folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Amerika Ve Dünyada İslamiyet Yükseliyor!

Amerika Ve Dünyada İslamiyet Yükseliyor!

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YasamaK
    YasamaK's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Prometheus bunu yazdı:
    -----------------------------

YasamaK bunu yazdı:

“Birbirleriyle kavuşmak üzere iki denizi salıverdi. İkisi arasında bir engel vardır; birbirlerinin sınırını geçmezler.„

(Rahman Suresi, 19-20)

buyur arkadaş hz.Peygamber şimdi bir gemiye bindi bunu araştırdı deme bana haşa diyelim ki gitti ve gördü saladı bu gerçeği bir çürüt nasıl oldu da bilim bu denli ilerlememişken tuturdu haşa :)

ben de zor yerden sorcan sandım :D

gugıla "denizlerin karışmaması mucize yalanı" gibi birşeyler yazarsan konuyu fazlaca kaynakla açıklayan sayısız yazı bulabilirsin. tatmin olmazsan defalarca yapılan bu işi ben de kitaplardan teker teker tarar, karşılaştırır yazarım.

özet geçeyim : karışmayan denizler diye birşey falan yok. tamamen uydurulan bir yalan.

ya tamam yalan da peygamber orayı gidip ziyaretmi etmiş yada birilerinden duydu da bizemi söyledi ?? bana kalkmış hala yalan vurgudan bahsediyorsun :)

al bir tane daha sana 'Özen içinde yollar ve yörüngelerle donatılmış' göğe andolsun; (Zariyat Suresi, 7)

o zaman teleskop vardı dimi :)

Mesaj 25 Temmuz 2012 (Carsamba) Saat: 04:44'da YasamaK tarafından düzenlendi.

SEVİŞİRKEN EN ZEVKLİ OLAN ŞEY.. tamam, dikkatinizi çektim. ne kadar meraklısınız böyle şeylere terbiyesizliğin lüzumu yok yani :D (, sessizce öldürüyor.)
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

unbalanced bunu yazdı:

Prometheus bunu yazdı:

unbalanced bunu yazdı:

din hususunda bişey yazmam, inanç ayrı bişey, ama

"Bir kişinin refahı toplumun refahından önemli olmadığı için osmalı padişahları gerektiği durumlarda öz kardeşlerini toplumun refahı bozulmasın diye öldürtmüşlerdir. Çünkü ileride padişaha karşı çıkıp kargaşa çıkartma ihtimali olduğundan ve bu kargaşada on binlerce kişinin ölme ihtimali olduğundan bir kişinin ölmesi her zaman daha iyidir. (hatırladığım kadarıyla şehzade ahmed abisine isyan edip onbin kişilik orduyla saldırıyor ve hepsi öldürülüyor. Eğer şehzade ahmed isyan etmeden önce tespit edilebilseydi ve idam edilseydi o kadar kişi ölmezdi."

isyanla ilgili idamları normal karşılıyorum ancak kardeş katli hele ki bir sebep olmadan taht paylaşımı yüzünden kardeş katlinin dinde yeri yoktur hangi şehzadenin devleti daha iyi yöneteceğini bilemeyiz. senin mantığına göre bakarsak katil genleri taşıyan çocukları kürtaj etmek de günaha girmiyor çünkü topluma zararlı olacak. suçsuz ceza cezasız suç olmaz, doğmamış çocuğa don biçmek islam inancında yoktur, ya okuduğunu yanlış anlamışsın yada tarihi sapkınlıkları normal görme eğilimindesin. kardeş katli iğrenç bir olay.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

IRET bunu yazdı:

unbalanced bunu yazdı:

Prometheus bunu yazdı:

unbalanced bunu yazdı:

"Bir kişinin refahı toplumun refahından önemli olmadığı için osmalı padişahları gerektiği durumlarda öz kardeşlerini toplumun refahı bozulmasın diye öldürtmüşlerdir. Çünkü ileride padişaha karşı çıkıp kargaşa çıkartma ihtimali olduğundan ve bu kargaşada on binlerce kişinin ölme ihtimali olduğundan bir kişinin ölmesi her zaman daha iyidir. (hatırladığım kadarıyla şehzade ahmed abisine isyan edip onbin kişilik orduyla saldırıyor ve hepsi öldürülüyor. Eğer şehzade ahmed isyan etmeden önce tespit edilebilseydi ve idam edilseydi o kadar kişi ölmezdi."

isyanla ilgili idamları normal karşılıyorum ancak kardeş katli hele ki bir sebep olmadan taht paylaşımı yüzünden kardeş katlinin dinde yeri yoktur hangi şehzadenin devleti daha iyi yöneteceğini bilemeyiz. senin mantığına göre bakarsak katil genleri taşıyan çocukları kürtaj etmek de günaha girmiyor çünkü topluma zararlı olacak. suçsuz ceza cezasız suç olmaz, doğmamış çocuğa don biçmek islam inancında yoktur, ya okuduğunu yanlış anlamışsın yada tarihi sapkınlıkları normal görme eğilimindesin. kardeş katli iğrenç bir olay.

hassasiyetini anlayabiliyorum hocam, kardeş katlini anlamak kolay bir iş değil. Eğer o kadar eğitim almış, kur-anı çok iyi bilen ve uygulamaya çalışan o padişahların sırf tahtı için küçük kardeleşlerini öldürdüğünü düşünüyorsan bundan sonra yazacaklarımı okumana gerek yok..

Ama düşünmüyorsan öz kardeşini feda etmek herkesin yapabileceği bir iş değil. işte o yüzden o insanlar padişahtır. ülkenin huzuru için kardeşini feda edebilmek büyük bir şeydir ve kolay değildir. Herkes kardeşini öldürüyor diye bir şey yok. Şüpheli hareketleri varsa o zaman uyarılır eğer devam ediyorsa bu sefer katledilir. O kadar hassastır ki bu olay, şehzade kanı dökmek uğursuzluk getirdiği için yay krişi ile boğularak öldürülür.. 

bahsettiğim örnekteki gibi 10 bin kişinin ölmesi mi daha iyi yoksa bir kaç kişinin ölmesi mi? Eğer bu tarz bir isyan tespit edilirse kardeş katli yapılması gayet normaldir, devletin bekası için. Bırak onu, sefere giden komutan eğer başarısız olmuşsa direk idam edilirdi. Bahanenin yeri yok. Eğer bahane kapısı açılırsa herkesin bir bahanesi olur.. Osmanlının bu kadar yer almasındaki başarısının arkasındaki nedenlerden biri de budur..

Dışardan çok canice gelebilir ama nedenler iyi etüt edilirse ve o zamanki çağdaki güç dengeleri göz önüne alınırsa haksız olmadığı görülür. Sen devlet büyüğüsün, duygusal olamazsın. Duygusal olursan birileri istifade eder ayağını kaydırır. Padişahların cenazelere katılmaları bile yasaktır. Gelen yabancı misafirlere her zaman altın tepside ikram sunulur, osmanlı gerileme döneminde de böyleydi çünkü zayıf olduğu anlaşılmasın diye.. Zayıf olmaya, düşünmeye yeri yok. yoksa çiğ çiğ yerler.. yediler de zaten.. halen de yiyorlar ama bitiremediler hala :)

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

unbalanced bunu yazdı:

tatlu su ya da tuzlu su olayı yok hocam. tuzlu ve az tuzlu olayı var :) 

http://www.answering-christianity.com/separation_of_salty_seas_waters_miracle.htm

burada uydudan çekilmiş resimler var bi bakabilirsin. ayette aralarında bir bariyer-engel vardır deniyor. 

verdiğin link yanlı bir site olduğundan yazılar da beni tatmin etmediğinden kaynak olarak kabul etmiyorum. ben sana direk tubitak'tan kaynak verecektim ama şu an tubitak sitesi açılmıyor. 2 yıl önce sırf bu konuda bi açıklama vardu tubitakta onu okumuştum. şimdi aratmak için girmeye çalıştım açılmadı. açlınca veya farklı kaynak bulunca yazıcam.

buraya yazabilecğeim sayısız kaynak aslında zaten var, ama ben istiyorum ki şüphe götürmeyecek kaynak olsun. answering-christianity gibi adından ne olduğu belli bi site olmasın.

ayrıca deney değişmedi, az tuzlu ve çok tuzlu iki bardak su hazırla. sonra bi kaba dök, bak bakalım karışacak mı karışmayacak mı?

edit : yörüngeler falan denmiş. birçok ayetten yola çıkarak kurandaki dünyanın düz olduğu ve güneşin dünyanın etrafında döndüğü ortaya çıkıyor. sen burdan yörünge diyerek güneş sisteminin ayrıntılı haritasını vermiş muamelesi yapamazsın. zaten "yörünge"yi ifade eden hangi kelime diye de sorarlar. acaba hangi muallak kelimeler, yörünge kelimesi yerine çevriliyor tefsircilerce? yok illa yörünge diyosan güneşin ay'ın belli bi düzende döndüğünü mağara adamları da biliyordu. günlük bir olay. hatta bazı hesaplamalar kurandan çok önce de mevcut. antik medeniyetlerin çoğu, kurandan fazla biliyordu güneş sistemimizi.

Mesaj 25 Temmuz 2012 (Carsamba) Saat: 05:01'da Prometheus tarafından düzenlendi.

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

Prometheus bunu yazdı:

unbalanced bunu yazdı:

http://www.answering-christianity.com/separation_of_salty_seas_waters_miracle.htm

burada uydudan çekilmiş resimler var bi bakabilirsin. ayette aralarında bir bariyer-engel vardır deniyor. 

verdiğin link yanlı bir site olduğundan yazılar da beni tatmin etmediğinden kaynak olarak kabul etmiyorum. ben sana direk tubitak'tan kaynak verecektim ama şu an tubitak sitesi açılmıyor. 2 yıl önce sırf bu konuda bi açıklama vardu tubitakta onu okumuştum. şimdi aratmak için girmeye çalıştım açılmadı. açlınca veya farklı kaynak bulunca yazıcam.

buraya yazabilecğeim sayısız kaynak aslında zaten var, ama ben istiyorum ki şüphe götürmeyecek kaynak olsun. answering-christianity gibi adından ne olduğu belli bi site olmasın.

ayrıca deney değişmedi, az tuzlu ve çok tuzlu iki bardak su hazırla. sonra bi kaba dök, bak bakalım karışacak mı karışmayacak mı?

denizden bahsediyoruz öncelikle. sanırım senin kastın düfizyon ile geçişler? Ancak denizdeki bu olay hala bitmedi mi yani bu karışım atlas okyanusu üzerinde hala tamamlanmamış mı? 

Sana yabancı kaynaklar da bulabilirm problem değil. Ben bilimden korkmam. Bilimi de sonuna kadar desteklerim ama boş bir tartışmaya gireceğiz seninle.. gerek yok.. sadece sana karınca ile yaptığım açıklama ek olarak ayetteki arapça dil bilgisi ile ilgili de bilgi vereceğim o kadar. ister kabul et ister etme senin problemin, saygı duyarım.. sadece ilginç bir şey olduğu için paylaşmak istemiştim

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YasamaK
    YasamaK's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Prometheus bunu yazdı:

unbalanced bunu yazdı:

edit : yörüngeler falan denmiş. birçok ayetten yola çıkarak kurandaki dünyanın düz olduğu ve güneşin dünyanın etrafında döndüğü ortaya çıkıyor. sen burdan yörünge diyerek güneş sisteminin ayrıntılı haritasını vermiş muamelesi yapamazsın. zaten "yörünge"yi ifade eden hangi kelime diye de sorarlar. acaba hangi muallak kelimeler, yörünge kelimesi yerine çevriliyor tefsircilerce? yok illa yörünge diyosan güneşin ay'ın belli bi düzende döndüğünü mağara adamları da biliyordu. günlük bir olay. hatta bazı hesaplamalar kurandan çok önce de mevcut. antik medeniyetlerin çoğu, kurandan fazla biliyordu güneş sistemimizi.

Mesaj 25 Temmuz 2012 (Carsamba) Saat: 05:01'da Prometheus tarafından düzenlendi.

peki peygamber öyle ise çok akılıydı tek tek araştırdı bize ansiklobedi bıraktı :) 

edit: şükür ki o denli akılı araştırmacı bir peygamberim varmış en azından inancsızlar bunu yapamamış iyimiş

hala anlayamadın değilmi mantığınla hareket ediyorsun güzel bir şey evet kabül ediyorum mantıklı konuşman var böyle bir din kuranı senin düşüncene dayalı olarak diyorum ki araştırmacı bilime düşkün ansiklopetici bir peygamber varmış 40 sene ve ilerleyen dönemler de salyarak bize bir din ve kuran getirmiş ya karşında ki peygamber haşa bunu yapmış olsa dahi akılı biiriymiş ve böyle bir şey yapmış hala anlayamadın değilmi karşında ki insanın peygamberin nasıl bir karekter de olduğunu bu kadar güzel şeyleri vurgulayan o zaman ki vurguyu ya neyse kardeş sana inancın ve inancsılığın da saygı duyar ve yatarım 

Mesaj 25 Temmuz 2012 (Carsamba) Saat: 05:20'da YasamaK tarafından düzenlendi.

SEVİŞİRKEN EN ZEVKLİ OLAN ŞEY.. tamam, dikkatinizi çektim. ne kadar meraklısınız böyle şeylere terbiyesizliğin lüzumu yok yani :D (, sessizce öldürüyor.)
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

YasamaK bunu yazdı:

peki peygamber öyle ise çok akılıydı tek tek araştırdı bize ansiklobedi bıraktı :) 

edit: şükür ki o denli akılı araştırmacı bir peygamberim varmış en azından inancsızlar bunu yapamamış iyimiş

Mesaj 25 Temmuz 2012 (Carsamba) Saat: 05:15'da YasamaK tarafından düzenlendi.

sadece kurana eski kitaplardan alınan şeylerle ansiklopedi hazırlanır hacı. mesela denizler karışmıyor muhabbeti, hinduların ve budistlerin kutsal metinlerinde de var, yanılmıyorsam tevratta da vardı. muhammedin ise ticaretle uğraştığından çocukluğundan itibaren bölge bölge gezdiği ve hatta birkaç yunanlı hocadan dersler aldığı bilinen şeyler.

boş bi zamanında tevratla incili de oku. ne derece kopya edildiğine sen bile şaşıracaksın. çoğu yerde "hepsi allahın sözü" bahanen bile işlemeyecek.

bu arada eski kitaplarda olması doğru olduğunu göstermiyor. onu da söyleyeyim de...

edit : ha bir de aynştayn peygamberin keşke zorla da olsa bilime yorumlanabilecek şeyler söylerken arada yanlış şeyler ağzından kaçırmasaymış. pardon yani tanrı demek istedim.

Mesaj 25 Temmuz 2012 (Carsamba) Saat: 05:22'da Prometheus tarafından düzenlendi.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YasamaK
    YasamaK's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Prometheus bunu yazdı:

YasamaK bunu yazdı:

Mesaj 25 Temmuz 2012 (Carsamba) Saat: 05:15'da YasamaK tarafından düzenlendi.

sadece kurana eski kitaplardan alınan şeylerle ansiklopedi hazırlanır hacı. mesela denizler karışmıyor muhabbeti, hinduların ve budistlerin kutsal metinlerinde de var, yanılmıyorsam tevratta da vardı. muhammedin ise ticaretle uğraştığından çocukluğundan itibaren bölge bölge gezdiği ve hatta birkaç yunanlı hocadan dersler aldığı bilinen şeyler.

boş bi zamanında tevratla incili de oku. ne derece kopya edildiğine sen bile şaşıracaksın. çoğu yerde "hepsi allahın sözü" bahanen bile işlemeyecek.

bu arada eski kitaplarda olması doğru olduğunu göstermiyor. onu da söyleyeyim de...

edit : ha bir de aynştayn peygamberin keşke zorla da olsa bilime yorumlanabilecek şeyler söylerken arada yanlış şeyler ağzından kaçırmasaymış. pardon yani tanrı demek istedim.

Mesaj 25 Temmuz 2012 (Carsamba) Saat: 05:22'da Prometheus tarafından düzenlendi.

tamam da sen neye inanıyorsun ben hala ona anlamış değilim incili tevratı kopyaladı diyelim haşa yunanlılardan da ders aldı diyelim bundan öncekileri de yalanlıyorsun senin inancın nedir ben bunu kavrayamadım ki kafam karıştı başka dinemi inanıyorsun?? edit: dinleredemi inanmıyorsun yada sadece islamiyetimi kabül etmiyorsun hep çelişkilisin 

Mesaj 25 Temmuz 2012 (Carsamba) Saat: 05:25'da YasamaK tarafından düzenlendi.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

unbalanced bunu yazdı:

IRET bunu yazdı:

unbalanced bunu yazdı:

Prometheus bunu yazdı:

unbalanced bunu yazdı:

hassasiyetini anlayabiliyorum hocam, kardeş katlini anlamak kolay bir iş değil. Eğer o kadar eğitim almış, kur-anı çok iyi bilen ve uygulamaya çalışan o padişahların sırf tahtı için küçük kardeleşlerini öldürdüğünü düşünüyorsan bundan sonra yazacaklarımı okumana gerek yok..

Ama düşünmüyorsan öz kardeşini feda etmek herkesin yapabileceği bir iş değil. işte o yüzden o insanlar padişahtır. ülkenin huzuru için kardeşini feda edebilmek büyük bir şeydir ve kolay değildir. Herkes kardeşini öldürüyor diye bir şey yok. Şüpheli hareketleri varsa o zaman uyarılır eğer devam ediyorsa bu sefer katledilir. O kadar hassastır ki bu olay, şehzade kanı dökmek uğursuzluk getirdiği için yay krişi ile boğularak öldürülür.. 

bahsettiğim örnekteki gibi 10 bin kişinin ölmesi mi daha iyi yoksa bir kaç kişinin ölmesi mi? Eğer bu tarz bir isyan tespit edilirse kardeş katli yapılması gayet normaldir, devletin bekası için. Bırak onu, sefere giden komutan eğer başarısız olmuşsa direk idam edilirdi. Bahanenin yeri yok. Eğer bahane kapısı açılırsa herkesin bir bahanesi olur.. Osmanlının bu kadar yer almasındaki başarısının arkasındaki nedenlerden biri de budur..

Dışardan çok canice gelebilir ama nedenler iyi etüt edilirse ve o zamanki çağdaki güç dengeleri göz önüne alınırsa haksız olmadığı görülür. Sen devlet büyüğüsün, duygusal olamazsın. Duygusal olursan birileri istifade eder ayağını kaydırır. Padişahların cenazelere katılmaları bile yasaktır. Gelen yabancı misafirlere her zaman altın tepside ikram sunulur, osmanlı gerileme döneminde de böyleydi çünkü zayıf olduğu anlaşılmasın diye.. Zayıf olmaya, düşünmeye yeri yok. yoksa çiğ çiğ yerler.. yediler de zaten.. halen de yiyorlar ama bitiremediler hala :)

Dini sakız gibi eğip bükemezsin, reformlar yapamazsın, ara yollar icat edemezsin, olduğu gibi kabul edersin uygulayıp uygulamamak ayrı meseledir. kardeş katli diye bir şey yok, bırak kardeş katlini fiili eylem olmadan adamı düşüncelerinden ötürü yargılayamana bile izin yok. Neymiş efendim kardeşini feda etmişmiş, hoca aklın başında mı senin? madem o kadar fedakar adammış kendisini feda etseymiş; öyle saçma sapam açıklama mı olur? boğdurarak öldürmekten bahsediyoruz. Kılıçla başını gövdesinden ayırmaktan bahsediyoruz. Can korkusundan işlenen kardeş cinayetlerini dine imana bulamaya çalışıyorsun, küfre girdiğinin de farkında değilsin.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

YasamaK bunu yazdı:

tamam da sen neye inanıyorsun ben hala ona anlamış değilim incili tevratı kopyaladı diyelim haşa yunanlılardan da ders aldı diyelim bundan öncekileri de yalanlıyorsun senin inancın nedir ben bunu kavrayamadım ki kafam karıştı başka dinemi inanıyorsun?? edit: dinleredemi inanmıyorsun yada sadece islamiyetimi kabül etmiyorsun hep çelişkilisin 

Mesaj 25 Temmuz 2012 (Carsamba) Saat: 05:25'da YasamaK tarafından düzenlendi.

benim inancımı napacan hacı? ordan mı saldırıcan? ne farkeder neye inandığım?

benim de kendime göre inancım var, çok merak ediyorsan  putperestim.

benim inancım diyor ki başkasına zarar vermediğin sürece ne istersen yap.

benim inancım diyor ki sen veya başkası neye inanırsa inansın davranışlarında iyi insan olmadıkça yükselemez.

benim inancımda başkalarını aşağılamak yok, inanmıyor diye sonsuza kadar cehenneme atmak yok.

benim inancımda bilmem hangi tanrıya tapmıyor diye kimse akılsız bir hayvan olmuyor.

ben kendimle çelişmiyorum, islam konusunda da şunu bildim şunu söylerim : böyle egoist ve gaddar bi tanrı varsa bile ben ona tapmam.

insan olmayı bilirim elimden geldiğince de insan gibi yaşarım.

Mesaj 25 Temmuz 2012 (Carsamba) Saat: 05:36'da Prometheus tarafından düzenlendi.

Toplam Hit: 15982 Toplam Mesaj: 158