folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Anne Ben Ateist Oldum :)

Anne Ben Ateist Oldum :)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkSkull
    DarkSkull's avatar
    Erkek

dreampark87 bunu yazdı:
    -----------------------------

Konu dönüp dolaşıyo aynı yerlere yine geliyor hayvanyaşar ın sorusuna cevap versenize siz, bunu cevabını veren yok hala o bahsettiğin şeyler oluştu tamam tarnı nasıl oluştu bunu açıklayın tanrınız kendi kendine oluşabiliyorsa onu yaratan biri olmuyorsa bu bahsettiğin gökler yıldızlar elma armut bunlarda kendiliğinde nasıl oluyorda oluşamıyor hem sizin tanrınız daha üstün birşey değilmi eğer bu kadar üstün birşey kendiliğinden oluşabiliyorsa bu sistem tanrının yanında daha basit kalan bu sistem nasıl oluyorda kendi kendine oluşamıyor bunu cevaplayın önce ona insanın aklı ermez deyipde körü körüne inançlığa vurmayın.

Elma, armut bizle aynı dünyada bizle aynı fizik kurallarına tabiler. Allah'ın bizimle aynı evrende olduğunu kim söyledi. Zaman, mekan olan bir yerde olduğunu mu sanıyorsun. Allah'ın yarattığı evrendeki kurallarla Allah'ın nasıl varolduğunu anlaman mümkün değil. O kadar bildiğin kurallara takılıyorsan önce beyin nasıl çalışıyor, düşünceler nasıl oluşuyor, ruhlar nasıl var onu anlamaya çalış. Ruh yok diyeceksen eğer ruh olmasaydı insanlar ölmezdi. Makineler gibi bozulan organı değiştirince yaşardık. Fizik kurallarına ters olan ruh varolabiliyor da Allah nasıl olamıyor?

Bu dünyada kendi kendine oluşabilecek birşey olsaydı emin ol insanlar da istediği şeyi yaratabilirdi. Şu anda tesadüfen oluşabilecek birşeyi üretebilecek teknolojiye sahibiz bence. Tesadüfen yaratılsaydık insanlar da insan yaratabilirdi.

Öldükten sonra neyin nasıl oluştuğu cevaplarını alırsın merak etme. Nasıl herkes işlemci üretemiyor, araba üretemiyorsa Allah'ın nasıl oluştuğunu da herkes bilemez. Allah nasıl oluştuğunu söylese, kendini gösterse inanmayan biri kalmazdı zaten. Dine de gerek olmazdı böylece.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seadog
    seadog's avatar
    Erkek

insanın beynı sınırlıdır. bir yere kadar düşünebilir analiz edebilir. merak ettiğiniz tüm soruların cevaplarını ölüne

öğreneceksiniz. Allahı melekleri yani görmediğiniz için inkar ettiğini z hiç birşeyi insancıl kavramlara göre degerlendirmeyin

insan için zaman kavramı vardır ama onlar için yoktur. son olarak ben Allaha, iman şartlarına ve islam şartlarına iman

ettim. iman ettiklerim warsa ki warlar kazanan ben olacam keybeden inanmıyanlar olacak. eğer yoksa inanmayanlarda

kazanmıycak bende kaybetmıycem dedikleri gibi yok olup gideriz. yani inanalar hiçbir şekilde kaybetmıycekler

inanmıyanların düşündüğü gibi

devlet istatistik ensititüsüne göre kişi başına düşen tuğla öldürüyormuş
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Spacheata
    Spacheata's avatar
    Erkek

şuan bu topicte müslümanlığı savunan arkadaşlar hepiniz uçmuşşunuz.

ateizmi savunan arkadaşlar. sizde bişeylere boşvermişiniz.

bide aradakiler var.ben onlara acıyorum en çok..

şurda konuşuyoruz ama neye konuşuyoruz.. hiç bilmiyom.. hiçkimseden bi icraat fikri göremedim daha.. sonuç yok ve daha aynı şekilde bi ay daha gider bu konu ...

o yüzden konuyu açan şahıs olarak kapatılmasını teklif ediyorum..

boşa vakit kaybıymış.. bi daha da ne böyle bi konu açarım ne benzer bi konuya msj yazarım...

Ayrıca çok şekersin :)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

Spacheata bunu yazdı:

şurda konuşuyoruz ama neye konuşuyoruz.. hiç bilmiyom.. hiçkimseden bi icraat fikri göremedim daha.. sonuç yok ve daha aynı şekilde bi ay daha gider bu konu ...

boşa vakit kaybıymış.. bi daha da ne böyle bi konu açarım ne benzer bi konuya msj yazarım...

Bu Tür Sorularına Bilimsel bir yanıt alabilebilmen için vakit daha çok erken, İnsanoğlu henüz Araştırmalarında Çeyreğe bile gelmemiştir.

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    acemi-webci
    acemi-webci's avatar
    Erkek

Spacheata bunu yazdı:

bu topic bitmiştir artık benim için, bidahada gelmem... ( van münit )... :)

...
Toplam Hit: 25258 Toplam Mesaj: 286