folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Amerika Ve Dünyada İslamiyet Yükseliyor!

Amerika Ve Dünyada İslamiyet Yükseliyor!

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nessaj
    nessaj's avatar
    Erkek
    Bi inancsiz olarak diyebilirimki islamiyet her ne kadar kendi icerisinde celiskili ve tutarsiz olsada hristiyablik vr yahudilikten oldukca tutarli. Bu iki dinin oyle buglari var ki 1 saate adami tepetaklak eder. Ayrica unbalanced. senin bu konulardaki sakinliginden ve saygindan dolayi tebrik ediyorum.Mesaj 23 Temmuz 2012 (Pazartesi) Saat: 01:20'da nessaj tarafından düzenlendi.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

nessaj bunu yazdı:
    -----------------------------
    Bi inancsiz olarak diyebilirimki islamiyet her ne kadar kendi icerisinde celiskili ve tutarsiz olsada hristiyablik vr yahudilikten oldukca tutarli. Oyle buglari var ki 1 saate adami tepetaklak eder. Ayrica unbalanced. senin bu konulardaki sakinliginden ve saygindan dolayi tebrik ediyorum.Mesaj 23 Temmuz 2012 (Pazartesi) Saat: 01:19'da nessaj tarafından düzenlendi.

rica ederim hocam :) kızgınlığın islamda yeri yoktur. Çünkü o zaman gerçek amaçtan sapıp yanlış işler yaparsın ve sırf kendi benliğini tatmin edersin. O zaman da işin ucu kaçar.. söylediğin sözlere takıldım biraz .. Yüce yaratan sana bir cevap vermiş

Diyanet Vakfı
    NİSA 82. Hâla Kur’an üzerinde gereği gibi düşünmeyecekler mi? Eğer o, Allah’tan başkası tarafından gelmiş olsaydı onda birçok tutarsızlık bulurlardı.

Ben de kur-an ı okudum,dinledim (türkçe olarak tabii) tabii anlayarak. Çünkü emir anlamamız yönünde. Bu tutarsızlıkları merak ettim.. ne gibi şeyler yakaladın.. Eğer piyasada dolaşn basit miras hesapları ise kötü olur :)

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cordelian
    cordelian's avatar
    Banlanmış Üye
    Homo

unbalanced bunu yazdı:

cordelian bunu yazdı:

iqsuz bunu yazdı:

1-618-GR bunu yazdı:

cordelian bunu yazdı:

Benimde tanrim salatalik.

Umarım nasıl yiyeceğini biliyosundur.

taş gediğine koyulmuş

baska turlu cevap verebilme kapasiteniz yok zaten.

cevap vermye çalışayım..  ben gerici biri değilim, bir cemaatle işim de olmz. Dinimi seviyor ve sonuna kadar da savunuyorum. Avrupada yaşadığım müdetçe onlarca insana islamı anlattım, kitaplar buldum v.s. Kimseye bir baskıda bulunmadım. Benim yaptığım işi yapan kişiler de var, öyle gerici falan denk gelmedi ya da cemaatten kimseyi göremedim.. Sonuçta ben bu işi Allah rızası içn yapıyorum. İnsanlardan, oradan buradan bir beklentim yok. Karşımdaki insanda ufacık bir parıltı bıraksam islam hakkında bana yeter.. ve bunu başardığıma inanıyorum..

herkesin tanrısı aynı değildir, maslahat olarak çok farklılk vardır, bu çok derin bir konu. Yani Allah ile God ın arasındaki farkı bilmiyorsan zaten sana diyecek bir lafım yok. Kendi tanrına da saygı duyarım. Hıyara da tapabilirsin, kargaya da.. Sonuçta senin seçimlerin, bilinçli seçimler yaptığını düşünüyorum. Sorumluluğunu almışsındır bu inancın. O yüzden sen zaten almış olduğun sorumluluğa karşı biz bir laf diyemeyiz ki?

Bir de insanları kandırmaktan bahsetmişsin. Ben nasıl bir yalan söylemişim merak ediyorum? Ben ya da benim gibi insanlara islamiyeti anlatan insanları tanımadan nasıl böyle kandırmışsınızdır, siz var ya siz her şeyi yaparsınız anlamlı bir şeyler söyleyebiliyorsun ki. Bunu da merak ettim.. Hayatında beni ne gördün ne duydun.. Hatta bu yazıyı yazana kadar belki farkımda da değildin. Sen nereden biliyorsun benim kandırdığımı. Neye dayanarak söyleyebiliyorsun, başucuna koyduğun salatalık tanrına mı?

saygılar

genelde dedim,fetullah gulen cemaatinin Kanada ayagindaydim.Ailemde ve cevremde sonradan musluman olmus bircok ulkeden insanla sohbetlere katildim.

filipinli italyan v.s. Eger bir suc islenmediyse ustune alinman yanlis sana lafim degil o zaman.Senin farkinda olmak gibi bir sikintim da yok hocam.Siz biz diye ayirmiyorum ben.Sadece bi taraftan bi tarafin ustteyiz biz demesine karsiyim.

2 suudi var evimde karsi evdede 4 suudi.Adamlarda hep biz daha ustunuz muslumaniz digerleri cehennemlik dusuncesi var.hristiyan ve ateistte var ayni evde.Digerlerinde bir fark yok nedense.

Hakarette etmiyorum sadece din meselesine karsiyim.Insanlari ayiriyor cunku.Allah ile God arasindaki farki biliyorum herkes farkli adlandiriyor sadece.Kimisi de sadece bilime inaniyor.

Edit 2: Kandirmak derken,mesela Kanadadan amerikaya telefon edip fetullah hoca dan bebekleri icin isim isteyen var.

Mesela kandirmak derken, 16 17 yasindaki cocuklarin hala ozgur olmadan istenilen seylerin sadece ogretilmesi var.

Mesela kandirmak derken,musluman ulkeler disinda faizin ya da bazi insanlarin inandigi sekilde diger haramlarin helal oldugu var.

Ben allah yok demiyorum hocam tekrar soyleyeyim.Islam dunyayi kusatacak kiyamet herkes musluman olunca kopacak muhabbetlerine karsiyim.

Musluman da ders calissin ticaret yapsin buyuk firmalar kursun.Onlar bikerede dunyayi yonetsin onu da deneyelim.

Keske hollywood bollywood varken bide musluman bir film sektoru olsa da rekabet olsa.

Mesaj 23 Temmuz 2012 (Pazartesi) Saat: 01:33'da cordelian tarafından düzenlendi.

Mesaj 23 Temmuz 2012 (Pazartesi) Saat: 01:35'da cordelian tarafından düzenlendi.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

cordelian bunu yazdı:

genelde dedim,fetullah gulen cemaatinin Kanada ayagindaydim.Ailemde ve cevremde sonradan musluman olmus bircok ulkeden insanla sohbetlere katildim.

filipinli italyan v.s. Eger bir suc islenmediyse ustune alinman yanlis sana lafim degil o zaman.Senin farkinda olmak gibi bir sikintim da yok hocam.Siz biz diye ayirmiyorum ben.Sadece bi taraftan bi tarafin ustteyiz biz demesine karsiyim.

2 suudi var evimde karsi evdede 4 suudi.Adamlarda hep biz daha ustunuz muslumaniz digerleri cehennemlik dusuncesi var.hristiyan ve ateistte var ayni evde.Digerlerinde bir fark yok nedense.

Hakarette etmiyorum sadece din meselesine karsiyim.Insanlari ayiriyor cunku.Allah ile God arasindaki farki biliyorum herkes farkli adlandiriyor sadece.Kimisi de sadece bilime inaniyor.

Anladım seni hocam.. Ben bu cemaati pek sevmem açıkçası ama yine de arkalarından laf etmek de istemiyorum. Çünkü tam olarak gerçeği bilmiyorum. Ama bana

göre işi ticarete döküp yanlış yapıyorlar v.s. Ayrıca beni ilglendirmiyor x cemaati y cemaati yada şahıslar. Benim referansım kur-an ı kerim. İslam dini sadece

müslümanlara değil tüm insanlığa gelmiştir. Çünkü içindeki kanunlar herkesi koruyor. Evet islam da iki tip insan vardır. müslüman ve gayri-müslim. Bu ayrım

genelleştirilmiş bir ayrımdır ve aslında pozitif bir ayrımcılıktır. Çünkü gayri müslimlerin hakkı çok önemlidir. Bir gayri müslim in hakkını yemek, müslümanın hakkını

yemekten daha kötüdür. O yüzden islam dini onlara ayrı bir önem veriyor. İnsanlar hata yapabilir, o onların problemi. Eğer sen doğruyu biliyorsan uyarabilirsin.

Anlamıyorlarsa onlar hesabını yüce yaratana verecekler.. Öyle yok biz müslümanız cennete gideceğiz diyip cenneti tapulama hakkı kimse de yok. Peygamber

dahi cennetle müjdelenildiği halde asla mücadelesinden, ibadetinden, doğruluğundan vazgeçmedi. Ama şimdiki müslümanlar iki rekat namaz kılmayla cenneti

garantilediğini zannediyorlar. Oysa herkesin sorumlulukları farklıdır. O sorumlulukları ne kadar yerine getirmişiz ya da benim sorumluluğumun sınırı nedir

bilmiyorum.. Ben bilişim insanıyım mesela. Bu konuda tüm bilgilerimi ortaya koyarak insanlık için ne yaptım. Kime ne faydam oldu, yaptıklrım yetti mi? Bunları

düşünmek gerekiyor ve yapabildiğin müddetçe çalışmak gerektiğini düşünüyorum..  Cennete kimin girip girmeyeceğine de Allah karar verir. Zaten bir insan

iyiliği, dürüstlüğü sırf cennet için yapıyorsa o insanın zararda olduğunu düşünüyorum, yazık ki onlara.. 

Editlere Cevap Edit : Senin derdin islamla değil de insanların yaptıklarıyla sanırm. Bir insan kendini çok müslüman gösterebilir, ama yanlış yapıyorsa yanlış

yapıyordur. Kıvırmaya gerek yok, sırf birilerini korumak adına yalan söylemeye de gerek yok. Ben sana o cemaatin onlarca yanlışını sayarım kesin emin olduğum

:)  Bu benim islam dan soğumama sebep olmuyor ki. Sadece o tarz insanları uyarıyorum ya da içimden buğz ediyorum ve Allah a bu tarz insanlardan razı

olmadığımı, onların yaptığı işleri onaylamadığımı söylüyorum

Editlere Cevap 2. Edit: Evet hocam müslüman olarak tembeliz. Bu utanç verici. Ama bunu kırmamız gerek. Kırmanın tek yolu da adam gibi olup çalışmak

çalışmak ve çalışmak. Gerisi gelecektir. Dünyaya islam hakim olacak ya da olmayacak. Bunlarla ilgilenmenin çok önemi yok. Biz yeteri kadar çalışıyor muyuz

çalışmıyor muyuz bunu sorgulamak lazım? Zaten en iyi olabilirsek, kontrol bizde olacaktır  :) Sen iyi bir elektronikçisin hocam, ama en iyisi ol :)

Mesaj 23 Temmuz 2012 (Pazartesi) Saat: 01:38'da unbalanced tarafından düzenlendi.

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nessaj
    nessaj's avatar
    Erkek
    Su anda mobildeyim ie9 mobil kullaniyorum. Dolayisiyla paragrafkar olusmuyor ve yazmasida sikintili burdan. Ama soyle diyeyim, bana yaratilis hikayesinden(seytanin tanriya gereksiz atari, ademin malligi) tut tum cennet cehennemli tum dinlerin o o insanlari yonetmek icin tasarlanmis yapisi sacma geliyor(tanrinin boyle bir ortamda sinav yapmasi ve sonucunda odullendirip cezalandirmasi). Kisacasi daha kurandaki mantiksuzlara inmeden agnostik yada ateist olmaya yeticek sebep var . Eger instant messenger vs kullaniyorsan seviyeli bir sekilde tartisabilirizde istersen. Benim simdi uyumam lazim erken kalkicam size iyi gecelr
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wert
    wert's avatar
    Erkek

1-618-GR bunu yazdı:

cordelian bunu yazdı:

Benimde tanrim salatalik.

Umarım nasıl yiyeceğini biliyosundur.

siz 4 tane kocaman kullanma klavuzuna rağmen öğrenemediniz

diğerleride cabası 

|sadece aptalların başarısı ders notu ile ölçülür|
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wert
    wert's avatar
    Erkek

Amd-x bunu yazdı:

kaygusuz bunu yazdı:

11 eylülde müslümanları terörist ilan eden amerikaydı...

ne olduysa ondan sonra değişti youtube'da bi dünya video var discovery ch. belgeseli var hatta.

bir çoğu bu adamla aynı düşünüyor, yani izlediklerimin en güzel özetlerinden biri ;

http://www.youtube.com/watch?v=uYq8iJFaqZ0&feature=related 

bu adamı izlemiştim güzel konuşma hazırlamış 

izlemesi keyifliydi

Mesaj 23 Temmuz 2012 (Pazartesi) Saat: 01:45'da wert tarafından düzenlendi.

|sadece aptalların başarısı ders notu ile ölçülür|
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cordelian
    cordelian's avatar
    Banlanmış Üye
    Homo

@unbalanced: Calisiyoruz da hocam demekki biryerlerde bir eksiklikler var.

Israilli yahudi 1-2 kisi ile muhabbetim var.Adamlar hep dost olalim dusman edinmeyelim elbet yardimlasiriz dusuncesi var.

Eger musluman lider olamiyorsa benim gorusumce destek konusunda sikinti var demek.Kac tane musluman ulke var kac tanesinde Turkiye ile ittifak var yurekten ?

Isin en kotusunu soleyeyim.Ev sahibim dahil bircok insan hala musluman gorunce potansiyel canli bomba diyor,cunku nefret goruyor gayrimuslim muslumanin gozunde.

Insanlari yoneten bir guc var ama ona yahudi mi dersin scientology mi dersin yoksa illuminati mi dersin.Birileri parmak atiyor birilerine devamli.Dinin felan yonettigi yok.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

nessaj bunu yazdı:
    Su anda mobildeyim ie9 mobil kullaniyorum. Dolayisiyla paragrafkar olusmuyor ve yazmasida sikintili burdan. Ama soyle diyeyim, bana yaratilis hikayesinden(seytanin tanriya gereksiz atari, ademin malligi) tut tum cennet cehennemli tum dinlerin o o insanlari yonetmek icin tasarlanmis yapisi sacma geliyor(tanrinin boyle bir ortamda sinav yapmasi ve sonucunda odullendirip cezalandirmasi). Kisacasi daha kurandaki mantiksuzlara inmeden agnostik yada ateist olmaya yeticek sebep var . Eger instant messenger vs kullaniyorsan seviyeli bir sekilde tartisabilirizde istersen. Benim simdi uyumam lazim erken kalkicam size iyi gecelr

Uzaktan bakınca, dinlerin insanları yönetmek için kurulan sistemler gibi görmek çok mantıklı. Ve bazen bu yapılıyor da. Marx ın dediği gibi din en büyük afyondur. Ama iyi şekilde kullanılırsa benzetmede hata olmazsa dünyayı cennete çevirir. Çünkü semavi dinler kötülük istemezler. Adalet, hoşgörü, dürüstlük gibi ahlaki kavramları içinde barındırır. Keza çalışmak, okumak gibi hayatta geçim sağlamamıza yönelik de tavsiyeler de bulunur ve yine yiyecek içecek kurallarıyla neyin doğru neyin yanlış olduğunu bize anlatır. Yani kısaca insanın nasıl daha kaliteli yaşayabileceğini tanzim eden bir sistemle karşı karşıyayız.. 

İslam ın iki anlamından biri bildiğiniz gibi BARIŞ tır. BARIŞ isimli bir dinden, bozgunculuk, fitne fesat, kötülük, eziyet beklenemez.. Yaratıcının da belirttiği gibi, ancak insan kendisine zulmeder. Dünya da olan her kötü şeyin de sorumlusu İNSANDIR. yine iyi şeylerinde müsebbibi insandır. Ama yaratıcının emriyle. Çünkü her oluşta onun emri vardır. Bunu biraz açayım

Mesela sen hırsızlık yapmak istiyorsun. Yaratıcı bunu o an engelleyebilir ya da seni serbest bırakabilir hırsızlık yapman için. Bunun için önüne bir kaç senaryo koyar ve onları seçersin. Şöyle düşünelim. (birinden örnek aldım) Bir baba çocuğu ile oyuncakçı dükkanına gitse ve çocuğu oyuncak silah istese, bu oyuncak silah da küçük top fırlatsa.. Bu silah sonuçta birilerinin gözüne gelip yaralayabilir. Baba bunun bilincinde olup, oğluna bu oyuncağı aldırmayabilir. Ya da bak seni uyardım (kutsal kitaplardaki uyarıları düşün) sen hala bu oyuncağı istiyorsun, peki al oyuncağı, yarala birini ve çek cezanı der oyuncağı almasına izin verir.

İşte mantık böyle. Yaratıcı bazen engeller bazen ise insanın yaptğı davranışların sonunu görmesini ister. Bu bizim elimize olan bir şey değil. 

Sen sadece şuralar saçma geliyor demişsin, telefon kullandığından dolayı açıklayamamışsın. Eminim ki güzel sebeplerin vardır, çünkü araştırmış bir şeyleri öğrenmişsin. Ama fark etmediğin noktalar da olabilir. Bu konularda fikir alışverişi yapmak istersen bana özel mesaj ile ulaşabilirsin :)

iyi geceler :)

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

cordelian bunu yazdı:

@unbalanced: Calisiyoruz da hocam demekki biryerlerde bir eksiklikler var.

Israilli yahudi 1-2 kisi ile muhabbetim var.Adamlar hep dost olalim dusman edinmeyelim elbet yardimlasiriz dusuncesi var.

Eger musluman lider olamiyorsa benim gorusumce destek konusunda sikinti var demek.Kac tane musluman ulke var kac tanesinde Turkiye ile ittifak var yurekten ?

Isin en kotusunu soleyeyim.Ev sahibim dahil bircok insan hala musluman gorunce potansiyel canli bomba diyor,cunku nefret goruyor gayrimuslim muslumanin gozunde.

Insanlari yoneten bir guc var ama ona yahudi mi dersin scientology mi dersin yoksa illuminati mi dersin.Birileri parmak atiyor birilerine devamli.Dinin felan yonettigi yok.

yahudiler genelde inançlarına göre yaşarlar hocam. Tevrat ı okumuşsan bazı emirlerinin çok sakat olduğunu görmüşsündür.. Adamlar her şeyi yapabilirler ve bunu

genelde belli ederek değil de arkaplanda yürüterek yaparlar. İşte o yüzdendir ki bu tarz masonik örgütler, illimunati ya da tavistock gibi örgütlr var. Keza borsa bile

bunun için kuruldu işleri gizli kapaklı yapmak için.  

Eksiklik şu, biz dürüst iş yapmıyoruz. Adımız müslüman olsa da  genelde hak gözetmiyoruz. İşimizi doğru yapmadan nasıl başarıya ulaşabilir ki? Avrupadaki

insnlar da bizi çok kötü görüyor. Gözlemlediğim kadaryla ilk başta buna medya sebep olmuş sonra da aldıkları eğitim... en sonda ise avrupada yaşayan

müslümanların hal ve hareketleri. Bunlar cidden negatif noktalar. Nasıl düzeltilir bilmiyorum ama baya zamana ihtiyacımız var bu aşikar

Toplam Hit: 15968 Toplam Mesaj: 158