folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Evrim Teorisi Tartışmaları Yakında Tarihe Karışacak

Evrim Teorisi Tartışmaları Yakında Tarihe Karışacak

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pcdoktor636
    pcdoktor636's avatar
    Erkek

TheIceberg bunu yazdı:
    -----------------------------

pcdoktor636 bunu yazdı:

Bana ayar verdin ha? Paralel evrenlerden birinde belki ancak bu dünyada olabilecek birşey değil.

Gelelim dediklerine. Allah insanı evrimle yarattı gibi şeyleri kabul edebilirdim ancak etmiyorum onlarda saçmalık. Çünkü evrim diye birşey yok. Hiçbir sağlam temele oturmuyor evrim. Başlangıçtan epic fail çünkü.

Uzayın nasıl oluştuğunu açıklayabilirseniz dediğiniz her şeyi kabul edeceğim. Ama bana tutupta tesadüf deme. 14 milyar yıldır sorunsuz işleyen bir sisteme tesadüf dersen karşıdakinin gerçek bir beyinle konuştuğundan şüphelenirim.

Uzayin hiclikten bir anda sap diye ortaya cikmasina inaniyorsun hocam, bi kere bu evrenin genisliyor oldugu gercegine karsi, evren sabit bir sey degil. Quantum mekaniklerinin gecerli oldugu, yuksek sicaklik(ebesinin a.i kadar yuksek bir sicaklik) ve yuksek basinc(ayni sekilde) altinda belli bir noktadan degil, genel bir patlama olmasi big bang. wikipediadan bile bakabilirsin. 

sistemin sorunsuz oldugunu nereden cikariyorsun hocam bilemiyorum. neye gore sorunsuz acaba? sirf dunya acisindan bile dusunursen, bir deprem, buzul cagi vs sorundur. 

Ve yani senin dedigin tesaduf hocam. eksi sonsuzdan arti sonsuzda boslukta var olan bir yaratici kod yaziyor olaylar sap diye ortaya cikiyor, hic bir kaynagi maynagi olmadan. ben sana diyorum ki tum canlilarin ortak atasi, insan da boyle boyle ilerleme sonucunda gelmis, daha ileri de geri de gidebilir 100 milyon yillar icinde.

Sense bana diyorsun ki topraktan ilahi guclerle insan ayrica yaratildi. Hem de sadece iki kisi. Ve sadece iki kisi hicbir mutasyon vs gecirmeden aynen bugune kadar geldi, asyalilarin zencilerin farkli olmasini da aciklayamiyorum diyorsun. ha onceden tahribatta bana 'Allah dunyanin her yerinden toprak kullanmis amaa' diye aciklayan olduydu gerci pardon. Inandigin topraktan yaratilma, efendime soyleyeyim zehirli elma, Nuhun gemisi gibi fantezilerin cidden inanilir hic bir yani yok. 

Evet ilk paragraftaki gibi diyorum kaç kerede yazdım.

Sadece sıcaklık ve basınçta değilki olay. Daha bunun boyutu var(10 üzeri -35 cm) zamanı var(10 üzeri -42 saniye.) ve bu 10üzeri -42 saniyede portakal boyutundaki evrenin dünya boyutuna ulaşması var. Böyle bir mükemmelikten söz ediyorum. Ve bu kadar astronomik rakamın yanında birde bigbangin tekrarlanamaması var. 1 kere olma ihtimali var bir daha yok. 1 kere oldu oldu olmadı hiçbirimiz olmayacaktık. Ama tesadüf üstüne tesadüf üstüne tesadüf üstüne tesadüfe bakınızki oluyor o 1 kerede. o 1 kerede 10üzeri -42 saniyede gerçekleşiyor. 10üzeri -41 olsa olmayacak ama 10 üzeri -42 oluyor. sıcaklık milyarlarca derece olmasa olmayacak. ama oluyor. protonlar nötronlardan elle sayılır miktarda fazla olsa olmayacak. ama oluyor. bu kadar şeye tesadüf denemez. 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

pcdoktor636 bunu yazdı:

Bana ayar verdin ha? Paralel evrenlerden birinde belki ancak bu dünyada olabilecek birşey değil.

Gelelim dediklerine. Allah insanı evrimle yarattı gibi şeyleri kabul edebilirdim ancak etmiyorum onlarda saçmalık. Çünkü evrim diye birşey yok. Hiçbir sağlam temele oturmuyor evrim. Başlangıçtan epic fail çünkü.

Uzayın nasıl oluştuğunu açıklayabilirseniz dediğiniz her şeyi kabul edeceğim. Ama bana tutupta tesadüf deme. 14 milyar yıldır sorunsuz işleyen bir sisteme tesadüf dersen karşıdakinin gerçek bir beyinle konuştuğundan şüphelenirim.

amına bile koydum olm :D sana 4-5 tane mesaj yazdım verdiğin cevap 1 tane o da bu :D

sen geri dön o mesajlara cevap ver teker teker söz ben de senin bu dediğine cevap vercem ince ince.

kaldı ki uzayın nasıl oluştuğunu izah etmekle evrim teorisinin ne alakası var?

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TheIceberg
    TheIceberg's avatar
    Erkek

pcdoktor636 bunu yazdı:

TheIceberg bunu yazdı:

pcdoktor636 bunu yazdı:

Uzayin hiclikten bir anda sap diye ortaya cikmasina inaniyorsun hocam, bi kere bu evrenin genisliyor oldugu gercegine karsi, evren sabit bir sey degil. Quantum mekaniklerinin gecerli oldugu, yuksek sicaklik(ebesinin a.i kadar yuksek bir sicaklik) ve yuksek basinc(ayni sekilde) altinda belli bir noktadan degil, genel bir patlama olmasi big bang. wikipediadan bile bakabilirsin. 

sistemin sorunsuz oldugunu nereden cikariyorsun hocam bilemiyorum. neye gore sorunsuz acaba? sirf dunya acisindan bile dusunursen, bir deprem, buzul cagi vs sorundur. 

Ve yani senin dedigin tesaduf hocam. eksi sonsuzdan arti sonsuzda boslukta var olan bir yaratici kod yaziyor olaylar sap diye ortaya cikiyor, hic bir kaynagi maynagi olmadan. ben sana diyorum ki tum canlilarin ortak atasi, insan da boyle boyle ilerleme sonucunda gelmis, daha ileri de geri de gidebilir 100 milyon yillar icinde.

Sense bana diyorsun ki topraktan ilahi guclerle insan ayrica yaratildi. Hem de sadece iki kisi. Ve sadece iki kisi hicbir mutasyon vs gecirmeden aynen bugune kadar geldi, asyalilarin zencilerin farkli olmasini da aciklayamiyorum diyorsun. ha onceden tahribatta bana 'Allah dunyanin her yerinden toprak kullanmis amaa' diye aciklayan olduydu gerci pardon. Inandigin topraktan yaratilma, efendime soyleyeyim zehirli elma, Nuhun gemisi gibi fantezilerin cidden inanilir hic bir yani yok. 

Evet ilk paragraftaki gibi diyorum kaç kerede yazdım.

Sadece sıcaklık ve basınçta değilki olay. Daha bunun boyutu var(10 üzeri -35 cm) zamanı var(10 üzeri -42 saniye.) ve bu 10üzeri -42 saniyede portakal boyutundaki evrenin dünya boyutuna ulaşması var. Böyle bir mükemmelikten söz ediyorum. Ve bu kadar astronomik rakamın yanında birde bigbangin tekrarlanamaması var. 1 kere olma ihtimali var bir daha yok. 1 kere oldu oldu olmadı hiçbirimiz olmayacaktık. Ama tesadüf üstüne tesadüf üstüne tesadüf üstüne tesadüfe bakınızki oluyor o 1 kerede. o 1 kerede 10üzeri -42 saniyede gerçekleşiyor. 10üzeri -41 olsa olmayacak ama 10 üzeri -42 oluyor. sıcaklık milyarlarca derece olmasa olmayacak. ama oluyor. protonlar nötronlardan elle sayılır miktarda fazla olsa olmayacak. ama oluyor. bu kadar şeye tesadüf denemez. 

hocam ortada bir mukemmellik falan yok. olayin bir kere olmus olmasi var. big bang olabilirdi ve oldu, o zamanda olmasa baska zamanda olusacakti, o olmasa baska bi sey olacakti, olmaya da bilirdi. big bang tekrarlanamamasi da gayet mantik icinde su anda ve gecmis zamanda oyle bir kosul olusmayacagini anlayabilirsin. tesaduf ustune tesaduf dedigin 1 kere olan seyler degil, milyonlarca trilyonlarca tanimlanamayacak sayida olaylarda hatalar olusmasiyla olan seyler. ha sen dersen ki ben ucu bucagi gorunmeyen evrenin bir kum tanesi buyuklugunde olmayan bir parcasi olan ben ve bi kac milyar insan olup de cennete cehenneme gitsin diye bu evren yaratildi diyosan eyvallah. ayrica o kosullarda farklilar olsa da olabilir. olusmayacak diyemezsin. 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pcdoktor636
    pcdoktor636's avatar
    Erkek

Prometheus bunu yazdı:

pcdoktor636 bunu yazdı:

amına bile koydum olm :D sana 4-5 tane mesaj yazdım verdiğin cevap 1 tane o da bu :D

sen geri dön o mesajlara cevap ver teker teker söz ben de senin bu dediğine cevap vercem ince ince.

kaldı ki uzayın nasıl oluştuğunu izah etmekle evrim teorisinin ne alakası var?

Evrimle meleklerin ne alakası var?

Konuya yandaşların yazmışlarda onları önce bi bunu düşün istersen..

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Turania
    Turania's avatar
    Erkek

alın la size evrim :)

http://www.dailymotion.com/video/xjwu8e_maymunun-eline-silah-verisen_fun

Söyleyin eşe dosta herşeyden vazgeçer, Vatan'dan vazgeçmeyiz.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaylule
    Kaylule's avatar
    Erkek

28 sayfayıda okumadım çünkü İKİ TARAFTANDA kimsenin bilimsel bişey yazdığını sanmıyorum :D

komunizm parayı bulunca, feminizm kocayı bulunca, ateizm uçak sallanınca... biter. :-D
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ottomanmurat
    ottomanmurat's avatar
    Erkek

nessaj bunu yazdı:

Evrim şöyle saçma böyle saçma diyonuzda sizin yaratılış hikayenize ne demeli(teori kanun hipotez değil H İ K A Y E)

bi tane allah var, en güçlü en süper en numaralı, en baş, ezelden beri var.

bu (kurana göre söylüuorum) insanları ve cinleri kendine ibadet etmesi için yaratıyor,

--herşeye gücü yeten asan kesen böyle saçma sapan bi tribe giriyor

--ve bunların hata lı üretimlerinide cehenneme sokucağını söylüyor. la sen tanrısın amk ne bissürü insan cin yaratıp yarısını cehenneme sokuyosun?

sora melekler buna diyor ki la kardeşim niye yarattın sen bunları, oda diyork ki "ben sizin bilmediklerinizi bilrim"

--meleklerde ilkokullu tribini yiyince mal gibi kalıyolar tabi

sora yaratıyo bunu, tapın ulan bunlara diyor herkes tapıyor, şeytan diyor ben tapmam

sebep?

ya işte ben daha ateşliyim mükemmelim bu salağın nesine tapıcam? (TANRIYA DİYOR BUNU- şeytan mal ya ondandır- tanrıya? artislik? yok artık)

tanrı diyor la siktir git tapmasan tapma diyor. bi dahada gözükme gözüme diyor.

sora bu gidiyor insanları ayartıyor geliyor, ki adem havvada biliyor bunun allah düşmanı olduğunu mal gibi inanıyor buna,

ondan sora allah bnlara ceza veriyor dünyaya indiriyor bundan sonra yamuk yapanları cehgenneme yollıcam ona göre ayağınızı denk alın diyor

şeytanda bunların ayartıcısı oluyor kıyamete kadar ki şeytan niye böyle bir mallık ypaısn?

sanane lan islamiyet sorgulanırmı? hiç tövbe haşa kitap amin. bu şeydan biliyor hemde kıyamette yok edilceğini yada cehenneme atılcağnı(burdan tam emin değilim)

he ondan sonra allah kendini hiç görmediği etmediği kanıt olmadığı insanları cehenneme sokmaya and içiyor, böyle mükemmel bir varlık,

fantazik tanrıyımış ne diyeyim şimdii

he devamıda var bu insalara 1 tane büyük din yolluyor sonra kısa sürede din bozuluyor kitap değişyor, tanrının kitabı değişiyor tanrıda buna izin veriyor

sora bi tane dah ayolluyor onuda değiştiriyolar hemde çok kısa bi sürede sora yüz yıllarca mal gibi yaşıyor milleti

ondna sonra 1 tane daha geliyor, sözde sonuncu kitap, ona inananlar söylyüor, bundan öncekilere inanacaklar yanıcka biz cennete gidicez hesabı...

sorada bu reaksioyndan sizin gibi değişik insanlar çıkıyor işte,

yok 10 proton fazla olsa bebek olur 20 tane  fazla olsa çocuk olur helelele.

LA hiç sormuyonuz mu kendinze şimdiki yaşayan hristiyan bizden dezavantajlı dğeil mi? hristyiyan doğanların %99 ı yine hrsitiyan olup cehenneme müslüman doğanların %99 müslüman devam edip yine cennete? burda bir adaletsizlik var? bu ne sikim tanrı? hiç demiyonuz mu anlamıyorum ki amk. ne değişik düşünyoüruz ya. ben bunu 13 yaşıomda farkettimde atayist oldum, siz halen daha nası farkedemiyoznuz?

ki tanrı insanları niye yaksın? niye insanları kendini övsün diye yaratsın? niye böyle sadist olsun? niye bi tecavüzcü x yıl yandıktan sonra cennete girsinde bi kafir bill gates 28.5 milyar dolar yardım yapıpta cehenneme gitsin? he niye amk? niye çünkü herkes islamiyete inanmak zorunda kalsın insanlar mal gibi güdülsün diye nolcak?

bide şu tripleriniz varya... bizim tanrının var oldğunu bildiğimizi ama işimize gelmediği(! ) için inanmadığmızı.

buna varya sesli bir şekilde gülüyorum :Dhaah ahaha bak yine gldüm.

la bire değişik insan. ben istemezmiyim öldükten sonra yaşayayım

sonsuza kadar memeleri tomurcuk ,bakire genç karı sikieyim? yok işte ırmakları şaraptan şeyden su içeyim

kevser suymudur ne sikimdir ondan su içeyim kana kana?

heee ben salaağım böyle şeyler elimdeyken elimin tersiylen itiyorum bunları=??????? sora diyorum allah yok kitap yalan zart zurt

ulan biz malmıyız böyle birşey varken bunlara inanmayalım? heeee? salaktık ya amk bunları elimizin tersiylen geri iticez... 

ya ne değişik admasınız amk. ben gidiyorum çok yazdım zaten.

ULAN NE YARRAGGİM OLURSAN OL HAKARET ETME ALLAHA DİNE İMANA SANA DA DARVİNE DE ATASLİGİNE DE SOKARIM BEN ONUN BUNUN COCUGU

SİZİN GÖTÜNÜZ ANCA NETTE KALKAR GERÇEK HAYATTA KARŞIMIZA ÇIKIP DESENİZE BUNLARİ BİZE MÜSLÜMANLARA İNANANLARA ETSENİZE HAKARET LAF SÖZ

Hayallerinizi Sadece Biz Gerçekleştiririz.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ottomanmurat
    ottomanmurat's avatar
    Erkek

nessaj sana birşey sorayim sende namus anlayişi varmi karına kızına yada annene kız kardeşine birine tecevuz etse ne dersin ne yaparsın.

Hayallerinizi Sadece Biz Gerçekleştiririz.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hydr
    hydr's avatar
    Erkek

anlamadığım nokta bi kaç kişi evrim teorisine göre zenciler evrimleşmemiştir onlar bu teoriye göre ikinci sınıf insandırlar diğer insanlar evrimleştikleri için daha üstün oluyolar demiş...  böyle bişey varmı müritler yani evrim teorisi gerçekten bunu söylüyor mu... eğer öyleyse hiç bişey tartışmaya gerek yok yani en azından benim için  o  evrimleşmemiş denilen insanların bi çoğu evrimleşmiş insanların bi çoğundan zeka yetenek bir çok konuda daha üstün  bu nasıl bi çelişki amk istediğiniz kadar bilimsel kanıt getirin hiç bi kanıt bunu açıklayamaz ...

28 sayfaya ait izlenimlerim... ilk sayfalarda  evrimin var mı yok mu yada haber doğru mu değilmi tartışılırken 3rnst nickli mürit ne alaka çözemesemde islama hakaret etmiş sonra niye ateist olduğunu islamın aslında saçmalık olduğunu falan söylemiş sonra bi kaç  ateist arkadaş  müslümanların  onları boş insan olarak gördüklerinden yakınırken  kendileri müslümanların objektif olmadıklarını kesin bilimsel veriler olmasına rağmen bağnaz  olduklarını söylemişler (bağnaz kelimesi  kulanılmasada özet niteliğinde) sonra müslüman arkadaşlar dinlerini savunarak evrimin olmadığını  sadece teori olduğunu kanıtın olmadığını söylemişler sonrada din soslu evrim tartışmasına devam edilmiş  en son nessaj nickli mürit sert bi girişle  çok bilimsel şeylerden bahsedecekmiş gibi bilimsel hiçbişey yazmadan kanıtsız ve belgesiz olarak  sadece bulunan fosillerden bir tanesinin bile evrim teorisini çökertecek nitelikte olmadığını yazmış.  yazısının yarısından falasını islamiyete sataşarak bitirmiş tabi yazının fazlasıyla dalga geçer bi üslübla yazıldığını söylemek gerek...  genel olarak iki taraftan  pc doktor ve krypt üslüb olarak güzel tartışmışlar demagoji yapmadan sadeece dertlerini anlatmaya çalışmışlar onlara puanım 9...  

yaw bide  ateist arkadaşlar müslümanlara siz müslümanlığı aileniz müslüman olduğu için seçtiniz  maden öyle niye  zeus a inanmadınız niye makarna canavarı tanrısına inanmadınız binlerce din var hepsini araştırmadınz vs... diye sorulmuş...  insanların -yüzde yada  kesin rakam olarak bilmesemde- çoğunluğu semavi dinlere inanıyor peki niye? bu üç dinde ortak olan ne var? çünkü bu üç dinde insanların  dünyada amaçsız yaşamdaıklarını ahiret hayatı olduğunu  yaşadığımız bu dünyanın ahiret için sınav olduğunu söylüyor... ahiret inancının eski türklerde de olduğunu biliyosunzdur bu yüzden kimse makarna dinini araştırmaz  hindu  yada budist olmayı düşünmez zeus a inanmaz ... müslüman insan zaten ölümden sonra hayat olduğunu kabul etmiştir ve buna inanır...  islamiyet  kelime amnlamı olarak teslim olmak demektir yani  bazen sorgulamadan kabul edersin  çünkü bilimin açıklayamayacağı şeyler vardır...

herneyse....
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Amd-x
    Amd-x's avatar
    Erkek

olm şu meseleleri buluşmalarda açsanıza lan :D

anarşileri görelim :D 

Toplam Hit: 44148 Toplam Mesaj: 453