folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder İşte AKP Hükümetinin 6 Yıllık Faturası

İşte AKP Hükümetinin 6 Yıllık Faturası

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Chip
    Chip's avatar
    Erkek
    Birde utanmadan hala savunuyorsunuz herşeye peşkeş çekildi satılmadık yer kalmadı şehitlere yan gelip yatmayın denildi vatandaşa ananıda al git denildi siz hala savunun Ecevite ve İsmet İnönüye laf söleyin siz adam olmassınız turgut özal gibi kemikleri sızlayacası adamı savunun siz barzaniye pasaport veren kürtçülük hareketini başlatan adamları savunun.Bu ülke adam olmazsa sizin gibiler yüzünden olmaz.Ezanın Türkçe okunmasını bile dine karşılık olarak algılayanlar size soruyorum ? Arapça okunan ezan sesinden kim ne anlıyor ? Adam diyorki çalıyo ya işte ne olucak bak xD Adamda bilmiyo ezan sesinin ne dediğini :) Türkçe okunsa kötümü olur 7 den 70'e herkes ne dediğini anlar orda adam boş yere okumaz çoğu kesime ! Ecevitin siz tüyü olamazsınız acaba bu yorumları yazanlar ne mezunu ? Kahvelerden çıkmayanların yaptığı kahve edebiyatı yada başka bir şeyde olabilir Atatürk Cumhuriyeri ilan ederken buna karşı çıkanların soyuda olabilirsiniz.Ama tabiki unuttumya size kömür verilmiştir burda bıdı bıdı yaparsınız çünkü sizin vatan sevginize 1 kilo kömüre eş değerdir.Adam olana bilgi paylaşılır ama sizi adamdan saymak bile bir hata.! 1 tane kitap okumamış sokakta öğrendiklerinle burda sallamalarını paylaşanlardansınız.Bir gün çok geç olacak o günde ABD askerileri burda olucak o zaman bakalım ''benim karnım doydu'' ''İyi hizmet veriyolar'' diyebilicekmisiniz ama siz dersiniz oda beklenir.1 kilo kömüre oyuna satandan 3 kilo kömüre memleketide al senin olsun der.Sizin karnınız doyduya vatan filan bahane diyorumya bir gün olacak ve o yoldan dönüş olmicak işte o zaman kargaşa bizi bekliyor olucak..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HaYVaN
    HaYVaN's avatar
    Erkek

Avira bunu yazdı:
    -----------------------------
    Birde utanmadan hala savunuyorsunuz herşeye peşkeş çekildi satılmadık yer kalmadı şehitlere yan gelip yatmayın denildi vatandaşa ananıda al git denildi siz hala savunun Ecevite ve İsmet İnönüye laf söleyin siz adam olmassınız turgut özal gibi kemikleri sızlayacası adamı savunun siz barzaniye pasaport veren kürtçülük hareketini başlatan adamları savunun.Bu ülke adam olmazsa sizin gibiler yüzünden olmaz.Ezanın Türkçe okunmasını bile dine karşılık olarak algılayanlar size soruyorum ? Arapça okunan ezan sesinden kim ne anlıyor ? Adam diyorki çalıyo ya işte ne olucak bak xD Adamda bilmiyo ezan sesinin ne dediğini :) Türkçe okunsa kötümü olur 7 den 70'e herkes ne dediğini anlar orda adam boş yere okumaz çoğu kesime ! Ecevitin siz tüyü olamazsınız acaba bu yorumları yazanlar ne mezunu ? Kahvelerden çıkmayanların yaptığı kahve edebiyatı yada başka bir şeyde olabilir Atatürk Cumhuriyeri ilan ederken buna karşı çıkanların soyuda olabilirsiniz.Ama tabiki unuttumya size kömür verilmiştir burda bıdı bıdı yaparsınız çünkü sizin vatan sevginize 1 kilo kömüre eş değerdir.Adam olana bilgi paylaşılır ama sizi adamdan saymak bile bir hata.! 1 tane kitap okumamış sokakta öğrendiklerinle burda sallamalarını paylaşanlardansınız.Bir gün çok geç olacak o günde ABD askerileri burda olucak o zaman bakalım ''benim karnım doydu'' ''İyi hizmet veriyolar'' diyebilicekmisiniz ama siz dersiniz oda beklenir.1 kilo kömüre oyuna satandan 3 kilo kömüre memleketide al senin olsun der.Sizin karnınız doyduya vatan filan bahane diyorumya bir gün olacak ve o yoldan dönüş olmicak işte o zaman kargaşa bizi bekliyor olucak..

Ezan ingilizce okunsun bence daha ilgi çekici olur : )

Hatta rock versiyon bişey çıkarılsın. Metallica grubu kasetten okusun : )

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bukalemun
    bukalemun's avatar
    Erkek
    HaYVaN bunu yazdı:

Avira bunu yazdı:

Ezan ingilizce okunsun bence daha ilgi çekici olur : )

Hatta rock versiyon bişey çıkarılsın. Metallica grubu kasetten okusun : )

ha ha ha çok komik! 

avira orda ne kadar mantıklı konuşmuş altta da biri onla dalga geçmeye çalışıyo. bunu yaparken belli ettiği tek şey kendisinin ne kadar seviyesiz olduğu. 

There is no life without struggle
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HaYVaN
    HaYVaN's avatar
    Erkek
    bukalemun bunu yazdı:

ha ha ha çok komik! 

avira orda ne kadar mantıklı konuşmuş altta da biri onla dalga geçmeye çalışıyo. bunu yaparken belli ettiği tek şey kendisinin ne kadar seviyesiz olduğu. 

Ezanın arapça okunsa ne olur okunmasa ne olur?

Önce siz düzgün türkçe konuşmayı öğrenin. Noktadan sonra büyük harf kullanmayı deneyin. çalışıyo'nun sonunu getirin.

Sonra ezan türkçe okunur : )

Çiftçi açıklamasını da resminin altına yaptım bi önceki sayfa : ) Yani okumaya tenezzül etsen her şeyin cevabını alacaksın.Tayyibi sevmediğinizi biliyorum. Bende Tayyip karşıtıyım. Ama her yaptığınada bir çengel takmıyorum. Buna şartlanmış değilim yani..

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bukalemun
    bukalemun's avatar
    Erkek
    HaYVaN bunu yazdı:
    bukalemun bunu yazdı:

ha ha ha çok komik!

Önce siz düzgün türkçe konuşmayı öğrenin. Noktadan sonra büyük harf kullanmayı deneyin. çalışıyo'nun sonunu getirin.

Çiftçi açıklamasını da resminin altına yaptım bi önceki sayfa : ) Yani okumaya tenezzül etsen her şeyin cevabını alacaksın.Tayyibi sevmediğinizi biliyorum. Bende Tayyip karşıtıyım. Ama her yaptığınada bir çengel takmıyorum. Buna şartlanmış değilim yani..

Bak kardeşim ben senin tayyiple ilgili düşüncelerine bir şey dedim mi? Hayır. Adamın yazdığıyla  dalga geçmeye çalışmışsın.

Bana Türkçe öğreteceğini mi zannediyosun sen? Allah aşkına kim burda büyük küçük harfe dikkat eder.

Sen de bir dil ismi olan Arapça'yı küçük yazmışsın, Türkçe'yi de küçük yazmışsın.Bana bunları öğretmeye çalışma senin gibileri cebimden çıkaracak kadar Türkçe biliyorum.  ben de    yaptığına da   doğru yazılışı böyle bu sözcüklerin de da ların yazmına dikkat et. 

gelmiş bana Türkçe öğretiyo!!R!! 

işin gücün yok mu senin ya? 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BosphorusPasha
    BosphorusPasha's avatar
    Erkek
    HaYVaN bunu yazdı:
    bukalemun bunu yazdı:

ha ha ha çok komik! 

islamı bilen ve yaşayan birisi zaten ezanın türkçe okunamayacağınıda  bilir kki okunur diyorsa bence saçmalıyor  

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HaYVaN
    HaYVaN's avatar
    Erkek
    bukalemun bunu yazdı:

Bak kardeşim ben senin tayyiple ilgili düşüncelerine bir şey dedim mi? Hayır. Adamın yazdığıyla  dalga geçmeye çalışmışsın.

Bana Türkçe öğreteceğini mi zannediyosun sen? Allah aşkına kim burda büyük küçük harfe dikkat eder.

Sen de bir dil ismi olan Arapça'yı küçük yazmışsın, Türkçe'yi de küçük yazmışsın.Bana bunları öğretmeye çalışma senin gibileri cebimden çıkaracak kadar Türkçe biliyorum.  ben de    yaptığına da   doğru yazılışı böyle bu sözcüklerin de da ların yazmına dikkat et. 

Dayıcım benim türkçem seninkinden daha rezalet... Hepimizin kötü.

Senin de kötü benimde kötü kabul et. Önce bu aşamayı geçmeliyiz güzel bir türkçe öğrenmeliyiz. Türkçeyi iyi konuştuğumuzu anlarsak sonra ezanı türkçe okutmayı o zaman denemeliyiz : ) Adamın yazdıklarından ezan konusuyla dalga geçtim. Bence çok gereksiz bir konu : ) Bilmem bana katılıyor musun?

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bukalemun
    bukalemun's avatar
    Erkek
    HaYVaN bunu yazdı:
    bukalemun bunu yazdı:

Bak kardeşim ben senin tayyiple ilgili düşüncelerine bir şey dedim mi? Hayır. Adamın yazdığıyla dalga geçmeye çalışmışsın.

Sen de bir dil ismi olan Arapça'yı küçük yazmışsın, Türkçe'yi de küçük yazmışsın.Bana bunları öğretmeye çalışma senin gibileri cebimden çıkaracak kadar Türkçe biliyorum. ben de yaptığına da doğru yazılışı böyle bu sözcüklerin de da ların yazmına dikkat et.

Dayıcım benim türkçem seninkinden daha rezalet... Hepimizin kötü.

Senin de kötü benimde kötü kabul et. Önce bu aşamayı geçmeliyiz güzel bir türkçe öğrenmeliyiz. Türkçeyi iyi konuştuğumuzu anlarsak sonra ezanı türkçe okutmayı o zaman denemeliyiz : ) Adamın yazdıklarından ezan konusuyla dalga geçtim. Bence çok gereksiz bir konu : ) Bilmem bana katılıyor musun?

Akp yle ilgili bi konuda ezan olayının geçmesi biraz gereksiz olabilir ama adam kendi düşüncesini savunuyo orda. Bence de ezan Türkçe olsa herhangi bi problem olmaz hatta daha iyi olur ama bu konu içinde böyle bi atrtışmaya girmek gereksiz.

yani bi post atarken kimse yadıklarının ne kadar doğru olduğuna dikkat etmiyo ki, o yüzden böyle bi tartışmaya girmek gereksiz.

konu şimdi akp den ezana gelmesin bi de.

Şu dediğinde de haklılık payın var, önce millet Türkçe'yi adam gibi konuşsun iş sonra ezana gelsin.  doğru Türkçe olayı da forumlardan ölçülmez yani. dikkatsizlikler olabilir.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Desiqner
    Desiqner's avatar
    Erkek
    Baştan beri okuorum konu nereden nereye gelmiş.

Burada Akp'nin karşıtları cevap verin bundan önce babanızın cebinde ne kadar para vardı aylık ?(Tefeciler,hortumcular hariç) şimdi bunlar temizlendi ortalık ferahlandı birden milletin canı Sıkıldı...Toplumca aksiyonmu arıyoruz.Bir kişide bu adam şunu yaptı helal olsun demiyor.Ancak kuyu kazma derdindeyiz.Neyse uzatmayayım.Ağrımayan başımıza dert almayalım Allah'a şükretsek bu dertlerin hiçbiri kalmaz.Her zaman açgözlü olmayın o zam flnda hikaye özel kurumlar Zam yapıyor Faturası Devlete....

Anladım işi, sanat Allah'ı aramakmış; Marifet bu, gerisi yalnız çelik-çomakmış...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    chelishky
    chelishky's avatar
    Erkek

adam ebeni bile özelleştirirse böyle olur tabii.Özelleştirilen kurumlara bak bi,Türkiye'nin en stratejik,en çok kar yapan işletmeleri.Kimlere satılıyo,YABANCILARA.bu satılanlar ile dünyanın parası geçti eline,ne bok yapıyo hiç bi bok.Hortumcular kesilmişmiş.Ulan hiç mi gözünüzü açıp haber okumuyosunuz,bu işin sadece adı değişti hortumun alası var,yeni tipler hortuma motor taktı,götünüzdeki donu bile alıyolar.İhalelerden sadece akp yandaşlarının haberi oluyor,büyük işletmeler 100 yıl boyunca gerçek değerinin %20 değerine veriliyo.Dış borçun değeri rakamlarla ifade ediliyor diye kafanız almıor galiba.O ecevite laf atan zihniyetteki arkadaşlar,Evevit dış borç çok denildiği zaman çıkıp açıklama yaptı,Dış borcun karşılığı merkez bankasında var diye,şimdi götü yiyen 1 kişi bu açıklamayı yapabiliyor mu?Her yeri sat,dıştan para al elinde şu anda para var elbette,fazla geçmiyecek,birkaç yıl içinde herşey açığa çıkacak.2. bişey de Ecevit zamanında bu ülkenin haysiyeti vardı,şerefi vardı.daha önce arkadaşlar söyledi,bir de ben söyliyeyim Kıbrıs şu anda bizimse Ecevit çok büyük bir paya sahiptir.

Kıbrıs'a neler olduğu hakkında bi bilginiz var mı akp yandaşları.Yok.Size kızmıyorum çünkü amk medyası doğru haberi vermiyo.Bir gün sadece öğle haberleri ile akşam haberlerini izleyin,akşam haberlerinde bazı(nedense akp karşıtı haberleri) haberler verilmiyor.Denktaş çıkıp açıklama yaptı,insanın biraz şerefi,haysiyeti olsa duygulanır ama nerde amk hepsi uşak.

chelishky.wordpress.com|| Büyük devrimlere gereksinimin kalmayacak kadar devrimci kal yeter!
Toplam Hit: 17676 Toplam Mesaj: 149