folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Şimdi Seçim Noldu ?

Şimdi Seçim Noldu ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pcdoktor636
    pcdoktor636's avatar
    Erkek
    student bunu yazdı
     Hellaven bunu yazdı

bugün istifa bekliyorum :)

http://www.cumhuriyet.com.tr/video/video/293786/Davutoglu__iktidar_olamazsam_8_Haziran_da_istifa_ederim.html

Şahsen ben Ak Partili olarak  Ak Partinin koalisyon kurmasını istemiyorum.Buyrun , madem seçim öncesi birbirnize toz kondurmayarak ittifak yapıp  Ak Partiye yüklendiniz , devleti siz yönetin deyip  Chp ,mhp ve hdp ye hükümet kurmarı için yol vermesini istiyorum.Bu 3 parti  en fazla 6 aya kadar ülkeyi iflasa sürükler.Sonra ERKEN SEÇİM OLUR , aK pARTİ  % 55 -60  arası oy alarak yine tek başına iktidar olur.

Hocam biz dünya devi, başımızdaki de dünya lideri değil mi? Avrupa, Türk'ün gücüasfasdas karşısında dize gelmedi mi? Almanya falan bizi kıskanmıyo mu? Durumu böyle iken, biz 6 ayda niye batalım? İspanya falandır o, Türkiye batsa duramazsın.

Edit: benim gönlümde yatan aslan; CHP-MHP koalisyonu, PKK'nın da dışarıdan destek vermesi. Daha sonra, koalisyonun barajı düşürüp, CHP'den PKK'ya geçen "emanet"lerin geri alınmasıdır. En azından, gördüğüm kadarı ile en iyi senaryo budur. Ancak, "devletin bakmadığı" malum kesim bunu destekler mi, orası meçhul.

pcdoktor636 tarafından 08/Haz/15 11:05 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    student
    student's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    pcdoktor636 bunu yazdı
    student bunu yazdı
     Hellaven bunu yazdı

http://www.cumhuriyet.com.tr/video/video/293786/Davutoglu__iktidar_olamazsam_8_Haziran_da_istifa_ederim.html

Şahsen ben Ak Partili olarak  Ak Partinin koalisyon kurmasını istemiyorum.Buyrun , madem seçim öncesi birbirnize toz kondurmayarak ittifak yapıp  Ak Partiye yüklendiniz , devleti siz yönetin deyip  Chp ,mhp ve hdp ye hükümet kurmarı için yol vermesini istiyorum.Bu 3 parti  en fazla 6 aya kadar ülkeyi iflasa sürükler.Sonra ERKEN SEÇİM OLUR , aK pARTİ  % 55 -60  arası oy alarak yine tek başına iktidar olur.

Hocam biz dünya devi, başımızdaki de dünya lideri değil mi? Avrupa, Türk'ün gücüasfasdas karşısında dize gelmedi mi? Almanya falan bizi kıskanmıyo mu? Durumu böyle iken, biz 6 ayda niye batalım? İspanya falandır o, Türkiye batsa duramazsın.

Daha önce Anap-Dsp ve mhp koalisyonu batırdı , yönetim meselesi.Özellikle koalisyon olursa  ,istikrarlı bi ekonomi  politikası  uygulanamaz sa ülke batıyor.Bunu daha önce yaşadık.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    beyaban
    beyaban's avatar
    Erkek

seçim ne mi oldu teyyip agaya dar ağacında avize olma yolunun ışığı görüldü. akpkk seçmenine buradan bir özlü söz ile seslenmek istiyorum "göte geldi aşkının ikinizde şaşkınsınız"

Türkçülük dün bir kaynaktı, bugün bir çaydır. Yarın coşkun bir ırmak olacak ve önünde ki bütün engelleri yıkacaktır.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mastika.
    Absolut
    Absolut's avatar
    Erkek

ak parti olmazsa ulke krizi girer batariz yanariz tepkilerinede hastayim olum siz hangi ulkede yasionuz ak ? turkiye refah altindamiydiki eski kriz yonetiminden farki neydiki zenginin cebi dahada zengin fakir yine fakirdi neyin kafasi bu

size tek lafimiz var ananizida alin siktirin gidin

Nice babayigitler kirayi kim odeyecek, coluk cocuk ne yiyecek derdinden dolayi dunyayi degistiremiyor.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RockZs
    RockZs's avatar
    Erkek

Kılıçdaroğlu başarılıdır, bu "kaygan ortamda" kaybetmemiş, hatta iyi bakarsanız oy arttırmıştır. Harika çözümler ve projelerle, sağduyusuyla, polemiğe girmemesiyle zaten kendi seçmeninin de sevgisini arttırmıştır. AKP ile koalisyon yapmazsa birkaç ay sonra KK'na "sayın başbakanım" denilecek gibi.. 

HDP 'nin mecliste grubu olması çok güzel. Barajı yıkıp geçmeleri çok iyi oldu, baraj sayesinde ayakta duran bir sultayı da yıkıp geçtiler. Umarım artık sadece tek bir ırkın değil, tüm insanların partisi olurlar, ki bu seçimde bu açıdan büyük destek gördüler. Sürdürdükleri barış dili umarım daimi olur.

Koalisyon olur, ya da olmaz, bu artık siyasilerin arasındaki ilişkilere bağlı. İsteyen koalisyon hükümetlerini araştırır, o kadar da "kaka" olmadıklarını, avrupa'nın ve dünyanın şu anda çok başarılı koalisyonlarla yönetildiğini görür.

"Seni Başkan Yaptırmayacağız" dediler ve yaptırmadılar.

Bir zihniyet için duraklama dönemi bitti, çöküş dönemi başladı. 

Stratejik hamleler bir süre devam edecek, AKP'de değişiklikler olacak, uzun vadede kendi seçmenlerinin o kadar da vefalı olmadığını göreceğiz gibi geliyor.

Hepimiz için hayırlısı olsun..

RockZs tarafından 08/Haz/15 11:33 tarihinde düzenlenmiştir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SkynetX
    SkynetX's avatar
    Erkek

Ekonomik kriz nasıl olacak lan çıkın biriniz açıklayın Allah aşkına?

Şirketlere suikast mi düzenlediler?

Şirketler yaptıkları anlaşmaları mı bozdular ne yaptılar amk?  Seçim olmuş diye kriz mi çıkar?

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    S0KR4T3S
    S0KR4T3S's avatar
    Erkek

AKP BDP'yi meclise sokan parti ve başka isteklerini yapma vaadiyle kafa kafaya verirler.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Rebel_Rider
    Rebel_Rider's avatar
    Erkek
    FireX bunu yazdı

Tarihin en bok seçimi denebilir. Kim kimle koalisyon olsa oy kaybediyor. Diktatör gidiyor terörist geliyor. Ülkenin zaten tabiri caize içine sıçılmış. Tek güzel yanı fazlasıyla şımaran, diktatörlüğe dönüşen ampulün zarar görmesi. Bunun teröristle işbirliği yapılarak, onlara güvenerek gerçekleştirilmesine her zaman karşı oldum ancak bu saatten sonra olan oldu. Önümüze bakacağız.

yukarıda adam şunları söyleyince,

AMpul bunu yazdı

Ksiezyc bunu yazdı

"pkk" meclise girdi buna sebebiyet veren chp zihniyetine yazıklar olsun. akp- mhp koalisyonu veya erken seçim gibi görünüyor 

bahaneniz de bu oldu amk :D pkk meclise girdi, bugune kadar bunlara her turlu tavizi veren, apoyla gorusen chp idi dimi, bizim neye sevindigimiz belli, olayi carpitmayin.

aynen artık papagan gibi bunu söyler dururlar. utanmasalar "hdp'yi chp yarattı" diyecekler amk.

teröristler davul zurnayla ülkede halay cekerken sesini cıkarma, is birligi yapılırken sesini cıkarma, cözüm süreci adı altında her türlü taviz verilirken sesini cıkarma ama meclise gidince "üühühüü chp chp" derler.

diyorsunuz.

ama kendiniz

'Bunun teröristle işbirliği yapılarak, onlara güvenerek gerçekleştirilmesine her zaman karşı oldum'

diyorsunuz. aptullah öcalan'ın yeğeni figen öcalan mecliste. 'millet' figen öcalan'ı vekil seçti. bundan sonra teröristle pazarlığı bırakın, terörist lafını ağzınıza bile almanızı tavsiye etmem.

"I told you guys. NEVER underestimate the power of a _________."
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    student
    student's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    beyaban bunu yazdı

seçim ne mi oldu teyyip agaya dar ağacında avize olma yolunun ışığı görüldü. akpkk seçmenine buradan bir özlü söz ile seslenmek istiyorum "göte geldi aşkının ikinizde şaşkınsınız"

bakın özellikle mesajlarımda biraz düşünerek yazın diyorum.Bakın  nasıl bazılarının düşünmeden yazdığını bu arkadaşın mesajıa bakarak anlayabilirsiniz.

Ak parti ve pkk seçmenine sesleniyosun ya.Seçim sonunda  Ak  Parti 1.parti  (bana göre başarısız )   Hdp barajı aşmış  80 taneye yakın milletvekili çıkarmış  , bana göre ortamı iyi kullanıp başarılı olmuş parti.Daha bunun farkında değilsin , sallıyosun. Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanı , bi şey bilmeden darağacı göründü diye sallıyosun.Cumhurbaşkanlığı bitene kadar yargılanamaz , bunu bile bilmiyosun.Yargılanması için olağanüstü haller var.Ona da Ak partinin bu kadar milletvekili varken imkansız bi olay.Yani bi şey bilmeden sallıyosun.Yani şaşkn olan sensin.

Ekonomik kriz nasıl olacak lan ? diye soran arkadaş , biraz piyasalara bak.Dolara bak.Şu belirsiz ortamdan istikrarlı ve güvenilir bi hükümet çıkmazsa ,  Chp-Mhp + içerden veya dışardan hdp destekli bi hükümet çıkarsa  , piyasa bu koalisyona güvenmez , daha önce malesef çok kötü örnekleri var , o zaman ekonomik kriz çıkar.Yatırımcılar istikrarlı bi ortam ister.Böyle bir koalisyona güvenmez.Ytaırım yapmaz.Kimse parasını harcamak istemez , konut satışalarından tut araba satışalarına kadar piyasa allak bullak olur.İnşallah yaşayıp da görmeyiz.Görürsek te en kısa zaman da seçim olur.AK  Parti %55-60 arası oyla yine tek parti olarak başa geçer.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek
    student bunu yazdı
     Hellaven bunu yazdı

Öncelikle daha  hükümet kurma çalışmaları başlamadı , resmi sonuçlardan sonra Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan hükümet kurması için en yüksek oyu alan partiye ( ki normali budur ama daha önce Süleyman demirel  en yüksek oyu alan partiye değil işine gelen partiye vermişti bu görevi ,sonuç ekonomik kriz, bankalar battı , anap , dsp ve mhp baraj altında kaldı )   ki bu siz ne kadar  seçimi Ak Parti kaybetti desenizde en yüksek oyu alan Ak Partiye verilecek.Davutoğlu hükümeti kurmak için diğer parti liderleriyle görüşecek.Yani hala iktidar olma şansı var. Şahsen ben Ak Partili olarak  Ak Partinin koalisyon kurmasını istemiyorum.Buyrun , madem seçim öncesi birbirnize toz kondurmayarak ittifak yapıp  Ak Partiye yüklendiniz , devleti siz yönetin deyip  Chp ,mhp ve hdp ye hükümet kurmarı için yol vermesini istiyorum.Bu 3 parti  en fazla 6 aya kadar ülkeyi iflasa sürükler.Sonra ERKEN SEÇİM OLUR , aK pARTİ  % 55 -60  arası oy alarak yine tek başına iktidar olur.

Bugün istifa bekliyorum demişsin ya , Kılıçdaroğlundan da bekliyor musun ?  Seçimden önce hedefim %35 deyip , önceki oy oranının altında oy alıp başarız olan Kılıçdaroğlu  Başarız olursam istifa ederim , tabi ki düşünülmelidir diye yuvarlak laflarla geçiştirmeye çalışan  ,Kılıçdaroğlundan da istifa bekliyor musun ?

Kimse kendini kandırmasın , bu seçimde  Hdp  , ortamdan yararlanarak , Ak partinin çözüm süresindeki  hatalarından faydalanarak , doğuda yanlış aday tercihleriyle de  oy kaptırmasından , Alevilerin Hdp yi desteklemesinden , Paralelecilerin Ak Parti gitsind iyerek Hdp yi hem medya ile destekleyip  hem de oy vermesinden ,  Doğan medyasının Selocanı sürekli parlatıp cici çouk cici pkk güzellemelerinden , chp ve mhp ninde  Ak Parti Hdp barajı aşarak oy kaybetsin düşüncesiyle  hiç Hdp ye  yüklememesinden de faydalanarak   barajı aşıp başarılı  olmuştur.

Bahçelinin açıklamalarını buradan manifesto (!) gibi savunan arkadaşlar , ya oturup biraz düşünün.Yüzde % 16 küsur oy almışsın.Hdp kadar milletvekilin var..Alacağın oy zaten belli ,mümkün değil % 20 olmazdı.Koalisyon kurmadan iktidara gelemeyeceğin belliydi.Ak AR Parti ile  koalisyona seçimden önce kapılarını kapatmıştın. Chp ile  de ancak hdp in dışardan desteklemesiyle veya hdp ninde katılımıyla hükümet kurabileceğin belliydi.Bu seçimden önce de belliydi.Aklın sıra kabadayılık tasliyorsun.Madem ülke yönetmeye talip değilsin , seçim öncesi ne diye  iktidar olursak şunları yapıcaz diye vaatlerde bulunup seçmenini kandırıyorsun.Şimdi çıkmış şunlar hükümet kursun ayağı yapıyor.Kendi de biliyor  Chp ve mhp  ister dışardan hdp destekli olsun , isterse koalisyonda olsun  bu ülkeyi yönetemezler. 6 aya batırırlar.Ne kabiliyetleri ne de Cesaretleri yok ülkeyi yönetmeye.Çünkü daha önce denediler ve beceremediler.İlk seçimde de baraj altında kaldılar.

Bakın ben Ak  Partili olarak  1. parti olmamıza rağmen hata yaptık ,oy kaybettik ,başarılı olamadık diye özeleştiri yapabiliyorum.Mhp li ve chp li arkadaşlar da kendi partilerinin hatalarını görsünler.Liderlerinin gazına gelmesinler.Birey olarak ne kadar partinizi eleştirriseniz , parti yöneticileri de ona göre önlem alırlar.Önlem almak zorunda hissederler.Burda boşu boşuna kendinizi kandırarak  yazdığınız yazılarla sadece çapınızı gösterip kendinizi küçük düşürürsünüz.

hacı merak etme sizinkiler bu kadar yemeye bu ülke batmadıysa daha da kimse batıramaz.6 ayda batırırlar diorsunda şu anda zaten batmış durumda :D seninkiler zaten iyi olsaydı, ülke bi seçimde bu kadar kırılmaya gitmezdi.kabul et 2 yıldır bu ülkenin ekonomisi hiç iyi gitmiyordu zaten.
    sana böle cevap veriorum çünkü biliorum sen bi akp fanatiğisin

bizimle senin farkın şu, bu gün chp kötü bişi yapsa (iktidardayken) bütün chpliler ateş kusar ama siz (fanatik akpliler) uzunun kasetlerine sahte dediniz, adamların kendileri bile kasetleri onaylamasına rağmen yok dediniz.ortada bir yolsuzluk var çaldıkları da belli ama biri hırsız deyince zorunuza gidiyor.ne zaman zorunuza gitmez ve dersiniz ki bu adam bu işleri yapmıştır, o zaman düzgün cevap veririz.birde bizim gördüklerimiz daha suyun görünen kısmı.hükümet değişirse neler neler çıkacak.bu ülkede harcamaları meclise getirmediler, yasaya aykırı olarak, kim bilir nerelere para harcadılar bilinmiyor

akp türkiyeye pkkdan fazla zarar vermiştir

Ekerci tarafından 08/Haz/15 11:52 tarihinde düzenlenmiştir

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
Toplam Hit: 31102 Toplam Mesaj: 260
seçim