folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Amerika Ve Dünyada İslamiyet Yükseliyor!

Amerika Ve Dünyada İslamiyet Yükseliyor!

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

yine tartışma çıkmış :| inanç konularının bu yüzden yasaklanmasını istiyoruz.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    student
    student's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

GusFring bunu yazdı:
    -----------------------------

student bunu yazdı:

HolyOne bunu yazdı:

O günün ilim seviyesi yüksek 125.000 insanını yanyana getirseler benim kadar bilgili olamazlar hocam.

Neyin ilmi ya, deve sütünden peynir yapmanın teknolojinin uç noktası olduğu zamanlardan bahsediyoruz. Ve bugünün bilgi okyanusu içinde yaşayan insanları bu tarih öncesi insanlardan bir ışık bulmayı umuyor. Tutturmuşsunuz bir islam ilmi, islam alimleri, islam bilginleri diye, arap dunyasının ilime falan katkısı olmamıştır bugüne kadar.

Kuranın ayetlerini ezberlemek ilim değildir arkadaşlar. Elinizdekinin kıymetini bilin.

Bugüne kadar doğmuş bütün bilim adamlarının %80 i bugün hayattadır. Bilim bu kadar yeni olmasına rağmen hiçbir kitabın peygamberin açıklayamadığı 1000lerce olayı netlikle açıklamıştır. Böyle bir çağda yaşıyorsunuz ve kabilelerin kültürlerinde ışık arıyorsunuz.

Mesaj 24 Temmuz 2012 (Sali) Saat: 10:04'da HolyOne tarafından düzenlendi.

Bilimin farklı dalları vardır ,  Fizik , kimya , Tarih , Coğrafya , Din  gibi.

http://www.youtube.com/watch?v=ZAxYdQDoa6g

Sana da pkk ağzı yakışıyor zaten....

Devam et sen  kırdaki pkk ' lılar gibi tahriklere  , yapabileceğiniz  sadece tahrik...

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    student
    student's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Mübarek  Ramazanda  , oruçlu oruçlu seninle uğraşamam , hakaretlerin  kişiliğini ortaya koyuyor zaten ,

Bu ayıp sana yeter...

Bu arada organlarını yerinde kullanmayı öğren.Herşeye karıştırma götünü. Bak  zamanla onunla anlamaya ve düşünmeye kadar ilerletmişsin durumu..

Bu da bizim RAmazanda imtihanımız heralde.YA SABIR...

Mesaj 24 Temmuz 2012 (Sali) Saat: 16:36'da student tarafından düzenlendi.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pcdoktor636
    pcdoktor636's avatar
    Erkek

GusFring bunu yazdı:

@student ne cahil adamsın amk, 2 mesaj önce yaptığın sınıflandırmana götümle güldüm, buram buram sağından solundan cehalet akıyor amk git 5 vakit domal allahına kitabına

her din konusunda aynı şeyi yapıp,inançlara hakaret etmeyi kendine görev edinmiş,bunun ötesine gidemeyecek tipte birisin.

daha öncede kaç kere uyardım,efendi gibi tartışmayı bilmiyorsun,ya dalga geçiyorsun ya hakaret ediyorsun.

1 değil 2 değil ya efendi gibi dur,yada duramıyorsan çek git. kimse senin hakaretlerine katlanmak zorunda değil,dingonun ahırında değilsin.

Mesaj 24 Temmuz 2012 (Sali) Saat: 16:40'da pcdoktor636 tarafından düzenlendi.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xzxz
    xzxz's avatar
    Erkek

mantıksal örneklerle din tartışmasına yaklaşmak mantıksızlığın dik alası , çünkü iman edenler , müslümanı hristiyanı olaylara hiç bir zaman mantık ve akıl çerçevesinden bakmazlar , kendi hayal dünyalarında ibn-i batuni uzay gemisi icat etmiş fakat kafirler bunu çalmıştır , ibn-i mahmuri de uzaya çıkıp gelmiştir kanıtları da hadistir ,yine kendi hayal dünyalarında tüm evren, galaksiler falan , muhammed peygamber olsun diye yaratılmıştır mesela jüpiter muhammedi çok sevdiği için okadar büyüktür "apaçık kanıtıda"  ibni deyyusi nin derlediği hadis-i şeriflerdir. 

otun bokun üstünde yazılar görüp sevinirler , aha işte tanrımızın varlığının apaçık kanıtı diye başlar , cehennemde derinizi yüzecekler tehtidi ile bitirirler 

mü'min bi arkadaşım, frederich nietzsche müslüman olduğunu + "ben birinci basamaktaysam muhammed 99.basamaktadır" dediğini iddia etmişti , benzer iddialar aynştayn içinde söz konusu , "işte o çocuğun adı alberrrt ..." diye biten , yok karıncalar dile gelmiş cinlerle konuşmuş , aksakallı dede çıkıp su vermiş .... bitmez 

şimdi mk buna ne cevap vercen , ortada felsefi dini bir tartışma bile yok, götten uydurma şeylerin uydurmalığını kanıtlamak neden biz kafirlerin görevi olur ki, hadi bunu da açıklayın ateyiztler diye işin içinden çıkıverirler. 

adam krem peynire inanıyorsa , biz bunu marketten alıp yiyoruz denmesini hakaret kabul edip rencide olacaktır. 

konuya geri dönersek , islamın ya da başka bir dinin yükselmesi azalması insanları tedirgin etmemeliydi eğer devletin başta olacağına ve kendine vergi veren suç işlemeyen vatandaşlarını her koşulda koruyacağına güven tam olsaydı 

yoksa bu mü'minler de hristiyanlar gibi "rencide olduk" tanrımız kurban istedi bilmem ne diye cadı avına çıkıp tipini bozuk bulduklarını asıp kesmeye , kazığa bağlayıp yakmaya başlarlar bunu da süper bir vicdansızlıkla ve görev bilinciyle yaparlar 

ne kadar kaçık olabilecekleri ve gerçek dünya ile aralarındaki mesafenin vahameti şu forumda bile görülebilir rahatlıkla

adam deli olmayı , hayal dünyasında yaşayıp mutlu olmayı tercih ediyorsa buna laf edemeyiz elbette ama iman edenin gözümde deliden fazla farkı yok, birgün çıkıp tanrı benimle konuştu , melekler senin kelleni istiyor falan diye boğazımı kesmeye kalkacaktır . hiç birşey yapmasa içkiyi yasaklayalım oruçtutmayanı sınır dışı edelim , başı açık gezen kızlara kezzap atalım vb vb tanrılardan geldiği iddia edilen tuhaf buyrukları uygulamaya kalkacaklar 

yapmazlar demeyin , çokta geçmişe gitmeye gerek yok örnekleri dolu 

herşeyin bir şeyi vardır
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    space1356
    space1356's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Holyone çok düz mantık bakıyon kardeşim düpe düz... nasılmı? Bu mantığına göre Mimar sinan'dan daha zekisin düz mantığına göre eskide yaşamış olduğu için einsteinden de zekisin sen bu kafayla çok yaşaman dostum devam 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

GusFring bunu yazdı:

Sana kimse katlan demiyor, ben şu sik sesli imamın sabah akşam 5 vakit kulağımı sikmesine katlanıyorum ? Sen yazılan yazılarımı katlanamıyorsun.

edit : Lavuğa bak ya daha önce uyardım diyor hahaha, külhanbeyi amk

Mesaj 24 Temmuz 2012 (Sali) Saat: 17:21'da GusFring tarafından düzenlendi.

cidden üslubun çok kötü. Her konuya yazmak zorunda değilsin, madem insanları aşağılayacaksın yazma bu kadar basit bir çözümü var. Muhtemelen sana ya da ailene edilen hakaretler seni rahatsız etmez. Bu tarz insanlardansın tahminimce. Ama herkes senin gibi değildir yada değerleri. Hiç değerin olmayabilir ama bu sana başkalarının değerlerine hakaret etme hakkı tanımaz. 

Ben senin gibi düşünmek, inanmak zorunda değilim. Bu ülkenin halkı müslüman bir halk. Çoğunluğun inancı bu şekilde olduğu için ezan a saygı göstermen gerekiyor. Bir hristiyan ülkesinde olsan bu seferde çan seslerini dinlemek zorunda kalırdın. Ben yurtdışında yaşadım, kaldığım yerin 50 metre ötesinde kilise vardı ve her gün belirli saatlerde çalarlardı bazen uzun uzun. Ne yapayım şimdi bir müslüman olarak bir hristiyan ülkede, ya bu şerefsizlere bak çanı çalıyorlar adam olsunlar mı deseydim? Benim buna ne hakkım var? Halkın ekserisi bu yönde inanca sahip, ben orada bir azınlığım, sırf benim için onlar inançları yok edemezler. O yüzden saygı duydum. 

Aynı şekilde sen de  ekseriyeti bir müslüman ülkede azınlıksın. O yüzden benim saygı duyduğum gibi saygı duyman gerekir. İnsanların inançlarına değerlerine hakaret etmek ancak senin insanlık değerini alçaltır. Şahsi olarak konuşuyorum, ben senin inancına ya da inançsızlığına saygılıyım. Neye inanıyorsan inan ya da inanma. Beni bağlamaz senin inancın, ben senin inancına hakaret etmiyorsan aynı şekild senin de benim inancıma hakaret etmemen gerekiyor. 

Eğer hakaret edeceğin konulara girmezsen kimseyle problem yaşamazsın. Ama benim değerlerime hakaret hakkını kimse elde edemez. Herkes kendi işine baksın.. 

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Homer
    Homer's avatar
    Erkek

GusFring bunu yazdı:

@student ne cahil adamsın amk, 2 mesaj önce yaptığın sınıflandırmana götümle güldüm, buram buram sağından solundan cehalet akıyor amk git 5 vakit domal allahına kitabına

düzgün konuş

yönetim nereye bakıyor.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek

biri bana sadece şunu açıklasın. sene 571 Hz. peygamber doğdu. 40 yaşında peygamberlik geldi ve bilmem kaç yıl sonra biz Türklerde islamla tanıştık.

peki bu sürede o insanlar son din olan İslamı kabul etmedi diye cehenneme mi gidecek.

Şimdi din adamlarının dediği bişey hocam, her insan müslüman doğar sonra ailesi onu değiştir ve hayatının bir döneminde islamla tanışma fırsatını bulur eğer değerlendirirse bu adam müslüman olup kurtulur.

Bu çok mantıklı gelebirlir.

Ancak bundan 500 yıl önce dünyada bireyler arası iletişim sıfır iken dünyanın diğer tarafı nerden bilebilirdi islamı ? 

Şimdi internet var herkes her şeyi yazıyor ama 150 sene önce bu neredeyse imkansızdı.

Ben islam tarihinde abd yi hiç duymadım bu adamlara bakalım Kuran ne zaman geldi kafam almıyor.

ve bazı kendini aşmış psikoloji kitaplarıda kısaca şöyle der.

siz şuçu işleyin ve bunu şeytana atın cık cık cık...

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ataturkcu1
    ataturkcu1's avatar
    Erkek

space1356 bunu yazdı:

Peygamber Aleyhisselam ölürken 125BİN sahabe den bahsedilir yani bakın 125 bin kişilik bir kadro düşünün ki içinde hafızlar üstün insanlar o günün koşullarında ilim seviyesi bakımından üst insanlardır vel hasılı kur'ân yazılmasa bile hafızlar sayesinde değiştirilmeden günümüze aktarılmıştır tahrif edilmesi söz konusu değildir 

Peygamber öldükten sonra sürekli olarak sahabiler arasında gerginlikler vardı.Özellikle Osman zamanında bu gerginlikler had safhaya ulaşmıştır.Alinin,Osmanın,Ömerin şehit edilmesi de bunu göstermektedir zaten.Bu hafızlar ne yaptılar ne ettiler bilimsel bir şekilde açıklayamayız.Sadece inanırsın,(teslim olursun) o kadar.Bilimsel hiçbir kanıt yok,zorlamanın anlamı yok.

Pragmatism&Realism
Toplam Hit: 15963 Toplam Mesaj: 158