folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Şimdi Seçim Noldu ?

Şimdi Seçim Noldu ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    inside
    anonim6918524
    anonim6918524's avatar
    Banlanmış Üye
    Bilgi/Destek Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    Kreyzi bunu yazdı
    FireX bunu yazdı
    Kreyzi bunu yazdı

sonuçlardan sonra akp'nin sevinçini ve ve sosyal medye ve tbt'de yapılan yorumları okudum nedense kurt düştü içime. sanki bu akp'nin istediği senaryo gibi geliyor bana. seçim zamanı gerçekten çok pasif bir tavır takındı sanki bu duruma gelmeyi istiyordu hükümet katında bu kaosu millete gösterip "ya oy verirsiniz yada böyle sik gibi işlerle uğraşırsınız" imajı yaratmaya çalışıyor adamlar.

komplo teorileri meşhurdur memleketimde ama nedense düşündükçe daha mantıklı geliyor. her türlü erken seçim akp'ye yarıyor ve tek başına çıkması garanti benim gözümde eğer erken seçime gidilirse.

gidilmezse cmh koalisyonu olursa akp türk-kürt mevzusundan epey prim yapıp oradan vurmaya çalışacaktır ki cb hala ellerinde olacak. akp ile yapılacak her türlü koalisyonda onlara katılan parti oy kaybedecektir bir dahaki seçime ki özellikle chp yada mhp uzlaşırsa taban seçmenden tepki alacaktır. her türlü akp'nin win win durumu var bu işte ben öyle yorumluyorum durumu. seçim öncesi de koalisyon yada azınlık hükümeti istemiyordum ama akp'de iktidarı alsın istemiyordum 2 ucu boklu değnek misali kaldık böyle ortada. koalisyon hiç bi türlü yarar getirmeyecektir memlekete (chp mhp hdp olursa ve 3 partide özellikle hdp çizgisini net şekilde değiştirirse o zaman tadından yenmez memleket kendine gelir 4 yılda orası ayrı ama hdp'nin pkk bağı çok büyük engel.).

pek öyle engin siyasi bilgim, siyasi tarih bilgim yoktur hatta haftada 1 gün ancak haberleri takip ederim ama nedense bu işten kötü kokular alıyorum akp hiç kaybetmiş gibi durmuyor yada bu durumdan rahatsız olmuş gibi durmuyor.

Hoca adamlar resmen sinirden kuduruyor. Ağızlarından köpükler geldi. Keskin sirke küpüne zarar derler. Öyle %50 oy alıp el cepte balkon konuşması yapmaya benzemeyecek bu sefer durumları. Ayrıca erken seçime gidilse de ampulün oyunun %40'tan %50'ye geleceğini şahsen düşünmüyorum. Bu insanlar boşuna partiden desteğini kesmedi. Her birinin kendince bir sebebi var. Niye tekrar bunlara güvensinler? Ayrıca bu oy kaybındaki ana etken kürt siyasetinin güçlenmiş olması. Yine kürtler tercihini hdp'den yana kullanacaktır. Hatta hdp'nin bu yükselişini görüp akp'ye oy vermiş olan kürtler dahi hdp'ye kayabilir. Ampulün oyu daha da düşebilir. Bu partinin oyu bu kadar düşmüşse o şımarıklık yaptığı günleri bir daha zor görür.

diğer yorumlarını da okudum hocam. siyasi bilgi olarak benden daha donanımlısın ve söylediklerine güvenmek istiyorum. en azından bir diktatörlüğün yıkılmasının zor olmadığını milletin öğrenmiş olması harika bir durum.

Estağfurullah hocam. Umarım bunlardan kurtulacağız. Belki ekonomik sıkıntılar bunların eliyle ya da kendiliğinden ortaya çıkabilir ama hiçbir şey insani değerlerden, haktan hukuktan, özgürlükten daha değerli değil. Bunları ne kadar onarabilirsek faydadır. Şahsen ben de bugünü görene kadar bu kadar olumlu bakamıyordum. Oy oranlarının bu kadar düşmesi sürpriz oldu.

λ
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek
    FireX bunu yazdı
    Kreyzi bunu yazdı
    FireX bunu yazdı
    Kreyzi bunu yazdı

sonuçlardan sonra akp'nin sevinçini ve ve sosyal medye ve tbt'de yapılan yorumları okudum nedense kurt düştü içime. sanki bu akp'nin istediği senaryo gibi geliyor bana. seçim zamanı gerçekten çok pasif bir tavır takındı sanki bu duruma gelmeyi istiyordu hükümet katında bu kaosu millete gösterip "ya oy verirsiniz yada böyle sik gibi işlerle uğraşırsınız" imajı yaratmaya çalışıyor adamlar.

komplo teorileri meşhurdur memleketimde ama nedense düşündükçe daha mantıklı geliyor. her türlü erken seçim akp'ye yarıyor ve tek başına çıkması garanti benim gözümde eğer erken seçime gidilirse.

gidilmezse cmh koalisyonu olursa akp türk-kürt mevzusundan epey prim yapıp oradan vurmaya çalışacaktır ki cb hala ellerinde olacak. akp ile yapılacak her türlü koalisyonda onlara katılan parti oy kaybedecektir bir dahaki seçime ki özellikle chp yada mhp uzlaşırsa taban seçmenden tepki alacaktır. her türlü akp'nin win win durumu var bu işte ben öyle yorumluyorum durumu. seçim öncesi de koalisyon yada azınlık hükümeti istemiyordum ama akp'de iktidarı alsın istemiyordum 2 ucu boklu değnek misali kaldık böyle ortada. koalisyon hiç bi türlü yarar getirmeyecektir memlekete (chp mhp hdp olursa ve 3 partide özellikle hdp çizgisini net şekilde değiştirirse o zaman tadından yenmez memleket kendine gelir 4 yılda orası ayrı ama hdp'nin pkk bağı çok büyük engel.).

pek öyle engin siyasi bilgim, siyasi tarih bilgim yoktur hatta haftada 1 gün ancak haberleri takip ederim ama nedense bu işten kötü kokular alıyorum akp hiç kaybetmiş gibi durmuyor yada bu durumdan rahatsız olmuş gibi durmuyor.

Hoca adamlar resmen sinirden kuduruyor. Ağızlarından köpükler geldi. Keskin sirke küpüne zarar derler. Öyle %50 oy alıp el cepte balkon konuşması yapmaya benzemeyecek bu sefer durumları. Ayrıca erken seçime gidilse de ampulün oyunun %40'tan %50'ye geleceğini şahsen düşünmüyorum. Bu insanlar boşuna partiden desteğini kesmedi. Her birinin kendince bir sebebi var. Niye tekrar bunlara güvensinler? Ayrıca bu oy kaybındaki ana etken kürt siyasetinin güçlenmiş olması. Yine kürtler tercihini hdp'den yana kullanacaktır. Hatta hdp'nin bu yükselişini görüp akp'ye oy vermiş olan kürtler dahi hdp'ye kayabilir. Ampulün oyu daha da düşebilir. Bu partinin oyu bu kadar düşmüşse o şımarıklık yaptığı günleri bir daha zor görür.

diğer yorumlarını da okudum hocam. siyasi bilgi olarak benden daha donanımlısın ve söylediklerine güvenmek istiyorum. en azından bir diktatörlüğün yıkılmasının zor olmadığını milletin öğrenmiş olması harika bir durum.

Estağfurullah hocam. Umarım bunlardan kurtulacağız. Belki ekonomik sıkıntılar bunların eliyle ya da kendiliğinden ortaya çıkabilir ama hiçbir şey insani değerlerden, haktan hukuktan, özgürlükten daha değerli değil. Bunları ne kadar onarabilirsek faydadır. Şahsen ben de bugünü görene kadar bu kadar olumlu bakamıyordum. Oy oranlarının bu kadar düşmesi sürpriz oldu.

Al bendende o kadar. Bu secimde yine 1 fazla bile olsa iktidarda kalacaklar demistim ki yuzde 30 35 sandik acilana kadar atv spikerleri halay cekiuordu isim vermeden. Yalniz su noktayi cozemiyorum akp ile koalisyona girme durumu olmayacak ki girmemeleri lazim bu kadar bokunu cikarmis bir parti ile hem kendi secmenlerinin tepkisini cekecektir.

Chp mhp tek yetmedigi icin hdp ile birlesmeleri lazim ki bahcelinin konusmasina gore olmayacak bir senaryo bu. Peki erken secim olursa eger ne getirecek ulkeye. 3 4 ayda secmen mantigi degismeyecek hatta akp daha fazla kayip bile edecektir ama yine chp ve mhpnin toplamo hukumete yetmeyecektir. Halk sirf iktidar olsun diye akp oy vermek zorunda mi birakilmaya calisiliyor burasini kestirsmiyorum. Yani akp kendini yirtip bi 4 yil daha kazanmaya calisiyor gibi.

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CyberAngel
    CyberAngel's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Kreyzi bunu yazdı

Ak partinin sevindiği izlenimine nereden kapıldın hocam.Sen bakma Twitter'daki 3 - 5 ergene.Bu Ak partideki bir çatlak değil resmen kırılmadır.

Fırtına koptu kopacak derken koptu sonunda.Bu gemi ne zaman batar bilinmez ama yakın olduğunu düşünüyorum.

Ama ikinci dediğine katılıyorum.Bu saatten sonra bir kaos ortamı hazırlayıp bakın iktidarsızlık istikrarsızlık, mesajı vereceklerdir.Özellikle Erdoğan bu krizi bu şekilde fırsata çevirmeye çalışacaktır.

HDP'nin aldığı oy oranından HDP'liler hariç herkes rahatsız  fakat Ak partinin doğudaki oynlarının bugün HDP'ye kaymasına zemin hazırlayan yine Ak partidir.

12 yıldır İktidar sarhoşluğu ile HDP tehlikesini hergün göz ardı eden Ak partinin, uzak geleceğe yönelik bir siyaset yürütemediğinin en açık delili oldu bu seçim.

Ak parti artık HDP'ye karşı en büyük milliyetçi kesilecek başımıza.Başka şansı yok çünkü.

CHP ve MHP'nin en büyük avuntusu Ak partinin kaybettiği tek başına iktidar koltuğu oldu bu seçim.

Yalnız onlarda HDP ile birlikte hareket etmeye bence cesaret edemeyeceklerdir.HDP'ye yanaşmak iki parti içinde çok tehlikelidir.

Ak parti için ilk akla gelen çözüm HDP ile birlikte hareket etmek olurdu lakin Demirtaş'ın açıklamasını okursan, böyle bir şeyin olmayacağı sinyalini verdiler.

Ee Erdoğan'ın meydanlarda tüm partileri ezeli düşman haline getirmesinin sonu böyle kaos olur işte.

Bu iş erken seçimle biter gibi gözüküyor.Bakalım... 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ratbat
    Ratbat's avatar
    Erkek
    CyberAngel bunu yazdı
    Kreyzi bunu yazdı

Ak partinin sevindiği izlenimine nereden kapıldın hocam.Sen bakma Twitter'daki 3 - 5 ergene.Bu Ak partideki bir çatlak değil resmen kırılmadır.

Fırtına koptu kopacak derken koptu sonunda.Bu gemi ne zaman batar bilinmez ama yakın olduğunu düşünüyorum.

Ama ikinci dediğine katılıyorum.Bu saatten sonra bir kaos ortamı hazırlayıp bakın iktidarsızlık istikrarsızlık, mesajı vereceklerdir.Özellikle Erdoğan bu krizi bu şekilde fırsata çevirmeye çalışacaktır.

HDP'nin aldığı oy oranından HDP'liler hariç herkes rahatsız  fakat Ak partinin doğudaki oynlarının bugün HDP'ye kaymasına zemin hazırlayan yine Ak partidir.

12 yıldır İktidar sarhoşluğu ile HDP tehlikesini hergün göz ardı eden Ak partinin, uzak geleceğe yönelik bir siyaset yürütemediğinin en açık delili oldu bu seçim.

Ak parti artık HDP'ye karşı en büyük milliyetçi kesilecek başımıza.Başka şansı yok çünkü.

CHP ve MHP'nin en büyük avuntusu Ak partinin kaybettiği tek başına iktidar koltuğu oldu bu seçim.

Yalnız onlarda HDP ile birlikte hareket etmeye bence cesaret edemeyeceklerdir.HDP'ye yanaşmak iki parti içinde çok tehlikelidir.

Ak parti için ilk akla gelen çözüm HDP ile birlikte hareket etmek olurdu lakin Demirtaş'ın açıklamasını okursan, böyle bir şeyin olmayacağı sinyalini verdiler.

Ee Erdoğan'ın meydanlarda tüm partileri ezeli düşman haline getirmesinin sonu böyle kaos olur işte.

Bu iş erken seçimle biter gibi gözüküyor.Bakalım... 

hocam şimdi erken seçim oldu diyelim sonuç yine değişmez hükümet kurulmazsa bir daha mı erken seçim olacak ne olacak?

Kurallar satranç tahtasındaki kadar kesin olmalı.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek

@cyber angel

Hocam iste bends onu merak ediyorum ornegin cb secimlerinde ilk asamada yuzde 50 saglanmazsa ikinci secime en cok oy alan 2 aday katilir ve hangi aday salt cogunlugu alirsa o cb olur. Bu erken secime giderse is boyle kural var midir ? Kpss icin anayasa calisiyorum ama boyle bir seye denk gelmedim.

Akpnin sevinmesi ise soyle dusunuyorum akp zaten iktidar olamayacaginin farkina varip boyle bir kaod ortamini beklemeye gecit diye dusunuyorum ancak yanlis bir izlenimde olabilir. Erken secim olursa mevcut akp hukumeti ile devam edilecek ki bu surecte bol keseden verecekleri kadrolar atamalar yardimlar ile zorla da olsa 276 tutturma ihtimalleri dogacak.

Edit. Simdi biraz okudum misak 1987de erken secime gidilirken degisiklikler yapilip gidilmis d'hont denen sistem uygulanmis ki epey karisik bisi anlatiyor anlamadim tam. Yani erken secim olacaksa bazi kurallar degisip gidilecek diye anladim ben.

Kreyzi tarafından 08/Haz/15 02:43 tarihinde düzenlenmiştir

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DeepInside
    DeepInside's avatar
    Erkek

Terorist diye nitelendirdigi insanlarla sarmas dolas miting meydanlarinda boy gosteren davul zurna esliginde bu insanlari iceri alan akp hukumeti ve tum bu olanlara ragmen uc maymunu oynayan akp destekcileri eriyip giden oylarinin buhar felan oldugunu zannetmesin... cunku tepede zamanla biriken su damlaciklari gun geldi devran dondu hdp kazanina likir likir damladi ve sonuc ortada... simdi kalkmislar yok chpliler suna oy verdi yok sunlar oy boldu kil oldu tuy oldu! Bu ulkede artik kotu gidisin bir son bulmasi gerekiyordu ama oyle ama boyle asagi tukursen sakal yukari tukursen biyik misali simdi birileri bu durumdan nem kapacagina at gozlugunu cikartsin, timsah goz yaslarinida dindirsin. Sozum ona artik birileri teroristti suydu buydu diye yirtinacagina aylardan beri bu adamlar meclisin icinde mitinglerde orda burda cirit atarken de seslerini yukseltselerdi yuzde 10 barajini asinca degil.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    inside
    anonim6918524
    anonim6918524's avatar
    Banlanmış Üye
    Bilgi/Destek Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    Kreyzi bunu yazdı
    FireX bunu yazdı
    Kreyzi bunu yazdı
    FireX bunu yazdı
    Kreyzi bunu yazdı

Al bendende o kadar. Bu secimde yine 1 fazla bile olsa iktidarda kalacaklar demistim ki yuzde 30 35 sandik acilana kadar atv spikerleri halay cekiuordu isim vermeden. Yalniz su noktayi cozemiyorum akp ile koalisyona girme durumu olmayacak ki girmemeleri lazim bu kadar bokunu cikarmis bir parti ile hem kendi secmenlerinin tepkisini cekecektir.

Chp mhp tek yetmedigi icin hdp ile birlesmeleri lazim ki bahcelinin konusmasina gore olmayacak bir senaryo bu. Peki erken secim olursa eger ne getirecek ulkeye. 3 4 ayda secmen mantigi degismeyecek hatta akp daha fazla kayip bile edecektir ama yine chp ve mhpnin toplamo hukumete yetmeyecektir. Halk sirf iktidar olsun diye akp oy vermek zorunda mi birakilmaya calisiliyor burasini kestirsmiyorum. Yani akp kendini yirtip bi 4 yil daha kazanmaya calisiyor gibi.

Bundan sonrası biraz karışık gözüküyor. Belki yine bir sürpriz gelişme yaşanır. Bahçeli ise çabuk gaza gelen bir adam ve bugün koltuk sayısını da arttırmanın etkisiyle cool tavırlarla sona doğru düşüncesizce konuştu. Tam havaya girmiş moddaydı. Çevresindeki aklıselim kişiler uyarırsa ve mantıklı bir şekilde düşünürse belki bir çıkış yolu bulunabilir. Erken seçim konusu kendilerine kazanç sağlamaz. Aksine bu tavrından dolayı da oy oranı azalabilir. Tabi koalisyona girerse de oy kaybı olacaktır. Zor bir süreç ve herkesin bir daha bu ülkede aynı rezilliklerin yaşanmaması adına elini taşın altına koyması gerekiyor. Bu fırsat öyle ya da böyle bir şekilde gelmiş. Bunu tepmemek akıllıca olur.

Bugün ülke tıkalı bir tuvalete benzetilebilir. Tuvalet taştı etrafı bok götürüyor, hiçbir tuvalet açacağı işe yaramıyor. Birileri iğrense de elini sokmalı ve bu tıkanıklığı açmalı. Diğer yandan bokun içinde yüzmeye devam edeceğiz.

Artık o meclise girmiş bu meclise girmiş demenin de anlamı kalmadı. En başından beri teröristlerin meclise girmesine karşıydım ama girdiler. Bu saatten sonra mümkün olduğu kadarıyla elimizde olanı kullanacağız. Önce teröristle masaya oturanları, onları saygınlaştıranları temizlememiz lazım. Yardım ve yataklık edenler olmayınca terörist çirkin yüzünü gösterdikçe ait olduğu yere geri dönecektir zaten.

anonim6918524 tarafından 08/Haz/15 02:55 tarihinde düzenlenmiştir

λ
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaAmLis
    RaAmLis's avatar
    Erkek

Açılım açılım dediler azınlık bir ırkı böyle birlik bereberliğe sürüklediler. Şimdi AKP-HDP koalisyonu bu ülkeye çok yakışır. Zaten HDP de abisinin izinden gidiyor nasıl birileri zamanında içerinden çıktıysa yakında imralıdan da çıkar birisi.

Açıkcası ülkeyi bu duruma getirenler düşünsün şimdi, benim zerre umrumda değil zaten umudumu kaybedeli çok oldu.  Türk milletine binlerce şehit verdirten teröristlerde meclise girebildi ya artık bu ülke misyonunu tamamladı. Bu saatten sonra bir cacık olmaz bu ülkeden de milletten de.

Hayattaki amacını bulamayan, bulmaya yaklaştığını hissettiğinde ise alıkoyulan bu yüzden herşeyi oluruna bırakan ama bunu da beceremeyen kişi.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    muhabir22
    muhabir22's avatar
    Erkek

ooo kafalara gel

sabahtan beri o kadar fazla teori döndü ki; kafamda oluşan en son resim şöyle:

erdoğan istifa edip chp nin başına bahçeli istifa edip yine mhp nin başına geçecek. kılıçdaroğlu bağımsız olup kendini erken seçime götürecek. akp den mhp ye oylar da kayar durmaz yerinde. selahattin bahçeli ve davut demirtaş gibi kimseler koalisyon kurarak anap la swinger parti.

sonumuz hayrolsun

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YasamaK
    YasamaK's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

CHP ye iftira atma kampanyası :) vay be HDP-ye oyları veren akp ye oy veren kürt vatandaşlarıdır es geçin bu ayakları 

SEVİŞİRKEN EN ZEVKLİ OLAN ŞEY.. tamam, dikkatinizi çektim. ne kadar meraklısınız böyle şeylere terbiyesizliğin lüzumu yok yani :D (, sessizce öldürüyor.)
Toplam Hit: 31100 Toplam Mesaj: 260
seçim