olamyın naraları atarken, şunu düşünmeyen arkadaş : bizim şakirtler ve yurt dışındakiler umarım ne kadar özgürlükçü tavımız olduğunu görmüştür.Gövde gösterisiydi oldu !

---

Ek : adamlr harbi sğalammış.Yurt dışından giremeyeceklerini biliyorlardı Türkleri o yzden istemişler.Helal olsun.Bu grubu harbi sevdim.

elde coca cola yok usta, her coca cola alışında bir filistinli ölüyor naptın sen,

İnternet yasağını savunan şakirtin internet yasağına yapılan protestoya eyvallah demesini nasıl beklersin ki.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoToLeRaNcE
    NoToLeRaNcE's avatar
    Erkek

Anlamadığım, bizim site yönetimi neden + yada - bişey yapmadı bu olay karşısında ? yada yapıldı da haberim mi yok aydınlatsaya biri ?

Asosyal hayatta yaşanan, Yasal bir masalım ..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kvasir
    kvasir's avatar
    Erkek

NoToLeRaNcE bunu yazdı:

Anlamadığım, bizim site yönetimi neden + yada - bişey yapmadı bu olay karşısında ? yada yapıldı da haberim mi yok aydınlatsaya biri ?

belki yapmıştır belki yapmamıştır, belki kimilerimiz onların arasında tbtde, adı üzerinde hocam tüm olay anonim.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

anony'nin belli temsilcileri yoktur,belli destekci gruplari yoktur...adi uzerinde anonymous !

Sen , ben , o , bu , su herkes olabilir veya olmayabilir.

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cosmic
    Cosmic's avatar
    Erkek

ComputerWolf bunu yazdı:

TIB disindaki sitelere yapilan saldirilarin arkasinda emin olun ayt gibi sozde vatanseverler var . Amaclarida ortaligi bulandirmak. 

Isin ozune gelirsek. Protesto amacina ulasmistir. Gundeme bir bilinc dusurulmustur bu konuda. Sansur olmadigini ve olmayacagini savunan arkadaslar, TIB'in blokladigi internet sitelerinin listesini inceleseler yeter. Gozle gorulur bir sansur var ve bu gunden gune artiyor. Ben vpn ile girerim, ben dns ile girerim diye kendini avutanlarada, bu tip alternatif yollarin bir cozum olmadigini belirtmek isterim. 

Isin teknik boyutuna gelirsekte, saldirinin buyuk bir bolumu yurtdisi destekli olacagi icin, saldiri baslamadan once zaten yurtdisi ip leri bloklanmisti, TIB'i felc eden sadece TR lokasyonlu saldirilardi. Sonucta anony sadece ve sadece tib.gov.tr yi hedef almistir, diger acilmayan devlet siteleri ortaligi bulandirmaktan baska birsey degildir. cw ve ayt'de bokunda boncuk aramaya devam edeibilir. An itibariyle hala felc durumdalar. Birazcik daha detaya inersek. Bilgi calinmasi vb. eylemlerin yapilmasi soz konusu falan degil ve olmayacaktirda. Bilgi calindi edebiyati yapanlar, 30milyon TC Kimlik numarasini e-turkiye surecinde caldiran devlete hesap sorsun once. ayt ve cw 'de ddos harici de tokatlanmistir. 

Sonuc olarak;

anony , gerekli kamuoyu bilincini olusturmustur.

anony, hepinizin bildigi sozde karsi saldiri yapan 2gruba saglam tokat atmistir.(ddostan ote) 

Gelismeleri izleyelim.

hocam onal açıklama yapmış dün diğer sitelere saldırı olmamış tible ortak dns kullanılıyomuş o yüzden o sitelerde zarar görmüş saldırı yapılmamış o sitelere

Bittik biz bittik
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TeRRoR
    TeRRoR's avatar
    Erkek
    NoToLeRaNcE bunu yazdı:

dostum bekir dallaması ile yaşanan olaylardada yönetimin karşılık vermemesi konusundada aynı cümleleri kurdum. tbt zaten mimli bir site, burada yazılanlar çizilenler sürekli inceleniyor. yönetim dediğiniz adamlar işleri güçleri olan hayatları olan -kaybedecek birşeyi olan- insanlar. böyle bir eylemde bulunsalar dahi tutup burda yazmak demek suç işlediğini itiraf etmek demektir. bunuda ancak çoluk çocuk yapar.

herkes programcı olmak zorunda değildir, lütfen bir zorunluluk gibi programlama dilleri öğrenmeye çalışmayın. yabancı dil filan öğrenin amq.// s.kimin etini yerim, kasaba minnet etmem.// ince düşünene kalın girer.//
Toplam Hit: 86929 Toplam Mesaj: 678