folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Amerika Ve Dünyada İslamiyet Yükseliyor!

Amerika Ve Dünyada İslamiyet Yükseliyor!

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    student
    student's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

HolyOne bunu yazdı:
    -----------------------------

=) hocalar, bunlar diğer din mensuplarını, kaybolmuş, yanıltılmış yada arayışta olduğunu sanıyorlar.

Hatta eğer islam eğer bunlara düzgün tanıtılsa çoğu islamiyete geçer diyenler var.

Siz çocuğunuzu hristiyanlığı doğru tanısın diye kiliseye gönderdiniz sanki de avrupalıların cehaletini eleştirmek kaldı =)))

Siz başkası için ne hissediyorsanız hristiyanı, budist de sizin için aynısını hissediyor. Onlar için siz yoldan sapmış, kandırılmış yanlış ve çelişkilerle dolu bir kitaba tapan, mesihi doğru tanıma fırsatı bulamamış arayıştaki kişilersiniz.

Islamın cevap verdiği tarzdaki yanıtlar sadece kuranda değil her kitapta var. (Örneğin ademin kaburga kemiğinden havva yaratıldı, yasak elmayı yedi, cennetten kovuldu vs gibi absurdik sebep sonuc iliskilerini incilde gördüğümüzde adamlara acıyoruz) kendi kültürümüzdeki şeyler okadar küçükken beynimize işlenmişki garip bile gelmiyor.

İslamı  bilen , Kuranı Kerime inanan bir müslüman diğer din mensublarını  ,  Yahudileri ve Hristiyanlar için dinlerini tahrif etmiş , kitaplarındaki gerçekleri saklanmış kişiler olarak görür.Ki bu Kuranı Kerimde yazar. Müslümanlar  Hz. Musa ve Hz. İsa yı Peygamber olarak kabul eder fakat  onlar  Hz.Muhammed (sas) mi Peygamber olarak kabul etmezler.

Biz Hrsitiyanlığı doğru tanısın diye çocuğumuzu kiliseye göndermeyiz , çünkü kilise  Hz.İsa 'nın öğretisini değiştirmiştir.İncil (ler ) in başına gelenleri ,tahrif ettiklerini onlarda biliyorlar.

İslamın cevap verdiği tarzlarda diğer kitaplarda olması normal , çünkü onları da Allah gönderdi.Bazı ortak cevapların olmaası  bu yüzden.İşlerine gelmeyen tarafları tahrif etmeselerdi şu an onlarda  Hz.Muhammed (sas) e inanıyor olacaklardı.

Ben inandığım dini kültür olarak görmediğim için  , ve neye de inandığımı gayet iyi bildiğim için bana garip gelmiyor.İslamı sonradan seçenlerde İslam tarihini , Kuranı Kerimi ve hadisleri okuduklarında ilk başta garip geliyor ama daha sonra , sebeb-sonuç ilişkisini , tarihi arka planını iyice araştırdıktan sonra onlara da normal geliyor.

Basit bir  örnek vereyim , kısas meselesi  ( katilin öldürülmesi gibi ) belki sana garip gelir , vahşilik diyebilirsin  ama bu nereden baktığına bağlıdır. Eğer öldürülen kişi senin tanıdığın ise  , senin için en adil çözümlerden birisidir. İslam da  amaç cerza vermek olmadığı için , sorunların çıkmadan önlenmesi için ağır cezalar vardır .Bilerek , kasten adam öldüren kişi öldürülür ki bu ibreti alem olsun .Bir başkası adam öldürmeye teşebbüs etmeden önce 10 defa düşünsün.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ataturkcu1
    ataturkcu1's avatar
    Erkek

@student Sen Kuranin Omer zamaninda toplanip Osman zamaninda dagitildigina inaniyorsun.Incile inananlar ise Isa oldukten sonra evliyalarin incilleri yazdiklarina ve onlara yazdiranlarin da Tanri olduguna inaniyorlar.Sen Kuranin degismemis olduguna inaniyorsun ve buna dair bir kanitin yok,sadece inanc.Onlarin da tahrif edilmedigine dair inanclari var.Bana sorarsan (binlerce incil ortaya cikmis,M.S 375te Iznik Konsulunde papazlar karar alip 4 tane incil dogru demis ve bunlarin Tanri tarafindan bu 4 evliyaya yazdirildigina inanilmis) ==> hikaye.Tahrif edilmistir bana sorarsan incil.Ama bu da onlarin inanci,inanc oldugu icin bir sey diyemiyorsun,dogmatik olay,akilla mantikla izahati yok,tipki Kuranin degistirilmedigine inanildigi gibi.Ben de degistirilmedigine inaniyorum;ama buna dair bir kanitim yok ve kanit da one surulemez.

Not: Ya varsa diyen + en mantiklisi bu diyen Muslumanlardanim.

Mesaj 23 Temmuz 2012 (Pazartesi) Saat: 14:37'da ataturkcu1 tarafından düzenlendi.

Pragmatism&Realism
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    student
    student's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

ataturkcu1 bunu yazdı:

@student Sen Kuranin Omer zamaninda toplanip Osman zamaninda dagitildigina inaniyorsun.Incile inananlar ise Isa oldukten sonra evliyalarin incilleri yazdiklarina ve onlara yazdiranlarin da Tanri olduguna inaniyorlar.Sen Kuranin degismemis olduguna inaniyorsun ve buna dair bir kanitin yok,sadece inanc.Onlarin da tahrif edilmedigine dair inanclari var.Bana sorarsan (binlerce incil ortaya cikmis,M.S 375te Iznik Konsulunde papazlar karar alip 4 tane incil dogru demis ve bunlarin Tanri tarafindan bu 4 evliyaya yazdirildigina inanilmis) ==> hikaye.Tahrif edilmistir bana sorarsan incil.Ama bu da onlarin inanci,inanc oldugu icin bir sey diyemiyorsun,dogmatik olay,akilla mantikla izahati yok,tipki Kuranin degistirilmedigine inanildigi gibi.Ben de degistirilmedigine inaniyorum;ama buna dair bir kanitim yok ve kanit da one surulemez.

Not: Ya varsa diyen + en mantiklisi bu diyen Muslumanlardanim.

Mesaj 23 Temmuz 2012 (Pazartesi) Saat: 14:37'da ataturkcu1 tarafından düzenlendi.

Yanlış biliyorsun , ben Kuranı Kerim'in Hz. Muhammed (sas)zamanında  sahabiler tarafından ezberlendiğini  ve yazıldığını biliyorum.

Kuranı Kerim  Hz. Ebu Bekir zamanında  , bir savaş sonrası  Kuranı Kerimi ezberleyen sahabilerden bazılarının şehit olması sonucunda toplanmaya başlanmıştır.

Kuranı Kerim sadece yazılı olarak değil , hafızlar tarafından ezberlenerek de korunmuştur.

Kuranı Kerimim değiştirilmediğine en büyük kanıt , dünyadaki bütün Kuranı Kerimlerin aynı oluşudur.Amerikanın bazı tahrif etme , kendi kafalarına göre yazma girişimleri olmuş ama kimse yememiştir.

Şu an herhangi bir sebebten dolayı bütün kitaplar yok olsa  , bütün digital veriler de yok olsa yine de Kuranı Kerim yok olmaz .Kuranı Kerimi ezberleyenler tarafından  ( ki bunlara Hafız denir  )   anında tekrar yazılır.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Hocam incili de ezberleyenler var o da yazılır.

Ayrıca hristiyanların inancı 4 değil 3 kutsal kitap olduğu, isanın son peygamber olduğu, hz. muhammedin önceki kitapları kopyalayıp arabistana uyarlayan biri olduğu yönündedir.

Yani onlar da son peygambere inandıklarını sanıyorlar.

kajmerpac:

Hristiyan adetlerinin sacma olduğunu soylemissin fakat onlar da 5 vakit namazı cok daha sacma buluyorlar.

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kajmerpac
    kajmerpac's avatar
    Erkek

HolyOne bunu yazdı:

kajmerpac:

Hristiyan adetlerinin sacma olduğunu soylemissin fakat onlar da 5 vakit namazı cok daha sacma buluyorlar.

benim bahsettiğim ibadet şekilleri değil saygım var tabi ki ama bi insanın günahlarımı bağışlayabilecek olması saçma geliyor bana

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ottomanmurat
    ottomanmurat's avatar
    Erkek

kajmerpac

Demek istedigi günah çıkarma olayı galiba kimse kimsenin günahini bagışlama lüxüne sahip degil hakkı varsa helal eder ondan dan aldigi vebal günah affolabilir

o da Rabbime Kalmiş Kamu Davasi Gibi Günahlarda vardir Kul Affeder Ama ALLAH c.c affetmez.

Hayallerinizi Sadece Biz Gerçekleştiririz.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    student
    student's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

HolyOne bunu yazdı:

Hocam incili de ezberleyenler var o da yazılır.

Ayrıca hristiyanların inancı 4 değil 3 kutsal kitap olduğu, isanın son peygamber olduğu, hz. muhammedin önceki kitapları kopyalayıp arabistana uyarlayan biri olduğu yönündedir.

Yani onlar da son peygambere inandıklarını sanıyorlar.

kajmerpac:

İncili ezberleyenler mi yoksa  İncilleri ezberleyenler mi var ?

Ne zaman ezberlemişler İncilleri ? Hangi dilde ezberlemişler? Tahrif edildikten sonra ezberleyenler vardır.

İncil  in Allah'ın  Hz. İsa ya vahyedilen kitap olmadığını daha sonra Hz İsa 'nın hayatını anlatan hikayeler şeklinde yazıldığını  Hristiyanlar da biliyorlar.

Barnabas İncil i gibi farklı İncillerin varlığı  , şu an ki İncillerin toptan çöpe atılması  sonucuna götürür. Ki Papazlar bu yüzden Barnabas İncilini inkar ediyorlar.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ottomanmurat
    ottomanmurat's avatar
    Erkek

student bunu yazdı:

Basit bir  örnek vereyim , kısas meselesi  ( katilin öldürülmesi gibi ) belki sana garip gelir , vahşilik diyebilirsin  ama bu nereden baktığına bağlıdır. Eğer öldürülen kişi senin tanıdığın ise  , senin için en adil çözümlerden birisidir. İslam da  amaç cerza vermek olmadığı için , sorunların çıkmadan önlenmesi için ağır cezalar vardır .Bilerek , kasten adam öldüren kişi öldürülür ki bu ibreti alem olsun .Bir başkası adam öldürmeye teşebbüs etmeden önce 10 defa düşünsün.

Çok Haklısın Amerika Böyle Yapıyor Zaten Bu Yüzden idam cezasi Kalkmıyor

Türkiye de böyle yapsa teröristlerde 1-2 den fazla kişiyi öldüren kişileri idam etse belki bugun ülke bu kadar şehit vermez eline silaha alıp 5-6 kişiyi öldürüp sonra hapisten elini kolunu sallaya sallaya çıkamaz ALLAH Büyüktür Adaleti Kendi Vermiştir Şeriat Dedigimiz Sistem Burada Giriyor Devreye Vede Şeriatin Kestigi Parmak acımaz diye de bir deyim vardir ama günümüzde şeriati atatürke vatana millete karşı gelmek gibi görenler var ki bu yüzden hala tecavuzcüler katiller teröristler serbestler rahat rahat çarkını döndürüp istedigi gibi katlediyorlar masum insani

günümüzde anket yapılsa yüzde 80 idam ceazasi ister

Hayallerinizi Sadece Biz Gerçekleştiririz.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ulquiorra
    ulquiorra's avatar
    Erkek

kajmerpac bunu yazdı:

HolyOne bunu yazdı:

kajmerpac:

benim bahsettiğim ibadet şekilleri değil saygım var tabi ki ama bi insanın günahlarımı bağışlayabilecek olması saçma geliyor bana

"3.Sanki milleti duzene sokmak icin icat edilmis,bir seyler yanlis;nasil olur amk bu is?ama ya varsa?En iyisi inan ama takma fazla,cool ol."

bu kafadayım. şu an oruçluyum. namaz kıldığım dönemler de oldu ama sıkıldım bıraktım. dinin toplumu yönetmeye yönelik bir yapı olduğu zaten belli de bazı sorular var ve bu soruların cevapları var. bu cevapları aracılardan, kendini din alimi, büyük insan sayanlardan duymak yerine birinci varlıktan duymayı tercih ediyorum. orucu da tutmayı sevdiğim için tutuyorum. iftar ve sahur hoşuma gidiyor. ^^ :D

bir insanın günah bağışlamasını saçma bulan birisi eğilip kalkıp puan toplamayı neden saçma bulmuyor merak ettim? Arapça anlamını bilmediğim bilsem de yararı konusunda şüphelerim olan cümleleri okuyarak kendime nasıl faydalı olabilirim? günde 5 kez eğilip kalkmak vucuda iyi geliyor, insanı genç tutuyorsa neden spor yapın denmemiş de mesajcının sevdiği etkinlik zorunlu kılınmış?

Namaz ortasında filci tayfaya ne olduğunu bilmenin bana sağlayacağı yararı açıklar mısın? Allahın korkunç gazabının olduğunu bilmek sıradan insana ne kazandırır? Allahın neden korkunç gazabı var? Neden sinirleniyor? Sinirin doğurduğu sonuçlar genelde sinir geçtikten sonra pişman olunan sonuçlardır.

"Rabbinin fil ashabına ne etteğini görmedin mi? O, onların düzenlerini boşa çıkarmadı mı? Ve üzerlerine sürü sürü ebabil kuşları göndermedi mi? Ki her biri onlara ateşte pişirilmiş çamurdan taşlar atmışlardı. Allah (u Teâlâ), onları kurt yeniği yaprağa çeviriverdi."

Neden tüm mucizevi destructionlar kameranın icadından önce sonlanmış? (bu soruyu daha önce de sormuştum gerek kalmadığına dair bir cevap aldığımı hatırlıyorum ama emin değilim.) Davşan gibi üremenin insanlığa ve islam toplumuna yararı olmayacağı, artık çok küçük kesimlerin dünyaya ilişkin verilen kararlarda baskın olabileceği neden öngörülmemiş? Neden "Hayatta en hakiki mürşit ilimdir." sözü dini bir kişilik tarafından söylenmemiş?

Gibi sorular. :D

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    anarsistherif
    anarsistherif's avatar
    Erkek

istediğiniz şeriat adalet, düzen ve suçsuzluk mu yaratacak sanıyorsunuz?

isviçrede, isveçte, finlandiya'da şeriat mi var peki, suç oranları bu kadar düşük?

hayır. devletin işi suçu engellemek değildir, engelleyemezde, devlet sadece cezalandırır.

yani şeriat olsa da olmasa da konunun temeli eğitimdir. istediğiniz hukuk sistemini getirin, eğitimsiz bir topluma fayda sağlamaz.

---

ayrıca islamiyetin yükselmesi olayı tamamen propagandadır. ramazan aylarında özellikle ramazan adını kullanarak propagandanın kralını yaparlar. 11 ay boyunca televizyonlarda her türlü sevişme sahnesini izlersiniz, 1 ay boyunca reklamlar dahil ramazanın adını kullanarak imana gelirler. müslümanlarda maneviyatlarını tatmin etmiş olur.

dünyada yükselen şey islamiyet değil, ateizmdir. çünkü artık bilgi kaynakları sınırsız ve hiç birşeyi allahın yaratmadığını, her şeyin nasıl oluştuğunu bilim açıklıyor. bir kişi doğduğu coğrafyanın dinine mensup olarak doğar, eğer düşünebilir, sorgulayabilir, araştırabilirse zaten o dinden çıkmış olur. çünkü bir tanrıya, dine ihtiyacımız yok! bilim her şeyi açıklıyor.

eskiden insanlar anlayamadıkları şeyleri tanrıyla bağdaştırırmış. güneş nasıl doğuyor, batıyor? güneş tanrısı yapıyor.

ben bir ateistim, kur'an ve incil'i okudum. bir müslüman ise kur'an ı bile doğru düzgün okumuyor, türkçe meali ile, anlayarak okuyan kaç kişi var? kesinlikle masal kitabı gibi bir şey. bir çocuğu 12 yaşına kadar falan dinsiz olarak yetiştirin, dinlerden haberi olmasın, bilimsel konulardan haberdar olsun. sonra gelip bu kitaplarınızdan birisini verin, masal kitabı deyip gülecektir.

dinler sadece mitolojik şeylerdir. bir ateist için gülme kaynağı olabiliyor zaman zaman. nasıl siz eskiden insanlar puta tapıyordu diye dalga geçiyorsanız, bizim gözümüzde de puta tapıyorsunuz.

http://a1.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-prn1/s720x720/564024_193897470726329_1946546615_n.jpg 

=)
Toplam Hit: 15962 Toplam Mesaj: 158