1 Ayet 1 Hadis

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rahmandaburda
    rahmandaburda's avatar
    Homo

Big bang Teorisi ve Evrim

O inkâr edenler görmüyorlar mı ki, (başlangıçta) göklerle yer, birbiriyle bitişik iken, biz onları ayırdık ve her canlı şeyi sudan yarattık. Yine de onlar inanmayacaklar mı? - Enbiya Suresi, 30. Ayet

1 mkyb gitsin yerine 20 Pakistanlı'nın bu ülkeye gelmesini kabul ediyorum. Pakistanlılar terbiyeli insanlar ayrıca da kültürümüze ayak uydurmaya çalışıyorlar, bu konuda oldukça çaba gösteriyorlar. Misal Afganlar öyle değil, yine Afganlar da terbiyeli insanlar 1 mkyb gitsin 2 Afganlı gelsin. Ama bu Afganlar darülharpcı yinede inanıyorum ki, kültürümüzden kısa sürede etkilenip ayak uydurucaklar. 1 mkyb gitsin 25 Moğol gelsin, şu budist olanlardan, çok saygılı insanlar, şimdiye kadar bir terbiyesizliklerine şahit olmadım. 1 tane yamyam gelsin, 1 tane mkyb gitsin ülkeden. Niyet önemli benim için; Yamyamların insanları yemesine karşı değilim. Ama insanların anasına, bacısına sövülmesine karşıyım. O yüzden mkyb gitsin. Yerine her millet den en az 1 kişiyi kabul edebilirim.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rahmandaburda
    rahmandaburda's avatar
    Homo

Kur'an Evrim Teorisini Apaçık bir şekilde onaylar.

Andolsun, biz insanı, süzme bir çamurdan yarattık. - Müminun Suresi, 12. Ayet

---
    Evrim nedir?! Aşama, Aşama dır dimi! İşte Çamur ilk Aşama.

1 mkyb gitsin yerine 20 Pakistanlı'nın bu ülkeye gelmesini kabul ediyorum. Pakistanlılar terbiyeli insanlar ayrıca da kültürümüze ayak uydurmaya çalışıyorlar, bu konuda oldukça çaba gösteriyorlar. Misal Afganlar öyle değil, yine Afganlar da terbiyeli insanlar 1 mkyb gitsin 2 Afganlı gelsin. Ama bu Afganlar darülharpcı yinede inanıyorum ki, kültürümüzden kısa sürede etkilenip ayak uydurucaklar. 1 mkyb gitsin 25 Moğol gelsin, şu budist olanlardan, çok saygılı insanlar, şimdiye kadar bir terbiyesizliklerine şahit olmadım. 1 tane yamyam gelsin, 1 tane mkyb gitsin ülkeden. Niyet önemli benim için; Yamyamların insanları yemesine karşı değilim. Ama insanların anasına, bacısına sövülmesine karşıyım. O yüzden mkyb gitsin. Yerine her millet den en az 1 kişiyi kabul edebilirim.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Forumda irtica faaliyetleri başlamış yine

Şeyhin şeyhi olmaz. gelin doğru yolu bulun

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PersonalJesus
    PersonalJesus's avatar
    Erkek
    HolyOne bunu yazdı

https://www.youtube.com/watch?v=ODetOE6cbbc 

Aklıma geldi

Üze Tengri basmasar, asra yir telinmeser, Türk budun ilingin törüngün kim artatı udaçı erti?
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Realseyler
    Realseyler's avatar
    Erkek

Tanrinin peygamberin hangi kariyla yatmasi gerektiği veya hangisi helal haram konularin da oldukça net ayetler belirtmiş ama bilim evrim konularinda çok bulanik ve belirsiz ayetler var onlarda zaten bilimden uzaktir da gene zorlayib biraz benzetmeye çalişiyorlar. İla var tanri ben onsuz yapamam ne olur var olsun lütfen kafamiz bulanik olsun diyorsaniz girmeyin bu konulara.  

Baktığınız benim gördüğünüz sizsiniz
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo
    HolyOne bunu yazdı

eğer şeyh sensen gel tarikatın başına geç yok eğer şey bensem müsaade et az da biz badeleyelim :D

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nikoteen
    Nikoteen's avatar
    Erkek

Çok faideli bir konu olmuş hadisleri yazalım ki inanan arkadaşların imanları bir kat daha artsın işte bu imanı en güzel artıracağını düşündüğüm hadisleri buraya aktarıyorum.

“Yeryüzü balığın sırtındadır. Cennete girecekler ilk olarak bu balığın ciğerinden yiyecektir.”

Buhari 3/51

“Ölüm meleği Musa’ya gelerek ‘Rabbine icabet et’ dedi. Bunun üzerine Musa, ölüm meleğinin gözüne tokat vurarak onu çıkarttı. Melek hemen Allah’a dönerek ‘Sen beni ölmek istemeyen bir kuluna göndermişsin, o benim gözümü çıkardı’ dedi.”

Müslim 10/176

Sa'd bin ebi Vakkas rivayet ediyor; Resulullah (s.a.v) şöyle buyurdular: "Kim sabah aç karnına yedi tane acve hurması yerse o gün ona ne sihir ne de zehir tesir eder." Başka bir rivayette "zehir ve sihir zarar vermez".

Evet son hadise iman eden gerçek müslümanlar sabah aç karnına acve hurması yedikten sonra gönül rahatlığıyla siyanür içebilirler koskoca peygamber yalan söyleyecek değil ya 

Troubles'll come & they'll pass
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek
    Prometheus bunu yazdı

“Kim zehirli iri keleri ilk vuruşta öldürürse ona yüz iyilik sevabı yazılır. İkinci vuruşta öldürene bundan daha az sevap verilir. Üçüncü vuruşta öldürene de daha az sevap verilir.” 

(Müslim, Selâm 147)

Sıfır'a yakınsak hocam hiçbir zaman sıfır değil ama :) 

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roark
    Roark's avatar
    Erkek

bence burada dikkat edilmesi gereken bir husus var, insan ve dünya akıl-mantığına aykırı olan ayetleri paylasarak sanki kuran-ı kerim sözüymüş gibi algılamak bence yanlış. 

yani hadis konusunda çok saçma sapan ve gerçekten uydurulduğunu düşündüğüm bir çok hadis var, onları paylaşarak sanki kuran-ı kerimden bir ayetmiş gibi algılıyor insanımız, sonra şey diyor, yaa kuran'da bile böyle bir şey yazıyor ya mümkün olabilir mi diyorlar :D 

kuran-ı kerim de yazan ayetler insanlar arasında tartışılabilir tabii üzerine düşünülebilir ancak sözde hadisler piyasada milyonlarca var, adamın biri işine gelen şekilde söylemiş, hadis diye tutmus gitmiş :D 

mesela ben şeyde çok gülmüştüm, camii de hoca vaaz veriyor ve diyor ki, biliyor musunuz müslümanlığı kurtaracak, dünyayı kurtaracak olan ordu eveeeeet öyle bir ordu nereden hareket edecek biliyor musunuz ey cemat bakın iyi dinleyin, o dünyayı kurtaracak ordu istanbuldan kalkacak cemaat istanbuldaaaaaan yaaaaa, biliyor muydunuz? hadisi duymuş muydunuz? bende bilmiyordum vallahi, yeni öğrendim. 

ben hayatım boyunca ne böyle bir hadis gördüm nede mantıklı bulurum, gaybı bilen yalnızca allahtır, onun haricinde tanıdığınız ya da gerçekten bildiğiniz olaylar için öngörü yapabiliriz, yani böyle gider(se) 10 yıl sonra şu kişi şu konumda ya da şu şurada olur diye tahmin ve tecrübelere dayalı öngörü yorumu yapılabilir. 

yani 1000 yıl önce yaşamış olan bir paygamber ve gaybı bilen yalnızca allahtır diyen peygamber, tam aksine, dünyanı bundan 1500 yıl sonra bir ordu kurtaracak, o orduda istanbuldan kalkacak demiş öyle mi? :D tamamen imamların yaptığı siyasi pr çalışmasından başka bir şey değil bu adamlar kendi çıkarları için tüm kutsalları kullanabilir, ve bunları sizden daha iyi bir müslüman olarak yaptıklarına inanır :D eğer muhafazakar değilseniz ve içki içiyorsanız onların gözünde allahsız etiketine sahip oluyorsunuz :D  imkan olsa ilk önce düzeltilmesi gereken kurumlardan biri bence d!y4n€t  

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Hiçbir kitaba, hiçkimseye, Hiçbir nesneye inanmak zorunda değilsiniz.

Sadece şu 3 sorunun cevabı önemli. Bu üç soru da göreceli bir soru. Kimisi A der kimi B der problem değil. Her şeyin sebebi bu 3 soru.

- Evrenin başlangıcında patlayan nesnenin orada nasıl bulunduğunu açıklayabilir misiniz?

- Patlayan nesenenin yada oluşumun sonrasında rastgele bu düzenin oluşmasını açıklayabilir misiniz?

- Bir nesnenin canlı/cansız olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?

Bu üç soruya cevap vermek yada vermemek de kişinin elinde. Sonuçta herkesin kendine ait bir hayatı var. Kimisi matematik sever matematik sorularına cevap verir. Kimisi fen kimisi edebiyat. Bu tür soruların cevabını bulmak da kişinin kendisinden ödün vermesine denk geliyor. Siz kendinizden (zevkinizden veya vaktinizden) ödün verip bu araştırmaları yapıp emin olmak istediğinizde bile cevabı olmayan bir sürü soru bulabilirsiniz. Yav sikerler bir daha mı geleceğiz dünyaya diyip kendi keyfinize bakabilirsiniz. Kişiye kalıyor fakat okumadan araştırmadan kişileri yargılayan CAHİL/CAHİLE kesim gerçekten komik duruma düşürüyor kendini. 

İnanan ve İnanmayan iki bilinçli insanın birbirlerinden öğrenecek çok şeyi var. Benim ateist arkadaşlarım var ve tartışırken o kadar çok keyif alıyorum ki. Bana çok fazla şey katıyorlar keza bende onlara çok şey katıyorum. Bu iman ile ilgili değil. Tartışmalar bilimsel olduğu sürece problem yok.

İnanmayan birine Kur'an ayeti göstermek kadar saçma bir şey yok. Keza inanan birine de saçma sapan insanların söylemini kanıt olarak sunmak kadar saçma bir şey yok. Siz matematiği savunuyorsanız gidip edebi bir şiiri kanıt olarak gösteremezsiniz. 

Çook karışık konular abi ama konuş konuş bitmiyor keyifli. Bir demlik çay getirin. Seviyeli bir sohbette sabaha kadar konuşuruz :)

MhmdAlmz tarafından 09/Tem/21 12:14 tarihinde düzenlenmiştir

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
Toplam Hit: 27823 Toplam Mesaj: 244
1 ayet 1 hadis