folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder GSS Borçlarının Sonu Ne Olacak ?

GSS Borçlarının Sonu Ne Olacak ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    piiiranha9242
    piiiranha9242's avatar
    Erkek

Ben bi takım sağlık sorunları nedeniyle gittim gelir tespit yaptırdım şimdi her ay 51 tl ödüyorum ptt den oç lar ne eczane ne hastaneye gidebiliyon bi kaç kez randevuları ilaçları başkaları üzerinden aldım bu sefer doktorlarda mırın kırın etmeye başladı bu son olsun felan onlarda ayrı bi oç neyse tayyiippp seninn aanı bbacı ükeyim 

..Morali hep bozuk olan insan..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    attackatak
    attackatak's avatar
    Erkek

son 4 yılda 3-4 ay anca ülkede kalmışımdır. yabancı şubeden aldığım giriş çıkışları götürdüm ama yine de borcumun tamamını sildiremedim. nisan 2014 öncesi için bi yasa çıkmış ve yurtdışında bile yaşasam o tarihe kadar ki borcu ödemem gerekiyormuş.

son geldiğimde harcadığım 300tl hastane parasının içerisinden alsınlar primlerini. benden zırnık alamazlar.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Easx
    Easx's avatar
    Erkek

Boş boş konuşup hükümete sallamayın aaaa.

Hastanelerdeki sıra bitti her tarafda duble yol var .

www.kriptopedi.com
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RockZs
    RockZs's avatar
    Erkek

gss ödeyince insanlar emekli olabiliyorlar mı? yoksa her ay boş yere para mı ödenmesi gerekiyor? yani ben sık sık hasta olmam, son 10-15 senedir hastaneye gitmişliğim yoktur, diyelim ki beni aylık 100 TL ödemeye zorladılar, ben bu parayı niye ödemek zorundayım? bilen var mı?

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    opusdei
    opusdei's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Ben özel sektördeyim. 2006 dan beri sadece 2012 de 2-3 aylık bir ara hariç kesintisiz işyerim sigortamı yatırmış. birkaç işyeri değiştirmişim bu sürede. 

Sgk bana o 2-3 aylık boşluktan 2014 e kadar borç + faizini çıkarmış. Bunu ödememi bekliyor. 

Gittim müracaat ettim. Ben bu dönemlerde sigortalığım, prim ödemelerimi de çıktı alıp verdim. yarısını sildiler.

Geriye kalan kısmı ise 2012 de girdiğim işyeri sigortalarımı aralıksız yatırmış ama sigorta işe girişimi yapmamış. Bu nasıl olabiliyor anlamakta güçlük çekiyorum :)

Bu sebeple silmiyorlarmış. Yaa Allah aşkına böyle saçma bir sistem olur mu ? Ben dünyada örneğini göremedim. 

Az önce BİMER e şikayet yazdım konuyla ilgili. Siz de yazın tepki çeksin.

opusdei | ツ Ego sum qui sum | Travelmate, Gourmet, Funny, Unlimited, Enjoy life, uploading...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

Yapılacak şey çok basit. Zorunlu GSS yi ortadan kaldıracak partilere yöneleceğiz, dikkat ettiyseniz süreyi uzatıp uzatıp duruyorlar sebebi yeniden iktidar olunca halkın g.tüne yakın duran damacanaları dibine kadar gömmek, GSS bunlardan sadece birisi. Siyaset mi yapıyorum yoo yapmıyorum. Beni zükmeye çalışan bir tehlike görüyorum ve gardımı alıyorum, her ay 200 tl nedir amk. Ayrıca özel sağlık sigortan olsa dahi zorunluymuş bu parayı ödemek bre amk. çocuğu bre kendini allah sanan göt lalesi, seni evire çevire g.tünün kemiklerini kıra kıra s..mek lazım da neyse... İskambil kartlarında ne kadar saraylı varsa hepsinin anasının a.ı.na koyim. Hele orada suat denen bir o.c. var onun gelmişini geçmişini yedi ceddini... neyse sakinim. Bunları yapılması gereken şey şu aslında:

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TiThousand
    TiThousand's avatar
    Erkek
    RETRET bunu yazdı

Yapılacak şey çok basit. Zorunlu GSS yi ortadan kaldıracak partilere yöneleceğiz, dikkat ettiyseniz süreyi uzatıp uzatıp duruyorlar sebebi yeniden iktidar olunca halkın g.tüne yakın duran damacanaları dibine kadar gömmek, GSS bunlardan sadece birisi. Siyaset mi yapıyorum yoo yapmıyorum. Beni zükmeye çalışan bir tehlike görüyorum ve gardımı alıyorum, her ay 200 tl nedir amk. Ayrıca özel sağlık sigortan olsa dahi zorunluymuş bu parayı ödemek bre amk. çocuğu bre kendini allah sanan göt lalesi, seni evire çevire g.tünün kemiklerini kıra kıra s..mek lazım da neyse... İskambil kartlarında ne kadar saraylı varsa hepsinin anasının a.ı.na koyim. Hele orada suat denen bir o.c. var onun gelmişini geçmişini yedi ceddini... neyse sakinim. Bunları yapılması gereken şey şu aslında:

Bu ne RETRET? Hangi filmden? Neler oluyor orada? :)

‎‎‎
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tayga
    Tayga's avatar
    Erkek

Benim anlamadığım bilo ile sümeyye asgari ücret üzerinden en düşük sgk lı kapsamına alınmış mk adamın gemi filosu var biz işsiziz .)

Bu ülkeyi yakmadan paklanmaz mk skmeden bırakmayacan bu milleti 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    piiiranha9242
    piiiranha9242's avatar
    Erkek
    RockZs bunu yazdı

gss ödeyince insanlar emekli olabiliyorlar mı? yoksa her ay boş yere para mı ödenmesi gerekiyor? yani ben sık sık hasta olmam, son 10-15 senedir hastaneye gitmişliğim yoktur, diyelim ki beni aylık 100 TL ödemeye zorladılar, ben bu parayı niye ödemek zorundayım? bilen var mı?

yok hocam bunun emeklilikle alakası yok bu sadece devletin sağlık hizmetlerinden yararlanma ücreti, yatırmassan birikir ve eczaneden ilaç hastaneden randevu dahi alamazsın ( sigortalı olarak faydalanamazsın ), yatırırsan da süründürüyo işte 

daha önce gelir tespit yaptırmadıysan kaymakamlıktan gelir tespit yapıcan ha öncesinde aileden biri gelir tespiti yaptırdıysa onu sgk daki memur görüyo o zaman ki gelir tespitinize göre her ay şu kadar prim yatırmanız gerekiyo diyo tmm dersen başlıyo işlem her ay kendi sağlık primini yatırıyon işte

..Morali hep bozuk olan insan..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Florenzi
    Florenzi's avatar
    Erkek
    TiThousand bunu yazdı
    RETRET bunu yazdı

Bu ne RETRET? Hangi filmden? Neler oluyor orada? :)

The Walking Dead dizisi 5. sezon, 1. ya da 2. bölümü. Cok saglam bi sahne ama

Florenzi tarafından 15/Eyl/15 14:46 tarihinde düzenlenmiştir

Tek Yol Atatürk 1881 - ∞
Toplam Hit: 14045 Toplam Mesaj: 119
gss