folder Tahribat.com Forumları
linefolder Vukuatlar
linefolder 6,5 Yaşındaki Yeğenim Yaşam Mücadelesi Veriyor - Acil Kalp Lazım

6,5 Yaşındaki Yeğenim Yaşam Mücadelesi Veriyor - Acil Kalp Lazım

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Baturay_Turkmen
    Baturay_Turkmen's avatar
    Erkek

Tanrım torunlarını göstersin.. Sağlıklı bir ömrü olsun ..

Ne Mutlu Türk Doğana..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Jubei
    Jubei's avatar
    Erkek

Geçmiş olsun,çok sevindim durumunun daha iyi olduğuna,umarım Nahide için hayat çok daha güzel olur inşallah. :)

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    imlegend
    imlegend's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

İnşallah daha da iyi olmuştur. 

Yeni bir Bilgi notu geçebilir misin?

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    literatur
    literatur's avatar
    Erkek

Son durum?

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saatci
    muaythaist
    muaythaist's avatar
    Erkek

Arkadaşlar, askerliği bitirdim. artık buralardayız.

Nahide şükrolsun gayet iyi, evden takibinin yapılacağını söylemiştim, bağışıklık sistemini zayıflatan ilaçlar nedeniyle aile efradı dışında ziyaret yasak, yarın günübirlik gidip maskeyle ziyaret edeceğim.

Hava güzel olunca yakın ağaçlık parka falan yürüyüşe de çıkıyorlar. evdeki hali normal bir çocuk için ne ise o. kardeşiyle oynuyor, koşuyor zıplıyor.

Zeka seviyesi eskisiyle aynı oldu, konuşmada kelimeleri hatırlamada sıkıntıları vardı, o da günden güne açıldı, şu an eski haline çok yakın.

düzenli kontrollere gidiyor, ef'si vücudun kalbi kabul etmesi ile ilgili veriler gayet iyi. 

aman nazar değmesin çok da dillendirmeyelim derken, en son kontrolde korktuk, ritim bozukluğu var dediler, bunca zaman herşey gayet iyi giderken nasıl olur diye şaşırdılar, donörden gelen birşey mi acaba diye yorumlar yapıldı. ritim bozukluğu halinde kalbe pil takılması gerekir dendi. sonra holter takıldı (24 saat boyunca kalp atışlarını kaydeden bir cihaz) ondan gelen verilere göre ritim bozukluğu yokmuş, uzun atım varmış dediler, o da ne olaki dedik, doktorlar kendi arasında görüşüp ablamları arayacaklarını söyledi, halen aramadılar. nahide ise yukarıda bahsettiğim modda, gözle görünür bir sıkıntısı yok.

mayıs ayının başında biopsi'si var, bazı kontroller olacak tekrar 2-3 gün hastanede kalınacak, bu uzun atım denen mevzunun detayıyla ilgili de bilgi alınır sanırım.

nahide 1

nahidefoto2

muaythaist tarafından 19/Nis/16 18:55 tarihinde düzenlenmiştir

Ali & Dua & Zeynep'in Babası
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo

Görünce üzülüyor insan kurtulduğuna sevindim hocam.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    şunu okuyunca, cidden sevindim. " zeka seviyesi ve kelimeleri hatırlama konusu ".

devamı gelir, umarım. ^^)

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saatci
    muaythaist
    muaythaist's avatar
    Erkek

@literatur 'ün güncel bilgi talep eden pmine binaen konuyu güncelleyeyim dedim.

Yeğenim bu hafta okula başladı :)

kortizonlu ilaçlar yüzünden halen tombiş bir modda, ama oynaması, koşması, dersleri, doktor kontrolleri gayet iyi gidiyor şükrolsun.

zeka ve konuşma ile ilgili (kelimeleri hatırlama) sorun yaşadığını söylemiştim. gitgide açıldı, konuşma hızı olarak normal insan düzeyine ulaştı,  

eskiden fazla hızlı konuşup über zeki cümleler kurardı, şu an eski halinde göre daha sakin konuşuyor ama bir anormallik farkedilmiyor yani.

arkadaşlarıyla oynaması konuşması diğer çocuklar birbirleriyle nasılsa o şekilde, dolayısıyla hastalığı sebebiyle farklı görülme farklı davranılma gibi bir durum yok.

psikolojisi adına bu da güzel bir durum, biz mümkün mertebe durumunu kimseye söylemiyoruz. kimse de farketmiyor.

öğretmenine ve müdür yardımcılarına belirttik, onlar özen göstermeye fazla çaktırmadan takibinde bulunmaya çalışıyor.

kontrollere gittikçe kademe kademe azalan ve zamanla bırakacağı ilaçları var. (kortizonlu olan da bu ilaçlardan biri, şişkinliğin azalan ilaçlarla normale dönmesini bekliyoruz yani)

bir ömür kullanması gereken ilaçları da var.

güncel haberler bu şekilde. feleğin çemberinde dolaşıp, gittik derken geri dönüp, bu günleri görmek çok güzel, Elhamdulillah. 

yeğen

Ali & Dua & Zeynep'in Babası
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JOE
    JOE's avatar
    Erkek

Maşallah hocam çok iyi görünüyor. Maşallah maşallah maşallah

Allah bir ömür boyu sağlık, sıhhat ve afiyet versin.  Buradaki herkes gibi bende çok sevindim.

Allah sizlere de kolaylıklar versin.

Not late for nothing
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kafkavari
    kafkavari's avatar
    Erkek

MaşaAllah :) tombik tombik çok tatlı olmuş. Rabbim sağlıklı güzel bir ömür nasip etsin.

Mesele, Türkiye'nin şeftali yerine, motor üretmek istemesiydi. N. Erbakan