1 Ayet 1 Hadis

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    31 yaşında emekli
    ajan1111
    ajan1111's avatar
    Erkek

sa. arkadaşlar böyle işlerle ilgili araştırmalar yapmıştım. en son bulduğum siteyi paylaşayım; http://www.1ayet1hadis.info/ 

hergün farklı ayet ve hadis paylaşıyorlar. ben chromenin başlangıçta belirli sayfaları açma muhabbetine ekledim. hergün bakıyorum tavsiye ederim (;

Kayalardan kayarım yoktur benim ayarım (;
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

allah cc razı olsun. benzer birşey yapalım, hergün burada bir ayet bir hadis paylaşalım. ben başlayayım. imanlı kardeşlerimiz devam etsin.

Ey peygamber! Mehirlerini verdiğin eşlerini, Allah’ın sana ganimet olarak verdiği câriyelerini, seninle birlikte hicret eden amca kızlarını, hala kızlarını, dayı kızlarını, teyze kızlarını sana helal kıldık. Ayrıca mümin bir kadın kendini peygambere mehirsiz olarak bağışlar, peygamber de onunla evlenmek isterse, diğer müminlere değil, sırf sana mahsus olmak üzere, onu da sana helâl kıldık. Müminlere eşleri ve sahip oldukları câriyeleri hakkında hangi kuralları geçerli kıldığımızı biliyoruz. Sana mahsus olanı güçlük çekmeyesin diye meşrû kıldık. Allah çok bağışlayıcı, pek esirgeyicidir.

Ahzab 50

“Kim zehirli iri keleri ilk vuruşta öldürürse ona yüz iyilik sevabı yazılır. İkinci vuruşta öldürene bundan daha az sevap verilir. Üçüncü vuruşta öldürene de daha az sevap verilir.” 

(Müslim, Selâm 147)

Prometheus tarafından 03/Tem/21 16:08 tarihinde düzenlenmiştir

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    korkarabatak
    korkarabatak's avatar
    Erkek

ahzab suresinde sadece peygambere helal kılınmış neredeyse bütün kadınlar.

e peki ya biz müminler ?

kaç tane kadınla evlenebiliyorduk şimdi onu da bi diyiverin hele. 

korkarabatak tarafından 03/Tem/21 16:13 tarihinde düzenlenmiştir

tabi lan
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkSkull
    DarkSkull's avatar
    Erkek

Ey iman edenler! Size izin verilmedikçe Peygamberin evlerine girip de yemeğin hazırlanmasını beklemeyin; fakat yemeye çağırıldığınızda girin; yemeğinizi yiyince de hemen dağılın, söze dalıp oturmayın. Bu davranışınız peygamberi rahatsız ediyor, size söylemeye çekiniyor, oysa Allah hak olanı açıklamaktan çekinmez. Peygamber hanımlarından bir şey istediğinizde, onlar perde arkasında iken isteyin; bu sizin kalplerinizin de onların kalplerinin de temiz kalması için en uygunudur. Resûlullah’ı üzmeye hakkınız yoktur, kendisinden sonra ebedî olarak eşleriyle de evlenemezsiniz, sizin bunu yapmanız Allah katında büyük bir günahtır.

Ahzab 53.

Zamanına değil tüm zamanlara ve tüm dünyaya gönderilmiş kitapta peygamberin evine çağrılmadan gitme diyor. Çağırsa da gitmem zaten merak etmesin.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

beyler niye yorum yapıyorsunuz? aklınızın almayacağı kalbinizin erişemeyeceği şeylere yorum yapmayın. her ayetin milyonlarca tefsiri var açın okuyun. burada sadece ayet ve hadis paylaşın. yorum yapmayın.

size de kızamıyorum zira daha Kur’an-ı kerimin başında Bakara suresinin 6 ve7.ci ayetlerinde: “Kendilerini uyarsan da uyarmasan da kafir olanlar inanmazlar. Allah onların kalpleri ve kulaklarını mühürlemiştir; onların basiretleri (kalp gözleri)  üzerinde perde vardır” uyarısında bulunuyor.

Prometheus tarafından 03/Tem/21 16:29 tarihinde düzenlenmiştir

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkSkull
    DarkSkull's avatar
    Erkek
    Prometheus bunu yazdı

beyler niye yorum yapıyorsunuz? aklınızın almayacağı kalbinizin erişemeyeceği şeylere yorum yapmayın. her ayetin milyonlarca tefsiri var açın okuyun. burada sadece ayet ve hadis paylaşın. yorum yapmayın.

Haklısın yorum yapmamak lazım özür dilerim din kardeşim. Aklımın almadığı doğru böyle ayetleri nasıl kutsal diye yutturmuşlar aklım almıyor. Kalbim de kan pompalamaktan başka bir işe yaramıyor tüm canlılarda kalbin tek görevi kan pompalamaktır.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo
    DarkSkull bunu yazdı
    Prometheus bunu yazdı

Haklısın yorum yapmamak lazım özür dilerim din kardeşim. Aklımın almadığı doğru böyle ayetleri nasıl kutsal diye yutturmuşlar aklım almıyor. Kalbim de kan pompalamaktan başka bir işe yaramıyor tüm canlılarda kalbin tek görevi kan pompalamaktır.

size de kızamıyorum zira daha Kur’an-ı kerimin başında Bakara suresinin 6 ve7.ci ayetlerinde: “Kendilerini uyarsan da uyarmasan da kafir olanlar inanmazlar. Allah onların kalpleri ve kulaklarını mühürlemiştir; onların basiretleri (kalp gözleri)  üzerinde perde vardır” uyarısında bulunuyor.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    31 yaşında emekli
    ajan1111
    ajan1111's avatar
    Erkek

arkadaşlar böyle yapmayın. bu tip konuları tartışacağımız forum değilki burası. ben sadece bi sitenin linkini paylaştım (; 

Kayalardan kayarım yoktur benim ayarım (;
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkSkull
    DarkSkull's avatar
    Erkek
    ajan1111 bunu yazdı

arkadaşlar böyle yapmayın. bu tip konuları tartışacağımız forum değilki burası. ben sadece bi sitenin linkini paylaştım (; 

Biz de ayet yazdık götümüzden uydurmadık. Aha linki de burada:

https://kuran.diyanet.gov.tr/mushaf/kuran-meal-2/ahzab-suresi-33/ayet-51/kuran-yolu-meali-5

Zamanında ben de müslümanken çok din tartışması okudum burada. Dinsizlere küfür etmedim söylediklerini araştırdım. Sonunda doğru yolu da buldum. Dinden çıkmama burası sebep olmadı ama katkısı da olmuştur.

DarkSkull tarafından 03/Tem/21 16:43 tarihinde düzenlenmiştir
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PersonalJesus
    PersonalJesus's avatar
    Erkek
    DarkSkull bunu yazdı

Ey iman edenler! Size izin verilmedikçe Peygamberin evlerine girip de yemeğin hazırlanmasını beklemeyin; fakat yemeye çağırıldığınızda girin; yemeğinizi yiyince de hemen dağılın, söze dalıp oturmayın. Bu davranışınız peygamberi rahatsız ediyor, size söylemeye çekiniyor, oysa Allah hak olanı açıklamaktan çekinmez. Peygamber hanımlarından bir şey istediğinizde, onlar perde arkasında iken isteyin; bu sizin kalplerinizin de onların kalplerinin de temiz kalması için en uygunudur. Resûlullah’ı üzmeye hakkınız yoktur, kendisinden sonra ebedî olarak eşleriyle de evlenemezsiniz, sizin bunu yapmanız Allah katında büyük bir günahtır.

Ahzab 53.

Zamanına değil tüm zamanlara ve tüm dünyaya gönderilmiş kitapta peygamberin evine çağrılmadan gitme diyor. Çağırsa da gitmem zaten merak etmesin.

Şöyle düşünmek lazım şu an mesela leonardo di caprionun etrafında nasıl insanlar toplanıyorsa, ronaldonun etrafında nasıl toplanıyorsa ya da en basitinden kıçı kırık twitch yayıncısı bile bir yere gittiğinde kitlesi akın ediyorsa peygamber gibi kişiler de o dönemin famous kişileri ve insanların yoğun ilgisinden bıkıp böyle bir ayet yazıldığı düşüncesindeyim.

Ha bana sorarsan bir ateist olarak tabii ki kendi keyfine arzularına göre yazmış ayetleri derim ancak bahsi geçen ayetin yazmasının mantıklı yanı da var.

Üze Tengri basmasar, asra yir telinmeser, Türk budun ilingin törüngün kim artatı udaçı erti?
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkSkull
    DarkSkull's avatar
    Erkek
    PersonalJesus bunu yazdı

Şöyle düşünmek lazım şu an mesela leonardo di caprionun etrafında nasıl insanlar toplanıyorsa, ronaldonun etrafında nasıl toplanıyorsa ya da en basitinden kıçı kırık twitch yayıncısı bile bir yere gittiğinde kitlesi akın ediyorsa peygamber gibi kişiler de o dönemin famous kişileri ve insanların yoğun ilgisinden bıkıp böyle bir ayet yazıldığı düşüncesindeyim.

Ha bana sorarsan bir ateist olarak tabii ki kendi keyfine arzularına göre yazmış ayetleri derim ancak bahsi geçen ayetin yazmasının mantıklı yanı da var.

Ben adama bir şey demiyorum ki ben olsam ben de öyle ayet yazarım. Bu ayetlerin varlığı ayetleri kendisinin yazdığının kanıtı.

Toplam Hit: 27491 Toplam Mesaj: 244
1 ayet 1 hadis