folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Anne Ben Ateist Oldum :)

Anne Ben Ateist Oldum :)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HAYVANYASAR
    HAYVANYASAR's avatar
    Erkek
    T01G4 bunu yazdı:
    -----------------------------

Ben olduğuna sonsuz inanıyorum. Hiç birşey yoktan varolamaz bi program kodlarken bile sıfırdan başlarsın kendi kendine başlayamaz daha sonra kendi kendine bişeyler yapabilir. İnsanlar tapıcak bişeye muhtaçtır. Daha önceki insanlarda ateşe dumana suya tapmıştır. Fakat hepsi geçici. Göremediğin için inanmak sana saçma geliyor Peygamber Efendimiz ayı ikiye bölmüş bunu bi insanın yapması mümkünmü kesinlikle değil. Demekki onu yaptıran mutlak bi kudret mutlak bir güç var sencede öyle değilmi??

Tanrının yoktan varolduğuna inanıyorsun da dünyanın yoktan varolduğuna mı inanmıyorsun? İlginç...

Mucize olarak yapıldığı söylenenler geçekten yapıldı mı acaba?

Blogum; http://hayvanyasar.blogspot.com/
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Spacheata
    Spacheata's avatar
    Erkek

T01G4 bunu yazdı:

Peygamber Efendimiz ayı ikiye bölmüş bunu bi insanın yapması mümkünmü kesinlikle değil. Demekki onu yaptıran mutlak bi kudret mutlak bir güç var sencede öyle değilmi??

---------

yok artık lebron james ... 

Ayrıca çok şekersin :)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HAYVANYASAR
    HAYVANYASAR's avatar
    Erkek
    Spacheata bunu yazdı:

T01G4 bunu yazdı:

Peygamber Efendimiz ayı ikiye bölmüş bunu bi insanın yapması mümkünmü kesinlikle değil. Demekki onu yaptıran mutlak bi kudret mutlak bir güç var sencede öyle değilmi??

---------

yok artık lebron james ... 

Bir de ayda bi çatlak mı ne görüntülenmişti zamanında, kimisi "işte hz.muhammed'in ayı yardığının kanıtı" demişti :D

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Otistiq
    Otistiq's avatar
    Erkek

hey be güzel kardeşim.. okadar için nefis dolmşki hep muhalefet olarak kalıyosnz.. azcık doğruluk payı war diye düşünmedin mi.. azcık olsn araştırmadn mı.. inanmışssn bi inançsızlığa arkasına sığınıp gizleniyorsun... Dünyaca ünlü Rus yazar tolstoy ne diyor oku.. nekadar güzel demiş

ßunu söyLemek ne kadar tuhaf oLsa da ßenim için MuhammediLik, Haça tapmaktan (HıristiyanLık'tan) mukayese ediLemeyecek kadar yüksekLikte duruyor. Eğer insan, seçme hakkına sahip oLsaydı, akLı başında oLan her ßir insan, şüphe ve tereddüt etmeden Muhammedi; tek ALLah'ın ve onun Peygamberini kabuL ederdi...

Bunu kafamdan uydurdm diye düşünüosan kitabı bile piyasada oku ve ondan sonra azcık düşün... ,

Ayın ikiye bölünmesine gelince

“Kıyâmet yaklaştı ve ay yarıldı. Kâfirler bir mucize görünce yüz çevirirler ve: ‘Bu devam ede gelen bir büyüdür’ derler”(Kamer, 54/1-2) mealindeki ayetlerde Ayın yarıldığı ve kâfirlerin bunu inkâr edemedikleri, yalnız bunun bir büyü olarak değerlendirdiklerine vurgu yapılmaktadır. 

Ayın yarılması olayının Hz. Peygamber(a.s.m)’in bir mucizesi olarak gerçekleştiğini bildiren sahih hadisler vardır: Buharî ve Müslim’in naklettiğine göre, Abdullah b. Mesud: “Ay ikiye bölündüğü zaman biz Hz. Peygamber(a.s.m) ile birlikte bulunuyorduk. Bunun üzerine iki defa ‘İşte, siz de şahit olun!’ buyurdu”(Buharî, Menakıb, 37, Tefsiru sureti 54/1; Müslim, Münafikîn, 43,44).

Diğer bir rivayet göre Hz. Enes şöyle demiştir: “Mekke halkı Resulüllah(a.s.m)’tan bir mucize istediler, o da onlara ayın ikiye ayrılması hadisesini iki defa gösterdi”(Müslim, Münafikîn,46).

“Kıyamet saati yaklaşmış, ay da yarılmıştır." (Kamer Suresi, 54/1)

Detaylı bilgi istersen link verebilirm..

Hayallerim ve Kendim.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HAYVANYASAR
    HAYVANYASAR's avatar
    Erkek
    Otistiq bunu yazdı:

hey be güzel kardeşim.. okadar için nefis dolmşki hep muhalefet olarak kalıyosnz.. azcık doğruluk payı war diye düşünmedin mi.. azcık olsn araştırmadn mı.. inanmışssn bi inançsızlığa arkasına sığınıp gizleniyorsun... Dünyaca ünlü Rus yazar tolstoy ne diyor oku.. nekadar güzel demiş

ßunu söyLemek ne kadar tuhaf oLsa da ßenim için MuhammediLik, Haça tapmaktan (HıristiyanLık'tan) mukayese ediLemeyecek kadar yüksekLikte duruyor. Eğer insan, seçme hakkına sahip oLsaydı, akLı başında oLan her ßir insan, şüphe ve tereddüt etmeden Muhammedi; tek ALLah'ın ve onun Peygamberini kabuL ederdi...

Bunu kafamdan uydurdm diye düşünüosan kitabı bile piyasada oku ve ondan sonra azcık düşün...

Beyler gördünüz mü Tolstoy ne demiş!!!

Hadi dinsiz arkadaşlar yarın başlıyoruz namaza :D

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Otistiq
    Otistiq's avatar
    Erkek

bu Tolstoyun 5. eLLİbin BAskısı[50.000] Türkiyede, Ki bunlar Saçma ve yalan Olsaydı BASIN izni olmazdı... yine muhalefet neden azcık olsn araştırmıorsn.. Kitabı ben okudum tavsiye ederim sanada...

Sakın yanlş anlaşılmıym; Burda ben kimsenin inancına laf atmıorm yada küçük düşürmüorm.. Sadece Toplumun Saygı duydukları insanları örnek veriorm kafamdan konuşmuorm aksini ispatlamadığn sürece geçerli olacaktır düşüncelerim...

Hayallerim ve Kendim.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Spacheata
    Spacheata's avatar
    Erkek

demek ayın yarıldığını hadis ve rivayetlerden anlıyoruz. hımm. bu sefer köşeye sıkıştım işte. gerçekten çok sağlam deliller.her an iman edebilirim söylim arkadaşlar saşırmayın sonra.. :D ay değilde ben yarılcam nerdeyse (gülmekten)

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Spacheata
    Spacheata's avatar
    Erkek

ayrıca ay dünyanın her yerinden görülen bi nesnedir..

yarılmış olsa . sadece araplar değil bütün ortadoğu ve avrupa tarih kaynaklarında bu büyük haber olurdu... canlarım benim :D

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Armigerovs
    Armigerovs's avatar
    Erkek
    Spacheata bunu yazdı:

ayrıca ay dünyanın her yerinden görülen bi nesnedir..

yarılmış olsa . sadece araplar değil bütün ortadoğu ve avrupa tarih kaynaklarında bu büyük haber olurdu... canlarım benim :D

O zamanlar avrupa ve diğer uluslarda senin gibi insancıklar vardı kitabi ,rabbi tanımayan.

onlar neden bahsetsinler böyle bir muziceden? ( aynı senin inkar ettigin gibi yani )

senin sorunun bence gözünün kapanmış olmasi ,inşallah hidayete erersin tek sözüm bu.

Lay lay lay lay lay OOOOOOOOOOOO Türkiiiiiiiiyeeeeeee/CELEBRATE ORGINALITY
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SüperSperm.
    evsiz
    evsiz's avatar
    Erkek

Ayın ikiye bölünmesine gelince

“Kıyâmet yaklaştı ve ay yarıldı. Kâfirler bir mucize görünce yüz çevirirler ve: ‘Bu devam ede gelen bir büyüdür’ derler”(Kamer, 54/1-2) mealindeki ayetlerde Ayın yarıldığı ve kâfirlerin bunu inkâr edemedikleri, yalnız bunun bir büyü olarak değerlendirdiklerine vurgu yapılmaktadır. 

,

Ay birdaha Bölünürse inanabilirz belki :)

Bazı İnsanLar AnıLarıyLa AnıLıR Bazı İnsanLar AnaLarıyLa...
Toplam Hit: 25240 Toplam Mesaj: 286