folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Amerika Ve Dünyada İslamiyet Yükseliyor!

Amerika Ve Dünyada İslamiyet Yükseliyor!

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

IRET bunu yazdı:
    -----------------------------

Dini sakız gibi eğip bükemezsin, reformlar yapamazsın, ara yollar icat edemezsin, olduğu gibi kabul edersin uygulayıp uygulamamak ayrı meseledir. kardeş katli diye bir şey yok, bırak kardeş katlini fiili eylem olmadan adamı düşüncelerinden ötürü yargılayamana bile izin yok. Neymiş efendim kardeşini feda etmişmiş, hoca aklın başında mı senin? madem o kadar fedakar adammış kendisini feda etseymiş; öyle saçma sapam açıklama mı olur? boğdurarak öldürmekten bahsediyoruz. Kılıçla başını gövdesinden ayırmaktan bahsediyoruz. Can korkusundan işlenen kardeş cinayetlerini dine imana bulamaya çalışıyorsun, küfre girdiğinin de farkında değilsin.

Kardeş katlini ben onaylamıyorum. Bu sadece padişahlara özel bir durumdur. Şeyhül islam izin cevaz vermiştir ve ülke düzeninin bozulmaması için bu yol gayet mantıklı. Sen padişahsın, oğlun ya da kardeşin seni devirmek isterse mutlaka onu destekleyen birileri olur. Bazen ileri gelenler bazen askeriye.. Bu durumlar o kadar kolay değil. Ne yapsın bırakıp gitsin mi? Eee o zaman her önüne gelen, her dişini gösteren bu makama oturur. Çocuk oyuncağı mı? 3 kıtaya hükmetmiş bir devleti yönetiyorsun. En ufak bir olyda sorumlu padişhatır. İnsanlara karşı sorumlu olsun ya da olmasın, o Allah a karşı sorumludur, dediğim gibi bu işler kolay anlaşaılabilir şeyler değil. Çok detayı var bu işin, tarihteki örneklerini ve o zamanki konjuktürü incelemek gerekli. Biraz daha bu konulara o şekilde eğilirsen anlaman kolaylaşır. Tarihi günümüz değerleriyle irdelersen sonuç alamazsın ya da yanlış sonuç alırsın .. 

islam da öldürmenin hükümleri bellidir ve bunu da devlet yapar. kısasta devlet adam öldürebilir, savaşta adam öldürülebilir. Onun dışında hiç kimse adam öldüremez. Ek olarak padiş için de isyan eden ya da yeltenen,şüphenilen kardeşi için, devlatın bekası düşünülerek kardeşin öldürülmesine cevaz verilmiştir nokta.

neyse yatıyordum son an da mesajını gördüm cvp vereyim dedim :) şimdi uyuyorum, cümleten iyi uykular ya da günaydın.. oruç tutanlara da Allah sabır versin.

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    student
    student's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

unbalanced bunu yazdı:

Prometheus bunu yazdı:

unbalanced bunu yazdı:

tatlu su ya da tuzlu su olayı yok hocam. tuzlu ve az tuzlu olayı var :) 

http://www.answering-christianity.com/separation_of_salty_seas_waters_miracle.htm

burada uydudan çekilmiş resimler var bi bakabilirsin. ayette aralarında bir bariyer-engel vardır deniyor. 

verdiğin link yanlı bir site olduğundan yazılar da beni tatmin etmediğinden kaynak olarak kabul etmiyorum. ben sana direk tubitak'tan kaynak verecektim ama şu an tubitak sitesi açılmıyor. 2 yıl önce sırf bu konuda bi açıklama vardu tubitakta onu okumuştum. şimdi aratmak için girmeye çalıştım açılmadı. açlınca veya farklı kaynak bulunca yazıcam.

buraya yazabilecğeim sayısız kaynak aslında zaten var, ama ben istiyorum ki şüphe götürmeyecek kaynak olsun. answering-christianity gibi adından ne olduğu belli bi site olmasın.

ayrıca deney değişmedi, az tuzlu ve çok tuzlu iki bardak su hazırla. sonra bi kaba dök, bak bakalım karışacak mı karışmayacak mı?

denizden bahsediyoruz öncelikle. sanırım senin kastın düfizyon ile geçişler? Ancak denizdeki bu olay hala bitmedi mi yani bu karışım atlas okyanusu üzerinde hala tamamlanmamış mı? 

Sana yabancı kaynaklar da bulabilirm problem değil. Ben bilimden korkmam. Bilimi de sonuna kadar desteklerim ama boş bir tartışmaya gireceğiz seninle.. gerek yok.. sadece sana karınca ile yaptığım açıklama ek olarak ayetteki arapça dil bilgisi ile ilgili de bilgi vereceğim o kadar. ister kabul et ister etme senin problemin, saygı duyarım.. sadece ilginç bir şey olduğu için paylaşmak istemiştim

--------------------

Nemli Suresi

حَتّٰٓى اِذَٓا اَتَوْا عَلٰى وَادِ النَّمْلِۙ قَالَتْ نَمْلَةٌ يَٓا اَيُّهَا النَّمْلُ ادْخُلُوا مَسَاكِنَكُمْۚ لَا يَحْطِمَنَّكُمْ سُلَيْمٰنُ وَجُنُودُهُۙ وَهُمْ لَا

يَشْعُرُونَ ﴿18﴾

قَالَتْ             

Arkadaşımızın bahsettiğii  fiil bu ,  Arapça da  fiil çeiminde  erkek-dişi  olarak çekim vardır .Mesela       

O  erkek  dedi  ,   قَال  

O   kadın   dedi     قَالَتْ

Buradaki ayette  özellikle    fiilin dişi çekimi kullanılmış.

Ujnbalanced arkadaşım  , sen kadar örnek versen de hiçbir şey değişmeyecek  ,  Hz.Muıhammed (sas) me  '' Muhammed'ül Emin ''  , Gücenilir  Muhammed  diyenler , hayatında hiç yalan söylemediğini bilenler  bile , inanmamışlar , mucize görmek istediklerinde Peygamberimizden  Ay'ı  2  'ye  ayırmasını istediler ,

Peygamberimizin bu mucizesi  sonucunda iman ettiler mi ?

Kamer Suresi 

1-Kıyamet yaklaştı ve ay yarıldı

2-Onlar bir mucize görseler yüz çevirirler ve ''Bu süregelen bir sihirdir '' derler.

Sen isteidğin kadar  ayet ,delil getir.O zaman kimsenin bilemeyeceği bilimsel örnekleri ortaya koy , hiçbirşey  değişmeyecek.Peygamberi bile inkar eden , gözlerinin önündeki apaçık mucizeleri bile inkar eden , yani inkara şartlenmış olanlar asla kabul etmeyecekler.

İki suyun ayrı olmasıyla ilgili ayeti gösteriyorsun , hemen inkar , zaten Hz.Muhammed (sas) Yunanlılarla konuşuyormuş da onlardan duymuş , bu da bilinen bir gerçekmiş.Kim biliyormuş bunu? 

Bu arkadaşlar ancak ölüm zamanı kendilerine yaklaştığında bu konuyu tekrar ( bu sefer ciddi bir şekilde )  düşüneceklerdir. Şu anda sadece inkar etmek için yazıyorlar.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kvasir
    kvasir's avatar
    Erkek

Şu kuranı iniş sırasıyla okuyun bir kerede.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Selanikli
    Selanikli's avatar
    Erkek

Esas ateistlik artıyor belli bir sayıda ünlü müslüman oldu diye bu istatistiği yapamazlar sanki bilgisayarda müslüman sayısı hıristiyan sayısı diye birşey yazıyor insanların vicdanlarına sayaçmı yerleştirdiler :D bizi yiyor bu haberler cinsellik yaşı düşmüş türkiyede bile ortaokullara biz ortaokuldayken zillere basıp kaçıyorduk şimdiki nesil başka şeylere basıyor inanmayın böyle haberlere sonumuz belli kıyamet yakın :D

Mesaj 25 Temmuz 2012 (Carsamba) Saat: 12:17'da Shawn tarafından düzenlendi.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ulquiorra
    ulquiorra's avatar
    Erkek

student bunu yazdı:

Ujnbalanced arkadaşım  , sen kadar örnek versen de hiçbir şey değişmeyecek  ,  Hz.Muıhammed (sas) me  '' Muhammed'ül Emin ''  , Gücenilir  Muhammed  diyenler , hayatında hiç yalan söylemediğini bilenler  bile , inanmamışlar , mucize görmek istediklerinde Peygamberimizden  Ay'ı  2  'ye  ayırmasını istediler ,

Peygamberimizin bu mucizesi  sonucunda iman ettiler mi ?

Kamer Suresi 

1-Kıyamet yaklaştı ve ay yarıldı

2-Onlar bir mucize görseler yüz çevirirler ve ''Bu süregelen bir sihirdir '' derler.

Çok hoş fakat ayın hz. Muhammed tarafından ikiye ayrılması yaratıcının varlığını kanıtlamaz. hz. muhammedin ayı ikiye bölebildiğini kanıtlar. :D somut düşünmenin doğurduğu sonuç bu. fakat islam daha çok soyut düşünmeyi gerektiriyor, bol bol imge içeriyor.

dünya üzerinde öyle zamanlar olmuş ki nufusun %2-2.5'i din adına savaşmış ve yine de bir sonuca varılamamış. burada tartışmanın bir anlamı yok. hele karşıdakini ikna etmenin imkanı hiç yok, bilgisayar başındasınız. ortada somut olarak hiçbir zaman Allaha ilişkin kanıt olmadı, olmayacak. kimse size çıkıp al bak bu yaratıcının bir parçası diyemeyecek. öyle bir kanıt arıyorsanız nah bulursunuz atayizler. üstte biri teslimiyet diyerek özetlemiş zaten. şüpheyle Allaha ulaşılmaz. bunu da altta bahsi geçen bilavcı arkadaşlar açıklamış. :D şüphe bilimde kullanışlı olabilir ama dinde yeri yok.

SinusX bunu yazdı:

Ben bide cemaatçi arkadaşlarıma sordum niye böyle diye niye sadece müslümanlar cennete gidiyor diye , fazla düşünme dinden çıkarsın dediler :))

hepsinden daha somutu, Allah yoksa bu nasıl oldu amk :( hadi atayizler bunu da açıklayın. http://img546.imageshack.us/img546/7383/1342646505524.png

eliniz değmişken şunu da açıklarsınız. http://img12.imageshack.us/img12/8708/63476089.jpg :D

eyyorlamam bu gadar.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YasamaK
    YasamaK's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Prometheus bunu yazdı:

YasamaK bunu yazdı:

tamam da sen neye inanıyorsun ben hala ona anlamış değilim incili tevratı kopyaladı diyelim haşa yunanlılardan da ders aldı diyelim bundan öncekileri de yalanlıyorsun senin inancın nedir ben bunu kavrayamadım ki kafam karıştı başka dinemi inanıyorsun?? edit: dinleredemi inanmıyorsun yada sadece islamiyetimi kabül etmiyorsun hep çelişkilisin 

Mesaj 25 Temmuz 2012 (Carsamba) Saat: 05:25'da YasamaK tarafından düzenlendi.

benim inancımı napacan hacı? ordan mı saldırıcan? ne farkeder neye inandığım?

benim de kendime göre inancım var, çok merak ediyorsan  putperestim.

benim inancım diyor ki başkasına zarar vermediğin sürece ne istersen yap.

benim inancım diyor ki sen veya başkası neye inanırsa inansın davranışlarında iyi insan olmadıkça yükselemez.

benim inancımda başkalarını aşağılamak yok, inanmıyor diye sonsuza kadar cehenneme atmak yok.

benim inancımda bilmem hangi tanrıya tapmıyor diye kimse akılsız bir hayvan olmuyor.

ben kendimle çelişmiyorum, islam konusunda da şunu bildim şunu söylerim : böyle egoist ve gaddar bi tanrı varsa bile ben ona tapmam.

insan olmayı bilirim elimden geldiğince de insan gibi yaşarım.

Mesaj 25 Temmuz 2012 (Carsamba) Saat: 05:36'da Prometheus tarafından düzenlendi.

sen şimdi bura da sıçtın şimdi seninle tartışırken hep saygı ile tartıştım doğrumudur ?? küfür hakeret gibi hiç bir kavram kullanmadan az önce bir kardeşimin bana pm den bir uyarı atmasına şimdi anlam vermekteyim..

ben seninle saygısızca konuştuğumu görmedim sıçtı kelimesini şimdi sarf ettim :) oda benim densizliğim olsun inancını yargılamıyorum yargılamadım da senin benim kini yargıladığın gibi sadece seninle tartıştım bel ki dedim benim görmediklerim vardır ama malesef ki cevap veremediğindemidir saldıracakmısın lafını attın ortaya he bir de( benim inancım diyor ki başkasına zarar vermediğin sürece ne istersen yap.) ya zarar verirsen insan bazen sinirli oluyor senin inancın da buna bir açıklama verilmiştir bizimkinde tövbe gibi bir kavram var yada kan parası yada karşı tarafın ailesine bakmak yardım etmek gibi kavramlar gibi şeyler var bunu merak ettim siz de ne var? ( benim inancım diyor ki sen veya başkası neye inanırsa inansın davranışlarında iyi insan olmadıkça yükselemez. ) güzel bir laf cidden yakışık ve muhteşem bir düşünürün getirdiği bir laf sanırım putperestliğin kuralı madem öyle güzel insan sen ne biliyorsun müslümanların paygamberi yada inanları iyi insan olamıyorlar dinlerinden ötürü :) bak hep çelişkilisin bak ben de senin bu kuralarına vurgular getirebiliyorum ama ben sana hakaretler içerisin de yapmadan saldırmadan tartışma ortamı açıyorum gördün mü saldırmıyorum neyse şunu anladım ki köşeye sıkışan insan ne diyeceğini bilmez bel ki ben yanlış konuşmuşumdur af ola bundan sonra bana cevap atmasan sevvinirim arkadaş he bu sorduklarıma cevap verirsen oda ayrı bir güzelik kazandırır..

Mesaj 25 Temmuz 2012 (Carsamba) Saat: 15:22'da YasamaK tarafından düzenlendi.

SEVİŞİRKEN EN ZEVKLİ OLAN ŞEY.. tamam, dikkatinizi çektim. ne kadar meraklısınız böyle şeylere terbiyesizliğin lüzumu yok yani :D (, sessizce öldürüyor.)
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

http://www.biltek.tubitak.gov.tr/merak_ettikleriniz/index.php?kategori_id=11&soru_id=1545

Cebelitarıktaki şu ünlü karışmama olayının nasıl olduğunu sormak istiyorum. (Murat Kırık)

Karışmama diye bir olayın varlığı kesinlikle doğru değildir. Karışmama değil aksine karışma iletişim aklınıza ne gelirse hepsi var.
    "http://earthsci.terc.edu/content/investigations/es2202/es2202page05.cfm"

Konu ile ilgili bir alan buradan da Cebelitarık boğazındaki karşımın Akdeniz için önemi deniz bilimleri açısından değerlendirilmekte. Özetle karışmama diye bir olay olmadığı gibi Atlantik sularının Doğu Akdeniz'de dahi izlenebilmesi mümkün olabilmektedir.

A. Celal Saydam

________ inspired by love and guided by knowledge _______
Toplam Hit: 15980 Toplam Mesaj: 158