1 Ayet 1 Hadis

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rahmandaburda
    rahmandaburda's avatar
    Homo

Süleyman Döneminde Köşkteki Zemin teknolojisi. Sebe Kraliçesi Belkıs da biraz zilli olabilir tabi 🙂

Ona(Belkıs'a): 'Köşke gir' denildi. Onu(Zemini) görünce derin bir su sandı ve (eteğini çekerek) ayaklarını açtı. (Süleyman:) Dedi ki: 'Gerçekte bu, saydam camdan olma düzeltilmiş bir köşk-zemindir.' - Neml Suresi, 44. Ayet

rahmandaburda tarafından 09/Tem/21 12:22 tarihinde düzenlenmiştir

1 mkyb gitsin yerine 20 Pakistanlı'nın bu ülkeye gelmesini kabul ediyorum. Pakistanlılar terbiyeli insanlar ayrıca da kültürümüze ayak uydurmaya çalışıyorlar, bu konuda oldukça çaba gösteriyorlar. Misal Afganlar öyle değil, yine Afganlar da terbiyeli insanlar 1 mkyb gitsin 2 Afganlı gelsin. Ama bu Afganlar darülharpcı yinede inanıyorum ki, kültürümüzden kısa sürede etkilenip ayak uydurucaklar. 1 mkyb gitsin 25 Moğol gelsin, şu budist olanlardan, çok saygılı insanlar, şimdiye kadar bir terbiyesizliklerine şahit olmadım. 1 tane yamyam gelsin, 1 tane mkyb gitsin ülkeden. Niyet önemli benim için; Yamyamların insanları yemesine karşı değilim. Ama insanların anasına, bacısına sövülmesine karşıyım. O yüzden mkyb gitsin. Yerine her millet den en az 1 kişiyi kabul edebilirim.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nikoteen
    Nikoteen's avatar
    Erkek

Hadis beğenmeyen müslümanlardaki mantık hatasına da hayranım ha.

Bak diyorum senin peygamberin demiş ki aç karnına acve hurması yersen o gün sana zehir ve sihir işlemezmiş.Ye hurmayı iç siyanürü inanıyorsan diyorum, diyor ki öyle tırt hadisler var ee bu hadisi aktaran Buhari diyorum o zaman Buharinin tüm hadislerini reddedelim ona da yok kafalarına göre hadis beğeniyorlar sanki dinde hadis seçme hakkı varmış gibi sonra da ben Müslümanım walla kardeş sen kendine Müslümansın :D

Troubles'll come & they'll pass
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Savunulan şey Kur'an ise bunun dışında bir kaynak göstermek zaten saçmalık. Zaten Kur'an dışı kaynak gösteren kişi önce kendi ile çelişir. 

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nikoteen
    Nikoteen's avatar
    Erkek
    MhmdAlmz bunu yazdı

Savunulan şey Kur'an ise bunun dışında bir kaynak göstermek zaten saçmalık. Zaten Kur'an dışı kaynak gösteren kişi önce kendi ile çelişir. 

Hadisleri atarsak İslam çıplak kalır, İslam kurandan ibaret değildir. Olay şuradaki hadislere de kafalarına göre doğrudur yalandır diyorlar böyle bi yaklaşım islamda yok, islamdan başka her şeyi yaşıyorlar. 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek
    Nikoteen bunu yazdı

Bak diyorum senin peygamberin demiş ki aç karnına acve hurması yersen o gün sana zehir ve sihir işlemezmiş.Ye hurmayı iç siyanürü inanıyorsan diyorum, diyor ki öyle tırt hadisler var ee bu hadisi aktaran Buhari diyorum o zaman Buharinin tüm hadislerini reddedelim ona da yok kafalarına göre hadis beğeniyorlar sanki dinde hadis seçme hakkı varmış gibi sonra da ben Müslümanım walla kardeş sen kendine Müslümansın :D

"dinini değiştireni öldürün" diye de hadis var, şimdi gidip kafa mı keselim? aynı zamanda inancı ne olursa olsun insan öldürmek büyük günah, nası yapcaz?

bazı hadisleri mantık çerçevesinde yorumlamak, mantıklı şekilde hayata geçirmek lazım diye düşünüyorum.

goo.gl/qBNZmW
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nikoteen
    Nikoteen's avatar
    Erkek
    LynXMaSTeR bunu yazdı
    Nikoteen bunu yazdı

"dinini değiştireni öldürün" diye de hadis var, şimdi gidip kafa mı keselim? aynı zamanda inancı ne olursa olsun insan öldürmek büyük günah, nası yapcaz?

bazı hadisleri mantık çerçevesinde yorumlamak, mantıklı şekilde hayata geçirmek lazım diye düşünüyorum.

Hadis seçmek gibi bir lüksünüz yok, siz kimsiniz peygamberin lafına saçma diyeceksiniz yok eğer yalan diyorsanız da nakledenin tüm nakillerine aynı şekilde yaklaşacaksınız.

Lafa gelince adamın birine gidiyor Buhari adamdan hadis alacakmış neymiş adam koyunu ot verecek diye kandırıp vermediği için bu adama güven olmaz deyip ondan nakil almamış böyle güvenli hadisler vurgusu yapılıyor ama ortadaki saçma sapan hadislere bir inanan olarak laf söyleyemezsiniz kafanıza göre din yaşıyorsunuz. 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackhammer
    blackhammer's avatar
    Erkek
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AdemYakups
    AdemYakups's avatar
    Erkek
    rahmandaburda bunu yazdı

Süleyman Döneminde Köşkteki Zemin teknolojisi. Sebe Kraliçesi Belkıs da biraz zilli olabilir tabi 🙂

Ona(Belkıs'a): 'Köşke gir' denildi. Onu(Zemini) görünce derin bir su sandı ve (eteğini çekerek) ayaklarını açtı. (Süleyman:) Dedi ki: 'Gerçekte bu, saydam camdan olma düzeltilmiş bir köşk-zemindir.' - Neml Suresi, 44. Ayet

Android benzeri bir sistem kullanıldı o zamanlar.Daha öncede tekoloji vardı bulunan tüüm kanıtlar bunu gösteriyor.Uçak helikopter çeşitli araçlar olduğu birçok arkeolojik kazıda ortaya çıkmııştır.

Dini şeylerle tartışmaya girmek aklı zayıf olanların sürekli yaptığı işlerdir.Kendine agnostik ateist diyen biz dinlerden özgürüz alakamız yok diyenler herün dinden bahsediyor.Sözde Dindarlar bahsetmeyi bıraktı onlar bırakmadı.

Tartıştıkları şeylerde dinde olmayan hadis kaynaklı bilgiler.Kur'anda da açık bulamadıkları veya açıklaması diğer ayetlerde belirtilen şeyleri zorlama düşüncelerle alay etmek çok onursuz ve saçma bir durum.

Ben hergün Kur'an okuyorum.Eskiden inanmazdım o kadar ama okudukça gerçeği bilimsel delillerle inceleyince mükemmel olduğunu gördüm dinin.Kur'an Tevrat ve İncili okumadıkça dinden bahsetmeniz çok yersiz.

Her konuda siyasette dinde tartışmayı yüzyıllardır insan bitiremedi. Bu hayatta en çok cahil bilir o herşeyi bilir.

Andolsun, bu Kur'an'da insanlar için Biz her örnekten çeşitli açıklamalarda bulunduk. İnsan, herşeyden çok tartışmacıdırKehf Suresi, 54 

https://i.hizliresim.com/npo4v3i.PNG
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nikoteen
    Nikoteen's avatar
    Erkek
    AdemYakups bunu yazdı
    rahmandaburda bunu yazdı

Android benzeri bir sistem kullanıldı o zamanlar.Daha öncede tekoloji vardı bulunan tüüm kanıtlar bunu gösteriyor.Uçak helikopter çeşitli araçlar olduğu birçok arkeolojik kazıda ortaya çıkmııştır.

Dini şeylerle tartışmaya girmek aklı zayıf olanların sürekli yaptığı işlerdir.Kendine agnostik ateist diyen biz dinlerden özgürüz alakamız yok diyenler herün dinden bahsediyor.Sözde Dindarlar bahsetmeyi bıraktı onlar bırakmadı.

Tartıştıkları şeylerde dinde olmayan hadis kaynaklı bilgiler.Kur'anda da açık bulamadıkları veya açıklaması diğer ayetlerde belirtilen şeyleri zorlama düşüncelerle alay etmek çok onursuz ve saçma bir durum.

Ben hergün Kur'an okuyorum.Eskiden inanmazdım o kadar ama okudukça gerçeği bilimsel delillerle inceleyince mükemmel olduğunu gördüm dinin.Kur'an Tevrat ve İncili okumadıkça dinden bahsetmeniz çok yersiz.

Her konuda siyasette dinde tartışmayı yüzyıllardır insan bitiremedi. Bu hayatta en çok cahil bilir o herşeyi bilir.

Andolsun, bu Kur'an'da insanlar için Biz her örnekten çeşitli açıklamalarda bulunduk. İnsan, herşeyden çok tartışmacıdırKehf Suresi, 54 

Hangi gerçeği bilimsel delillerle inceledin söyle de bizde inceleyek :D

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AdemYakups
    AdemYakups's avatar
    Erkek

Çeşitli bilim sitelerinden bilim dergilerinden okuyabilirsiniz.

Mesela Zümer suresi'inde belirtilen çocuğun anne karnındaki 3 evre daha geçen yüzyıl bulundu.Bir insanın bunu bilipte 1400 yıl önce bir kitaba yazması imkansız hemde imkansız kere imkansız.

https://www.youtube.com/watch?v=53gl_rv7ZO8

Elektro, proton ve nötron atomun etrafında saniyede 100,000 defa dönüyor parçalanmadan ve çarpmadan bu olağanüstü bir durum.Eğer bu sayısnın üstünde veya altında olması durumunda organlar görevlerini yerine getiremiyor.Yani bilim adamlarının dediği gibi Fine-Tunning olayı var mükemmel ayar anlamındadır.

Bütün vücut organları, dünya, evren, bitkiler herşey özenle seçilmiş olanğanüstü bir sistemle yaratılmıştır.Bunu ben değil bilim söylüyor.Bigbang olayını araştırırsan bilim adamlarını bile nasıl hayrete düşürdüğünü net olarak görebilirsin çünkü bazı ateist bilim çevresini yerle bir etmiştir bigbang.Hatta bizim ülkemizde insan b*ku yiyorum diyen bir tane atesit bilim adamı var gözlüklü şişko celal şengördü sanırım.

Ben bir ateist olarak big bangı kabul etmek zorunda değilim demiştir.

Dinsiz bilim topaldır.Din sizi Tanrı'ya götürür.(Albert Einstein.)

AdemYakups tarafından 09/Tem/21 21:19 tarihinde düzenlenmiştir

https://i.hizliresim.com/npo4v3i.PNG
Toplam Hit: 27485 Toplam Mesaj: 244
1 ayet 1 hadis