folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Amerika Ve Dünyada İslamiyet Yükseliyor!

Amerika Ve Dünyada İslamiyet Yükseliyor!

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kvasir
    kvasir's avatar
    Erkek

student bunu yazdı:
    -----------------------------

VBDream bunu yazdı:

HolyOne bunu yazdı:

Dünyada yükselen ateizmdir. burada yükselen islamiyet %3 lerden bahsediliyor, avrupada %30 , %40 lara varan ateist dolu ülkeler var. Evet islamiyet de yükseliyor fakat çok ufak bir hızda.

Sonuçta herkez annesinden babasından hangi dini gördüyse öyle devam ediyor. onun dışına çıkması çok küçük bir ihtimal. Zaten arap kültürü de bu insanların özüne çok uzak. Birgün avrupada islamiyet egemen olacak diyenler malesef karşı tarafın kültürünü ve yaşam tarzını anlayacak kapasitede değil.

Avrupada islamiyetin yayılabilmesinin tek yolu oradaki türklerin ve arapların hayvanca çoğalıp avrupalının da tek çocuk yaparak devam etmesidir. Islami kesim artıyorsa sebebi budur.

olay bu zaten, bilinçli avrupalı arkadaşlarımız ekonomik külfet ve çocuğu iyi yetiştirmeyi düşünüp tek çocuk yaparken müslümanlar orada hayvan gibi çoğalıyor mantık tamamen bu. Bence önümüzdeki 30 sene içinde avrupa komple müslüman olur, bu dini seçimle değil çoğalma ile olacak.

Finlandiya mesela çok üzülüyorum, mahvolacak. Rusya, Ukraynaya falan bir şey olmasında gerisini sikeyim.

Çok merak ediyorum   cümle  arasında ki bu hakaretlerin nedeni nedir ?  Neyin kinidir ?

İslamı seçen insanların artmasından  bahsedilior ,videolar yayınlanıyor ama  siz  hayvanca  (!) çoğalmadan bahsediyorsunuz  ...

İslamı  seçenler artmıyor , müslümanlar daha çok çocuk yapıyor da diyebilirsiniz ama nedense aşağılayıcı ifadeler kullanıyorsunuz.

Mesaj 23 Temmuz 2012 (Pazartesi) Saat: 11:04'da student tarafından düzenlendi.

bende isterim herkes hoşgörü ile yaşasın. Ama başaramıyorsunuz, hoşgörü yok tahammül var, artık o da yok. Ben rakı içerken sen karşımda meyva suyu içecekmisin ? Yok parkta sevişeni ihbar etme polise bilmem ne. Aynı şeyde sikik solcular türban muhabbetine oldu. Bana kalsa isteyen türbanla istediği yere girer, isteyen istediği yerde sevişir. Biri çıkar tepeye türbanı kafadan çıkarmaya çalışır, biri geçer tepeye amdaki siki çıkarmaya çalışır.

Benim istediğim avrupa kültürünün bozulmaması, hint kültürünün bozulmaması, yani dünya üzerinde kültürlerin canlı kalması, bunun içinde islam kültürü de var.  Benim gözümde inanan inanmayan herkes gerizekalı, dinde dinsizlikte saçmalık. O yüzden isteyen istediğini yapsın. Ama herhangi bir kutup mutlaka diğer kutuplara salça oluyor özgürlüğünü kısıtlmaya çalışıyor.

Dünyanın dinsiz,mümin,hristiyan,musevi,budist,pastafarian falan olmasını istemem, hepsi olsun isterim. Ama işte amaç farklı neyse konusu değil, konusu gelir yazarım.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Hocam kaçınız annesi babası müslüman olupda kendi hristiyanlığı seçen birini tanıyor?

Yurtdışında da durum hiç farklı değil. Sadece ateizme kayanları tanıyor olabilirsiniz,  budist, hristiyan, musevi vs olan sayısı çok çok düşüktür.

Belirleyici etken çoğalmadır.

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    korkarabatak
    korkarabatak's avatar
    Erkek

sinek gibi ürüyor adamlar bu şaşılacak bir durum değil ki. 

bilimin ve teknolojinin hatta %% 3 lük bir azınlıga düşseler bile dünya yönetiminin batılılarda olacağı gerçeğini değiştirmez bu... 

tabi lan
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

@wert, elbette dediğin gibi sana göre "karşı" tarafta böyle yapıyor haklısın. Ama evrim konusunun açılmasının bence tek sebebi burada tartışılma çıkarılmasıdır. Ama adamın biri ramazan ayı mübarek olsun diye konu açıyor, bazıları da girip konuya yok içkini fiyatları ucuzlayacak yok bilmem ne diye alakasız mantıksız mesnetsiz şeyler yazıyor. Ben tartışma ortamından yana değilim, çünkü insanlar bilgilerini değil, kinlerini boşaltıyorlar. Karşıdakine bir şey öğretme ya da bir şey öğrenme mantığında değiller. Sonuç olarak da herkes yazıyor.. Psikolojik tespitim maalesef doğru. Bu olayı çok gözlemledim. Durduk yere birinin alakası olmayan konuda gösteriş yapmasının başka sebebi yok.

Gelelim diğer arkadaşların hemfikir oldukları avrupadaki nüfus artışı. Avrupaya gidip görmüş olanlar bunu çok rahatlıkla anlayabilirler. Atina dan viyanaya,

budapeşteye blimem oraya buraya kadar her yerde müslüman var ve bazı şehirlerde cidden çok fazla durumda. Doğum oranları yükseliyor müslümanların. Aslında

bu üzücü bir şey. Tek taraflı olaya bakmamak lazım. Yani zenciler türkiyeye gelse ve bizim ülkemizde bizden çok olsa bunu kabul eder misiniz? O yüzden

avrupadaki bu müslüman kesimin nüfus artışı pek hoşuma gitmiyor açıkçası, ama benim bunu engelleme gücüm yok. Gelelim avrupanın islamlaşmasına. 

Ben şundan %100 eminim ki; Avrupada yada Amerikada, İslamiyet adam gibi anlatılsın ya da dünyanın her hangi bir yerinde, tüm açıklığı ile, onların kendi

dilleriyle, en doğru şekilde söylesin ben biliyorum ki dinleyenlerin %80 i belirli bir zaman içerisinde islamiyeti seçer. %10 u şüphe duyar. Kalan %10 ise doğruluğunu

bilse bile gereksiz olduğunu düşünür. Bunu bir çok yabancı arkadaşımla konuştum, gerek kendi gözlemlerim, gerekse onların söyledikleri bu yönde. Çünkü oradaki

insanlar cidden boşluktalar ve ateist bir nesil yetişmekte. Ben avrupada doğmuş olsam muhtemelen ben de ateist olurdum. Çünkü hristiyanlığın sağlam bir tarafı

kalmadı. Oradaki insanlara islamiyeti anlattığında en katı ateist bile susuyor, çünkü böyle bir şeyle karşılaşmamış ki hiç. Oradaki cahil ateistler (genelleme

yapmıyroum, okumayan araştırmayan ateistleri kast ediyorum) sadece medyadan gördükleri kadarıyla islamı biliyorlar ve islamın kadınları siyah çarflara sokup,

köle gibi kullandığı, kadınları hayvandan da aşağı gördüğü, hala deveye binmemiz gerektiğini düşünüyorlar. Medya bu şekilde gösteriyor. Her türlü baş örtüsüne

de karşı olmalarına karşın (müslümanlar için) kendi rahibelerinin kıyafetinin bile farkında değiller :)  Hristiyanlar ise neden inandıklarını dahi bilmiyorlar. Belki sırf

cennet cehennem korkusu.. Ama ibadet sıfır. İnsanlık sıfır... Ateist kesimi çok olan ülkelere ve biraz daha dindar hristiyan ülkelere giderseniz çok fark olduğunu

görürsünüz. Kişilik olarak aşırı derecede farklılar, bencillikler çok fazla mesela.. 

Şuan avrupada yaygın olan ateizmdir, islam gerek nüfus ile gerek de insanların seçimi ile artış gösteriyor. Keşke nüfus ile bu olmasa da islam anlatılabilse o

zaman bu tarz şeylere gerek kalmaz.

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xzxz
    xzxz's avatar
    Erkek

islam bireysel özgürlükleri özellikle kadınları fena halde sınırlayan , bireyin iradesini hiç sayan bir anlayış ve dindir ve kendinden başkasına yaşam hakkı tanımaz 

bundan dolayı , islam toplumundaki bireyler özgür yaşayamazlar ve en önemlisi fizyolojik bir ihtiyaçları olarak seks yapamazlar , ucunda recm korkusu olmasa bile benzer bişeyler var , kendi istekleri iradeleri dışında birisiyle yaşları gelince evlendirilirler ve üretime başlarlar 

başlığı görüp de , avrupa amerika hak yolunu buldu sizi demiştik kafirler , gibi saçma bir sonuç çıkarılmasın 

tamamen bireysel özgürlükler ile alakası , saygıdeğer(!) başbakanımızın batının ahlaksızlığı dediği, bireyin tercihlerine ve iradesinin hürriyetine verdiği değer neticesinde , aklı mantığı olan insanlar seçtikleri birini bulana kadar evlenmemeyi ve bakamayacaklarsa çocuk yapmamayı tercih ediyorlar 

islamiyetin artması batı toplumlarını derinden endişelendirmesi de haklı bir durum, çünkü bitleri kanlanınca önce rencide oluyoruz diyecekler sonra sataşacaklar yeterince kendilerine güvendiklerinde de saldıracaklar , ne için ? vay efendim danimarkalılar bizim dinimize ters , elalemin memleketinde olup bunun başka bir kültür olduğunu idrak edecek kadar zeki ya da ahlaklı değil çünkü çoğu , yapacakları da hoşgörü adına zaten , hoşgörün artık 

herşeyin bir şeyi vardır
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    1-618-GR
    1-618-GR's avatar
    Erkek

wert bunu yazdı:

unbalanced bunu yazdı:

@1-618-GR

sakin ol hocam.. kimse inanmak zorunda değil elbette. Ama insan bu işte,  kendini farklı göstermeyi, egosunu tatmin etmeyi kendine borç bilmiş. Önemli olan bunu azaltabilmektir. İnanmayabilir insanlar ama bunu genelde insnların gözüne sokmak ister, ben inanmıyorum der ya da sizin yaratıcınınz ile başlayan bir cümle kurar yada peygamberimize muhammed diye hitap eder. O zaman egolarını tatmin ederler.. Durduk yere sataşırlar, tartışmya girerler.. 

Bunların aslında sebebi korkudur. Arkasına tarftar toplamadır, Bak benim düşüncem bu, hadi bana haklı olduğumu göster, söyle çabasıdır. Yoksa durduk yere her konuya bu şekilde atlamazlar.  Sebebi bundan kaynaklıdır.!! Azcık psikoloji okumuş biri yada eğitimini almış biri bu gözlemi çok rahat yapabilir. Detaylandırmak istemiyorum, temel olarak bu. O yüzden çok üstünde durma.. 

hacı postlarını severim dikkatle okurum ama bu post cidden yakışmamış sana :|

çok gereksiz olmuş :| 

konulara atmalama durumuna gelince evrimle ilgili konuların hepsinde var bu durum "ben maymundan gelmedim ama sizi bilememciler"

gözlem  ve korku konusuna gelince 

müslümanların kendini olaydan soyutlayıp tamamen tarafsız olarak gözlem yapabildiğini görmedim ve sebebininde bunu yaparsa cehennemde yanacağı korkusu olduğunuda biliyorum

okumalısında niçin okumalısın 

dedim ya tarafsız gözlem benim yaptığım alıntı gördüğün üzere ben neye yorum yapmış

http://www.tahribat.com/Forum-Amerika-Ve-Dunyada-Islamiyet-Yukseliyor-161966/2/#1910314 

ahanda burada durduk yere hoplayıp zıplayan arkadaşa

gözlem yapacak bir insan tarafsız olmalıdır azıcık okumuş insan bunubilir

Bunu bile başaramıyorlar kastım o adam ağzına geleni söylemiş bumu elitliğiniz ? : )

nessaj bunu yazdı:
    Su anda mobildeyim ie9 mobil kullaniyorum. Dolayisiyla paragrafkar olusmuyor ve yazmasida sikintili burdan. Ama soyle diyeyim, bana yaratilis hikayesinden(seytanin tanriya gereksiz atari, ademin malligi) tut tum cennet cehennemli tum dinlerin o o insanlari yonetmek icin tasarlanmis yapisi sacma geliyor(tanrinin boyle bir ortamda sinav yapmasi ve sonucunda odullendirip cezalandirmasi). Kisacasi daha kurandaki mantiksuzlara inmeden agnostik yada ateist olmaya yeticek sebep var . Eger instant messenger vs kullaniyorsan seviyeli bir sekilde tartisabilirizde istersen. Benim simdi uyumam lazim erken kalkicam size iyi gecelr

Bir domino taşıyım yıktığına sevinme....
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    student
    student's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

xzxz bunu yazdı:

islam bireysel özgürlükleri özellikle kadınları fena halde sınırlayan , bireyin iradesini hiç sayan bir anlayış ve dindir ve kendinden başkasına yaşam hakkı tanımaz 

bundan dolayı , islam toplumundaki bireyler özgür yaşayamazlar ve en önemlisi fizyolojik bir ihtiyaçları olarak seks yapamazlar , ucunda recm korkusu olmasa bile benzer bişeyler var , kendi istekleri iradeleri dışında birisiyle yaşları gelince evlendirilirler ve üretime başlarlar 

başlığı görüp de , avrupa amerika hak yolunu buldu sizi demiştik kafirler , gibi saçma bir sonuç çıkarılmasın 

tamamen bireysel özgürlükler ile alakası , saygıdeğer(!) başbakanımızın batının ahlaksızlığı dediği, bireyin tercihlerine ve iradesinin hürriyetine verdiği değer neticesinde , aklı mantığı olan insanlar seçtikleri birini bulana kadar evlenmemeyi ve bakamayacaklarsa çocuk yapmamayı tercih ediyorlar 

islamiyetin artması batı toplumlarını derinden endişelendirmesi de haklı bir durum, çünkü bitleri kanlanınca önce rencide oluyoruz diyecekler sonra sataşacaklar yeterince kendilerine güvendiklerinde de saldıracaklar , ne için ? vay efendim danimarkalılar bizim dinimize ters , elalemin memleketinde olup bunun başka bir kültür olduğunu idrak edecek kadar zeki ya da ahlaklı değil çünkü çoğu , yapacakları da hoşgörü adına zaten , hoşgörün artık 

yapma  , o kadar önyargılı olma ,   Osmanlı yüzyıllarca  İslam ile , Şerat ile yönetildi   , kendinden başkasına hayat hakkı tanımasa , bu topraklarda  1  tane  Hristiyan , Yahudi , Ermeni  kalmazdı ,

İslam toplumunda bireyler özgür yaşarlar , seçtikleri dinin emirlerine uymaları , o dinin kuralalrına göre yaşamaları özgürlüklerini kısıtlamaz , kısıtlayacağını düşünen  İslamı seçmez . Bu kadar basittir.

Senin yazıların da nedense önyargıdan ve hakaretten başka birşey bulunmuyor , ne kadar anlatsak da aynen devam ettiğin için daha fazla yazmaya da gerek duymuyorum .Sen kininle , nefretinle yaşamaya devam et ,

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sittinsene
    sittinsene's avatar
    Erkek

konu müslümanlık olunca herkes konuşur hiç diğer dinlerden bahseden yok neden acaba?

VERENDE..."O" ALANDA..."O" NEDİR SENDEN GİDECEK?,TELAŞINI GÖRENDE "CAN" SENİN ZANNEDECEK!!!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

=) hocalar, bunlar diğer din mensuplarını, kaybolmuş, yanıltılmış yada arayışta olduğunu sanıyorlar.

Hatta eğer islam eğer bunlara düzgün tanıtılsa çoğu islamiyete geçer diyenler var.

Siz çocuğunuzu hristiyanlığı doğru tanısın diye kiliseye gönderdiniz sanki de avrupalıların cehaletini eleştirmek kaldı =)))

Siz başkası için ne hissediyorsanız hristiyanı, budist de sizin için aynısını hissediyor. Onlar için siz yoldan sapmış, kandırılmış yanlış ve çelişkilerle dolu bir kitaba tapan, mesihi doğru tanıma fırsatı bulamamış arayıştaki kişilersiniz.

Islamın cevap verdiği tarzdaki yanıtlar sadece kuranda değil her kitapta var. (Örneğin ademin kaburga kemiğinden havva yaratıldı, yasak elmayı yedi, cennetten kovuldu vs gibi absurdik sebep sonuc iliskilerini incilde gördüğümüzde adamlara acıyoruz) kendi kültürümüzdeki şeyler okadar küçükken beynimize işlenmişki garip bile gelmiyor.

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kajmerpac
    kajmerpac's avatar
    Erkek

bence de ailen nasıl öğrettiyse onu öğreniyorsun ama zamanla bazı şeyler rayına oturunca anlayabiliyorsun hangisinin doğru olduğunu.mesela ben bi katolik ailenin çocugu olarak doğsaydım ateist falan olrdum heralde çünkü çok saçma uygulamaları var biride günah çıkarma adam senin günahlarını bağışlıyor nasıl oluyorsa.İş yerinde bi arkadaşta değişik bi cemaatten hristiyanla yahudi arası bişey o mesela müslümanlığı sevmiyor ailesi böyle öğretmiş kendi çapında araştırma yapmış( ki kuranı okudğunu düşünmüyorum).Başka dine geçme ihtiyacı duymuyor.

Diğer konu ise şu an ateistler yükselişte olabilir fakat kıyametin alametlerinden biri dünya nüfusunun çoğu müslüman olcak şeklinde.

Toplam Hit: 15969 Toplam Mesaj: 158