folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Şimdi Seçim Noldu ?

Şimdi Seçim Noldu ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    student
    student's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
     Hellaven bunu yazdı

bugün istifa bekliyorum :)

http://www.cumhuriyet.com.tr/video/video/293786/Davutoglu__iktidar_olamazsam_8_Haziran_da_istifa_ederim.html

Öncelikle daha  hükümet kurma çalışmaları başlamadı , resmi sonuçlardan sonra Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan hükümet kurması için en yüksek oyu alan partiye ( ki normali budur ama daha önce Süleyman demirel  en yüksek oyu alan partiye değil işine gelen partiye vermişti bu görevi ,sonuç ekonomik kriz, bankalar battı , anap , dsp ve mhp baraj altında kaldı )   ki bu siz ne kadar  seçimi Ak Parti kaybetti desenizde en yüksek oyu alan Ak Partiye verilecek.Davutoğlu hükümeti kurmak için diğer parti liderleriyle görüşecek.Yani hala iktidar olma şansı var. Şahsen ben Ak Partili olarak  Ak Partinin koalisyon kurmasını istemiyorum.Buyrun , madem seçim öncesi birbirnize toz kondurmayarak ittifak yapıp  Ak Partiye yüklendiniz , devleti siz yönetin deyip  Chp ,mhp ve hdp ye hükümet kurmarı için yol vermesini istiyorum.Bu 3 parti  en fazla 6 aya kadar ülkeyi iflasa sürükler.Sonra ERKEN SEÇİM OLUR , aK pARTİ  % 55 -60  arası oy alarak yine tek başına iktidar olur.

Bugün istifa bekliyorum demişsin ya , Kılıçdaroğlundan da bekliyor musun ?  Seçimden önce hedefim %35 deyip , önceki oy oranının altında oy alıp başarız olan Kılıçdaroğlu  Başarız olursam istifa ederim , tabi ki düşünülmelidir diye yuvarlak laflarla geçiştirmeye çalışan  ,Kılıçdaroğlundan da istifa bekliyor musun ?

Kimse kendini kandırmasın , bu seçimde  Hdp  , ortamdan yararlanarak , Ak partinin çözüm süresindeki  hatalarından faydalanarak , doğuda yanlış aday tercihleriyle de  oy kaptırmasından , Alevilerin Hdp yi desteklemesinden , Paralelecilerin Ak Parti gitsind iyerek Hdp yi hem medya ile destekleyip  hem de oy vermesinden ,  Doğan medyasının Selocanı sürekli parlatıp cici çouk cici pkk güzellemelerinden , chp ve mhp ninde  Ak Parti Hdp barajı aşarak oy kaybetsin düşüncesiyle  hiç Hdp ye  yüklememesinden de faydalanarak   barajı aşıp başarılı  olmuştur.

Bahçelinin açıklamalarını buradan manifesto (!) gibi savunan arkadaşlar , ya oturup biraz düşünün.Yüzde % 16 küsur oy almışsın.Hdp kadar milletvekilin var..Alacağın oy zaten belli ,mümkün değil % 20 olmazdı.Koalisyon kurmadan iktidara gelemeyeceğin belliydi.Ak AR Parti ile  koalisyona seçimden önce kapılarını kapatmıştın. Chp ile  de ancak hdp in dışardan desteklemesiyle veya hdp ninde katılımıyla hükümet kurabileceğin belliydi.Bu seçimden önce de belliydi.Aklın sıra kabadayılık tasliyorsun.Madem ülke yönetmeye talip değilsin , seçim öncesi ne diye  iktidar olursak şunları yapıcaz diye vaatlerde bulunup seçmenini kandırıyorsun.Şimdi çıkmış şunlar hükümet kursun ayağı yapıyor.Kendi de biliyor  Chp ve mhp  ister dışardan hdp destekli olsun , isterse koalisyonda olsun  bu ülkeyi yönetemezler. 6 aya batırırlar.Ne kabiliyetleri ne de Cesaretleri yok ülkeyi yönetmeye.Çünkü daha önce denediler ve beceremediler.İlk seçimde de baraj altında kaldılar.

Bakın ben Ak  Partili olarak  1. parti olmamıza rağmen hata yaptık ,oy kaybettik ,başarılı olamadık diye özeleştiri yapabiliyorum.Mhp li ve chp li arkadaşlar da kendi partilerinin hatalarını görsünler.Liderlerinin gazına gelmesinler.Birey olarak ne kadar partinizi eleştirriseniz , parti yöneticileri de ona göre önlem alırlar.Önlem almak zorunda hissederler.Burda boşu boşuna kendinizi kandırarak  yazdığınız yazılarla sadece çapınızı gösterip kendinizi küçük düşürürsünüz.

student tarafından 08/Haz/15 09:46 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ozgunlu
    ozgunlu's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    student bunu yazdı
     Hellaven bunu yazdı 

Aynı ülkede mi yaşıyoruz la ? Diğer partiler koalisyon kurarsa ülke batar falan diyorsun da dolar, benzin, elektrik, doğalgaz, euro kaç lira senin yaşadığın ülkede ? Benim yaşadığım ülkede ebesinin donuna kadar soyuyorlar beni ama sözde borcumuz yok iyi yönetiliyoruz. Kaç lira kredi kartı borcun var yaz bakiyim?

Hello, i am nothing. I come from Neverland.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    student
    student's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Özgünlü , yaşın kaç ? Dsp-Mhp-Anap Koalisyonunu ve krizi hatırlayacak yaşta mısın ?   O dönemi tekar bi düşün , yaşın küçükse  araştır, o zaman anlarsın ne demek istediğimi.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TurkForces
    TurkForces's avatar
    Erkek

Allah bizi eski günlere götürmesin daha dün gibi hatırlıyorum o belalı, krizli, yazar kasa fırlatmalı günleri.  Akp yi düşürmek için pkkya oy verenleri de Allaha havale ediyorum vatan hainleri!

Digital Marketing Manager / Health Tourism
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gözlükçü
    vanhelsink
    vanhelsink's avatar
    Erkek
    student bunu yazdı

Özgünlü , yaşın kaç ? Dsp-Mhp-Anap Koalisyonunu ve krizi hatırlayacak yaşta mısın ?   O dönemi tekar bi düşün , yaşın küçükse  araştır, o zaman anlarsın ne demek istediğimi.

saçmalamayı bırak dostum ne chp eski chp ne mhp eski mhp eskiler eskiler eskiler hep aynı tatava korkmayın bu kadar koskaca ülke tek bir adamın kontrolünde olamaz olmamalı insanlar borç içinde millet artık bıktı bu adamdan aldıgımız maaş ertesi gün bitiyor adam dinden soguttu vatandan soguttu ülkeden soguttu sen ne zırvalıyosun herkes pkk meclise girdi diyor zaten meclisteydi senin başbakanın onlarla arası çok iyi her türlü destegi verdi onlara şimdi neden sıkıştı kendi eden bulur hocam zamanında vermiyecekti bu kadar tavizi kime söylesem barış olsun diyodu al sana barış mecliste öcalan soyadında bir orospu var ve tek sorumlusu akp

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Austen
    Austen's avatar
    Erkek

Sen,

Belirsizliği yaratır, tüm soruşturmaların üzerini örter, her şeyi sümen altı edersen,

Medyayı baskılayıp artık dayanılamayacak duruma getirirsen,

Gençlerde yarın durum ne olacak kaygısı yaratırsan,

Tiranlık olasılığını artırır, kafana göre davranırsan,

Gönlündeki aslan partinin başkanının propagandasını örselersen,

Başkana paralel miting yapıp seçmenin kafasını karıştırır, mitinglerde herkese verir veriştirirsen,

Mitingler sonucunda başkanın itimadını düşürür, millette "esas başkan kim" algısı yaratıp, başkana "acaba güvenilmez mi?" yaftası yapıştırırsan,

Apar topar kendi istediğin sistemin geçmesini, istediğin reformların ülkenin yarısından fazlasının rızasına bağlı olmadan geçebilmesi için uğraş verirsen,

Yaptığın reformlarla dağdan elinden silahlarla inenleri geçici kamp "mahkemelerinde" "yargılayıp" ülkeye alkışlar ve halaylarla soktuğun adamları sırf milletvekili sayısı kaygısıyla sırtından bıçaklarsan,

Her fırsatta milli iradeden söz edipte ilk kayıpta biz  bunu haketmedik, irade nankör diye seçmene verip veriştirirsen,

%45-50 oy alıp (liderin karizması farkıyla daha yüksek alsın) ülke benim dersen,

Bunun dışındaki millet elbette cevabı verir. Şaşırtıcı bir sonuç değil.

Ekonomi bugün dünden daha kötü değil. Bazı belirsizlikler yaratıldığı kadar bazı belirsizlikler de kafadan silinmeye başladı. Oynak bir kur bu dönemde normal. Şu son 1-2 hafta duruldu diye yükseliş duracak değildi elbette. Bu olay sadece seçimle de bağlantılı değil. Farklı sebeplerden kaynaklanan dünya çapında bir dalgalanma söz konusu. Fakat bizim ülkede ekstra sebepler çok olduğundan bu artış, azalış göze fazla batıyor.

Austen tarafından 08/Haz/15 10:12 tarihinde düzenlenmiştir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ozgunlu
    ozgunlu's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    student bunu yazdı

Allasen daha kötü  ne olacak ? Dolar 3 lirayken 5 lira mı olacak, elektriğe 1+1 evde 50 lira verirken 75 lira mı vericem ? Daha beter ne olabilir, bana bi anlatsana ?

Milletin cebinde 10 tane kredi kartı, 10 liralık t-shirt' ü bile gidip karttan çektiriyor. Herkes girmiş, binlerce liralık kredi altına, sözde refah içinde yaşıyorlar. 

Bugün cebindeki kredi kartlarını, kenara bırakıp kendi maaşınla bir geçinmeyi denesene ? 

Ülkeye soktular, suriye' lileri, ev kiraları 2 katına çıktı. Çözüm süreci dediniz, elektrik paralarını heriflerin bize ödettiniz. Şimdi HDP arkanızdan vurunca mı, şekliniz değişti ?

Hello, i am nothing. I come from Neverland.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    student
    student's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    vanhelsink bunu yazdı
    student bunu yazdı

saçmalamayı bırak dostum ne chp eski chp ne mhp eski mhp eskiler eskiler eskiler hep aynı tatava korkmayın bu kadar koskaca ülke tek bir adamın kontrolünde olamaz olmamalı insanlar borç içinde millet artık bıktı bu adamdan aldıgımız maaş ertesi gün bitiyor adam dinden soguttu vatandan soguttu ülkeden soguttu sen ne zırvalıyosun herkes pkk meclise girdi diyor zaten meclisteydi senin başbakanın onlarla arası çok iyi her türlü destegi verdi onlara şimdi neden sıkıştı kendi eden bulur hocam zamanında vermiyecekti bu kadar tavizi kime söylesem barış olsun diyodu al sana barış mecliste öcalan soyadında bir orospu var ve tek sorumlusu akp

Bu ülke zaten bi adamın kontrolünde değil , size öyle bi algı operasyonu yapıldı ki , ülkede yaşananaları , seçim sonuçlarınıdüşünmeden hala Tayyip Erdoğan'ı diktatör gibi görüyorsunuz.Tekadamlık yok.Ak Partililer olarak biz çok seviyoruz.Bizim için bircik , tek liderimiz ama bu sadece bizimiçin.Size bunu dayatan yok.Bakın demokratik bi seçim yapıldı.Diktatrölükolsa şimdi  TayyipErdoğanın her dediği oyapılıyor olurdu.Var mı öyle bi durum. Yok.

Mhp eski mhp , aynı Bahçeli duruyor.Chp  o zaman ki Dsp den daha beceriksiz.Bunu Kılıçdaroğlu - Ecevit karşılaştırmasından da anlayabilirsiniz.Hdp nin ülkeyi yönetmede ne kadar becerisi olacağını sen düşün. Mezliste Öcalan soyadında birisininolmasın da Ak Partinin de suçu var.Ben bunu kabul ediyorum.Ykarıda ki yazımda da hdp nin bu başarısının (!) nedenlerini de yazdım.Ben Ak partinin hatasını kabul edecek kadar erdemliyim , siz kendi hatalarınızı kabul ettiğiniz gün daha kolay anlaşabileceğiz.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    camarade
    ontedi
    ontedi's avatar
    Erkek

Farklı bir konu ama yeri gelmişken aktarayım istedim. Akparti'nin başımızda olmasının temel nedenleri

CHP, MHP, asker, yargı.

Tarihsel olarak bu yapılanmaların insanlara/topluluklara yaptıklarına bir bakın sonra da "Bunlar neden hala başta" diye kendinize sorun. 

Not: Akparti ak/pak olduğu anlaşılmasın.

Matematikçi ve Yazılımcı. http://www.ontedi.com ve http://www.cizgi.site Siteme beklerim herkesi.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zamazingo
    zamazingo's avatar
    Erkek

Yeniden secim olursa ne olacak

Yol Güzeldir. Odak Bilgi İşlem
Toplam Hit: 31085 Toplam Mesaj: 260
seçim