folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Evrim Teorisi Tartışmaları Yakında Tarihe Karışacak

Evrim Teorisi Tartışmaları Yakında Tarihe Karışacak

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    glaurung
    glaurung's avatar
    Erkek

Bazı bilimsel kavramları bilmeyen hödüklere bu konularda konuşmayı yasaklayacaksın arkadaş, adam teori adı üstünde ispatlanmamış diyor, bak sen beyine bak sen, yerçekimi de teori ona bakarsan, yerin neden çektiğini bilmiyoruz ama çektiğini biliyoruz, evrimin de olduğunu biliyoruz ancak tam olarak nasıl gerçekleştiğini bilmiyoruz, tek klavuzu kuran olan adamlar nuh tufanına inanan adamlar tabi böyle konuşcak, 20.000.000 hayvanın bir gemiye sığdığını bu geminin istanbuldan daha büyük olması gerektiğini, ve bu geminin iskeleti için yüzlerce metre uzunluğunda çivilerin çakılması gerektiğini falan bilmiyorlar, bunlar boş boş inanır evrim yok çünkü müslümanım der, tartışmayacaksın bile, ömrünü bu işe adamış bilim adamları bir şey bilmiyor bizim akşama kadar kahvede oturan adnan oktarın yandan yemişleri evrim konusunda ahkam kesiyor.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    imlegend
    imlegend's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Biri ortaya Evrin Teorisi diye birşey atmış.  Binlerce Kişi yıllardır çıkaramamış.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

hydr bunu yazdı:
    -----------------------------

o kadar laf anlattım hepsini saptırmışsın

önce cevap verecektim ama yanlışların ve özellikle son cümlen beni benden aldı :D hadi hayırlı traşlar sen sabit kafanla devam et hacı

sadece birşey diyeyim 28 sayfada hiç delil yok demişsin burda kaç tane adam bi sürü link verdi milyon tane arageçiş formu verdi

başka da birşey demiyorum

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nessaj
    nessaj's avatar
    Erkek

Prometheus bunu yazdı:

hydr bunu yazdı:

önce cevap verecektim ama yanlışların ve özellikle son cümlen beni benden aldı :D hadi hayırlı traşlar sen sabit kafanla devam et hacı

sadece birşey diyeyim 28 sayfada hiç delil yok demişsin burda kaç tane adam bi sürü link verdi milyon tane arageçiş formu verdi

yok moruk olmuyor. yapcak bişe yoook. bundan sora yazarsam sadece taşak amaçlı yazıcam böyle konulara.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

2001den beri burdayım ve o tarihten beri evrim tartışılır burda. hiç bu zamana kadarki imanlılar kadar bilgisiz geleni görmedim. 

özellikle islamic_force gibi bi adam daha çıkmaz. keşke yıllardan sonra geri dönse amk.

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hydr
    hydr's avatar
    Erkek

Prometheus bunu yazdı:

hydr bunu yazdı:

tartışmanın hiç bi kısmında evrim teorisi hakkında ahkam kesmedim sadece anlamadığım  bana mantıksız gelen kısım hakkında soru sordum  ve tartışmanın dışardan nasıl göründüğünü özetleyip kendimce sorulan bi soruya cvp vermeye çalıştım..  ben bilimsel bi soru sormuşken sen  yazdığın 6 maddenin  ilkinde  soruma cvp verip( ki verdiğin cvp theicebergin cevabıyla çelişiyo o beyazlar zencilerden evrimleşmiş derken sen  insan tür olarak hep beraber evrimleşecek demişssin ikinizde 28 sayfa boyunca evrimi savundunuz ama sorduğum soru hakkında ikinizinde bilgisi yoktu tahmini konuşup kendinize göre yorum yaptınız) diğer 5 maddede bana  din hakkında bilimin dinden üstün olması hakkında sorular sormuş ve  inanç sistemi hakkında bişeyler yazmışsın...

6- tekrar bilim herşeyi bilmeze dönersek, din neyi biliyor? dinin tek açıklaması "tanrı böyle yarattı"dır başka birşey değil. ama bilim ne diyor dediğiniz zaman milyon tane kitap vardır her sayfasında bilgi akar. ayrıntıları verir böyle oldu böyle devam etti diye. ya din? "tanrı ol dedi" ol dedi oldu ol dedi oldu ol dedi oldu ol dedi oldu ol dedi oldu

iyide kardeşim biz evrimi tartışmıyomuyduk sen niye tekrardan din neyi bilir din sadece ol demeyi bilir  sorgulamadan kabul etme vs.. gibi seyler yazıyosun 

şimdi bana iyide ben onu sen şunu yazdın diye yazdım deme dostum çünkü  hani demişsin ya o kadar laf anlattım hepsini saptırmışsın diye  ben bunların hiçbirini sormadım sana  yazdıklarının çoğu anlamsız benim için... 

bi önceki yazdıklarımla evrimle ilgili fazla bilgim olmadığını söyledim  ilk postu okuduğumda

Kenya doğumlu bilim adamı, 15-30 yıl içinde, evrimi destekleyen bilimsel keşiflerin hızlanacağını, hatta şüphecilerin bile bunu kabulleneceğini öne sürdü. 

şu ana kadar kadar kesin bi kanıt bulunmadığını anladım ben yazıdan sen ne anladın bilmiyorum  o yüzden o ara formların hiç birini kesin bi kanıt olarak değerlendirmedim.  

herneyse....
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek

şu yazdığım postu okuyan arkadaştan ricam,test te denebilir ;

ilk sayfaya dönmeden adamın adını söyleyebilecek var mı aramızda ?! ya da hangi enstitünün çalışmalarını anlatmış? ya da hangi okuldaymış bu eleman? :D

.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Forgotten One
    NigraSilva
    NigraSilva's avatar
    Erkek

ottomanmurat bunu yazdı:

nessaj sana birşey sorayim sende namus anlayişi varmi karına kızına yada annene kız kardeşine birine tecevuz etse ne dersin ne yaparsın.

O değil de sabah aşağıdaki rage comic'i görünce aklıma direk bu post geldi.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ottomanmurat
    ottomanmurat's avatar
    Erkek

Teslim olduğun ne ise teselli bulduğun odur.

Hayallerinizi Sadece Biz Gerçekleştiririz.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JeTRoMaX
    JeTRoMaX's avatar
    Erkek

Hadi hayırlısı :)

Toplam Hit: 43953 Toplam Mesaj: 453