folder Tahribat.com Forumları
linefolder Vukuatlar
linefolder 6,5 Yaşındaki Yeğenim Yaşam Mücadelesi Veriyor - Acil Kalp Lazım

6,5 Yaşındaki Yeğenim Yaşam Mücadelesi Veriyor - Acil Kalp Lazım

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi
    muaythaist bunu yazdı
    Austen bunu yazdı

Bir arkadaş güzelce açıklamış ama burası Türkiye burada her şey olur. Her türlü bilgimiz ne tür adamların elinde geziyorken bunu saklamak bence mümkün değil. Bu işin mafyalaşmadığı ne malum? Belki ben buna imza attıktan sonra haberdar olan adamlar peşime takılacak kaza süsü verecek vs. Tekrarlıyorum burası Türkiye, her şey olabilir.

hocam holy'e cevabımı lütfen oku.

ailene söyle ben organlarımı bağışlamak istiyorum diye, kimse bilmesin, beyin ölümün gerçekleşince onlar desin organları bağışlamak istiyoruz diye. ailen de mafyaya çalışıyorsa bilemem.

ortada "ben buna imza attıktan sonra" olarak nitelendireceğin bir belge imza falan yok.

mafya gelir sizi öldürür organınızı çalar bağış yapmayın manasındaki cümleler gerçeği yansıtmıyor, kimseyi korkutmayın.

Ben @holyone ve @austen a katılıyorum. bende böyle düşünüyorum maalesef

bizlerin amacı insanları korkutup köstek olmak değil.

eminim ki kork,  korkma herkes bu minik kardeşimizin hayatta kalması yönünde olabilir.

6 yaşındaki bir çocuğun yaşamasını istemeyecek olanın zaten insanlığından şüphe edilir

ancak burada söylenen konuda ülkemizde herkes tarafından inanılan belkide dediğin gibi yanlış bir  yaygın bir inanış.

belkide en doğru davranış bu tip konuların üstüne gidip konuşulup bu zihniyeti kırmak olur.

organ mafyalığıda aslında organ bağışının yaygınlaşmamasından  güçleniyor.

her ölen kişinin bağış yaptığını düşünürsek sorun büyük ölçüde çözülürdü tabi

Türkiyedeki  kimlerin hangi bağışı beklediği yazan bir resmi site var mı

bu bağış işleri nasıl işliyor

Arkadaş uğruna ölmek kolaydır, ama uğruna ölünecek arkadaş bulmak çok zordur
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saatci
    muaythaist
    muaythaist's avatar
    Erkek

@futurist

burda güncel veriler var: https://organ.saglik.gov.tr/web/

Ali & Dua & Zeynep'in Babası
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dodger
    dodger's avatar
    Erkek

Hocam keșke elimizden birșey gelse ama yapabileceğim tek șey dua etmek. Allah acil șifalar versin. Rabbimden dileğim en kısa zamanda sağlığına kavușması.

dodger tarafından 28/Oca/16 21:53 tarihinde düzenlenmiştir

Se...a...se...deneme..deneme..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

Organ nakli önemli hoca :( fakat işte insan korkuyor doğrarlar bizi diye çünkü iş ölüm noktasına gelince zengin adamın yapmayacağı şey yok, organ nakil veritabanının güvenliği ne derece iyi ki... Ölüm gerçekleşir gerçekleşmez açılacak vasiyetin veya beyin ölümü durumunda açılacak vasiyetle bu risklerden kurtularak bağış yapılmış olunabilir. Organ nakli sürekli düşünüp çekindiğim bir husustur bu tip haberleri görünce de başımıza bir iş gelse yanımızda götürmeyeceğimiz organlarımız bir işe yaramayacak düşüncesi de vicdanen rahatsız edici.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    insidae
    insidae's avatar
    Erkek

Allah acil şifalar versin hocam.

Bir güldün yar sen, hep elime batan.Seni dalından kopardım, kandoldu avuçlarım..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    american
    mizahi
    mizahi's avatar
    Erkek

hocam kizi olan adama boyle yaptin fotograflar falan bak aglattin beni de. elden de cok birsey gelmiyor. 

Allah yardimcisi olsun. Kotu birsey olursa filan yazma buraya, kahretme bizi daha fazla

All I need is a possibility.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    logas
    logas's avatar
    Erkek
    Kreyzi bunu yazdı

Allah acil sifalar versin hocam su an tek yapabilecegim dua etmek.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DevilKingtr
    DevilKingtr's avatar
    Erkek

gurban olum canına ALLAH yardımcın olsun

Viski var önlerinde , Ne içen dediler ? ırakı dedim ben https://www.kisa.link/QobI
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cayan
    Cayan's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Elimden bir şey gelmiyor(keşke gelse) ancak aileme öldükten sonra organlarımı bağışlayacağımı belirttim. En yakın zamanda gerekli kuruluşa gidip gerekli belgeyi doldurup bir kopyasını cüzdanıma koyacağım. 

https://www.youtube.com/watch?v=jQk82bpUy1Y
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    exchanger
    exchanger's avatar
    Erkek

Acil şifalar hocam.

Organ bağışı üzülerek söylüyorum ki Türkiye'de acınası seviyelerde. Bununla ilgili Tahribat'ta bir çalışma bile yapılabilinir. Ben bir organ bağışçısıyım ancak halihazırda ailem bile bu duruma karşı çıkıyor. Öldükten sonra aileniz izin vermediği takdirde organlarınız bağışlanamıyor diye biliyorum. En azından kendi ailelerimizi, bu ve bu gibi durumları göstererek, ikna etmemiz bile o ailenin her bir ferdinin organ bağışçısı olması potansiyelini arttıracaktır. Böyle bir gönüllü çalışmaya başlatılırsa destek vermeyi çok isterim.

"Dünyanın bütün kötülüklerine baş kaldır. Bazen senin iyiliğin başkasının kötülüğüne de olabilir. Kendi iyiliğine de baş kaldır..." Y.Kemal