folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder İşte AKP Hükümetinin 6 Yıllık Faturası

İşte AKP Hükümetinin 6 Yıllık Faturası

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HaYVaN
    HaYVaN's avatar
    Erkek

WALLACEs bunu yazdı:
    -----------------------------
    :D bütün sorun AK Parti'de boşver Rüştü gol yerken Tayyip'e bakıodu ondan yedi golü. İbne Tayyip

Semih'te gölü atınca Tayyipten ilham aldı :p

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    POLECAT
    POLECAT's avatar
    Erkek
    akp bana göre şimdiye kadar gelen en iyi hükümetlerden biri. ülkenin anasını ağlatan akp deil. ortalığı karıstıranlar belli sonra akp ye mal etmeye calısıyolar. hele chp nin yaptıkları resmen rezillik bycall cıkmıs chp yi dinliyolar diye basın toplantısı düzenliyo. ordan oraya laflar savuruyo amerikada olan watergate skandalıyla eş tutmaya calısıo. hükümeti devircek ya ama sonuc bunak önder sav ın yanlıslıkla yes tusuna basması. gerçek ortaya cıktıktan sonra bycall kendi kendine demiştir tüh a.q yine camur atamadık diye.

"" Cümleler Doğrudur Sen Doğru İsen, Doğruluk Bulunmaz Sen Eğri İsen. P.S
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarantula
    Tarantula's avatar
    Erkek

Gene bir siyaset konusu açılmış ve millet yazmış da yazmış. Ülkenin halini beğenmeyen arkadaşların işi de zor bu arada. Kötüleyecek pek yer bulamıyorlar ne yazık ki.  Ne enflasyon var adam akıllı, ne öğrenciler madur, ne kriz oldu, ne bişey.

Petrol gibi kendi içinde bağımsız olan birkaç şey habire zam yiyor hepsi bu. Onları da hükümete vurursunuz siz şimdi ya neyse.

Siz yazın yaa. Nolcak ki. Zaten kapasiteniz belli. Artı ezberledik. Ya özelleştirmeden geliyor laf ya da memur maaşlarından.

Geçmiş yılların hiçbirinde memurların bundan daha iyi maaş almadığını da bilmezsiniz siz şimdi. İdrak edemezsiniz, doğru ya.

Zaten Türkler kendi devletlerini hep kendileri kurup kendileri yıkmıştır. Kuruldu ya bir devlet, yıkın bakalım. Elinize ne geçecekse :S

Akp kapatılırsa kriz olacak ve sizlerin bundan şikayet edecek yüzü olmayacak (inşallah olmaz).

"Geçmişten ders alınsaydı tarih tekerrür edermiydi" M.Akif Ersoy.

Olmayacak şeyler tasarlıyorum, işim bu..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Chinggis
    Chinggis's avatar
    Erkek
    WALLACEs bunu yazdı:
    Chingis bunu yazdı:
    WALLACEs bunu yazdı:
    Chingis bunu yazdı:
    WALLACEs bunu yazdı:
    chelishky bunu yazdı:

İslamı bilen ve yaşayan birisi zaten ezanın türkçe okunamayacağınıda bilir kki okunur diyorsa bence saçmalıyor

Atatürk zamanında Türkçe de okundu ezan,İslamı bilen ve yaşayan bir kişi olarak neden sadece Arapça okunması gerektiğini anlatabilirmisin rica etsem?
    Ezan Atatürk zamanında değil İsmet İnönü zamanında Türkçe okunmuştur.

İslam'ın evrenselliğine dayanarak ezanın arapça okunması gereklidir. Ezan namaza davettir. İngiliz bi müslüman Türkiye'ye geldiğinde Türkçe ezanla namaza davet edildiğinde anlamaz ama heryerde arapça okunulduğu için daveti algılayabilir

Ahahahahaha , tabi canım , Türkçe'yi anlamayan Anglo-Saxon , Arapça'yı çok rahat anlar zaten :)

Boş laf yapıyorsun hoca boş laf .

Sen müslüman değilsin galiba çünkü bilmiyorsun Kuran arapça olduğu için ki eğer müslümansan arapça ezanada aşina olursun.

Ben Müslüman'ım Allah'a şükür , ama senin gibi "Müslüman" değilim , takiyyeci değilim yani .

Kur'an Arapça , Arapça biliyor musun ? Hayır , hadi diyelim biliyorsun . Tüm dünyadaki Müslümanlar Arapça biliyor mu ? Tefsirleri okuyorlar , o zaman kimse Müslüman değil . Naaptın birader , Katolik muhabbetine döndü bu , zamanında onlar da Martin Luther'in başını ağrıtmışlardı İncil'i Almanca'ya çevirdiği için .

Chingis konusuna gelince , farklı yazı karakterleri barındırdığı için böyle yazdım , ben Türkçe'yi tabi seviyorum , Arap-Fars uşağı değilim Allah'a şükür .

Evrensellikten çok iyi anlıyorum ben merak etme , hoş sizin evrensellik anlayışınız kendiniz dâhil her şeyi Yahudilere satmak , bu olmasa bile evrenselliği savunmayacağım zira geçerli bir yanı yok .

Bana bir şey yazarken iki kere düşün , sonra milyonlarca defa düzenleme yazıyı , ona göre cevap yazayım :)

Bak aslanım yazdıklarımı dikkatle oku kıçından başından okuyup yanlış anlama.

Namazda Türkçe sure okumakla ezanın Türkçe okunması hemen hemen aynı şey.

Şimdi ben İspanya'da camiye girdim. İmamın arkasında namaza durdum başladı imam Fatiha yı İspanyolca okumaya hayda hangi sureyi okuyo bu nerden bilebilirim ben. Ama Tüm Müslümanlar Arapça'dan ezberlerse ben İspanyol imamın arkasında namaza durduğumda Fatihayı arapça okuduğunda surenin ne olduğu anlamıyla beraber aklıma gelir. Bu dünyanın heryerinde arapça olduğu sürece bi sorun yaşanmaz. Şimdi evrenselliği kavrayabildin mi?

Aslan ? Kahvede misin , yüz yüze konuşma yaparsak seninle aslan diye hitap etmeyi denersin ;) Tabi bir daha kimseye aslan diyemezsin , orası ayrı . Kıç baş muhabbetini yapmana bir şey demeden , mallığına veriyorum . 

Hoş alayınızda var bu özellike ama , ben ezandan bahsediyorum , Fatiha'yı bilmem neyi araya sokup kıvırıyorsun .

Tartışmaya değer değilsin , hadi "selam ve dua" ile . 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    chelishky
    chelishky's avatar
    Erkek

th3Abdo bunu yazdı:

olay aslinda tayyip degil olayin kokunu bizde cok iyi biliyoruz kim ne derse desin musluman olan kisi ezanin tukrce okunmasini istemez bunu disinda zaten musluman degilsen yorum yapmak sana dusmez , ha digceksinki ben muslumanim , bende vejetaryanim ama sigir etini cok seviyorum ve tuketiyorum...

Yukarıda bir müridimiz Atatürk zamanında okunmadı demiş, http://tr.wikipedia.org/wiki/T%C3%BCrk%C3%A7e_Ezan buradan bakılabilir...

Hoca müslüman olan ezanın Türkçe okunasını istemez diyorsun da

1.Bu durumda M.K.Atatürk vb kişiler Müslüman değil diyorsun

2.Haddini aşarak bizi yargılamaya kalkıyorsun

Atatürk zamanında Türkçe okunmuş ezan,bunda ne var,okunabilir abi.Türkçe'ye çevrilince anlamı kayboluyor,abi o zaman Kuran'ı da Türkçe okumayalım...Hem ezan Türkçe okunda anlama oranı 50 kat artıcak.

Bunlarla beraber ben illa da Türkçe okunsun demiyorum,okunabilir diyorum ki bu kanunlarda da böyle şu anda yasak deği,okunabilir.Ama tercih edilmiyor.Saygımız sonsuz.Yorum yaparken biraz daha dikkat edersen seviyeli bir tartışma olur.Benim veya başkasının müslümanlığına dil uzatmak ile savunma olmaz...

chelishky.wordpress.com|| Büyük devrimlere gereksinimin kalmayacak kadar devrimci kal yeter!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    WALLACEs
    WALLACEs's avatar
    Erkek
    Chingis sana sabaha kadar laf anlatsam bide duvara anlatsam duvarda daha tesirli olur neyse WC selamı ile kapamışın örümcek beyin misali...

TBT'ye Mescit istiyoruz.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Chinggis
    Chinggis's avatar
    Erkek

WALLACEs bunu yazdı:
    Chingis sana sabaha kadar laf anlatsam bide duvara anlatsam duvarda daha tesirli olur neyse WC selamı ile kapamışın örümcek beyin misali...

Hah tamam o zaman , örümcek beyinli biriyle tartışmayıp kesersin , hadi eyvallah . 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cagatay09
    cagatay09's avatar
    Erkek
    dogru suc tayyip ve tesbih arkadaslarinda degil.. suc onlara (bilmeden atanlar haric) oy verip arkadasindan benim karnim tok mu tok.. gerisi yalan diyen vatandas kilikli mahluktur.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HolyReform
    HolyReform's avatar
    Erkek

tayyip yanlılarına diyecek lafım yok artık tartışmaya girmiyicem.

antioksidan helal olsun hocam gayet güzel anlatmışsın.

yumurta tavuğun g.tüne dayanacak az kaldı.o zaman uyanıcaz.

Hakkıdır nakte tapan milletimin istismar!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tugra
    tugra's avatar
    Erkek

AntiOksidan bunu yazdı:

her gün Türk  bayrağı yakılırken belediye başkanları bunu desteklerken iç işleri bakanının ve başbakanın sesinin çıkmaması ve geziye gitmesi çok daha güzel.devam edin hocam siz,gülerek izliyoruz
    yarım saatimi ayırdım okudum postlarını sen harbiden cins bir adamsın bir tane belge bir tane akla dayalı bir metnin yok hep kulaktan dolma hep sağdan soldan dolma büyü artık a..

edit : senin dediğin adamlar gibimi yapsaydı ecevit ecevit dye g.. yırtıyosun o adamın kıbrıs zamanında kimlerden akıl aldığını da biliyomusun sen ... dur ben söyleyeyim bilmiyorsun tabi ki de ama belki duymuştursun her zmanki gibi..

anlamayana Davul Zurna Saz ...
Toplam Hit: 17667 Toplam Mesaj: 149