1 Ayet 1 Hadis

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkSkull
    DarkSkull's avatar
    Erkek

Yaratıcı ile ilgili dünya kusursuz, insan kusursuz mükemmel yaratılmış falan diyorsunuz da bizim derdimiz yaratıcı ile değil. Dinlerin tamamının uydurma olduğu apaçık ortada. Dinlere inanların ateşe tapan insanlardan farkı yok. Agnostik olmama rağmen (ateist de olsam farketmezdi) yaratıcıya inanana lafım yok benim. Dinlere inanmak eğer bir yaratıcı varsa ona küfretmek demektir. Yaratıcı varsa bizden önce dinlere inananları yakacak mı zebaniye mi siktirecek ne yapacaksa önce onlara yapacak. Ben size beyin verdim ama 3-5 tane uyanığın kendi çıkarları ve sikinin keyfi için uydurduğu saçma sapan sözlerinin peşine takılıp gittiniz diyecek. O kadar yücelttiğiniz yaratıcı o kadar saçma ayetler gönderebilir mi? Bu yaratıcıya hakaret değil midir? Miras paylaşımında bile hata yapacak kadar kafası çalışmıyor mu? Bazı şeyleri aklın almıyorsa tamam yaratıcı yarattı de geç. Evlatlığının karısına göz koyan, erkeklere 4 karı + sınırsız cariye veren, kin nefret dolu ve tüm inanan ülkelerin bok götürdüğü dinin kitabını eğip bükmeye çalışmayın artık. Defalarca biz apaçık söyledik, apaçık ortada falan diyip duruyor. Her şey apaçık ortadaymış işte. Kitapta bok yazsa hemen atlıyorsunuz o dönemde aslında bok bildiğimiz bok değildi yeniyordu falan diyeceksiniz. Madem öyle Turan Dursun çıktı "ben 1500 yıl öncesinin Arapçasını da hepinizden iyi biliyorum, günümüz Arapçasını da. Gelin istediğiniz ortamda istediğiniz şekilde tartışalım" dedi. Yobazlardan 1 kişi karşısına çıkamadı. Ne yaptılar peki, adamı öldürdüler. Gerçek islam o değil, gerçek islam bu değil diyip duruyorsunuz nerede bu gerçek islam 1 tane ülke, ülkesinin amına koyım 1 tane mahalle gösterin gerçek islamı yaşayan. Gerçek Kur'anı alıp saklayıp, sadece kendileri yaşayıp, tüm cenneteki hurileri kendileri sikmek için mi sizin gerçek islam değil dediğiniz şeyi uydurdular. Arabın dinini Araptan çok biliyorsunuz. 1 harf Arapça bilmeden konuşuyorsunuz.

Nasıl ki 15 sene fetöye sövdüm en yakın arkadaşlarım fetö yüzünden benle tartıştı, aynı şekilde dinler için de benzer şeyler yaşanacak. Ömrümüz yeterse çevremden birileri daha dinden çıkarsa aynı bahanelerle gelecekler. Kandırılmışız, düşünemedik, aileden öyle gördük, okuldaki hocalarımız öyle söyledi, vs vs. 2000'li yıllara gelmişiz elinin altında her bok var git araştır. 31 çekeceğin vaktin yarısını bir şeylere "ACABA" diyerek harcasaydın babaannelerinin hurafelerini bırakıp belki azıcık aydınlanırdın. Adam 30 yaşına gelmiş hala düşünmekten korkuyor. Ya varsa diyor bir de. Ya varsa da asıl senin gibileri sikeceklerse ne yapacaksın. Ya senin inandığın din değil de diğer yüzlerce dinden biri gerçekse. Garantiye al kendini hepsine inan a.k.

DarkSkull tarafından 06/Tem/21 00:43 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    31 yaşında emekli
    ajan1111
    ajan1111's avatar
    Erkek
    RitmFarbRacourci bunu yazdı
    ajan1111 bunu yazdı

arkadaşlar böyle yapmayın. bu tip konuları tartışacağımız forum değil ki burası. ben sadece bi site'nin linkini paylaştım (; 

burası forum. ama o konu'da da haklısın. 

yalnız, forum'da başlık açarsan cevap da gelir. 

site güzel ama, sadece Âyet ve Hâdis yavan kalmış, gibi. altına da görece bir açıklama ekleselermiş. 

~@~

ne yaptın, yürüteç'den ve/veya baston'dan kurtulabildin mi?

-@-

pm gönderildi çünkü konudan farklı bir mevzuu bu (;

Kayalardan kayarım yoktur benim ayarım (;
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Türkiyenin en fazla %5 i filan müslüman %40 ı kimlik müslümanı %10 nun dedi hacı %20 de süslüman desek gerisi atesit deist filan gider

@yolbulucu sana emiri yollayam onla başla bence :D çocuk bi milli takıma ilahiler eşliğinde girsin .

KaptaN tarafından 06/Tem/21 01:58 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    by_yazilim
    by_yazilim's avatar
    Erkek
    DarkSkull bunu yazdı

Yaratıcı ile ilgili dünya kusursuz, insan kusursuz mükemmel yaratılmış falan diyorsunuz da bizim derdimiz yaratıcı ile değil. Dinlerin tamamının uydurma olduğu apaçık ortada. Dinlere inanların ateşe tapan insanlardan farkı yok. Agnostik olmama rağmen (ateist de olsam farketmezdi) yaratıcıya inanana lafım yok benim. Dinlere inanmak eğer bir yaratıcı varsa ona küfretmek demektir. Yaratıcı varsa bizden önce dinlere inananları yakacak mı zebaniye mi siktirecek ne yapacaksa önce onlara yapacak. Ben size beyin verdim ama 3-5 tane uyanığın kendi çıkarları ve sikinin keyfi için uydurduğu saçma sapan sözlerinin peşine takılıp gittiniz diyecek. O kadar yücelttiğiniz yaratıcı o kadar saçma ayetler gönderebilir mi? Bu yaratıcıya hakaret değil midir? Miras paylaşımında bile hata yapacak kadar kafası çalışmıyor mu? Bazı şeyleri aklın almıyorsa tamam yaratıcı yarattı de geç. Evlatlığının karısına göz koyan, erkeklere 4 karı + sınırsız cariye veren, kin nefret dolu ve tüm inanan ülkelerin bok götürdüğü dinin kitabını eğip bükmeye çalışmayın artık. Defalarca biz apaçık söyledik, apaçık ortada falan diyip duruyor. Her şey apaçık ortadaymış işte. Kitapta bok yazsa hemen atlıyorsunuz o dönemde aslında bok bildiğimiz bok değildi yeniyordu falan diyeceksiniz. Madem öyle Turan Dursun çıktı "ben 1500 yıl öncesinin Arapçasını da hepinizden iyi biliyorum, günümüz Arapçasını da. Gelin istediğiniz ortamda istediğiniz şekilde tartışalım" dedi. Yobazlardan 1 kişi karşısına çıkamadı. Ne yaptılar peki, adamı öldürdüler. Gerçek islam o değil, gerçek islam bu değil diyip duruyorsunuz nerede bu gerçek islam 1 tane ülke, ülkesinin amına koyım 1 tane mahalle gösterin gerçek islamı yaşayan. Gerçek Kur'anı alıp saklayıp, sadece kendileri yaşayıp, tüm cenneteki hurileri kendileri sikmek için mi sizin gerçek islam değil dediğiniz şeyi uydurdular. Arabın dinini Araptan çok biliyorsunuz. 1 harf Arapça bilmeden konuşuyorsunuz.

Nasıl ki 15 sene fetöye sövdüm en yakın arkadaşlarım fetö yüzünden benle tartıştı, aynı şekilde dinler için de benzer şeyler yaşanacak. Ömrümüz yeterse çevremden birileri daha dinden çıkarsa aynı bahanelerle gelecekler. Kandırılmışız, düşünemedik, aileden öyle gördük, okuldaki hocalarımız öyle söyledi, vs vs. 2000'li yıllara gelmişiz elinin altında her bok var git araştır. 31 çekeceğin vaktin yarısını bir şeylere "ACABA" diyerek harcasaydın babaannelerinin hurafelerini bırakıp belki azıcık aydınlanırdın. Adam 30 yaşına gelmiş hala düşünmekten korkuyor. Ya varsa diyor bir de. Ya varsa da asıl senin gibileri sikeceklerse ne yapacaksın. Ya senin inandığın din değil de diğer yüzlerce dinden biri gerçekse. Garantiye al kendini hepsine inan a.k.

Kâfirlere dünya hayatı süslü gösterildi ve onlar iman edenlerle alay ediyorlar. Oysa korkup sakınan müminler, Kıyamet Günü'nde onlardan daha üstün olacaklardır. Allah dilediğini hesapsız/sınırsız rızıklandırır. (2/Bakara 212)

Allah, bir dişi sivrisineği ya da ondan daha üstün/aşağı bir şeyi örnek olarak vermekten çekinmez. İman edenler (örneği duyunca) onun, Rablerinden gelen bir hakikat olduğunu bilirler. Kâfirler ise: “Allah bu örneği vermekle ne murat etti?” derler. (Allah) o (örnekle) birçoğunu saptırır, birçoğunu da hidayet eder. (Hakikatte) onunla sadece fasıkları saptırır. (2/Bakara 26)

Kim de Allah’a, meleklerine, resûllerine, Cibril’e ve Mikail’e düşmanlık ederse şüphesiz ki Allah, kâfirlerin düşmanıdır. (2/Bakara 98)

Şayet, kulumuza indirdiğimiz (Kur’ân) hakkında şüphe içinde iseniz, onun benzeri bir sure getirin (bakalım). Ve doğru sözlü iseniz Allah’ın dışındaki şahitlerinizi de (yardıma) çağırın. (2/Bakara 23)

Şayet yapamadıysanız -ki hiçbir zaman yapamayacaksınız da- öyleyse yakıtı insanlar ve taşlar olan ateşten sakının. (O ateş) kâfirler için hazırlanmıştır. (2/Bakara 24)

Dünyasız..! Founder of the Social Planet | Your Extraterrestrial Life ...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkSkull
    DarkSkull's avatar
    Erkek
    by_yazilim bunu yazdı

Kâfirlere dünya hayatı süslü gösterildi ve onlar iman edenlerle alay ediyorlar. Oysa korkup sakınan müminler, Kıyamet Günü'nde onlardan daha üstün olacaklardır. Allah dilediğini hesapsız/sınırsız rızıklandırır. (2/Bakara 212)

Allah, bir dişi sivrisineği ya da ondan daha üstün/aşağı bir şeyi örnek olarak vermekten çekinmez. İman edenler (örneği duyunca) onun, Rablerinden gelen bir hakikat olduğunu bilirler. Kâfirler ise: “Allah bu örneği vermekle ne murat etti?” derler. (Allah) o (örnekle) birçoğunu saptırır, birçoğunu da hidayet eder. (Hakikatte) onunla sadece fasıkları saptırır. (2/Bakara 26)

Kim de Allah’a, meleklerine, resûllerine, Cibril’e ve Mikail’e düşmanlık ederse şüphesiz ki Allah, kâfirlerin düşmanıdır. (2/Bakara 98)

Şayet, kulumuza indirdiğimiz (Kur’ân) hakkında şüphe içinde iseniz, onun benzeri bir sure getirin (bakalım). Ve doğru sözlü iseniz Allah’ın dışındaki şahitlerinizi de (yardıma) çağırın. (2/Bakara 23)

Şayet yapamadıysanız -ki hiçbir zaman yapamayacaksınız da- öyleyse yakıtı insanlar ve taşlar olan ateşten sakının. (O ateş) kâfirler için hazırlanmıştır. (2/Bakara 24)

Hepsine tek tek yazmacağım ben ne diyorum sen ne diyorsun. Sadece son ayetleri söyleyeyim Holyone şeyhimiz ayet yazmıştı kime göstersen Kur'an ayeti sanar. Empyrium'un herhangi bir şarkısının sözleri bile kutsal denilen kitaptan daha anlamlı.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wh0
    wh0's avatar
    Homo

Şarap ırmakları ayetleri yokmu?

Cennette şarap nasıl ikram ediliyor?

🏴‍☠️Hi'dan gelen varır Who'ya, Hi'da onun adıdır Who'da...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

Soru 

İmsak
    03:32
    Güneş
    05:31

Gösterirken   neden 4:30 da okunur sonra kılınır ?

Minimalist Değilim Tembelim
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pompaci
    pompaci's avatar
    Erkek
    samaccc bunu yazdı

Soru 

İmsak
    03:32
    Güneş
    05:31

Gösterirken   neden 4:30 da okunur sonra kılınır ?

diyanetin iki vaktinde sıkıntı var hocam biri sabah diğeri akşam vakitleri tamamen yanlış, bu konu hakkında araştırmalar kanıtlar var zaten, ayrıca belirteyimki dinde temkinli vakit diye birşeyde yok tüm vakitlerin zamanı ve bitişi net ve duyu organlarımızla alakalı astrolojiyle değil.

hayat boş pompala çoşşş :):)...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mürşide
    izzmarit
    izzmarit's avatar
    Dişi
    Easx bunu yazdı

Sa beyler, duyduğuma göre aranızda bazı allahsızlar varmış.

Dunya gunese 1 cm daha yakin olsa her yer col, 1 cm daha uzak olsa her yer buz oluyormus cunku tanri dunyayi mikemmel yaratmis

sigara değil, balık olan.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek
    Atlas bunu yazdı

Gerçek budur

https://twitter.com/alidirlikli/status/1409391707360202754?s=20 

Bunları yapmıyorsan en güzel müslüman sensin.

Yani hocam din ve etigi ayni diye dusunsek ona gore hareket etsek kafi. İlla isim koymanin anlami yok ben x dinindeyim y dinindeyim cok anlamsiz. 

Hic egip bukmeden iyi ve kotunun ne oldugunu herkes kendince biliyor. Olumden sonra bir degerlendirme yapilacaksa buna gore yapilir.

Ama bizim millet hala katilim bankalarindan kredi alip sirf kagittaki ismi faiz degil diye faiz vermedigini dusunen, 3 5 yasindaki bebeleri cinsel obje gibi embesillerden oclsrindsn olusuyor. Neyse sakin basladim uzadigi an sinir basiyor :F

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
Toplam Hit: 27877 Toplam Mesaj: 244
1 ayet 1 hadis