1 Ayet 1 Hadis

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek
    AdemYakups bunu yazdı

Çeşitli bilim sitelerinden bilim dergilerinden okuyabilirsiniz.

Mesela Zümer suresi'inde belirtilen çocuğun anne karnındaki 3 evre daha geçen yüzyıl bulundu.Bir insanın bunu bilipte 1400 yıl önce bir kitaba yazması imkansız hemde imkansız kere imkansız.

https://www.youtube.com/watch?v=53gl_rv7ZO8

Elektro, proton ve nötron atomun etrafında saniyede 100,000 defa dönüyor parçalanmadan ve çarpmadan bu olağanüstü bir durum.Eğer bu sayısnın üstünde veya altında olması durumunda organlar görevlerini yerine getiremiyor.Yani bilim adamlarının dediği gibi Fine-Tunning olayı var mükemmel ayar anlamındadır.

Bütün vücut organları, dünya, evren, bitkiler herşey özenle seçilmiş olanğanüstü bir sistemle yaratılmıştır.Bunu ben değil bilim söylüyor.Bigbang olayını araştırırsan bilim adamlarını bile nasıl hayrete düşürdüğünü net olarak görebilirsin çünkü bazı ateist bilim çevresini yerle bir etmiştir bigbang.Hatta bizim ülkemizde insan b*ku yiyorum diyen bir tane atesit bilim adamı var gözlüklü şişko celal şengördü sanırım.

Ben bir ateist olarak big bangı kabul etmek zorunda değilim demiştir.

Dinsiz bilim topaldır.Din sizi Tanrı'ya götürür.(Albert Einstein.)

science without religion is lame, religion without science is blind.

sözün orijini bu amk ya. atatürk bitti sıra ayştan'a mı geldi abi kafandan sözler filan uyduruyorsun insanlar adına.

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AdemYakups
    AdemYakups's avatar
    Erkek

Düzeltme:

Evet doğru sözü yanlış hatırlamışım doğrusu:

'DİNSİZ BİLİM TOPAL, BİLİMSİZ DİN KÖR'dür'
    Albert Einstein

Ayrıca kreyzi seviyesizleşme senin karşında kardeşin baban veya arkadaşın yok.Uslubuna dikkat et.Normalde bu usluba cevap yazmazdım ancak yanlışımızı düzeltmek lazım inşaAllah.

BİLİMLE CİDDİ ŞEKİLDE UĞRAŞAN HERKES TABİAT KANUNLARINDA BİR RUHUN, İNSANLARDAN DAHA ÜSTÜN BİR RUHUN OLDUĞUNA İKNA OLUR. BU YÜZDEN BİLİMLE UĞRAŞMAK, İNSANI DİNE GÖTÜRÜR. (A. Einstein.)

DİN DUYGUSU NE ZAMAN KAYBOLSA, BİLİM, İLHAMI OLMAYAN BİR DENEYCİLİĞE DÖNÜYOR.(A. Einstein.)

BİLİMLE CİDDİ ŞEKİLDE UĞRAŞAN HERKES TABİAT KANUNLARINDA BİR RUHUN, İNSANLARDAN DAHA ÜSTÜN BİR RUHUN OLDUĞUNA İKNA OLUR. BU YÜZDEN BİLİMLE UĞRAŞMAK, İNSANI DİNE GÖTÜRÜR.(A. Einstein.)

John Clover Monsma, The Evidence Of God In Expanding Universe (Genişleyen Evrende Allah’ın Varlığının Delilleri), s. 256

Sir John Templeton, Evidence of Purpose – Scientists Discover the Creator, Continuum, New York 1994, s.103

John Clover Monsma, The Evidence Of God In Expanding Universe (Genişleyen Evrende Allah’ın Varlığının Delilleri), s. 204-205

Newsweek, 20 Temmuz 1998,  s. 49

https://i.hizliresim.com/npo4v3i.PNG
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkSkull
    DarkSkull's avatar
    Erkek

Bilim adamlarını falan yazıp yaratıcıyı kanıtlamaya çalışıyorsunuz da birçoğumuzun derdi yaratıcı ile ilgili değil dinlerle ilgili. Dinlere inanmak saçmalık, yaratıcı vardır yoktur onu tartışabiliriz. Ama dinlere inanların ateşe, güneşe tapanlardan gelişmişlik olarak bir farkı yok. Bir yaratıcı varsa bu kitapları göndermiş olduğunu kabul etmek yaratıcıya hakarettir.

Bilim bir buluş yapar dinciler hemen gidip onu uyduracağı ayet arar. Kur'anda her şey  o kadar APAÇIK yazıyorsa islam ülkeleri ayetler üzerinde düşünüp bilimsel buluş yapsınlar.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AdemYakups
    AdemYakups's avatar
    Erkek

Yapıldı yapılıyor zaten.

Bağnazlık sarana kadar Osmanlıyı islam alimleri dünyaya yön veriyordu.

Osmanlıyı ve Osmanlı bilimini yok edende  bağnazlıktır.Mesela günümüzdeki cübbeli ahmet gibi düşün ne işiniz var marsta "Mars'ta su var mı?" "Et var mı-but var mı" manyak manyak işler.. Ben sana söyleyeyim, sen oraya çıkamadan dünya kopacak falan filan diyor.Dünya Selçüklü döneminde karışıklıklar savaşlarla boğuşurken islam alemi gün gün ateşi harlanıp Endülüs (ispanya) devletine girmiş 30 milyon nufusu bulmuştu savaşsız kargaşasız ve bütün dinlerin devletlerin iç içe olduğu dönem.Hem bilim hem sanat olağanüstü gelişmişti.

O zamanlar Zehravinin yaptığı bilimsel çalışmalar  ve yazdığı kitaplar bugün hala doktorlar profesörler tarafından kullanılan araçlardır.

Onun içi Mustafa Kemal Atatürk cübbeli amet gibilere beyni sulanmış hafızlar bunlar diyor okuduğunu dahi anlamıyor diyor.Çünkü bu tip adamlar bırak dini yıkmayı devleti yıkarlar zaten önceki sayfalarda da yaılmış.Osmnlının yıkılmasının sbebei sadece güçsüz düşmesi değildi en önemlisi ibnelik ve bağnazlık devleti güçsüz düşürmüş liderler akılları zayıf hale getirilmişti.

Dünyada bugün kullanılan cerrahi aletlerin tümünün nihai dizaynları Endülüs Emevilerinden El Zehravi'ye aittir. Neşter, kemik testereleri, göz ameliyatı makaslarının da aralarında bulunduğu 200 cerrahi alet modern tıpta da hala kullanılır. Hayvan bağırsaklarından yaptığı iplikle attığı dikişlerin kendi kendine kaybolduğunu da Zehravi keşfetmiş ve yine hayvan bağırsaklarından ilk kapsülü yapmıştır.

https://www.fikriyat.com/galeri/islam/bilimin-temelini-olusturan-musluman-bilim-insanlari/23

AdemYakups tarafından 10/Tem/21 12:36 tarihinde düzenlenmiştir

https://i.hizliresim.com/npo4v3i.PNG
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkSkull
    DarkSkull's avatar
    Erkek

İslam'ın bilime katkısı sıfır demiyorum. Eski zamanlarda yapılan şeylerden haberim var. O bilim adamları bilime katkılarını Kur'an ayetlerinden almadılar. Bilim adamıydılar aynı zamanda da müslümandılar. Hristiyan bilim adamları İncil'e bakıp bilim yapmıyorsa islam bilim adamları da Kur'an ayetlerinden bilim yapmıyor. Ayetleri eğip bükmeden hiçbir şey anlatmıyor boş boş hikayeler.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    korkarabatak
    korkarabatak's avatar
    Erkek

" siz hic hayvan besleyen hacı, fidan diken sakalli, kan bagisi yapan hoca kilikli, isci haklari yuruyusunde tekbir getiren cuppeli, dogaya sahip cikan seyh 

Kadina siddete hayir diyen tarikat lideri gordunuz mu? 

Goremessiniz.

Varsa yoksa kadinin saci basi kıçı."

tabi lan
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek
    Realseyler bunu yazdı
    LynXMaSTeR bunu yazdı
    blackhammer bunu yazdı
    LynXMaSTeR bunu yazdı
    korkarabatak bunu yazdı

" bir düşünsenize 13 milyar yıl önce yaratıyorsunuz, bekliyorsunuz bekliyorsunuz yaklaşık 9 milyar yıl sonra güneş sistemi oluşuyor, sonra dünya oluşuyor, sonra yine bekliyorsunuz bir kaç milyar yıl daha geçiyor çok hücreli canlılar ortaya çıkıyor, kambriyen dönemi..

geliyor geliyor yine bekliyorsunuz maymunlar iki ayak üstünde yürümeye başlıyorlar, evrimleşiyorlar. 200 bin yıl önce atamız homo sapiens ortaya çıkıyor. yine bekliyorsunuz mağara döneminde insanlar birbirini yiyor yamyamlık var. buraya kadar hiç bir müdahale yok geliyor geliyor 2000 yıl önce gökten vahiy iniyor.

böyle bir şeyin olmayacağı zaten belli." 

görelilik kuramına bi bakmanızı öneririm. her varlık için zaman aynı şekilde akmayabilir.

Bahsi gecen varlik insanoglu bahsi gecen sureler insanoglu icin gecerli gorelilik kuraminin bir anlami olmuyor. 100 bin yil onceki homo sapiens icin de gunumudeki homo sapiens icinde zaman ayni sekilde akiyor.

arkadaş "yaratıcı" dan bahsetmiş, ben de onun üzerine yazmıştım, insandan bahsetmedim.

Eğer birr kara delik değilse veya çok yoğun kütleli bir şey değilse zaman ayni hizda akiyor. Zamanin hizini değiştiren nesneler olur olabilir ama dogada az çok ayni biyolojiye sahib her canli için ayni hizda akar. Çok farkli bir yapisi varsa daha uzun veya kisa yaşiyabilir. 

Bir de işik hizin da seyahat etmiyorsa🙂

Benim anlatmak istediğim daha farklıydı aslında, şöyle izah edeyim;

Bi kağıt üzerindeki düz bi çizgiyi zaman olarak tanımlarsak, tam ortası şimdi zaman sol tarafı geçmiş zaman ve sağ tarafı gelecek zaman olarak kabul edelim. Biz bu çizgi üzerinde zamanı algılıyoruz, her noktada farklı olaylarla karşılaşıyoruz. Ama başka bir varlık, yaratıcı ya da adına ne derseniz deyin, zamanı bu kağıdın tamamını aynı anda gördüğünü düşünebilirsiniz. Bizim içün geçmiş gelecek olan, bütüne bakan için hep aynı zamana denk gelebilir.

goo.gl/qBNZmW
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nikoteen
    Nikoteen's avatar
    Erkek
    LynXMaSTeR bunu yazdı
    Realseyler bunu yazdı
    LynXMaSTeR bunu yazdı
    blackhammer bunu yazdı
    LynXMaSTeR bunu yazdı
    korkarabatak bunu yazdı

" bir düşünsenize 13 milyar yıl önce yaratıyorsunuz, bekliyorsunuz bekliyorsunuz yaklaşık 9 milyar yıl sonra güneş sistemi oluşuyor, sonra dünya oluşuyor, sonra yine bekliyorsunuz bir kaç milyar yıl daha geçiyor çok hücreli canlılar ortaya çıkıyor, kambriyen dönemi..

geliyor geliyor yine bekliyorsunuz maymunlar iki ayak üstünde yürümeye başlıyorlar, evrimleşiyorlar. 200 bin yıl önce atamız homo sapiens ortaya çıkıyor. yine bekliyorsunuz mağara döneminde insanlar birbirini yiyor yamyamlık var. buraya kadar hiç bir müdahale yok geliyor geliyor 2000 yıl önce gökten vahiy iniyor.

böyle bir şeyin olmayacağı zaten belli." 

görelilik kuramına bi bakmanızı öneririm. her varlık için zaman aynı şekilde akmayabilir.

Bahsi gecen varlik insanoglu bahsi gecen sureler insanoglu icin gecerli gorelilik kuraminin bir anlami olmuyor. 100 bin yil onceki homo sapiens icin de gunumudeki homo sapiens icinde zaman ayni sekilde akiyor.

arkadaş "yaratıcı" dan bahsetmiş, ben de onun üzerine yazmıştım, insandan bahsetmedim.

Eğer birr kara delik değilse veya çok yoğun kütleli bir şey değilse zaman ayni hizda akiyor. Zamanin hizini değiştiren nesneler olur olabilir ama dogada az çok ayni biyolojiye sahib her canli için ayni hizda akar. Çok farkli bir yapisi varsa daha uzun veya kisa yaşiyabilir. 

Bir de işik hizin da seyahat etmiyorsa🙂

Benim anlatmak istediğim daha farklıydı aslında, şöyle izah edeyim;

Bi kağıt üzerindeki düz bi çizgiyi zaman olarak tanımlarsak, tam ortası şimdi zaman sol tarafı geçmiş zaman ve sağ tarafı gelecek zaman olarak kabul edelim. Biz bu çizgi üzerinde zamanı algılıyoruz, her noktada farklı olaylarla karşılaşıyoruz. Ama başka bir varlık, yaratıcı ya da adına ne derseniz deyin, zamanı bu kağıdın tamamını aynı anda gördüğünü düşünebilirsiniz. Bizim içün geçmiş gelecek olan, bütüne bakan için hep aynı zamana denk gelebilir.

Ben senin ne anlatmak istediğini anlıyorum da bir yaratıcının açısından zamanın böyle göründüğünü savunmanın mantığı nedir onu anlamıyorum.. Bu sadece bir varsayım tıpkı tanrının varlığı gibi ve varsayımlar kabul ederek o varsayımı yok sayan kimseye bişey anlatamazsın ki kendini yoruyorsun bence 

Troubles'll come & they'll pass
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackhammer
    blackhammer's avatar
    Erkek

Alintilama yapip uzatmamak icin; 

200 bin yıl önce atamız homo sapiens ortaya çıkıyor. yine bekliyorsunuz mağara döneminde insanlar birbirini yiyor yamyamlık var. buraya kadar hiç bir müdahale yok geliyor geliyor 2000 yıl önce gökten vahiy iniyor 

Arkadasin anlatmak istedigi hangi acidan bakarsan bak zamanin tumunu dahi tek bakista gorsen yuzbinlerce yıl once yasayan insanoglunu sallamayip son donemlerindeki insanlara bu derece detayli vahiyler gelmesi. Adamlar yillar once yamyamlik yapip birbirini yerken mudahil olmayip bekleti olmayip daha sonra bir beklenti icine girilmesi.

Onun icin gorelilik kurami bir anlam ifade etmiyor dedim.sen tum zamani tek bakista gorsen dahi bu yuzbinlerce yil once yasayan kisilere neden mudahale edilmedi. Sapiens neandertal i yerken neden olaya el atmadin. Binlerce yil gunese tapinana neden mudahale etmedin. İskandinavlar odin valhalla derken neden iskandinav a gondermedin gibi

ph"nglui mglw"nafh cthulhu r"lyeh wagh"nagl fhtagn
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CiRKiN
    CiRKiN's avatar
    Erkek
    korkarabatak bunu yazdı

" siz hic hayvan besleyen hacı, fidan diken sakalli, kan bagisi yapan hoca kilikli, isci haklari yuruyusunde tekbir getiren cuppeli, dogaya sahip cikan seyh 

Kadina siddete hayir diyen tarikat lideri gordunuz mu? 

Goremessiniz.

Varsa yoksa kadinin saci basi kıçı."

Senin görmediğin yok anlamına gelmez...

kadının başı saçı kıçıyla kimler ilgilenmiyor ki :) 

Ben göte bak vay aliminyum diyorum

Sen içinden Allah bize Hidayet versin ben ondan daha aşağıyım kınamaya hakkım yok diyorsun

hıhı tabi evet öyle  :)))

Son sözüm; Allah hepimize Hidayet versin en başta bana diyorum ve bir hadis ile noktalıyorum 

hadisi Şerif ; “(Kıyamet yaklaştıkça, fitneler çoğalır. Gece başlarken karanlığın artması gibi olur. Sabah evinden mümin olarak çıkan çok kimse, akşam kâfir olarak döner. Akşam mümin iken, gece imanları gider.)

JACK TİESTO TAHRİBAT ... FAKİR BİR ŞİMAL KİLİSESİNDE ŞEYTAN İLE RAHİBİN MACERASI
Toplam Hit: 28061 Toplam Mesaj: 244
1 ayet 1 hadis