folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder İşte AKP Hükümetinin 6 Yıllık Faturası

İşte AKP Hükümetinin 6 Yıllık Faturası

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    th3Abdo
    th3Abdo's avatar
    Erkek
    ya ne olursa olsun bi olay hic bitmez sunu unutmayin bu ulkenin tamami ayni kafada degil hic bir zaman olmazda bu yuzden ahmet gelse mehmet gelse tayyip gelsede bunu sevmeyen kisi illaki boyle seyler uydurup ( ozellikle basini elinde tutanlar ) piyasaya surucek , su anda londrada yasiyorum burdaki insanlari turklere bakis acisini gorseniz sasirirsiniz cunku biz suanda gelisen bir ulkeyiz , eskiden icine kapanik ne oldu bilimeyen ulkelerden biriydik en azindan simdi adimiz geciyor , ozellestirme diyorsunuz bi bakin bakalim dunyadaki buyuk ulkelere suanda sadece burda tum bankalar pakistanlilarin tum gida sektoru turk ve hindistanlilarin elinde ama bir tane adam xikip ulkemiz elden gidiyor demiyor , bunun gibi daha bircok ornek var o yuzden biraz genis dusunun bu kararlar 2 kisinin kafasindan cikmiyor turkiyenin %50 sinin tercih ettigi bir hukumetten cikiyor...

...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    chelishky
    chelishky's avatar
    Erkek

İslamı bilen ve yaşayan birisi zaten ezanın türkçe okunamayacağınıda  bilir kki okunur diyorsa bence saçmalıyor  

-----------------------------

Atatürk zamanında Türkçe de okundu ezan,İslamı bilen ve yaşayan bir kişi olarak neden sadece Arapça okunması gerektiğini anlatabilirmisin rica etsem?

chelishky.wordpress.com|| Büyük devrimlere gereksinimin kalmayacak kadar devrimci kal yeter!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    th3Abdo
    th3Abdo's avatar
    Erkek
    cunku  CUNKU DUNYADA HIC BIR DIL BASKA BIR DILE CEVRILEMEZ! cunku kultur farklari vardir , heleki arapca dunyada gorebilecegin en kapsamli ve edebi yonden guclu olan bir dildir ve bunu turkceye cevirmen ezani basitlestirir...

...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    chelishky
    chelishky's avatar
    Erkek

th3Abdo bunu yazdı:
    ya ne olursa olsun bi olay hic bitmez sunu unutmayin bu ulkenin tamami ayni kafada degil hic bir zaman olmazda bu yuzden ahmet gelse mehmet gelse tayyip gelsede bunu sevmeyen kisi illaki boyle seyler uydurup ( ozellikle basini elinde tutanlar ) piyasaya surucek , su anda londrada yasiyorum burdaki insanlari turklere bakis acisini gorseniz sasirirsiniz cunku biz suanda gelisen bir ulkeyiz , eskiden icine kapanik ne oldu bilimeyen ulkelerden biriydik en azindan simdi adimiz geciyor , ozellestirme diyorsunuz bi bakin bakalim dunyadaki buyuk ulkelere suanda sadece burda tum bankalar pakistanlilarin tum gida sektoru turk ve hindistanlilarin elinde ama bir tane adam xikip ulkemiz elden gidiyor demiyor , bunun gibi daha bircok ornek var o yuzden biraz genis dusunun bu kararlar 2 kisinin kafasindan cikmiyor turkiyenin %50 sinin tercih ettigi bir hukumetten cikiyor...

Özelleştirmeye karşıt değilim ama özelleştirme adı altında stratejik yerlerin Türkler yerine qodumun gevurlarına 3 kuruşa satılmasına karşıyım.Bu ülke hiçbi zaman içine kapanık bir ülke olmadı ki,ayrıca da Türkiye birçok DÜNYALI tarafından eskiden beri bilinir.Hepsinin kuyruk acısı çektiği topraklar çok şükür ki hala bizim elimizde.

chelishky.wordpress.com|| Büyük devrimlere gereksinimin kalmayacak kadar devrimci kal yeter!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    chelishky
    chelishky's avatar
    Erkek

th3Abdo bunu yazdı:
    cunku  CUNKU DUNYADA HIC BIR DIL BASKA BIR DILE CEVRILEMEZ! cunku kultur farklari vardir , heleki arapca dunyada gorebilecegin en kapsamli ve edebi yonden guclu olan bir dildir ve bunu turkceye cevirmen ezani basitlestirir...

neyse konu ile alakasız bi yere gidecek,başka topic te tartışırız :)

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    th3Abdo
    th3Abdo's avatar
    Erkek

eet eskiden baya bilinirdirdi adamlar bizi gordumu fuck off der gecer biyerine bile takmazlardi simdi geliyorlar merhaba nasilsin diyorlar ( turkce konusarak ) ...

stretejigin hic biseyini anlamadim simdi bu ozellestirilen yerler zaten parayla satiliyor cok parayi kim verirse ol alicak suan da kendi belediyesini bile ozellestiren avrupa ulkeleri var , ve bu ulkeyi zayiflatmiyor tam tersi orda calisan insalarin kendine ceki duzen vermesini ve bu yeri satin alan kimsenin buraya daha ozen gostermesini sagliyor ... 

...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Chinggis
    Chinggis's avatar
    Erkek

th3Abdo bunu yazdı:
    cunku CUNKU DUNYADA HIC BIR DIL BASKA BIR DILE CEVRILEMEZ! cunku kultur farklari vardir , heleki arapca dunyada gorebilecegin en kapsamli ve edebi yonden guclu olan bir dildir ve bunu turkceye cevirmen ezani basitlestirir...

Saçma sapan konuşuyorsun birader , adamın teki önüne Kur'an-ı Kerim diye Arapça küfürlerin olduğu bir yazı koysa önüne , dua diye okuyacaksınız . Koyun olmuşsunuz , iyi gütmüşler sizi .

Tamam , ezanın bütünlüğünün bozulması bana biraz yanlış geliyor , fakat ülkenin çoklu milletten , ulus-devlet yapısına geçiş aşamasında bunun yapılması şarttı . Bunun haricinde kürt said yavşağı olsun , şeyh sait götvereni olsun , bunların hepsi dini kullanarak Millî Mücadele'yi baltaladı . Bu dönemden sonra Menemen Olayı oldu orada da olay din tabanlıydı . İnsanların dinini daha iyi anlaması için böyle uygulamalar yapıldı .

Burada Atatürk'ü dini parçalamak isteyen biri gibi göstermek en âdî şerefsizliktir , lafım sana değil yanlış anlama . Sadece bir kaç noktaya katılmadım , o kadar . Özetlersek , ulus-devlet yapısının oluşması ve din istismarının olmaması için , böyle şeyler şarttı .

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    chelishky
    chelishky's avatar
    Erkek

th3Abdo bunu yazdı:

eet eskiden baya bilinirdirdi adamlar bizi gordumu fuck off der gecer biyerine bile takmazlardi simdi geliyorlar merhaba nasilsin diyorlar ( turkce konusarak ) ...

stretejigin hic biseyini anlamadim simdi bu ozellestirilen yerler zaten parayla satiliyor cok parayi kim verirse ol alicak suan da kendi belediyesini bile ozellestiren avrupa ulkeleri var , ve bu ulkeyi zayiflatmiyor tam tersi orda calisan insalarin kendine ceki duzen vermesini ve bu yeri satin alan kimsenin buraya daha ozen gostermesini sagliyor ... 

hmm yurt dışında fuck off un merhaba nasılsın diye çevrildiğini bilmiyodum hocam pardon.Şimdi senin mantığına göre bi ülke geliştikçe(bu nası bi gelişmeyse)  insanlarına da o kadar saygı gösteriliyor.Yanii senin yaşadığın yerde eskiden brezilyalılara da fuck off diyolardı şimdi demiyolar.Amerika'lı gördüklerinde esas duruşa geçiyolar,Japon gördüklerinde de domalıyolar o zaman

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Chip
    Chip's avatar
    Erkek
    HaYVaN Adlı şahıs bana verdiğin anlamsız cevaplarla beyninin ne kadar küçük olduğunu ispatlamışsın.Bir kere ben ingilizce okunsunmu dedim ? Ayrıca ilgi çekici olsun diyemi Türkçe okunsun dedim ? Saçma saçma konuşuyosun dötünden element uyduruyosun sonra gelip laga luga yapıyosun.Ben ne diyorum sen ne diyosun ? Bir kere sen millete Türkçe öğren diyeceğine kendin iyi bir bilgi birikimi sahibi ol öle gel koçum Bir kere adam Türkçeyi doğru yazamıyosa Ezanın Türkçe okunmasıyla ne alakası var ? Sen küçükken okuma yazma bilmezken karşılıklı konuşunca anlaşamıyomuydun ? Ne kadar anlamsız ve aptalca şeyler yazdığın belli oluyo çünkü cevap vericek konun yok.Yok adam Türkçeyi yazamıyomuşta vs bağladığın yerlere bak sen sanki internette çok düzgün konuşuyosunda millete laf atıyosun.Sanki adam yazmayı bilmediği zamanda Türkçe konuşmuyodu Ezan Türkçe okunsa kötümü olur herkes ne dendiğini anlar Arapça okununca daha çokmu sevap oluyo ?
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    WALLACEs
    WALLACEs's avatar
    Erkek
    chelishky bunu yazdı:

İslamı bilen ve yaşayan birisi zaten ezanın türkçe okunamayacağınıda  bilir kki okunur diyorsa bence saçmalıyor  

Atatürk zamanında Türkçe de okundu ezan,İslamı bilen ve yaşayan bir kişi olarak neden sadece Arapça okunması gerektiğini anlatabilirmisin rica etsem?
    Ezan Atatürk zamanında değil İsmet İnönü zamanında Türkçe okunmuştur.

İslam'ın evrenselliğine dayanarak ezanın arapça okunması gereklidir. Ezan namaza davettir. İngiliz bi müslüman Türkiye'ye geldiğinde Türkçe ezanla namaza davet edildiğinde anlamaz ama heryerde arapça okunulduğu için daveti algılayabilir

TBT'ye Mescit istiyoruz.
Toplam Hit: 17673 Toplam Mesaj: 149