folder Tahribat.com Forumları
linefolder Vukuatlar
linefolder 6,5 Yaşındaki Yeğenim Yaşam Mücadelesi Veriyor - Acil Kalp Lazım

6,5 Yaşındaki Yeğenim Yaşam Mücadelesi Veriyor - Acil Kalp Lazım

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saatci
    muaythaist
    muaythaist's avatar
    Erkek

Arkadaşlar 4 Kasım'dan beri askerdeyim. Dolayısıyla ortamdan biraz kopuk kaldım.

Ablamın kızı 1 senedir kalp ile ilgili tedavi görüyordu, geçen hafta kalbi tüm fonksiyonlarını kaybedince uzun bir ameliyat ile kalbın sağına ve soluna yapay kalp takıldı ve yoğun bakıma alındı.

3 gün önce yapay kalplere rağmen kan dolaşımının durması ve kalbin sağında birikmesi sebebiyle çok kritik saatler yaşandı ben de askerden hemen izin alıp geldim.

doktorlar serumlar ile ve vücudu sağa sola hareket ettirerek dolaşımı sağlamaya çalışmışlar bir süre, kaç saat ya da kaç gün dayanır bilemiyoruz demişler.

Yeğenim sürekli üşüyor ve titriyor, yatak ısısını fazla arttırınca ise ateşi artıyor. Bilinci yerine geldikten sonra, ablam dayın ziyaretine geliyor demiş; kendisi cevaben "yatağın ısısını arttırın dayımın beni titrerken görmesini istemiyorum, onunla titreyerek konuşmak istemiyorum" diyecek kadar hassas ve zeki bir çocuktur.

cumartesi gününden itibaren birliğe geri teslim olacağım, güncel olarak konuyu takip edemeyebilirim ama öncesinde ben aşağıdaki metni ve linkteki videoyu tüm çevremde, bilhassa tıp camiasında paylaşıyorum. sizler de mümkün mertebe aynı hassasiyeti gösterirseniz sevinirim. tüm mürit kardeşlerime şimdiden teşekkürler.

https://www.facebook.com/100000671681459/videos/1115386638493715/

Arkadaşlar ileti kopyala/yapıştır değil bana aittir (Burak ÇAKIR) 
    ablamın kızı Nahide Reçber, 6,5 yaşında ve kalbi tamamen iflas etmiş durumda. Ankara Yüksek İhtisas Hastanesi çocuk kalp yoğun bakım bölümünde 2 adet yapay kalp ile yaşam mücadelesi veriyor. Durumunun kritikliği sebebiyle ulusal düzeyde acil kalp nakil listesinde ilk sıraya alındı. Fakat uygun kalp bulunamıyor ve Nahide'nin bu şekilde ne kadar süre dayanabileceği belli değil. İmkanlarımız ölçüsünde yoğun bakımlarda durumu kritik hastaları ya da beyin ölümü gerçekleşmiş şahısları takip etmeye ve organ bağışına ikna ile bir kaybın hüznünü bir yaşamın sevincine çevirmeye çalışıyoruz. Bulunan donör Nahide'ye uymasa bile bir başka hasta çocuğa yaşam olabilir. Bu ileti yayıldıkça nakil bekleyen tüm çocuklarımızın ve ailelerinin ümidi biraz daha artıyor. Destekleriniz için minnettarız.
    İletişim:
    Aziz Çakır: 05332409383
    Hüseyin Reçber: 05335114788

nahide5

under notu: Konuyu statik yaptim. en ustte gorunmesinde fayda var. Gecmis olsun. Allah sifa versin.
    Organ bagiscisi olmak cok onemli. Toprak olana kadar en azindan bir parcan baska bir canli da yasayacak ve onu yasatacak.

Ali & Dua & Zeynep'in Babası
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek

Allah acil sifalar versin hocam su an tek yapabilecegim dua etmek.

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi
    Kreyzi bunu yazdı

Allah acil sifalar versin hocam su an tek yapabilecegim dua etmek.

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Freak
    Freak's avatar
    Erkek

facebook da yüksek beğenili bir sayfam var hemen atıyorum. takibi için https://www.facebook.com/thekusbeyin/posts/898014466981951

bağlı olduğum tek örgüt İNSANLIK
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Damat
    A_REX
    A_REX's avatar
    Erkek

Gercekten zor durum allah acil sifalar versin.

Dur be kadınnnn....
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek

Bu nasıl bir durumdur arkadaş yutkunamadım dilim tutuldu üzüntüden,

Gençliğimden bu yana et yenilmesine karşıyım. Bir gün insanların hayvanları öldürmeyi tıpkı insan öldürmek gibi cinayet kabul edeceğine inanıyorum,
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Telekinesis
    Telekinesis's avatar
    Erkek

Allah yardımcın olsun kardeş, çok zor bir durum. Ne kadar uzulsekte insan basina gelmeyince anlayamıyor maalesef.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SkynetX
    SkynetX's avatar
    Erkek

Okurken benim kalbim sıkıştı.

Allah 'tan acil şifalar diliyorum.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bulusma Fatihi
    samato
    samato's avatar
    Erkek

Allah sifa versin hocam insallah kurtulur yegenin .

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LuCiFeR
    LuCiFeR's avatar
    Erkek

Allah yardımcınız olsun. Allah sizlere bağışlasın inşallah.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nrddnshn
    nrddnshn's avatar
    Erkek

Allah şifa versin. İnşallah sağlığına kavuşur.

Zayıfa acımak doğaya ihanettir..