folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder GSS Borçlarının Sonu Ne Olacak ?

GSS Borçlarının Sonu Ne Olacak ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    opusdei
    opusdei's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    TiThousand bunu yazdı
    RETRET bunu yazdı

Yapılacak şey çok basit. Zorunlu GSS yi ortadan kaldıracak partilere yöneleceğiz, dikkat ettiyseniz süreyi uzatıp uzatıp duruyorlar sebebi yeniden iktidar olunca halkın g.tüne yakın duran damacanaları dibine kadar gömmek, GSS bunlardan sadece birisi. Siyaset mi yapıyorum yoo yapmıyorum. Beni zükmeye çalışan bir tehlike görüyorum ve gardımı alıyorum, her ay 200 tl nedir amk. Ayrıca özel sağlık sigortan olsa dahi zorunluymuş bu parayı ödemek bre amk. çocuğu bre kendini allah sanan göt lalesi, seni evire çevire g.tünün kemiklerini kıra kıra s..mek lazım da neyse... İskambil kartlarında ne kadar saraylı varsa hepsinin anasının a.ı.na koyim. Hele orada suat denen bir o.c. var onun gelmişini geçmişini yedi ceddini... neyse sakinim. Bunları yapılması gereken şey şu aslında:

Bu ne RETRET? Hangi filmden? Neler oluyor orada? :)

The Walkind Death son sezondan bir görüntü hocam.

Burada yakaladıkları fazla insanları infaz ediyorlar. Grup savaşları gibi düşün. Yalnız o henüz ölmeyen 4 adam canlı kurtuluyor =) Elinde silah olanlar da ölüyor 

opusdei tarafından 15/Eyl/15 14:48 tarihinde düzenlenmiştir

opusdei | ツ Ego sum qui sum | Travelmate, Gourmet, Funny, Unlimited, Enjoy life, uploading...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Noyan
    Noyan's avatar
    Erkek

daha önce böylesi görülmedi arkadaşlar. hükümet bir yandan haklı ama diğer yandan o kadar haksız ki!!!!

şu gss'den tiksiniyorum, adam işsiz ne yapsın amına koyim ha ne yapsın??

Akıllı insan her düşündüğünü söylemez ama her söylediğini düşünür.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Florenzi
    Florenzi's avatar
    Erkek

Acaba Abd'de, Kanada'da, Avustralya'da, Iskandinav ve Avrupa ülkelerinde böyle bi uygulama var mi? Varsa da nasil acaba?

Tek Yol Atatürk 1881 - ∞
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek
    ValentinoRossi bunu yazdı

Acaba Abd'de, Kanada'da, Avustralya'da, Iskandinav ve Avrupa ülkelerinde böyle bi uygulama var mi? Varsa da nasil acaba?

Farklı sistemler var fakat hiçbirinde bu haraç sistemi yok.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Florenzi
    Florenzi's avatar
    Erkek
    RETRET bunu yazdı

Farklı sistemler var fakat hiçbirinde bu haraç sistemi yok.

Malesef kamoyunda olayin bu tarafini ele alan yok. Hükümetin karsina kaldirin da kaldirin diye cikilinca adamlar kaldirmiyo ya da degistirmeye tenezzül etmiyo. Önlerine somut verilerle baska ülkelerin daha uygulanabilir sistemleri konsa köseye sikisip ya tekrar düzenlemek ya da tamamen kaldirmak zorunda birakilabilirler.

Tek Yol Atatürk 1881 - ∞
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    whoobay
    whoobay's avatar
    Erkek

Bütün SS borçlularına aynı gün haciz gelmeyeceği için sorun yok. hepberaber ödemeye devam.

Herşey kolaydır, bazen değil işte ∆
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Austen
    Austen's avatar
    Erkek

Sistem zorunlu olmaktan ziyade istek temelinde oturtulsa sıkıntı ortadan kalkacak. Yeşil kart kuyruklarını daha dün gibi hatırlıyorum. Yeşil kart vurgunlarını da hatırlıyorum. Bu sistemde en azından azda olsa bunun önüne geçilebildi. Teorik olarak herkesi sigortalı gösteriyorlar ama borcu kitledikten sonra o borç ödenmedikçe sana bir yararı olmuyor. De ki sigorta isteyen işi olmayan gelsin gelir testi yapıp miktar çıkaralım. Şu anda aksini söyleyen, inadına test yaptırmayıp 10 bin lira borçları biriktirenler bile o zaman başvururlar diye tahmin ediyorum. 

Tabi kendi vatandaşlık meselesini bile takip etmekten aciz, bir şeyden haberi olmayıpta doğrudan en yüksek düzeyden borçlanıp o borçlar üzerinden söylenenlere lafım yok. Sonra dövlet bize kitledi diye ağlaşılıyor.

Austen tarafından 15/Eyl/15 16:22 tarihinde düzenlenmiştir
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

isviçre için söyleyeyim, her vatandaş ya da oturumu olan kişi sağlık sigortasının olması zorunludur. Sağlık sigortası, türkiye deki gibi hem emeklilik hem de sağlık şeklinde ilerlemiyor, ayrılmıştır. Emeklilik için kesiliyor para vergiler içinde ama sağlık sigortasını özel olarak yaptırıyorsun. aylık en ucuzu 250 tl civarı. Ailece yaptırıldığında daha uygun olabiliyor ayrıca diş sigortası dahil değil, onu da harici yaptırıyorsun ve baya pahalı.

Çek cumhuriyeti'nde de yine sigorta yapılması zorunluluğu var, orda da bildiğim kadarıyla özel sigortalar mevcut, yani maaşından kesilmiyor, sen özel olarak sigortaya başvuruyorsun. Çünkü ben kapsamlı bir sigorta yaptırmıştım özel bir firmadan ve daha sonra devlet hastahanesine gitmiştim 1-2 tl ücret ödemiştim. Yine de %100 emin değilim sağlık sigortasının devlet tarafından olunup olunmadığına.

Maddi durumu olmayanlara zaten devlet maaşını tamamlıyor, daha sonra birey kendisi sigortasını yaptırabilir. Tabi sosyal haktan yararlanan insanlara pek iyi gözle bakılmaz, asalak olarak bakılıyor v.s. özellikle çek cumhuriyetinde, oranın çingeneleri bu şekil geçiniyor, benim eski kız arkadaş çalışıp iyi kazandığı halde bu çingeneler daha çok para alıyordu :) öyle malca bir sistem

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RockZs
    RockZs's avatar
    Erkek
    Austen bunu yazdı

Sistem zorunlu olmaktan ziyade istek temelinde oturtulsa sıkıntı ortadan kalkacak. Yeşil kart kuyruklarını daha dün gibi hatırlıyorum. Yeşil kart vurgunlarını da hatırlıyorum. Bu sistemde en azından azda olsa bunun önüne geçilebildi. Teorik olarak herkesi sigortalı gösteriyorlar ama borcu kitledikten sonra o borç ödenmedikçe sana bir yararı olmuyor. De ki sigorta isteyen işi olmayan gelsin gelir testi yapıp miktar çıkaralım. Şu anda aksini söyleyen, inadına test yaptırmayıp 10 bin lira borçları biriktirenler bile o zaman başvururlar diye tahmin ediyorum. 

Tabi kendi vatandaşlık meselesini bile takip etmekten aciz, bir şeyden haberi olmayıpta doğrudan en yüksek düzeyden borçlanıp o borçlar üzerinden söylenenlere lafım yok. Sonra dövlet bize kitledi diye ağlaşılıyor.

aga farzet ki çok zenginsin, gittin gelir tespiti yaptırdın, sana en yüksek kademeden geçmişe dönük borç çıkardılar, atıyorum 15,000 TL.. şimdi bunu ödemek mantıklı mı sence? hiç bir hizmet almadığın halde 15k TL ödemek?

ya da ben olayı tamamen yanlış mı anlıyorum.. devlet bildiğin vermediği hizmetin parasını istiyor.. geçmişe dönük borçlar silinmeli, gelir düzeyi ne olursa olsun.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    LhaNeT
    LhaNeT's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

hocalar bir ara çok kafaya taktım 
    sağlık bakanlığı iç işleri bakanlığı başbakanlık v.s yerlere konu ile alakalı itiraz mailleri gönderdim ve aylar sonra evime bir zarf geldi
    açtım baktım bakmaz olaydım :(

bilmem ne kanunu bilmem ne maddesi uyarınca falanca tarihte yürürlüğe giren gss vatandaşlarımızın gelir düzeyine göre falan filan v.s 
    yani anlaması pek mümkün olmayan bir türkçe ile şunu söylemişler:
    bu uygulama zorunludur bakanlığa oraya buraya dilekçe yazarak hiç birşey elde edemezsin sana giydirdiğimiz borcu sike sike ödeyeceksin !

Büyüklük odur ki hiç kimseye iltifat etmeyeceksin, hiç kimseyi aldatmayacaksın, memleket için gerçek ülkü neyse onu görecek, o hedefe yürüyeceksin. Herkes senin aleyhinde bulunacaktır. Herkes seni yolundan çevirmeye çalışacaktır. İşte sen bunda karşı koyuşları yok eden olacaksın. Önüne sayılamayacak güçlükler yığacaklardır. Kendini büyük değil küçük, zayıf, araçsız, hiç sayarak, kimseden yardım gelmeyeceğine inanarak bu güçlükleri aşacaksın. Ondan sonra sana "büyüksün" derlerse, bunu diyenlere de güleceksin. Atatürk'ün Söylev ve Demeçleri, s. 112 - Zafer, zafer benimdir diyebilenindir. - Mustafa Kemal Atatürk 1881 - ∞
Toplam Hit: 14040 Toplam Mesaj: 119
gss