folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Amerika Ve Dünyada İslamiyet Yükseliyor!

Amerika Ve Dünyada İslamiyet Yükseliyor!

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kız Babası
    kuytul
    kuytul's avatar
    Erkek

din değiştirme sayıları, doğum oranlarından daha önemli. Bu oranlarla da islamiyete geçişlerin arttığı bir gerçek. Boş yere genç nufüs yaşlı nüfus geyiklerine girmeyelim.

instagram.com/yks.rehberlik >> YKS Rehberlik ve Eğitim Koçluğu için takipte kalın ;)
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PlayForFree
    PlayForFree's avatar
    Erkek

Önemli olan sayısından ziyade niteliğidir.Bence yozlaşmış müslümanların sayısı hızla yükseliyor.

profesyonel kahveci?
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kız Babası
    kuytul
    kuytul's avatar
    Erkek

hristiyanlık ve musevilikte çelişkiler çoktur ve bu da değiştirildiklerini gösteren şeylerdendir. mz. muhammedi övüp inanmayan hristiyan sayısı da çoktur. ancak hz. muhammedin okuması yazması olmadan akıl sağlığı yerindeyken bu kadar büyük iddiada bulunmasının mümkün olmamamsı ve incile azaran kitabın hayatın içinden ve daha etkileyici olduğu bir gerçek. incili de okudum kuranı da buna dayanarak söylüyorum.

instagram.com/yks.rehberlik >> YKS Rehberlik ve Eğitim Koçluğu için takipte kalın ;)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    anarsistherif
    anarsistherif's avatar
    Erkek

kuytul bunu yazdı:
    -----------------------------

hristiyanlık ve musevilikte çelişkiler çoktur ve bu da değiştirildiklerini gösteren şeylerdendir. mz. muhammedi övüp inanmayan hristiyan sayısı da çoktur. ancak hz. muhammedin okuması yazması olmadan akıl sağlığı yerindeyken bu kadar büyük iddiada bulunmasının mümkün olmamamsı ve incile azaran kitabın hayatın içinden ve daha etkileyici olduğu bir gerçek. incili de okudum kuranı da buna dayanarak söylüyorum.

muhammed okuma yazma biliyordu, ayrıca o dönemde insanlar tarafından uydurulmuş bir çok din vardı, muhammed tek değildi. 

muhammed'in okuma yazma bildiğini nereden biliyorum? muhammed, ali ile beraber yaşıyordu ve ali okuma yazma biliyordu. kur'an ın orjinal halinde bir çok yazım hatası bulunmakta bu da muhammed'in yazdığını gösteriyor. o zamanlarda arapça yazı diline yeni yeni dökülmekteydi ve bir yazım kuralı yoktu. şimdiki arapça ile karşılaştırırsak bir çok yazım hatası görmek mümkün. 

muhammed'in yazdığı bir çok mektup vardır, bunun kitabının dahi olması gerekiyordu. 

--- 

Ayrıca, kur'an ın değiştirilmediğinden nasıl emin olabiliyorsunuz? Kur'an, osman bin affan tarafından kitap haline getirildi. bu kişi araya ayet sıkıştırmış olamaz mı? 

edit: ek olarak, kabe etrafında dönmek, secde etmek (namaz kılmak) , oruç tutmak, dua etmek gibi bir çok ibadetiniz, o zamanki putperest inançlardan alındı.

putun önünde secde edip, ona kurban verirlerdi. onun için deve, koyun gibi kurbanlar verirlerdi. aynı inanış islam dininde de var. puta tapmaktan farklı bir şey yapmıyorsunuz yani. 

Mesaj 23 Temmuz 2012 (Pazartesi) Saat: 18:24'da schwarzseherisch tarafından düzenlendi.

=)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    melodeath
    melodeath's avatar
    Erkek

schwarzseherisch bunu yazdı:

istediğiniz şeriat adalet, düzen ve suçsuzluk mu yaratacak sanıyorsunuz?

isviçrede, isveçte, finlandiya'da şeriat mi var peki, suç oranları bu kadar düşük?

hayır. devletin işi suçu engellemek değildir, engelleyemezde, devlet sadece cezalandırır.

yani şeriat olsa da olmasa da konunun temeli eğitimdir. istediğiniz hukuk sistemini getirin, eğitimsiz bir topluma fayda sağlamaz.

---

ayrıca islamiyetin yükselmesi olayı tamamen propagandadır. ramazan aylarında özellikle ramazan adını kullanarak propagandanın kralını yaparlar. 11 ay boyunca televizyonlarda her türlü sevişme sahnesini izlersiniz, 1 ay boyunca reklamlar dahil ramazanın adını kullanarak imana gelirler. müslümanlarda maneviyatlarını tatmin etmiş olur.

dünyada yükselen şey islamiyet değil, ateizmdir. çünkü artık bilgi kaynakları sınırsız ve hiç birşeyi allahın yaratmadığını, her şeyin nasıl oluştuğunu bilim açıklıyor. bir kişi doğduğu coğrafyanın dinine mensup olarak doğar, eğer düşünebilir, sorgulayabilir, araştırabilirse zaten o dinden çıkmış olur. çünkü bir tanrıya, dine ihtiyacımız yok! bilim her şeyi açıklıyor.

eskiden insanlar anlayamadıkları şeyleri tanrıyla bağdaştırırmış. güneş nasıl doğuyor, batıyor? güneş tanrısı yapıyor.

ben bir ateistim, kur'an ve incil'i okudum. bir müslüman ise kur'an ı bile doğru düzgün okumuyor, türkçe meali ile, anlayarak okuyan kaç kişi var? kesinlikle masal kitabı gibi bir şey. bir çocuğu 12 yaşına kadar falan dinsiz olarak yetiştirin, dinlerden haberi olmasın, bilimsel konulardan haberdar olsun. sonra gelip bu kitaplarınızdan birisini verin, masal kitabı deyip gülecektir.

dinler sadece mitolojik şeylerdir. bir ateist için gülme kaynağı olabiliyor zaman zaman. nasıl siz eskiden insanlar puta tapıyordu diye dalga geçiyorsanız, bizim gözümüzde de puta tapıyorsunuz.

http://a1.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-prn1/s720x720/564024_193897470726329_1946546615_n.jpg 

tamam eğer sen haklıysan hiç bi problem olmayacaktır. kıyamet olmayacak, herkes ölüp, tekrar dirilip, sorguya alınmayacak, biz sadece aldandığımızla kalacağız.Peki ya biz haklıysak ?

Sticking feathers up your butt does not make you a chicken.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZINDIK
    ZINDIK's avatar
    Erkek

biz haklıysak diye sorarken utanmıyor musunuz la?

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    glaurung
    glaurung's avatar
    Erkek

o yüzden kral abdullahla papa elele verip ateizme karşı savaşmalıyız diyor =D Türkiyede bile milyonlarca ateist varken, ve sayıları hızla artarken bir nevi mastürbasyon olarak nitelendiriyorum bu haberleri

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    melodeath
    melodeath's avatar
    Erkek

GusFring bunu yazdı:

@melodeath yıllardır kimsenin aklına gelmeyen, sorulmayan, çok orjinal bir soru sormuş

edit: secdeye kapandım

Mesaj 23 Temmuz 2012 (Pazartesi) Saat: 20:28'da GusFring tarafından düzenlendi.

hz.Ali yle bi bedevinin arasında buna benzer bişey geçtiği söyleniyor. ordan aldım.

Sticking feathers up your butt does not make you a chicken.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

yeni konu açmayayım dedim, islamda namaz kılmamanın cezası nedir?

bi yerde gördüm biraz baktım ettim de inanamadım. merak da ediyorum.

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    student
    student's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

schwarzseherisch bunu yazdı:

kuytul bunu yazdı:

muhammed okuma yazma biliyordu, ayrıca o dönemde insanlar tarafından uydurulmuş bir çok din vardı, muhammed tek değildi. 

muhammed'in okuma yazma bildiğini nereden biliyorum? muhammed, ali ile beraber yaşıyordu ve ali okuma yazma biliyordu. kur'an ın orjinal halinde bir çok yazım hatası bulunmakta bu da muhammed'in yazdığını gösteriyor. o zamanlarda arapça yazı diline yeni yeni dökülmekteydi ve bir yazım kuralı yoktu. şimdiki arapça ile karşılaştırırsak bir çok yazım hatası görmek mümkün. 

muhammed'in yazdığı bir çok mektup vardır, bunun kitabının dahi olması gerekiyordu. 

--- 

Ayrıca, kur'an ın değiştirilmediğinden nasıl emin olabiliyorsunuz? Kur'an, osman bin affan tarafından kitap haline getirildi. bu kişi araya ayet sıkıştırmış olamaz mı? 

edit: ek olarak, kabe etrafında dönmek, secde etmek (namaz kılmak) , oruç tutmak, dua etmek gibi bir çok ibadetiniz, o zamanki putperest inançlardan alındı.

putun önünde secde edip, ona kurban verirlerdi. onun için deve, koyun gibi kurbanlar verirlerdi. aynı inanış islam dininde de var. puta tapmaktan farklı bir şey yapmıyorsunuz yani. 

Mesaj 23 Temmuz 2012 (Pazartesi) Saat: 18:24'da schwarzseherisch tarafından düzenlendi.

Hz. Muhammed ( sas ) min okuma yazma bilmediğini , o dönemde yaşayan kafirler  bile biliyordu , nedense onlar dan hiç kimse böyle  bir itiraz da bulunmazken , senin gibi bir dahi çıkıp , Hz. Ali (ra) biliyordu , o zaman  Hz. muhammed (sas) de biliyordu gibi mükemmel bir çıkarımla  bunu ispat (!) etmen takdire şayan..

Kuran 'ın orjinal halinde yazma hatası varmış , bu da  hz. Muhammed (sas9 min okuma yazma bildiğini ispat ediyormuş . Bravo , dehşet bir mantık var sen de , şapka çıkarmak lazım.
    Hz. Muhammed (sas) min yazdığı değil  , yazdırdığı mektuplar var.Bu konuyla ilgii kitapvar.Ama sen işine  geldiği için bu  mektupların olduğunu söylüyorsun ama Hz. Muhammed (sas) min bujnları yazdırdığı bilgisini es geçiyorsun . Sana da bu yakışır zaten...

Kuranı Kerim kimsenin kafasına göre Kitap haline getirilmedi.Araya ayet sıkıştırmak dediğin kadar kolay olsa , şimdi de denenir ama kimse yemez.
Toplam Hit: 15972 Toplam Mesaj: 158