folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Anne Ben Ateist Oldum :)

Anne Ben Ateist Oldum :)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

Yahu Uyma Şeytana, Sen Beni Dinle, Kainattaki Her şeyde Gördüğün Akıl almaz Mükemmellikler bile Varlığını Teknik Olanaklar la İspatlayamadığın Allahı Anlatmaktadır. Boş verki Onu İspatlayasın, Gözlerinin Önündeki Muazzam Yaratılıştaki Çıplak Görülen pek çok şeyin bile Teknik İspatını yapamıyorken, Bence Ziyana Girme, Beni Dinle Karlı Çık.

Tamam Namaz Kılma Benim gibi, İstediğini yap, Ama Bir İnkarcı olarak Gitme Öte tarafa Ne Olur ne olmaz. Büyük İhtimaldirki Denilenler Gerçekleşecek. Sen Beni Dinle Canım Kardeşim. O Ne Fikirse Sil At Kafandan Bence.  Ateist Olan Diğer Arkadaşlarada Sesleniyorum, Ölünce Emin olunki Bir Hiç Olmayacaz. Ölümünde Sorumlulukları vardır. Yerine Getirebilmek için İnancınızı Kontrol etmenizde Yarar var, Henüz Geç olmamışken.

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Concept
    Concept's avatar
    Erkek

ShockMan bunu yazdı:
    -----------------------------

Yahu Uyma Şeytana, Sen Beni Dinle, Kainattaki Her şeyde Gördüğün Akıl almaz Mükemmellikler bile Varlığını Teknik Olanaklar la İspatlayamadığın Allahı Anlatmaktadır. Boş verki Onu İspatlayasın, Gözlerinin Önündeki Muazzam Yaratılıştaki Çıplak Görülen pek çok şeyin bile Teknik İspatını yapamıyorken, Bence Ziyana Girme, Beni Dinle Karlı Çık.

Tamam Namaz Kılma Benim gibi, İstediğini yap, Ama Bir İnkarcı olarak Gitme Öte tarafa Ne Olur ne olmaz. Büyük İhtimaldirki Denilenler Gerçekleşecek. Sen Beni Dinle Canım Kardeşim. O Ne Fikirse Sil At Kafandan Bence.  Ateist Olan Diğer Arkadaşlarada Sesleniyorum, Ölünce Emin olunki Bir Hiç Olmayacaz. Ölümünde Sorumlulukları vardır. Yerine Getirebilmek için İnancınızı Kontrol etmenizde Yarar var, Henüz Geç olmamışken.

Abi neresiymis su "ote'ki dunya\ote taraf?" Seytan'a uydum da, bir tarifini verirmisin hocam?

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    be_cool
    be_cool's avatar
    Erkek
    Concept bunu yazdı:
    ShockMan bunu yazdı:

Abi neresiymis su "ote'ki dunya\ote taraf?" Seytan'a uydum da, bir tarifini verirmisin hocam?

ben tarif edeyim pek kestirme söyliyrmicem bunlar idare et bak iyi dinle ve uygula

nefesini tutarak şöyle 10 binekadar hala varmadıysan 20 yine adresi bulamadıysan bu işlemi çatıdan aşşagıya atlıyarakda uygulaya bilirsin

hiç alınma ha öyle soruya böyle cevap :D:DD: komediya aç kuranı oku kardeşim aklında bir soru varsa okumadan incelemeden bize sorma :D:D

adam bana çay verdi çay. bana çay verdi. çay veren adam kötü olur mu hiç?
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    biri
    biri's avatar
    Erkek

Arkadaşlar gerçekten haliniz yaman sizi kimler kurtaracak bilmiyorum. Din kardeşlerim bunlar için artık uğraşmaya gerek yok bir ayet vardı Nisâ / 155

فَبِمَا نَقْضِهِمْ مِيثَاقَهُمْ وَكُفْرِهِمْ بِآيَاتِ اللَّهِ وَقَتْلِهِمُ الْأَنْبِيَاءَ بِغَيْرِ حَقٍّ وَقَوْلِهِمْ قُلُوبُنَا غُلْفٌ ۚ بَلْ طَبَعَ اللَّهُ عَلَيْهَا بِكُفْرِهِمْ فَلَا يُؤْمِنُونَ إِلَّا قَلِيلًا

"Verdikleri sağlam sözü bozmalarından, Allah’ın âyetlerini inkar etmelerinden, peygamberleri haksız yere öldürmelerinden ve “kalplerimiz muhafazalıdır” demelerinden dolayı (başlarına türlü belalar verdik. Onların kalpleri muhafazalı değildir), tam aksine inkarları sebebiyle Allah onların kalplerini mühürlemiştir. Artık onlar inanmazlar."

¯\(ツ)/¯ ฏ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    biri
    biri's avatar
    Erkek

Arkadaş tamyerinde konu açmış

http://www.tahribat.com/forumdisplayfolder.asp?folderid=83626

¯\(ツ)/¯ ฏ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HAYVANYASAR
    HAYVANYASAR's avatar
    Erkek
    T01G4 bunu yazdı:
    HAYVANYASAR bunu yazdı:

Neden bahsetmesinler? Nereden bilecekler Hz. muhammed'in yaptığını? Hadi biliyorlar diyelim ,hepsi ağızbirliği yapıp saklayacak mıydı bunu???

Kıvırma yani bence, arkadaş çok güzel bir açığını yakalamış bu anektodun...

ya burda olay sadece ayın yarılması değil onu yaptıran mutlak güç. Sen o ayı ikiye böl veya uzakta duran bi taşı ikiye böl sonsuza kadar senin köpeğin olurum fakat bölemezsen sen iman ediceksin olurmu?

Biz o olayın gerçekliğinden şüpheye düşürtecek çok güzel bir kanıttan bahsediyoruz sen daha taşı böl sana iman edeyim diyorsun...

Blogum; http://hayvanyasar.blogspot.com/
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HAYVANYASAR
    HAYVANYASAR's avatar
    Erkek

Bu tartışmaların geldiği son nokta hep şu;

Bu evren tek başına oluşmuş olamaz. demek ki onu var eden bir güç var...

Evet biz ateistler buna cevap veremiyoruz ama siz de evrenin yoktan varolamayacağına inanıp da sonsuz bir gücün yoktan varolmasına inanmanızdaki çelişkiyi açıklayamıyorsunuz.

Açıklıyoruz demeyin, o yaptıklarınız kıvırmak sadece...

Biz ateistler kafamızı kurcalayan bir olayı çözmek için bir tarafımızdan tanrı uydurmamak mantıklılığıyla diğer insanlardan ayrılıyoruz...

Blogum; http://hayvanyasar.blogspot.com/
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    husnuweb
    husnuweb's avatar
    Erkek

İnancın gerekliliğinin olasılık teorisiyle ispatı.

Bizzat olasılık teorisini ortaya atan Pascal'dan.

buyuk matematikci ve fizikci blaise pascal'in tanriya inanmanin rasyonel oldugunu kanitlamaya yonelik olasiliksal savi. dogrulugu bircok yonden tartisilabilir, fakat bence cogu insanin neden tanriya inandigina iyi bir aciklama getirmektedir. 

pascal tanrinin varligina olasiliksal yaklasiyor. diyelim ki tanri 0.000001 ihtimalle var olsun ve 0.999999 ihtimalle tanri olmasin. tanri varsa inananlar icin kazanc sonsuzdur (cennet), inanmayanlar icin ise negatif sonsuzdur (cehennem). tanri yoksa inananlar ibadet etmekten sonlu bir kazanc kaybeder (-20 diyelim), inanmayanlar da sonlu bir kazanc kazanir (+20 diyelim).

simdi, tanriya inanmayanin beklenen kazanci: +20*0.999999 + (eksi sonsuz)*0.000001 = (eksi sonsuz) 
    tanriya inananin beklenen kazanci: -20*0.999999 + sonsuz*0.000001 = sonsuz 

yani tanrinin olmasina cok kucuk de olsa da sonlu bir ihtimal verirseniz, tanriya inanmak matematiksel olarak mantikli (rasyonel) bir sey! cunku beklenen kazancinizi maksimize eden karar bu. o halde ateist olmak gerekten zor bir karar cunku bu hesaptan ateistlik kararini almak icin tanrinin olmasina 0 (yaziyla sifir) ihtimal vermek gerekir. 

Alıntıdır.

Buda özlü sözü: "if god does not exist, one will lose nothing by believing in him, while if he does exist, one will lose everything by not believing." 

----- 

İsteyen ciddiye alır, isteyen almaz. Ancak fena bir sistem değil :)

He is finding himself.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    numune
    numune's avatar
    Erkek

ateist insanlar şunu düşündümü "ya madem benim bir başlangıcım yok kimseyi tanımıorum sonumda yok peki neden şimdi buradayım?" bu soruyu kendinize sordunuzmu yani madem sonun yok kaybolup gidecen peki neden yaşıyorsun ne için yaşıyorsun veya neden dünya denen yerde amaçsızca varsın şöyle birşey aslında inanmıyosun peki neden inancımızı alaya alarak konuşuyorsun saçmalık sen bhunu yapıyorsan benden saygı bekleme karışmamamıda bekleme...

ayın yarılmasına gelince salak salak saçma sapan yorum yapıyorsunuz yok başka yerden görülmedimi fln.. arkadaşım bilmediğin bi konu hakkında neden yorum yapıyosunki git araştır öle konuş ve bak bakalım o olay nasıl sonuçlanmış.. siz inanmamaya inanmışsınız ne desek boş ne desek nafile zaten Allah hidayet verirse kişi hidayete erer yani boşuna uraşma bizim kavrayabildiğimizi siz kavrayamazsınız  üzülüyorum sizin için Azrail kapınızı çaldığında sizin için felsefik düşünceleriniz buna bir anlam verebilcekmi? arkadaşında dediği gibi yok olmaya inancağana cennete gitmeye inan daha güzel =) 

Götüyle inatlaşan donuna sıçar
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tbtgezgini
    tbtgezgini's avatar
    Erkek

rapidhacker550 bunu yazdı:
    yazdırmaya gidince ananıda al git derler

aynen böyle.

...
Toplam Hit: 25199 Toplam Mesaj: 286