folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Amerika Ve Dünyada İslamiyet Yükseliyor!

Amerika Ve Dünyada İslamiyet Yükseliyor!

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

zeybekustasi bunu yazdı:
    -----------------------------

biri bana sadece şunu açıklasın. sene 571 Hz. peygamber doğdu. 40 yaşında peygamberlik geldi ve bilmem kaç yıl sonra biz Türklerde islamla tanıştık.

peki bu sürede o insanlar son din olan İslamı kabul etmedi diye cehenneme mi gidecek.

Şimdi din adamlarının dediği bişey hocam, her insan müslüman doğar sonra ailesi onu değiştir ve hayatının bir döneminde islamla tanışma fırsatını bulur eğer değerlendirirse bu adam müslüman olup kurtulur.

Bu çok mantıklı gelebirlir.

Ancak bundan 500 yıl önce dünyada bireyler arası iletişim sıfır iken dünyanın diğer tarafı nerden bilebilirdi islamı ? 

Şimdi internet var herkes her şeyi yazıyor ama 150 sene önce bu neredeyse imkansızdı.

Ben islam tarihinde abd yi hiç duymadım bu adamlara bakalım Kuran ne zaman geldi kafam almıyor.

ve bazı kendini aşmış psikoloji kitaplarıda kısaca şöyle der.

siz şuçu işleyin ve bunu şeytana atın cık cık cık...

İslam ın tebliği açık, net olarak hatta bildiğim kadarıyla o kişinin ana dili ile anlaşılır biçimde yapılmamışsa sorumlu olmuyor. Geçmişte bahsettiğin gibi haberi olmayan insanlara fetret devri insanları deniyor. Bunu araştırabilirsin

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ershn
    ershn's avatar
    Erkek

tüm sayfaları okudum hakaretler havalarda uçuşuyor. ben müride hakaretten 48 saat yedim bunlarda yerse gözüm açık gitmem yoksa tahribatttt bize bahmiyiiiii diye isyan edecem devrimci olup taksim'e çıkacam :(

Allah Türktür.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pcdoktor636
    pcdoktor636's avatar
    Erkek

zeybekustasi bunu yazdı:

biri bana sadece şunu açıklasın. sene 571 Hz. peygamber doğdu. 40 yaşında peygamberlik geldi ve bilmem kaç yıl sonra biz Türklerde islamla tanıştık.

peki bu sürede o insanlar son din olan İslamı kabul etmedi diye cehenneme mi gidecek.

Şimdi din adamlarının dediği bişey hocam, her insan müslüman doğar sonra ailesi onu değiştir ve hayatının bir döneminde islamla tanışma fırsatını bulur eğer değerlendirirse bu adam müslüman olup kurtulur.

Ancak bundan 500 yıl önce dünyada bireyler arası iletişim sıfır iken dünyanın diğer tarafı nerden bilebilirdi islamı ? 

Şimdi internet var herkes her şeyi yazıyor ama 150 sene önce bu neredeyse imkansızdı.

Ben islam tarihinde abd yi hiç duymadım bu adamlara bakalım Kuran ne zaman geldi kafam almıyor.

henüz o coğrafyaya ulaşmadıysa, tek bir yaratıcıyı kabul etmesi o kişiyi kurtarıyor.

Mesaj 24 Temmuz 2012 (Sali) Saat: 18:29'da pcdoktor636 tarafından düzenlendi.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xzxz
    xzxz's avatar
    Erkek

http://gundem.milliyet.com.tr/-oruc-tutun-oruc-yezid-in-ogullari-/gundem/gundemdetay/24.07.2012/1571282/default.htm

işte müslüman sayısının artmasındaki asıl kaygının altında yatan neden  , meydanı boş bulurlarsa alakalı alakasız herkese herşeye saldırabilirler 

hadi student bunu da açıkla hocam , hoşgörü vıdı vıdı falan 

herşeyin bir şeyi vardır
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    student
    student's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

xzxz bunu yazdı:

http://gundem.milliyet.com.tr/-oruc-tutun-oruc-yezid-in-ogullari-/gundem/gundemdetay/24.07.2012/1571282/default.htm

işte müslüman sayısının artmasındaki asıl kaygının altında yatan neden  , meydanı boş bulurlarsa alakalı alakasız herkese herşeye saldırabilirler 

hadi student bunu da açıkla hocam , hoşgörü vıdı vıdı falan 

Ben haberi alıntılayayım , tam olarak ne yazıyromuş ;

"Oruç tutun oruç Yezid'in oğulları"

Mecidiyeköy'de bir grup, Trump Towers önünde oturanlara saldırmak istedi. Elif Ilgaz yaşadıklarını tweetledi: Trump Towers'ın altındaki kafede otururken 3-4 kişi elinde kaldırım taşlarıyla oruç tutmadığımız için saldırmaya kalktı. "Bir grup serseri" diye tanımlıyor güvenlikçi "Dikkat çekmek için bile böyle yapmış olabilirler" diyor .

İşin komik tarafı  Yezid 'in oğulları diye saldrmış , tarfik ışıklarında cam silenler.Muhafazakar kesim Yezid'in oğlu diye hitap etmez kimseye..

Kendini bilmez  birkaç serseri ile mi bizi suçlayacaksın xzxz  ,

vıdı vıdı  filan dimi..

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cicuta-douglasii
    Cicuta-douglasii's avatar
    Erkek

Bu güzel haberi ıslatırım ben.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SinusX
    SinusX's avatar
    Erkek

zeybekustasi bunu yazdı:

Aynen o büyük sıkıntı ...

Ben bide cemaatçi arkadaşlarıma sordum niye böyle diye niye sadece müslümanlar cennete gidiyor diye , fazla düşünme dinden çıkarsın dediler :))

Si vis pacem para bellum.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    student
    student's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Allah , fetret devrinde olan ,  elçisinin haberinin ulaşmadığı kavme azab etmeyeceğini bildiriyor.

Kuranı Kerim

İsra Suresi 15. Ayet : Kim hidayet yolunu seçerse, bunu ancak kendi iyiliği için seçmiş olur; kim de doğruluktan saparsa, kendi zararına sapmış olur. Hiçbir günahkâr, başkasının günah yükünü üstlenmez. Biz, bir peygamber göndermedikçe (kimseye) azap edecek değiliz.

Niye sadece Müslümanalr cennete gidiyor sorusunun cevabı , çünkü  Müslüman olmayanlar zaten kabul etmiyorlar cennetin varlığını  veya kendi kafalarına göre icat ettikleri  bir dine inanıyorlarsa , Aallah'ın emirlerine değilde kendi  uydurdukları dinin emirlerine uyuyorlarsa , onlar giremiyorlar.

Not :Kuranda  önceki Peygamberlerinde İslam dininde olduğu , onlarında Müslüman olduğu yazar.Müslümanlar  Hz.İsa 8ra) ve diğer Peygamberleri  ve onlara indirilenleri kabul  ederler.

Önceki Peygamberlere uyanlarda cenente gideceklerdir.Ta ki tahriflerden dolayı yeni bir Peygamber gelinceye kadar.

Kuarnı Kerim de  özellikle önceli Peygamberlerle aynı söze gelin , di,ye hitap vardır.Yalnız tek olan Allah'a ibadet edelim diye çağrı vardır.Eğer O dönemdeki Hristiynlar ve Yahudiler  ,kendi kitaplarında geleceği bildirilen  Hz.Muhammed (sas) me inanıp kabul etselerdi , onlarda cennete giedeceklerdi.

Kısaca  Allah'ın emrini kabul edip ona uynalar cennete gidecek , kabul etmeyenler  için sorun yok , zaten onlara göre cennet veya cehennem yok.Onlarda olmayan  (!)  cennete gidemeyecekler.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    glaurung
    glaurung's avatar
    Erkek

Biraz geriden bakalım olaya, dünya toplumlarını inceleyelim, şu an dünyada afedersiniz bok içersinde yaşayan coğrafyalar, afrika ve ortadoğu, bu coğrafyalarda yaşayan insanların çok büyük bir kısmı müslüman, sömürülen öldürülen işkence gören insanlar, bunun nedeni ne peki, müslümanlara göre kuranın yanlış anlaşılması, islamın yanlış anlaşılması, insanların sapıtması falan filan, burda bir virgül koyalım, tanrı hristiyanlara ve yahudilere dini yanlış anlayıp yanlış yaşadıkları istedikleri gibi değiştirdikleri için islamı göndermedi mi size göre ? Öyle bir adam varki, din gönderdiği yerde savaş çıkıyor, kan dökülüyor (haçlı savaşları, cihad felsefesi), sonra ya dünyayı sular altında bırakıp hjerşeye 0dan başlıyor veya peygamber gönderiyor, sorun şuki o peygamber de yanlış anlaşılıyor. O zaman sizin tanrınız baya bi ahmak bi tanrı oluyor. 

Geriden bakmayı bırakalım, ben ikitelli osbde keresteciler sitesinde yazları çalışan, aile ekonomisine bir nebze olsun destek olmak isteyen, kışın okuyan bir yerlere gelip ülkeye faydalı olmak isteyen bir insanım, şimdi ben müslüman olsam, hatta oruç tutsam namaz kılsam kuran okusam hacca gitsem bir nebze olsun daha iyi bir insan mı olurum ? Bir nebze olsun daha mı fazla iş yaparım ? Hayır, hatta müslümanların çoğu gibi ibadete önem verir öbür dünyayı garantilerim, bilimde ekonomide gelişmem, sonra da gelişenler gelip başıma oturur.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RunAway
    RunAway's avatar
    Erkek

Hocam istediği kadar yükselsin. Modern bi halkı müslüman devlet kendisini sanayisini ıvırını zıvırını geliştirip Amerika , İsraile kafa tutmadıgı sürece 0dır bence. 

Budizm yükseliyo bence. Hemde cok hızlı ve ciddi anlamda kayda değer. 

Toplam Hit: 15979 Toplam Mesaj: 158